Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , SylPan είπε:

      Δεν την ρωτάς μόνη της τα λέει. Λέει κι άλλα....

      Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.

      Η γειτόνισσα με ένα ωραιότατο εξώδικο, στο οποίο θα την καλείτε να παύσει οποιαδήποτε προσβολή της προσωπικότητάς σας άλλως θα διεκδικήσετε αποζημίωση λόγω ηθικής βλάβης, λογικά θα επιστρέψει στη σπηλιά στην οποία και ανήκει. 

      Μην επιτρέπεις σε χυδαίους και κακεντρεχείς ανθρώπους να αγγίζουν τη ζωή σου. Ξεκινάς ένα ταξίδι που θα σε οδηγήσει στο μωράκι σου και θέλεις ηρεμία. Εγώ θα ευχηθώ καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου ❤

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα σοβαρά νησάκι μου; και εγώ που νόμιζα ότι ήταν η μπέμπα γιατί την ένιωθα που κουνιόταν από εκείνη τη μερια.Για τα ρούχα εγώ σπίτι Είμαι με σορτς και μπλούζες φαρδιές του άντρα μου.και έξω μμεπαντελονες και φανελάκι. Είναι πολύ λεπτό το ύφασμα της παντελονας και δεν με ενοχλεί με την ζέστη.

Και εγώ νησάκι δεν θα πάω με ραντεβού προς το παρόν αυτό ξέρουμε. Ωραίο αυτό που διάβασες και είναι η μόνη αλήθεια.

Έχω έναν πολύ περίεργο πόνο δεξιά Πάνω από την λεκσνη στην κοιλιά.Κάτι σαν τσιμπήματα.προχωράω και με ενοχλεί.

Ααα ξέχασα να σας πω ο γιατρός μου είχε πει Όταν πήγα για να μου πάρει καλπικο υγρό ότι για 15 μέρες Εάν θυμάμαι καλά πριν γεννήσω να παίρνω μπουσκοπαν το βράδυ και να βάζω και μια αλοιφή για να μην πάθω ρηξη μήτρας. Αυτό το βλέπουν κάπου η απλά το ανέφερε; δεν πρόλαβα να ρωτήσω γιατί εκείνη την στιγμή μπήκε η μαία και του είπε ότι ήρθε μια κοπέλα έτοιμη να γεννήσει.μετά με τόσα στο κεφάλι το ξεχασα.τώρα το ξανά θυμήθηκα.εάν θυμηθώ το απόγευμα θα τον ρωτήσω.

Σαν τσιμπημα κ καψιμο;;; Αχ κ εγωωω αλλα τι ειναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ακριβώς έτσι νησάκι.δεν ξέρω μήπως η μπεμπουλες κάθονται σε κάνα περίεργο σημείο; Μήπως είναι το έντερο;αλλα σε ένα βιντεάκι που είδα έδειχνε ότι όλα τα όργανα μας μετακομίζουν προς τα πάνω.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ούτε κι εγώ μέχρι τώρα έχω ραντεβού.... Και ανυπομονώ.. Μια την παρακαλάω να βγει ναβτην κρατήσουμε αγκαλιά καινμια φοβάμαι.... Αυτά που αισθάνεστε κορίτσια δεν τα εχω παρατηρήσει να πω την αλήθεια... Εγώ συχνά πυκνα ανακατεύομαι χωρίς ομως να θέλω να κανω εμετό και νιώθω σαν να θελω να κάνω διάρροια... (sorry για την περιγραφή... ) οπως και καθεβτοσο νιώθω σαν να εχω περίοδο... Σήμερα εκανα και αποτρίχωση να ειμαι ετοιμη.... Και παρατήρησα οτι η περιοχή εκει κάτω άλλαξε τελειως οψη... Τωρα σαν πρησμένη να το πω...?  Δεν ξέρω πώς να την περιγράψω... Είναι φυσιολογικό; μάλλον επειδή πλησιάζουμε ;

Οσο για τη ζέστη... Μεσα στο σπίτι με κλιματιστικό και με καλοκαιρινες πιτζάμες... Τη Δευτέρα που κατεβηκα στο νοσοκομείο γιαβτο εβδομαδιαίο ραντεβού ελιωσα.. Και μεσα στα αστικα ενω ανάβει ο καημένος ο οδηγός κλιματισμό ανοίγουν οι επιβάτες τα παράθυρα.. Ελεος.   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Ακριβώς έτσι νησάκι.δεν ξέρω μήπως η μπεμπουλες κάθονται σε κάνα περίεργο σημείο; Μήπως είναι το έντερο;αλλα σε ένα βιντεάκι που είδα έδειχνε ότι όλα τα όργανα μας μετακομίζουν προς τα πάνω.

