Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν το επιασα..Και τι θα κανεις..Θα δηλώσεις άλλη ΠΗΤ;;Και γιατι χανεις την αδεια του 2010;;

Εμείς δεν είμαστε υποχρεωμένοι να πάρουμε 2 μήνες πριν τη γέννα άδεια, μπορούμε να σταματήσουμε και τη μέρα που γεννάμε τη δουλειά και την παίρνουμε όλη μαζί την άδεια μετά! Όσο για την άδεια του 2010 επειδή είναι να επιστρέψω το 2011 στη δουλειά, πρέπει να πάω έστω και μία μέρα μέσα στο 2010 για να δικαιούμαι την κανονική άδεια! Σε ξεμπέρδεψα καθόλου?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ρε κοριτσάκια αλλά από τη φετινή μου εμπειρία έχω να σας προτείνω αν δεν έχετε βοήθεια, πρώτα να πάει το 1ο παιδάκι σας κανένα εξάμηνο παιδικό σταθμό και μετά να βάλετε μπροστά για 2ο! Αλλιώς μεγάλο ζόρι με την κοιλιά απέναντι να περνάς όλες αυτές τις αρρώστιες!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι στο δημόσιο, σε κάτι "σαν δημόσιο" ας πούμε! Υπολογίζω να σταματήσω με άδεια τοκετού και λοχείας 5 Γενάρη π.χ. και θα επιστρέψω αρχές Μαρτίου του 2011! Τότε όμως θα έχω στη διάθεσή μου όλη την άδεια του 2010 και του 2011, οπότε μπορώ να πάω και αργότερα αν πάρω κανονική άδεια!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας διάβασα κούκλες,

Κοιμάται η μικρούλα μου από της 3 το μεσημέρι

Η Βίκυ έχει τρελαθεί, τις λείπει η κορούλα της έχει να την δει από την Κυριακή

Αύριο με το καλό και αν πάει πίσω στη δουλεία θα την πάρει το μεσημέρι και μετά θα είναι η δίκια μου σειρά nα τρελαθώ,:):) αλλά το καλό είναι που θα έχει την μανούλα κ μπαμπάκα κοντά της.

Stone ανήμερα της Άγιας Βαρβάρας έκανε το πρώτο χειρουργείο και παραμονή Χριστουγέννων το δεύτερο

Όσο πλησιάζουν εκείνες η μέρες κυριαρχούν διάφορα συναισθήματα που δύσκολα τα ξεπερνάς. Με ρωτάει η Κάλλη αν φέτος θα κάνουμε τραπέζι στο σπίτι της γιορτές και ειλικρινά δεν θέλω τίποτα να προγραμματίσω, το μόνο που θέλω είναι να πάω εκκλησία και στο νοσοκομείο για συμπαράσταση στα παιδάκια και τις οικογένειες τους που υποφέρουν, δύσκολα να σου λένε τα κάλαντα και να είσαι σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου.

Συγγνώμη δεν θέλω να σας στενοχωρήσω απλός είμαστε ολοι ¨¨κάπως¨¨ αυτές τις μέρες

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ρε κοριτσάκια αλλά από τη φετινή μου εμπειρία έχω να σας προτείνω αν δεν έχετε βοήθεια, πρώτα να πάει το 1ο παιδάκι σας κανένα εξάμηνο παιδικό σταθμό και μετά να βάλετε μπροστά για 2ο! Αλλιώς μεγάλο ζόρι με την κοιλιά απέναντι να περνάς όλες αυτές τις αρρώστιες!

Ε ναι εχεις δικιο ετσι το σκεφτομαι και εγω..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα κούκλες,

Κοιμάται η μικρούλα μου από της 3 το μεσημέρι

Η Βίκυ έχει τρελαθεί, τις λείπει η κορούλα της έχει να την δει από την Κυριακή

Αύριο με το καλό και αν πάει πίσω στη δουλεία θα την πάρει το μεσημέρι και μετά θα είναι η δίκια μου σειρά nα τρελαθώ,:):) αλλά το καλό είναι που θα έχει την μανούλα κ μπαμπάκα κοντά της.

