Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Έχω φύγει απο τη Λαμία τον Αύγουστο του 2011,αν και δεν είμαι απο εκει μου λειπει αρκετα. Οταν γέννησα τον γιο μου τον Ιουνιο 2008, έκανα αγώνα για το θηλασμο και δεν έβλεπα ανταποκριση ,στα λόγια πολλα στην πραξη τίποτα ,ειδικα η πρωτη παιδίατρος απαράδεκτη , οι δε μαιες μόνο κατα του θηλασμου θα τις χαρακτήριζα ,γέννησα στην γνωστη κλινικη . Παρα ταύτα τον θήλασα 1 χρόνο ,του δε 7μήνες αποκλειστικα. Μετά εμεινα έγκυος στα διδυμα δεν με ένοιαζε ,ήξερα αρκετα πράγματα για το θηλασμο και δεν έδεινα σημασία ,τις θήλασα αποκλειστικά 7 μήνες .Τότε δεν γινόταν ενημέρωσεις για θέματα θηλασμου, η μονη μου βοήθεια ήταν το forumχ και η μητέρα μου χαίρομαι που τωρα γίνονται. Θεωρώ το θηλασμό μεγάλο δωρο στο παιδί απο την μητέρα του ,πολλοι με χαρακτιρίζουν υπερβολικη ,ναι για να θηλάσεις αποκλειστικά δίδυμα πρέπει να είσαι υπερβολικη ....


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εάν είστε γυναίκα που ενδιαφέρεται για το θηλασμό, σας καλωσορίζουμε στη φιλική συνάντηση που θα γίνει στη Λαμία το Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012 και ώρα 18:00 μ.μ..

Το θέμα της συνάντησης «Ο θηλασμός από το Α ως το Ω».

Θα μοιραστούμε πληροφορίες σχετικές με το θηλασμό και με τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι μητέρες.

Τη συζήτηση διευθύνει η Σύμβουλος Θηλασμού Άντα Παλαντζιάν, που είναι μια ειδικά εκπαιδευμένη και έμπειρη θηλάζουσα μητέρα που προσφέρει εθελοντικά τις υπηρεσίες της.

Μπαμπάδες, μωρά και νήπια είναι ευπρόσδεκτα.

Θερμή παράκληση, για την καλή υγεία όλων μας, μην έρθετε στη Συνάντηση αν εσείς ή το παιδάκι σας νιώθετε αδιαθεσία ή είστε άρρωστοι.

Ο Σύνδεσμος Θηλασμού Ελλάδος είναι μη-κερδοσκοπικό Σωματείο με σκοπό να ενημερώνει, να ενθαρρύνει και να υποστηρίζει γυναίκες που θέλουν να μάθουν τη τέχνη του θηλασμού.

Οι Συναντήσεις είναι δωρεάν. Στο χώρο της συνάντησης θα υπάρχει ένα κουτί δωρεών και όποιος επιθυμεί μπορεί να προσφέρει στον Σύνδεσμο.

Σας παρακαλούμε αν μπορείτε να φέρετε κάτι υγιεινό ( π.χ. σπιτικά κουλουράκια, φρούτα, χυμούς ) για τις εγκύους και τα μωράκια.

Πληροφορίες για τον τόπο συνάντησης:

6973487314

Γραμμή ενημέρωσης του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος: 210 6003249

Η ιστοσελίδα του Συνδέσμου θηλασμού Ελλάδος: http://www.lllgreece.org/

Η ιστοσελίδα του Διεθνούς Συνδέσμου Θηλασμού La Leche League International : www.llli.org


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια του εορτασμού της Εβδομάδας Μητρικού Θηλασμού*, 1-7 Νοεμβρίου 2012, το Δίκτυο των Ομάδων Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας, σας προσκαλεί την Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012, σε μια εκδήλωση γιορτή για τον μητρικό θηλασμό, στην πόλη σας!