Ζαχαρωτο εγω σκεφτομαι( μπορει ναωλεω κ.βλακεια βεβαια) μηπως επειδη κατεβαινουν απο το βαρος ανοιγει το δερμα;;;;; Εσωτερικα εσωτερικα;;; Εχω κ πανω απο το στομαχι μια μικρη ρνοχληση..ναι τα οργανα ειναι πανω...πφφ τι να πω..παντως τα πετρωματα( αυτα ταψκαρουμπαλα που λες) ειπε ο ντοκ οτι ριναι πολυ καλα που τα νιωθπυμε γιατι δειχνει οτι η μητρα κανει προπαραδκευαδτηκες συσπασεις κ προετοιμαζεται

1 hour ago, Annie JustDreaming είπε:

Κορίτσια ούτε κι εγώ μέχρι τώρα έχω ραντεβού.... Και ανυπομονώ.. Μια την παρακαλάω να βγει ναβτην κρατήσουμε αγκαλιά καινμια φοβάμαι.... Αυτά που αισθάνεστε κορίτσια δεν τα εχω παρατηρήσει να πω την αλήθεια... Εγώ συχνά πυκνα ανακατεύομαι χωρίς ομως να θέλω να κανω εμετό και νιώθω σαν να θελω να κάνω διάρροια... (sorry για την περιγραφή... ) οπως και καθεβτοσο νιώθω σαν να εχω περίοδο... Σήμερα εκανα και αποτρίχωση να ειμαι ετοιμη.... Και παρατήρησα οτι η περιοχή εκει κάτω άλλαξε τελειως οψη... Τωρα σαν πρησμένη να το πω...?  Δεν ξέρω πώς να την περιγράψω... Είναι φυσιολογικό; μάλλον επειδή πλησιάζουμε ;

Οσο για τη ζέστη... Μεσα στο σπίτι με κλιματιστικό και με καλοκαιρινες πιτζάμες... Τη Δευτέρα που κατεβηκα στο νοσοκομείο γιαβτο εβδομαδιαίο ραντεβού ελιωσα.. Και μεσα στα αστικα ενω ανάβει ο καημένος ο οδηγός κλιματισμό ανοίγουν οι επιβάτες τα παράθυρα.. Ελεος.   

Ελεος πραγματικα..ναι μου πε επομενο σταδιο πονακια περιοδου!! Οποτε καλα παμε..κατεβηκε το.μπεμπε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει γυρίσει και νιώθω το κεφαλακι της οταν έχει λόξυγκα χαμηλά... Αλλά δεν ξέρω αν έχει εμπεδωθεί ακόμα... Η γιατρός απο το Ιπποκράτειο μου ειπε πως με βλέπει να γεννάω νωρίτερα απο την πητ γιατί την αίσθηση οτι εχω περιοδο με οτι συνεπαγεται αυτο(μουδιασματα πετρωματα και αισθηση εντονης ροης) τα ειχα πολυ νωρίτερα απο τοτε που μπηκα στον μήνα μου... Ελπίζω.. ❤❤❤ 

Εσείς πώς τα πατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Annie JustDreaming είπε:

Κορίτσια ούτε κι εγώ μέχρι τώρα έχω ραντεβού.... Και ανυπομονώ.. Μια την παρακαλάω να βγει ναβτην κρατήσουμε αγκαλιά καινμια φοβάμαι.... Αυτά που αισθάνεστε κορίτσια δεν τα εχω παρατηρήσει να πω την αλήθεια... Εγώ συχνά πυκνα ανακατεύομαι χωρίς ομως να θέλω να κανω εμετό και νιώθω σαν να θελω να κάνω διάρροια... (sorry για την περιγραφή... ) οπως και καθεβτοσο νιώθω σαν να εχω περίοδο... Σήμερα εκανα και αποτρίχωση να ειμαι ετοιμη.... Και παρατήρησα οτι η περιοχή εκει κάτω άλλαξε τελειως οψη... Τωρα σαν πρησμένη να το πω...?  Δεν ξέρω πώς να την περιγράψω... Είναι φυσιολογικό; μάλλον επειδή πλησιάζουμε ;

    

Αυτο με την αίσθηση για διάρροια το έχω κα8 εγώ και θέλω εκείνη την στιγμη τουαλέτα αλλιώς θα μου φύγουν.και με τις αναγουλες Επίσης έχω.πρέπει να παίζει η μπέμπα με το στομάχι τι να πω;Όσο για από κάτω δεν ξέρω τι μου γίνεται δεν μπορώ να δω τίποτα επίσης ζηλεύω όσες κάνετε αποτρίχωση εγώ με το ξυράφι λόγω πάχους και δυσκολίας κοβομαι συνέχεια.