Stone ανήμερα της Άγιας Βαρβάρας έκανε το πρώτο χειρουργείο και παραμονή Χριστουγέννων το δεύτερο

Όσο πλησιάζουν εκείνες η μέρες κυριαρχούν διάφορα συναισθήματα που δύσκολα τα ξεπερνάς. Με ρωτάει η Κάλλη αν φέτος θα κάνουμε τραπέζι στο σπίτι της γιορτές και ειλικρινά δεν θέλω τίποτα να προγραμματίσω, το μόνο που θέλω είναι να πάω εκκλησία και στο νοσοκομείο για συμπαράσταση στα παιδάκια και τις οικογένειες τους που υποφέρουν, δύσκολα να σου λένε τα κάλαντα και να είσαι σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου.

Συγγνώμη δεν θέλω να σας στενοχωρήσω απλός είμαστε ολοι ¨¨κάπως¨¨ αυτές τις μέρες

Προσπαθουμε να καταλάβουμε το αγχος σας και την αγωνια σας..Δυστυχώς πραγματικα μπορούν να σας καταλάβουν όσοι έχουν βιώσει αντίστοιχες καταστασεις..Εμεις εδω τα λέμε όμορφα και ωραία απο τη ζεστασια του σπιτιού μας και δυστυχώς μεσα στα νοσοκομεια καποιες μανούλες αγωνιούν και κάποια παιδακια υποφερουν..Τι να πώ..ευχομαι μεσα απο την καρδια μου κανενα παιδακι να μην υποφερει ποτε-ποτε..

Η ευχη μας για Καλη Επιτυχία ελπίζω τουλαχιστον να ανακουφιζει λίγο την ψυχούλα σας..Μπορεί να μη σας γνωριζουμε προσωπικά αλλά τα λογια είναι αληθινα!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη μου τι να πω..ευχομαι να ειναι περασμενα ξεχασμενα συντομα..

Ειμαι σιγουρη δηλαδη οτι απο ολο αυτο θα σας μεινει μονο μια αναμνηση.

Η Φωτεινουλα εχει αποδειξει τι σκληρο καρυδι ειναι!

Οσο για εσας μαμα,γιαγια,μπαμπα ,παππου δεν εχω λογια...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


stone εδώ και ένα χρόνο δεν βλέπω κανένα καλό στους ελεύθερους επαγγελματίες! Είναι ο άντρας μου και περνάμε τεράστια ζορια! Άσε που για εμάς οι γιορτές είναι ό,τι χειρότερο. Του λένε ''τώρα δεν υπάρχει φράγκο'', μένει απλήρωτος και κάθε χρόνο κάνουμε Χριστούγεννα άφραγκοι! Δράμα! Και οκ μέχρι τώρα τις περιόδους των δηλώσεων τα φέρναμε ξανά βόλτα. Άλλωστε γι'αυτό είχα πει ότι θα βγω για δουλειά όταν η Εύα πάει 3. Σκ@τ@! Με τη χαρά θα μείνω. Και τρέχει όλη μέρα και λεφτά δεν παίρνει! Τραγική κατάσταση και όσο πάει χειροτερεύει!

Τεσπα, την υγειά μας να έχουμε και όλα γίνονται.

Μάλλον από τον Αγιο Βασιλη θα ζhτήσω κι εγώ αυτή την ευροκοτούλα. Βγαίνει και σε άλλο ζωάκι??? :lol: :lol: :lol:

Ετσι ειναι φιλεναδα...

Και εγω για να ''καθομα'ι'.. ο αλλος σκιζεται μεχρι τη μαυρη νυχτα κυριολεκτικα... και παλι αστα να πανε.....

Και ξερεις τι λεγαμε προχθες?Δεν ειναι οτι δεν μπαινει ο δικος μου μισθος στο σπιτι αλλά στη δικη μας περιπτωση πληρωνουμε και απο πανω άλλα ατομα για να καθομαι εγω..

