Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Δεν κάναμε καταστροφη, σκεφτόμαστε το ενδεχόμενο αυτό ώστε να αιτηθουμε στη επιτροπή εκ νέου για φάρμακα.

      Μας είχανε πει πως είναι καλύτερα ο προεμφυτευτικος να γίνεται πριν την κρύο συντήρηση.

      Όχι ο αριθμός δεν δηλώνει την ημέρα των εμβρυων,.κάτι άλλο είναι.

      Το θέμα είναι πως την γονιμοποίηση την έκανε άλλη εμβρυολογος και στην εμβρυομεταφορα ήταν άλλη εμβρυολόγος κ σε συζήτηση που έγινε με την 2η η οποία είναι κ η υπεύθυνη του τμήματος, σε ερωτηση μας μας είπε πως τα 2ΒΒ έχουν μικρές πιθανότητες για εγκυμοσύνη, βέβαια μετά ειπώθηκαν κι άλλα, της φάνηκε παράξενο που είχα λίγες βλαστοκυστες δεδομένου ότι μου πήρανε πολλά ωάρια, όπως κ για τον λόγο που έγινε μικρογονιμοποιηση καθώς η γλοιοτητα που δόθηκε σαν λόγος είναι κάτι που το εργαστήριο το ξεπερνάει. Οπότε λόγο αυτών των αντιθέσεων χάσαμε την εμπιστοσύνη μας στο εμβρυολογικο κ αποφασίσαμε να πάμε αλλου. Σκέφτομαι πως τα λεφτά για 2 εμβρυομεταφορες μπορώ να τα διαθέσω σε νέα προσπάθεια.

      Στο ραντεβού μας με το ιδιωτικό περίπου για 6 βλαστοκυστες προεμφυτευτικη διάγνωση κ βιοψία είναι 2.500 ευρώ, βέβαια αυτό έχει να κάνει κ με το κάθε κέντρο κ τις τιμές του. Πάει με το έμβρυο και για κάθε επόμενο μια τιμή.

      Υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις νέα διέγερση και να τις στείλεις όλες παλιές και νέες για έλεγχο? νομίζω γίνεται και κρυοσυντηρημενες να ελέγξεις.. δεν ξέρω δεν θα τις κατέστρεφα νομίζω.. είναι 4 είναι πολλές.

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ααα στο Ρεα...θες να δεις το Ρεα ε?χαχα

(Αληθεια εχεις παει καθολου να το δεις να μαθουμε τιποτα?)

Βρε μια χαρα θα εισαι!!!!ταξε κατι του μικρου να κατσει ησυχος!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαριζακι μου η φωτεινη την τριτη το μεσημερι ανεβασε 37.5 και απο τοτε εως και σημερα πολυ νωρις το πρωι ειχε πυρετο. εως 40 εφτασε, την Τεταρτη το απογευμα εκανε 2 φορες εμετο και τοτε εγω καταλαβα οτι πρεπει να ειναι αμυγδαλες.

Σημερα απο το πρωι που ειχε 39 την εδωσε η βικυ φαρμακο και ευτυχως ολοι μερα ηταν ..φτου φτου φτου...περδικι...αφου εφαγε και ενα κεφτεδακι που τοσες μερες μονο φρυγανιες και νερο επινε

ευχομαι να ειναι καλυτερα η Ναταλια περαστικα στα παιδακια μας επισης και στη μπουμπουκα της πικουλινας μας

Link to comment
Share on other sites

Μαριζακι μου η φωτεινη την τριτη το μεσημερι ανεβασε 37.5 και απο τοτε εως και σημερα πολυ νωρις το πρωι ειχε πυρετο. εως 40 εφτασε, την Τεταρτη το απογευμα εκανε 2 φορες εμετο και τοτε εγω καταλαβα οτι πρεπει να ειναι αμυγδαλες.

Σημερα απο το πρωι που ειχε 39 την εδωσε η βικυ φαρμακο και ευτυχως ολοι μερα ηταν ..φτου φτου φτου...περδικι...αφου εφαγε και ενα κεφτεδακι που τοσες μερες μονο φρυγανιες και νερο επινε

ευχομαι να ειναι καλυτερα η Ναταλια περαστικα στα παιδακια μας επισης και στη μπουμπουκα της πικουλινας μας

Πάντως και εχθε το βραδυ στις 1030 που μιλησαμε με τη Βικυ μια χαρα ζωηροτατη ζωηροτατη ήταν. Καλα κ. Φωτεινη τρελα ειναι το κοριτσακι σας!!!!!! φτου-φτου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Βάλτε και την Αλεξάνδρα στα αρρωστούλικα :(:(:(:(