πρίν από 35 λεπτά , island1 είπε:

Ζαχαρωτο εγω σκεφτομαι( μπορει ναωλεω κ.βλακεια βεβαια) μηπως επειδη κατεβαινουν απο το βαρος ανοιγει το δερμα;;;;; Εσωτερικα εσωτερικα;;; Εχω κ πανω απο το στομαχι μια μικρη ρνοχληση..ναι τα οργανα ειναι πανω...πφφ τι να πω..παντως τα πετρωματα( αυτα ταψκαρουμπαλα που λες) ειπε ο ντοκ οτι ριναι πολυ καλα που τα νιωθπυμε γιατι δειχνει οτι η μητρα κανει προπαραδκευαδτηκες συσπασεις κ προετοιμαζεται

Ελεος πραγματικα..ναι μου πε επομενο σταδιο πονακια περιοδου!! Οποτε καλα παμε..κατεβηκε το.μπεμπε;

Λες να είναι κάτι τέτοιο; Καλά Στο στομάχι νιώθω ότι μου δίνουν μπουνιές.δεν το έχω κάθε μέρα αλλά με πιάνει 2 φορές την εβδομάδα. Εδώ και μισή ώρα έχω ένα καρουμπαλακι πάνω από τον αφαλό.σε 1 ώρα έχω γιατρό Ανυπομονώ να την δω.αυτά τα πονακια περιόδου τα νιώθω αλλά οχ8 συχνα

Κορίτσια μην με πείτε χαζή αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω άμα έχω συσπάσεις. Τώρα Που το είπε το νησακΟ συνειδητοποίησα ότι είναι συσπάσεις γιατί σε εκείνο το σημείο είναι και πιο σκληρή η κοιλιά. Όταν είχα μπει στον 8 είχα συνέχεια του πόνους περιόδου σε σημείο να μην με ηρεμεί τίποτα.να έχω νεύρα με τα Πάντα

 

ΑΙΣΘΗΣΗ ΈΝΤΟΝΗΣ ΡΟΗΣ; Όταν σπάσουν τα νερα;


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ώρες ώρες νιώθω ότι παίζει με τα όργανά μου... χαχαχαχαχα Αποτρίχωση δεν κάνω μόνη μου στην ευαίσθητη περιοχή... αν και η κοιλιά μου είναι μικρή δυσκολεύομαι να σκύψω και δεν το ρισκάρω με ξυράφι... ευτυχώς η κολλητή μου είναι αισθητικός και τους τελευταίους μήνες με έχει αναλάβει... :P

Αντε αντε αφού έχουμε συσπάσεις είναι τέλεια.... Οι μαίες στα μαθήματα μας είχαν πει ότι καταλαβαίνουμε τις προπαρασκευαστικές οδύνες αν έχουμε πετρώματα στην κοιλιά (και από δεξιά και από αριστερά) και την αίσθηση ότι έχουμε περίοδο με διάρκεια μισό λεπτό περίπου κάθε φορά...

Αίσθηση έντονης ροής σαν την περίοδο... Πραγματικά τον τελευταίο καιρό νιώθω ότι έχω περίοδο και μάλιστα σαν τις μέρες με το πιο πολύ αίμα... όμως χωρίς το αίμα... μάλλον είναι γιατί ετοιμάζεται ο τράχηλος να ανοίξει σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες. Τι κάνετε ; τρελή ζέστη σήμερα.άντε να δούμε πως θα την βγάλουμε.

Αννι μου εγώ φοβάμαι την αποτρίχωση μια φορά προσπάθησε η αδελφή μου να μου κάνει και άρχισα να τσιριζω την ώρα που πήγαινε να βάλει την ταινία πάνω στο κερι.ετσι το αφήσαμε τελικά.

ΧτεςΠου όλη μέρα ένιωθα περίεργα ήταν προπαρασκευαστικές συσπάσεις.Σήμερα έχω έντονη πίεση από κάτω.