Δηλαδη αν δουλευα καπου αλλου και απλα ειχα σταματησει θα ηταν μικροτερη η χασουρα απο τωρα...

Ας ειμαστε καλα και ολα γινονται..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τον ξυπνησα τον μικρό και ήταν πολύ ευδιαθετος..Τον ρωτησα αν θελει να πιουμε χυμούλι, μου είπε ναι και εστυψα δυο μανταρινια, ενα πορτοκάλι και τα εβαλα στο μουλτι με μια μπανανα. Εγινε ενα γλυκό φρουτοποτό και το ήπιε με καλαμακι..Το ειδε σαν παιχνιδι, όπως είπατε..

Καιρός να κοβουμε και το μπιμπερό.. στο χυμό τουλάχιστον!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι στο δημόσιο, σε κάτι "σαν δημόσιο" ας πούμε! Υπολογίζω να σταματήσω με άδεια τοκετού και λοχείας 5 Γενάρη π.χ. και θα επιστρέψω αρχές Μαρτίου του 2011! Τότε όμως θα έχω στη διάθεσή μου όλη την άδεια του 2010 και του 2011, οπότε μπορώ να πάω και αργότερα αν πάρω κανονική άδεια!

Μαρινακι είσαι σε ΝΠΙΔ;; Η αδειούλα πάντως super!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τον ξυπνησα τον μικρό και ήταν πολύ ευδιαθετος..Τον ρωτησα αν θελει να πιουμε χυμούλι, μου είπε ναι και εστυψα δυο μανταρινια, ενα πορτοκάλι και τα εβαλα στο μουλτι με μια μπανανα. Εγινε ενα γλυκό φρουτοποτό και το ήπιε με καλαμακι..Το ειδε σαν παιχνιδι, όπως είπατε..

Καιρός να κοβουμε και το μπιμπερό.. στο χυμό τουλάχιστον!

Ξσναλεω..ειδες???????????:tongue::D

Οσο για το μπιμπερι τουλαχιστον στο δικο μου το παιδι απο τοτε που του το κατηργησα εχω δει τεραστια διαφορα στην ορεξη του για γαλα ,χυμο,φρουτα κτλ.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη γρίπη κοίτσια και εγώ ανησυχώ πάρα πολύ αλλά το εμβόλιο δεν το θεωρώ καθόλου ασφαλές...Ο άντρας μου κάθε χρόνο 1-2 φορές αρρωσταίνει με 40αρια πυρετούς που κρατάνε μία εβδομάδα. Είναι φρίκη. Και η Εύα αν κάνει πυρετό επίσης την ''κάτσαμε''. Αλλά ξαναλέω προτιμώ να ''κλειστώ'' παρά να ρισκάρω τις παρενέργειες του εμβολίου. Αν δεν είχαν βγει τόσοι γιατροί να πουν ότι είναι επικύνδινο δεν θα το συζητούσα, αλλά από τη στιγμή που έγινε αυτό..φοβάμαι! Όπως είπα και πριν ο Θεός βοηθός για όλους!

Μωρε για τα παιδια ειναι το θεμα..

Ξερεις τι εγινε αυτες τις μερες?

Τωρα με τον καλο μου λοιπον σε τιποτα μα τιποτα δε συμφωνησε κανενας απο οσους μιλησαμε αρες μαρες κουκουναρες παρα μονο μια ατακα ηταν κοινη

''Α εχετε τοσο μωρο?Μακρια..ουτε εσυ που δεν αρρωστησες να μην πηγαινεις..''

Και ερωτω...Γιατι???????

Η δε παιδιατρος που ηταν χαλαρη μια γριπουλα ειναι και ετσι...μου ειπε ''Μαργαριτα μακρια και 15 μερες για να εισαι σιγουρη..''

Ξαναρωταω Γιατι????

Και να που τωρα εγω στη βδομαδα επανω ειμαι ψιλοχαλια...αστα βραστα...

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...