Ήταν από το πρωί λίγο ζαβλακωμένο αλλά σκέφτηκα ότι νυστάζει.....ήταν απύρετη εκείνη την ώρα. Με πήραν όμως το μεσημεράκι τηλέφωνο από το σχολείο και μου είπαν ότι είχε 38,2 :(:(:( Όταν πήγα να την πάρω κοιμόταν το πουλάκι μου :(:(:(. Γυρίσαμε σπίτι και ενώ είχε μόνο 37,4 είχε μια απίστευτη γκρίνια, ήθελε αγκαλιά, έκανε έναν εμετούλη από το κλάμα και το βήχα........ Ξαφνικά, πριν από μια ώρα έγινε άλλο παιδί. Χωρίς αντιπυρετικό έπεσε ο πυρετός, ζήτησε να φάει, παίζει τρέχει.......ενθαρρυντικά όλα αυτά, αλλά κρατάω και μία πισινή.

Πικουλίνα περαστικά και στη Βαρβαρούλα σου. Εύχομαι αυτή τουλάχιστον να μην ταλαιπωρηθεί τόσο όσο ο Παναγιώτης.

Πανμάρ και Ρίτα μπράβο στα ζουζουνάκια σας που κάνουν καλή παρέα. :-P:-P:-P Είναι πολύ όμορφο όλο αυτό.

Πανμαρ σε καταλαβαίνω.....και εγώ μένω εκτός πόλεως και μου έχει λείψει η φασαρία, ο κόσμος, τα αυτοκίνητα, οι φωνές.....δεν θέλω άλλη ηρεμία.

Φιλιώ μέρες ήθελα να σου γράψω μια εμπειρία για την προσαρμογή του Τίμου και όλο το άφηνα. Η εμπειρία του θα είναι λίγο πιο δύσκολη γιατί αυτός πάει σχολείο και εσύ μένεις πίσω με το Θεοδωρή. Αυτό δνε μπορεί να το καταλάβει ακόμα και του στοιχίζει. Τα πέρασε μια φίλη μου πέρσι και οι δασκάλες στον παιδικό της είχαν τονίσει ότι όταν γυρίζει ο μεγάλος από το σχολείο πρέπει να του δίνει αρκετό χώρο στην αγκαλιά κλπ. Επίσης της έλεγαν αυτό που σου είπε και η Ρίτα. Πρέπει να είσαι σταθερή για να καταλάβει ότι τα πράγματα δεν θα αλλάξουν.

Περαστικά και αγύριστα σε όλα τα αρρωστούλικά μας........


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλά να περάσετε πανμαααρ! Θα δείτε και χιονάκι;;; Εμείς εδώ, θα φυλάμε την πόλη, πάει η εκδρομή στο χωριό (ορεινή Αρκαδία).

Φωτεινή, η κόρη μου πέρα από πυρετό, έχει ακατάσχετο συνάχι, μιλάμε για τόοοοοονους μυξούλας, βουλωμένα ρουθουνια κτλ., τίποτα άλλο. Άντε να τελειώνει κι αυτόοο.

Εγώ όπως σας είπα είμαι όλο και καλύτερα, λίγος πονοκέφαλος μένει ακόμα.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλά να περάσετε πανμαααρ! Θα δείτε και χιονάκι;;; Εμείς εδώ, θα φυλάμε την πόλη, πάει η εκδρομή στο χωριό (ορεινή Αρκαδία).

Φωτεινή, η κόρη μου πέρα από πυρετό, έχει ακατάσχετο συνάχι, μιλάμε για τόοοοοονους μυξούλας, βουλωμένα ρουθουνια κτλ., τίποτα άλλο. Άντε να τελειώνει κι αυτόοο.

Εγώ όπως σας είπα είμαι όλο και καλύτερα, λίγος πονοκέφαλος μένει ακόμα.

Μαριζα εκδρομή θα παμε ολες !!!!!!!! Να παρουμε τα βουνα θελουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεναχωριέμαι, μου δημιουργήθηκε όμως μια ανησυχία μήπως και κάνω λάθη στη διαπαιδαγώγηση. Σίγουρα είναι πολύ κολλημένη με εμένα και σε αυτό μάλλον φταίω εγώ με τις αγκαλίτσες και τα φιλάκια........ Αυτό που ανησύχησε είναι η μετέπειτα συμπεριφορά της σε σχολείο, παρέες κλπ... Σίγουρα της κάνει καλό ο παιδικός, γιατί αν δεν είχε και αυτή τη διέξοδο δεν θα μίλαγε σε άνθρωπο από τη ντροπή της.