Η μπέμπα 37 εβδομάδων και 2 ημερών ήταν 3.400 εαν μετρηθηκς σωστά γιατί δεν μας άφηνε. Το κεφαλάκι έβγαινε 38 εβδομάδων μια χαρά είπε ο γιατρός.το μωρό μεγαλώνει και ας έχω κόψει τις ενέσεις εδώ και 2 εβδομάδες.πρέπει να χάνω ανμνιακα γιατί τα είδαμε λιγότερα αυτή την φορά όπως και την προηγούμενη.Όχι τρελή ποσότητα αλλά δείχνει ότι λιγοστεύουν.του είπα χτες ότι δεν την ένιωθα τόσο όσο τις προηγούμενες μέρες και με έστειλε Για καρδιοτομογραφο.Ενώ Στο μηχάνημα έδειχνε ότι κουνιέται εγώ δεν ένιωθα κάτι.τι παγάκια μου έφεραν τι χυμό σοκολάτα κλπ τίποτα δεν ένιωθα.μέχρι που πέρασε μια ώρα και βαρέθηκα και άρχισα να ακούω τους χτύπους της καρδιά της και εκεί που άκουγα ότι ανέβαιναν πατουσα το κουμπάκι(ξέρω βλακεία μου)δέν άντεχα άλλο κορίτσια είχα πιαστεί. 1.30 ώρα κάτσαμε την άκουσα προς το τέλος μόνο 4 φορές.

Σήμερα την νιώθω δόξα τον Θεό.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε; μπηκα να σας διαβασω οσο περιμενω τον πασακα μου να ξυπνησει να θηλασει γιατι το στηθος μου φουλαρε. Αν δεν ξυπνησει σε 5 λεπτα ερχεται η ωρα να τον ξυπνησω εγω...

Τωρα πηγαινετε για καρδιοτοκογραφο, ε; αννι δεν ειδατε αν εμπεδωθηκε το νινι; σας ειπαν γενικα να περπατατε πολυ τωρα ;

Ζαχαρωτο μην το ξανακανεις αυτο βρε... ακου πατουσε το κουμπι ετσι...αντε κοριτσαρες μου πλησιαζετε ολες! Η τινα μας θα γεννησε χθες. Ελπιζω να εχουμε νεα της συντομα. 

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μου γλυκιά Πως είσαι; ο πασάς σου; πως είναι το νέο κεφάλαιο στην ζωή σου; άγχος; φόβος;. Κοιμάστε καθόλου; από αίμα πως πας; πονάς; ο μικρός είναι ήρεμος; (κλείσατε εβδομάδα <3 )

Εγώ Όσο πλησιάζει ο καιρός φοβάμαι. Ξέρω ήταν βλακεία αυτό που έκανα αλλά με είχε πιάσει η γκρίνια.έκανε παγωνιά εκεί μέσα είχα πιαστεί με είχε πιάσει το δόντι από τα παγάκια και γενικά με ενοχλούσαν όλα.σήμερα έχω έντονα τραβήγματα και νιώθω πολύ βαριά


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια.η ζέστη σήμερα απίστευτη. Ο άντρας μου είπε οτι Όταν σχολάσει θα μας πάει θαλασσα.άμα δεν μας προλάβει η μικρή.

Σήμερα σηκωθηκα στις 5 με τρομερό πόνο.το δεξί πόδι μουδιασε τελείως και πονούσε η κοιλιά μου σε εκείνο το σημείο μόνο. Η μπέμπα Ήταν ξύπνια και έδινε πόνο. Μέχρι της 8 πονουσα.μάλλον έβρισκε σε κάποιο νεύρο Η Ήταν το έντερο. Τώρα νιώθω περίεργα.

Τηλ δεν πηρα τον γιατρό. Θα περιμενω εάν είναι συσπάσεις να γίνουν πιο συχνές η άμα σπάσουν τα νερα. Άλλα και πάλι περιθώριο έχω.για μπανακι ξυρισμα να βάλω τα τελευταία στην βαλιτσα.

Παράγγειλα τα κοχύλια ήρθαν από την acs Επειδή Δεν έχω θυροτηλεφωνο έδωσα του μπαμπά μου το άκουσα που χτύπησε  και μέχρι να ανέβω πάνω να ανοίξω είχε φύγει.τώρα θα αγγαρεψω τον μπαμπά μου Όταν σχολάσει η τον άντρα μου το απόγευμα να πάνε να μου τα πάρουν από το καταστημα

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

On Thursday, June 29, 2017 at 10:42 ΠΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Μαιρουλα μου γλυκιά Πως είσαι; ο πασάς σου; πως είναι το νέο κεφάλαιο στην ζωή σου; άγχος; φόβος;. Κοιμάστε καθόλου; από αίμα πως πας; πονάς; ο μικρός είναι ήρεμος; (κλείσατε εβδομάδα <3 )