Μητέρες από διάφορες πόλεις της Ελλάδας συμμετέχουμε και φέτος για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, στον Πανελλαδικό Ταυτόχρονο Θηλασμό, που έχει ως σκοπό την προώθηση, την υποστήριξη και την ενημέρωση, όχι μόνο ως λέξεις σε ένα φυλλάδιο ή σε μια ομιλία, αλλά εμπράκτως ως εικόνα και παρουσία. Παράλληλα θα μοιραστεί ενημερωτικό υλικό, θα γίνουν συζητήσεις και θα γνωριστούμε από κοντά!

Σε αυτήν την γιορτή συμμετέχουν οι περισσότερες ομάδες του Δικτύου Ομάδων Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού που βρίσκονται σε όλες τις μεγάλες πόλεις και νομούς της Ελλάδας! Όλες οι ομάδες που ανήκουν στο Δίκτυο λειτουργούν εθελοντικά με σκοπό την «από μητέρα προς μητέρα» προώθηση, υποστήριξη, ενημέρωση, ενθάρρυνση και ανταλλαγή πληροφοριών, σχετικά με το μητρικό θηλασμό.

Η Ομάδα Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας Λαμίας(http://www.facebook.com/groups/omada.thilasmou.lamias/) σας περιμένει στις 11.00 πμ, στην Πλατεία Ελευθερίας

Αν και ο θηλασμός είναι ελεύθερος και δεν υπακούει σε ωράρια, τα μωράκια που θα θέλουν να θηλάσουν γύρω στις 12.00 θα καταμετρηθούν στον Πανελλαδικό Ταυτόχρονο Θηλασμό που θα γίνει την ίδια ώρα σε όλες τις πόλεις!

Σας περιμένουμε λοιπόν και φέτος σε όλη την Ελλάδα, να γιορτάσουμε μαζί την εβδομάδα μητρικού θηλασμού !

Το event στο Facebook http://www.facebook.com/events/534509626566276/


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Καλησπέρα σας!

Είμαι καινούργια στη παρέα αλλά και στην πόλη της Λαμίας!! Μετακομίσαμε από Αθήνα και δεν έχω δικτυωθεί ακόμη... θα ήθελα μερικές πληροφορίες και φυσικά να γνωρίσω μανούλες στην πόλη!

Είμαι έγκυος στον 6ο μήνα .... και ενδιαφέρομαι αρχικά να μάθω αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού στη Λαμία.

Ανυπομονώ να σας γνωρίσω !

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είμαι καινούργια στη παρέα αλλά και στην πόλη της Λαμίας!! Μετακομίσαμε από Αθήνα και δεν έχω δικτυωθεί ακόμη... θα ήθελα μερικές πληροφορίες και φυσικά να γνωρίσω μανούλες στην πόλη!

Είμαι έγκυος στον 6ο μήνα .... και ενδιαφέρομαι αρχικά να μάθω αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού στη Λαμία.

Ανυπομονώ να σας γνωρίσω !

ευχαριστώ

καλησπερα Ουρανια και καλως ήρθες και στη παρεα και στη Λαμια!! Αν εισαι ασφαλισμενη του ΙΚΑ γινονται δωρεαν μαθηματα ανωδυνου τοκετου στο κεντρο μανας και παιδιου. αν σε ενδιαφερει το τηλεφωνο ειναι 22310 44660. Ο,τι αλλο θες και μπορω να βοηθησω, ευχαριστως! Με το καλο και μ' εναν πόνο σου ευχομαι!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ειρήνη,

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, αλλά είμαι ασφαλισμένη στον ΕΟΠΥ. Θα πάρω όμως τηλ. να μάθω μήπως μπορώ να τα παρακολουθήσω.

Εσύ μένεις Λαμία? Έχεις παιδάκια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ειρήνη,

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, αλλά είμαι ασφαλισμένη στον ΕΟΠΥ. Θα πάρω όμως τηλ. να μάθω μήπως μπορώ να τα παρακολουθήσω.