Ούτε να το σκέφτεσαι οτι φταίνε οι αγκαλίτσες. Όλου του κόσμου οι σοβαροί άνθρωποι λένε το αντίθετο! Κι εγώ θήλασα 14 μήνες και όλο αγκαλιές και φιλιά την έχω και δεν είναι καθόλου συνεσταλμένη. Όχι όμως πως ο πρώτος 1 μιση μήνας ηταν εύκολος για εκείνη. το 'χω ξαναπεί.

Είδα στον υπέρηχο το σακο αλλά είναι νωρίς για καρδούλα! Από σπόντα το είδαμε γιατί είχαμε πάει για να δούμε την κήλη στην ουροδόχο κύστη της Κάτιας και τους ζήτησα να δουν και τη δική μου κοιλιά! Βγάζει κάτι σταγόνες καφέ στα τσίσα της, και ίσως να μην μπορέσουμε να αποφύγουμε την επέμβαση... Είναι γρήγορη υπόθεση οπότε προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.

Μαρίζα κι εμάς 6 24ωρα κρατήσαμε πυρετό όταν περάσαμε την ίωση. Δεν είχε βήχα και μύξες, μόνο υψηλό πυρετό 5 μέρες και μετά υποχώρησε. Μόνο με αντιπυρετικά τη βγάλαμε.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα στο Ρεα...θες να δεις το Ρεα ε?χαχα

(Αληθεια εχεις παει καθολου να το δεις να μαθουμε τιποτα?)

Καλέ με τον πόνο μου παίζεις??? Δεν πρόλαβα!Η μόνη μου βόλτα είναι στην τουαλέτα! :lol:

Ξέρω όμως πολλά! Η νύφη μου εκεί γέννησε και πήγε και ο Αργυρης και το είδε. Είναι απλά ΑΨΟΓΟ!Σε όλα του! Χειρουργεία, δωμάτια, καθαριότητα, μαίες, τα πάντα. Η νύφη μου κι ο αδερφός μου καταενθουσιασμένοι!

Περαστικά και στην Αλεξάνδρα μας,Ιωάννα μου ελπίζω να συνεχίσει έτσι ανώδυνα!

Sunsun εύχομαι να πάνε όλα καλά με την Κατιούλα! Και με το καλό να ακούσετε και την καινούρια καρδούλα!!!

Συσπάσεις τέλος ευτυχώς!!! Την γλιτώσαμε μάλλον και σήμερα! ουφ!:mrgreen:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρίζα κι εμάς 6 24ωρα κρατήσαμε πυρετό όταν περάσαμε την ίωση. Δεν είχε βήχα και μύξες, μόνο υψηλό πυρετό 5 μέρες και μετά υποχώρησε. Μόνο με αντιπυρετικά τη βγάλαμε.
Πω πω... δεν τρελαθήκατε; Όταν δε βλέπεις και κανένα άλλο σύμπτωμα είναι πιο ανησυχητικό... Δηλ. ο παιδίατρος τί σας έλεγε; Η Ναταλία δεν έχει κάνει όλη μέρα και πριν λίγο μέτρησα ένα 37,1. Τώρα μου φαίνεται ζεστή πάλι.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω... δεν τρελαθήκατε; Όταν δε βλέπεις και κανένα άλλο σύμπτωμα είναι πιο ανησυχητικό... Δηλ. ο παιδίατρος τί σας έλεγε; Η Ναταλία δεν έχει κάνει όλη μέρα και πριν λίγο μέτρησα ένα 37,1. Τώρα μου φαίνεται ζεστή πάλι.

Μαριζα εχεις δικιο. Πηγε η παιδιατρος και το μωρο δεν εχει απολυτως τιποτα. Μόνο υψηλο πυρετο. Ειπε οτι κυκλοφορει ιωση με υψηλο πυρετο ακομα και 6 μερες.

Link to comment
Share on other sites

pikoulini μου, μη με παρεξηγήσεις σε παρακαλώ, αλλά ποιό μωράκι λες; Μάλλον κάτι έχασα... Τουλάχιστον καλά νέα είπε η παιδίατρος. Ε, ίσως κι δική μας ίωση είναι η ίδια...


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

pikoulini μου, μη με παρεξηγήσεις σε παρακαλώ, αλλά ποιό μωράκι λες; Μάλλον κάτι έχασα... Τουλάχιστον καλά νέα είπε η παιδίατρος. Ε, ίσως κι δική μας ίωση είναι η ίδια...

Τη Βαρβαρα μου εννοω. Δεν ειναι πια μωρο.χαμος γινεται απ΄αυτη μας ειπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...