Εγώ Όσο πλησιάζει ο καιρός φοβάμαι. Ξέρω ήταν βλακεία αυτό που έκανα αλλά με είχε πιάσει η γκρίνια.έκανε παγωνιά εκεί μέσα είχα πιαστεί με είχε πιάσει το δόντι από τα παγάκια και γενικά με ενοχλούσαν όλα.σήμερα έχω έντονα τραβήγματα και νιώθω πολύ βαριά

Αχ κοριτσια σημερα εφυγε η μαμα μου, ειμαστε μακρυα... ειχα να τη δω απο δεκεμβρη... και τωρα ηταν μαζι μου 2 εβδομαδες και μου επεσε βαρυς ο αποχωρισμος. Δε μπορω να σταματησω να κλαιω....ισως να φταινε και τα γνωστα baby blues... μου λειπουν οι γονεις μου... ειδικα τωρα...

κατα τα αλλα αγχος και φοβο δεν εχω, ο αντρας μου βοηθαει παρα πολυ. Ως τωρα κοιμομασταν το βραδυ 2 διωρα δηλ. Πολυ καλα. Απο χθες νομιζω μπηκαμε στο πρωτο αναπτυξιακο αλμα κι ο μπεμπης ζηταει καθε μια ωρα και ουτε γαλατακι. Και θελει μονο αγκαλιτσα μου. Το μαναρι μου μολις πλησιαζω ηρεμει. Οποτε ειμαι με υπνο μισαωρου και αν...Αλλα θα περασει κι αυτο. Πονους δεν εχω μονο σε ενα σημειο που εχω μελανια πρεπει να με πατησαν με πολυ δυναμη εκει. Απο λοχεια τιποτα ιδιαιτερο, εγινε καφε το αιμα οπως οταν τελειωνει η περιοδος και ειναι ελαχιστο. 

Κοριτσια μου απο οσα γραφετε σαν να πλησιαζετε ειναι νομιζω. Ελπιζω να ειστε ενταξει στα σπιτακια σας. Αυτη η ζεστη ειναι ανυποφορη!

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις γύρισα από θάλασσα πολύ ωραίο το νερό αλλά δεν έκατσα πολυ μέσα γιατί τα πονακια συνεχίζονται και φοβήθηκα μην σπάσουν τα νερα και δεν το καταλάβω.

Μαιρουλα μου λογικό να σου λείπουν οι δικοίσουυ Και ειδικά η μανούλα σου. Είναι πολύ διαφορετικά να έχεις κάποιον δίπλα σου πέρα από τον άντρα σου.

Το δίωρο είναιπολυεεε; Δεν έχω ιδέα.Ανυπομονώ να νιώσω Αυτό που νιώθεις και εσύ Γιατί νομίζω ότι είμαι αναίσθητη και με φοβίζει αυτο


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2017 at 2:47 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Σε μια βδομάδα θα είσαι και εσύ μανούλα; καλά κατάλαβα;η θα ξανά πάτε να μιλήσετε και να κανονίσετε;

@island1 περιμένουμε νέα από την μπέμπα.

Άντε να την δω και εγώ αύριο και πόσα κιλά είναι η κύρια.

Εσένα αννιε μου πόσο είναι;

@Koukouroukou72 κοπέλα μου που χάθηκε. Πως είσαι;

Ζαχαρωτό μου εδώ είμαι και εγώ... τρέχω και δεν προλαβαίνω! Μετά την τελευταία αποτυχία, άλλαξα κάποια πράγματα. στη ζωή μου.. όχι όμως τον αντρούλη μου! χα χα Οπότε έχει φύγει εντελώς το θέμα του παιδιού από το μυαλό μου.

Εσείς λογικά μία μία παίρνει σειρά.... θα μπω κάποια στιγμή να διαβάσω με την ησυχία μου να δω τι γίνεστε.... μόνο για την abas ξέρω.

Με το καλό όλες και με έναν πόνοοοο!!

Φιλιά πολλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα με τρομαξες φτηνά αρχή αλλά μετά διάβασα για τον αντρουλη σου και ηρέμησα.χαχα 

Καλά κάνεις το θέμα είναι να είσαι καλά και να περνάς καλά.και άμα είναι γραφτό και θέλει ο Θεός όλα τα άλλα θα έρθουν.χαίρομαι για εσένα.φιλακιααααα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...