Εσύ μένεις Λαμία? Έχεις παιδάκια?

Καλησπερα Ουρανια,

το ΙΚΑ μαζι με τα υπολοιπα ταμεια ειναι πλεον ΕΟΠΥΥ οποτε μπορεις να τα παρακολουθησεις! Παρε ενα τηλεφωνο και θα σε ενημερωσουν καταλληλα!

Λαμια ναι κι εχω ενα κοριτσακι σχεδον εναμιση μηνων! Εσύ τι περιμένεις, αγοράκι ή κοριτσάκι;


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!!! Να σου ζήσει η μικρή!!! Εγώ περιμένω αγοράκι!!!

Δεν ήξερα οτι όλα τα ταμεία έχουν ενοποιηθεί !! Όπως κατάλαβες, είμαι λίγο άσχετη με αυτά και έχω πολλές απορίες...! Πάντως σίγουρα θα τηλ και θα πάω να τα παρακαλουθήσω!

Σ'ευχαριστώ και πάλι για τις πολύτιμες πληροφορίες σου! Σίγουρα θα σε ξανά "ενοχλήσω" και για άλλες ... όσο θα πλησιάζει ο καιρός προς τον τοκετό.... και για αργότερα για το μωρό μιας και εσύ έχεις προηγηθεί και μάλιστα τόσο πρόσφατα!!!

Χάρηκα πολύ που βρήκα αυτό το forum και την παρέα σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τέλεια!!! Να σου ζήσει η μικρή!!! Εγώ περιμένω αγοράκι!!!

Δεν ήξερα οτι όλα τα ταμεία έχουν ενοποιηθεί !! Όπως κατάλαβες, είμαι λίγο άσχετη με αυτά και έχω πολλές απορίες...! Πάντως σίγουρα θα τηλ και θα πάω να τα παρακαλουθήσω!

Σ'ευχαριστώ και πάλι για τις πολύτιμες πληροφορίες σου! Σίγουρα θα σε ξανά "ενοχλήσω" και για άλλες ... όσο θα πλησιάζει ο καιρός προς τον τοκετό.... και για αργότερα για το μωρό μιας και εσύ έχεις προηγηθεί και μάλιστα τόσο πρόσφατα!!!

Χάρηκα πολύ που βρήκα αυτό το forum και την παρέα σας!!

Με το καλο να φερεις στον κοσμο το αγορακι σου Ουρανια!!

Όποτε θελεις να με ρωτας!!!!

Αληθεια ποιος γιατρος σε παρακολουθεί; Που θα γεννήσεις;


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ευχαριστώ πολύ!!!

Η γιατρός μου ονομάζεται Βασιλειάδου και είναι στην Αθήνα. Θα γεννήσω ή στο Ιασώ ή στο Μητέρα μιας εκείνη συνεργάζεται και με τα δυο νοσοκομεία. Ακόμη δεν έχω αποφασίσει, γνωρίζω πως και τα δύο είναι εξίσου καλά. Θα εξαρτηθεί από το μέγεθος και το κόστος των δωματίων...!

Τέλος πάντων, προς το παρών προσπαθώ να τελειώσω το διαμέρισμα που θα μετακομίσουμε την άλλη εβδομάδα.... είμαι σε κατάσταση πανικού!!!

Σε φιλώ για την ώρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ουρανια πως εισαι; τακτοποιηθηκατε;; γραψε οταν μπορεσεις νεα σου!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! και εγω απο λαμια. εχω ενα παιδακι 14 μηνων και σε 2,5 μηνες περιμενω το δευτερο. ειρηνη εσυ σε ποιο γιατρο πας?

καλημερα τουφακο!! να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο να ερθει και το δευτερο! σου στελνω πμ για το ονομα του γιατρου γιατι δεν ξερω αν πρεπει να το πω δημοσια!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...