Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Καλά αποτελέσματα στις αυριανές χοριακες! Έχω  κ εγω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιο κορίτσι να μου πει! Είμαι στην 13η εβδομάδα και τις τελευταίες μέρες όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι και παω να αλλάξω πλευρά νιώθω ένα τράβηγμα (όχι πόνο) χαμηλά από την αντίθετη πλευρά. Το ίδιο επίσης νιώθω το πρωί ή όταν είμαι ώρες ξαπλωμένη και πάω να σηκωθώ. Όταν είμαι όρθια, περπατάω κινούμαι κτλ δε νιώθω τίποτα. Είναι φυσιολογικά αυτά τα τραβήγματα; Φοβάμαι μήπως έχει να κάνει και με το ότι μείωσα την προγεστερονη σε ένα χάπι τη μέρα. 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

τωρα που λειπει ο μικρος μπορω να κατσω να σας μιλαω χαχαχα

και να φανταστητε εχθες ειχα την ιδια συζητηση με τον αντρα μου σχετικα με τους γιατρους οταν τελειωσαμε απο την γιατρο ειμασταν το πρωτο ραντεβου και μας λεει εχω αλλα 15 με 20 ραντεβου απο εδω και περα ποσα λεω;ναι μου λεει ειναι ενα νορμαλ απογευμα δηλαδη υπολογιστε 20 ραντεβου χ 40 ευρω =800 ευρω και το πρωι σιγουρα θα εχει 30 ραντευου χ 40 ευρω =1200 ευρω συνολο 2000 ευρω την ημερα χωρις τα β επιπεδου και τις αυχενικες που κοστιζουν παραπανω!!!!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε Ιωαννα το ξερω εχεις δικιο..

Την τελευταια φορα στην παιδιατρο ολες οι μαναδες που ηταν εκει αυτο συζητουσαν οτι ολος ο μισθος με τον παιδικο τον πρωτο χρονο πηγαινει στους γιατρους.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασε ριτακι πικρα...μαζι με τα παγια εξοδα του σπιτιου εχουμε πλεον τρελο προυπολογισμο καθε μηνα....

βεβαια πανω απο ολα να ειμαστε καλα εμεις και το παιδι αλλα δυστυχως κοτουλα που γεννα ευρω δεν εχουμε ..

Αχ αυτο θελω για δωρο!!!μια ευρωκοτουλα..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας αφηνω παω να διαβασω για να δωσω πανελληνιες να περασω ιατρικη χαχαχα μην γελατε προλαβαινω σε καμια 10 χρονια θα εχω και ιατρειο μια χαρα 36 χρονων θα ειμαι χαχαχα


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα αυτο καναμε χθες

ανοιξαμε λογαριασμο στην πειραιως και με 150 ευρω τον χρονο καλυπτεται ολη η οικογενεια με απεριοριστες επισκεψεις στα εξ. ιατρεια του ιατρικου αθηνων(και ο παιδιατρος μεσα) + ετησιο check up + 200 ευρω για επιπλεον εξετασεις


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχα αυτο καναμε χθες

ανοιξαμε λογαριασμο στην πειραιως και με 150 ευρω τον χρονο καλυπτεται ολη η οικογενεια με απεριοριστες επισκεψεις στα εξ. ιατρεια του ιατρικου αθηνων(και ο παιδιατρος μεσα) + ετησιο check up + 200 ευρω για επιπλεον εξετασεις

ε ναι βρε joa μου καλα κανατε κακως που δεν το κανατε εξαρχης!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα σας διάβασα λίγο.

Ο δικός μου παιδίατρος παίρνει 30 ευρο στο ιατρείο.

Φαρμακα δεν χρειάστηκα ποτε (ευχομαι να μην χρειαστώ) αλλα ας πούμε για τα εμβόλια δεν εχω πληρώσει τιποτα.

Τα πιο πολλα τα φερνει αυτος και όταν καποιο δεν γινεται μου το γραφει και δεν το πληρωνω.

Τώρα οσον αφορα στον γυναικολόγο , εγώ πλήρωσα μια και καλή όταν γέννησα .

Στις επισκέψεις δεν πλήρωνα και πλήρωσα 2200 ευρω όλα επισκεψεις και καισαρική.

Επίσης από τη στιγμη που γενησσα εκει ενώ κανονικα παιρνει 50 ευρο για την επισκεψη εμενα μου παιρνει 30.

Stone μου η πεθερά μου δεν καταλαβαίνει ουτε με σπόνδες ουτε με τροπο.

Απλα κανω την κουφη τις περισσότερες φορες γιατι αλλιως θα γιναι ο κακος χαμός.

Link to comment
Share on other sites

και ο ανδρας μου το εχει ..και επισης εμπιστευεται πολυ την παιδιατρο μας...αλλα μια δευτερη γνωμη ποτε δεν εβλαψε...

Ιωάννα μου τη στιγμή που πήγες το παιδί για πλήρη έλεγχο την Παρασκευή και τη στιγμή που η συγκεκριμένη παιδίατρος παρακολουθεί το παιδί από την αρχή εφόσον είναι σωστή αν το πας το παιδί για να το ακροαστεί για λίγο λογικά δεν θα σου πάρει λεφτά. Για αυτή τη μίνι επίσκεψη δεν υπάρχει λόγος να σε χρεώσει , μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να της το πείς , δηλαδή πες της για να είμαι σίγουρη μπορώ να φέρω το παιδί να το ακροαστείτε χωρίς όμως οικονομική επιβάρυνση μιας και ο καθιερωμένος έλεγχος έγινε την Παρασκευή;

Αυτή είναι η γνώμη μου , γιατί και εμείς δεν έχουμε δώσει ουκ ολίγα στην παιδίατρο αλλά αποφάσισα τώρα να τη σταματήσω και να γράψω τον μικρό στο ταμείο του μπαμπά του , όπου το ιατρείο του γιατρού είναι και δίπλα στο σπίτι μας σχεδόν αλλά και δεν θα χρεωνόμαστε ούτε για επίσκεψη ούτε για φάρμακα. Ειλικρινά δεν είναι ότι τσιγγουνεύομαι λεφτά για το παιδάκι μου αλλά θεωρώ ότι τη στιγμή που υπάρχει εναλλακτική λύση για ποιο λόγο να ξοδεύουμε τόσα πολλά λεφτά, θεωρώ ότι και ο ένας γιατρός είναι και ο άλλος το ίδιο . Ίσα ίσα ήταν ευκαιρεία να αλλάξω γιατρό γιατί εξαρχής η παιδίατρος που είχα επιλέξει δεν με ικανοποιούσε μιας και έδινε αμέσως φάρμακα ενώ ο 2ος που επισκέφθηκα είναι της άλλης σχολής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...