Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Μαιρη κ εγω στη μασχαλη της εβαζα θερμομετρο μεχρι πριν αλλα μου ειπε η παιδιατρος τωρα που ειναι πολυ μικρουλα ακομα η θερμοκρασια μετριεται καλυτερα απ τον πωπο κ με θερμομετρο υδραργυρου. Απβτην θερμοκρασια που θα δειξει αφαιρεις 3δεκατα. Η μπεμπα ειχε να κανει κακα 3 μερες κ μολις της εβαλα το θερμομετρο εκανε κακα μετα απο λιγο... μπορει να ηταν κ τυχαιο... μονο το ασημι βαζεις στον πωπο της. Απο τραγουδακια εχω καποια cd με τιτλο ενας τεμπελης δρακος κ η επιστροφη του τεμπελη δρακου, ακαντου, κ εχει διαφορα τραγουδακια... τα προτιμω απ τα αλλα.. το βραδυ βεβαια τραγουδαω κ αυτοσχεδια γιατι μεχρι να κοιμηθει εξαντλω το ρεπερτοριο μου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η βρώμη πρέπει να βοηθάει πολύ αυτό έχω διαβάσει.τα γαλακτοκομικά κάνουν 3 εβδομάδες να φύγει η λακτόζη τελείως από τον οργανισμό μας.

Ερώτηση Δεν έχω ξανά φάει βρώμη.πως τρώγεται;

Σαλάτες γαμωτο δεν τρώω θα ξεκινήσω τα φρούτα πάλι.νερόπροσπαθώ να πίνω παραπανω το ζητάει και ο οργανισμός μου γιατί βλέπω στο σώμα μου ότι είμαι αφυδατωμενη και έκλεισα ραντεβού σε ουρολογο έχω ενόχληση.

Εμείς έχουμε τώρα ένα καινούργιο τροπο να κοιμόμαστε.της ψιθυρίζω στο αφτί ότι μου κατέβει Αλλιώς δεν κοιμάται

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μυρτω μου κι εμεις υδραργυρου πηραμε γτ τα αλλα ολο οτι να ναι θερμοκρασιες εβγαζαν. Εμενα με εβγαζαν οτι εχω 35.  Αλλα στον πωπο φοβαμαι να το βαλω και δε ξερω πως. Θα πω στην παιδιατρο να μας δειξει. 

Η βρωμη ειναι πολυ καλη τροφη αλλα εγω ποτε δεν καταφερα να φαω για πολυ καιρο.  Ζαχαρωτο δοκιμασε τη με γιαουρτι και κομμενα φρουτα μεσα και μελι πχ. Ή στα μπιφτεκια αντι για φρυγανια βαλε βρωμη. Εχει και πολλες συνταγες. 

Κοριτσια ειχα βρει μια σελιδα που εβαζες ημερομηνια γεννησης κι ελεγε εισαι 2 μηνων και 23 ημ. Ή εισαι 12 εβδ. Και 2 ημερων. Τωρα δεν την βρισκω. Μηπως την χρησιμοποιει καποια; θελω να δω ακριβως σε ποια εβδ. ειμαστε.


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marymarydrd είπε:

Μυρτω μου κι εμεις υδραργυρου πηραμε γτ τα αλλα ολο οτι να ναι θερμοκρασιες εβγαζαν. Εμενα με εβγαζαν οτι εχω 35.  Αλλα στον πωπο φοβαμαι να το βαλω και δε ξερω πως. Θα πω στην παιδιατρο να μας δειξει. 

Η βρωμη ειναι πολυ καλη τροφη αλλα εγω ποτε δεν καταφερα να φαω για πολυ καιρο.  Ζαχαρωτο δοκιμασε τη με γιαουρτι και κομμενα φρουτα μεσα και μελι πχ. Ή στα μπιφτεκια αντι για φρυγανια βαλε βρωμη. Εχει και πολλες συνταγες. 

Κοριτσια ειχα βρει μια σελιδα που εβαζες ημερομηνια γεννησης κι ελεγε εισαι 2 μηνων και 23 ημ. Ή εισαι 12 εβδ. Και 2 ημερων. Τωρα δεν την βρισκω. Μηπως την χρησιμοποιει καποια; θελω να δω ακριβως σε ποια εβδ. ειμαστε.

Μηπως εννοεις αυτην: http://www.calculator.net/age-calculator.html

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marymarydrd είπε:

Μυρτω μου κι εμεις υδραργυρου πηραμε γτ τα αλλα ολο οτι να ναι θερμοκρασιες εβγαζαν. Εμενα με εβγαζαν οτι εχω 35.  Αλλα στον πωπο φοβαμαι να το βαλω και δε ξερω πως. Θα πω στην παιδιατρο να μας δειξει. 

Η βρωμη ειναι πολυ καλη τροφη αλλα εγω ποτε δεν καταφερα να φαω για πολυ καιρο.  Ζαχαρωτο δοκιμασε τη με γιαουρτι και κομμενα φρουτα μεσα και μελι πχ. Ή στα μπιφτεκια αντι για φρυγανια βαλε βρωμη. Εχει και πολλες συνταγες. 

Κοριτσια ειχα βρει μια σελιδα που εβαζες ημερομηνια γεννησης κι ελεγε εισαι 2 μηνων και 23 ημ. Ή εισαι 12 εβδ. Και 2 ημερων. Τωρα δεν την βρισκω. Μηπως την χρησιμοποιει καποια; θελω να δω ακριβως σε ποια εβδ. ειμαστε.

Μηπως εννοεις αυτην: http://www.calculator.net/age-calculator.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, marymarydrd είπε:

Καλημερα κοριτσια! Οταν λετε βαζετε το θερμομετρο στον πωπο... το βαζετε στον πρωκτο και ερεθιζονται και κανουν κακα; εγω το βαζω στη μασχαλη του.

Εμας εχει καθιερωσει πολυ καιρο τωρα κοιμαται απο τις 8 περιπου μεχρι τις 6 το πρωι. Ενδιαμεσα θηλαζει στον υπνο του περιπου 4-5 φορες. Μετα θα κοιμηθει ξανα αργα το πρωι για λιγο και το μεσημερακι. 

Σημερα πηγαμε πρωτη φορα βολτα με το καροτσι κι εκατσε. Κοιτουσε τα δεντρα (αφου ειμαστε στο χωριο). Ολα καλα ειναι με τις εξετασεις μας αλλα πρεπει να ολοκληρωσουμε τον κυκλο της αντιβιωσης με ενα σιροπακι που του δινω φραουλιτσα.

Νινα κανε υπομονη ενα μηνα... θα εχει διαφορα. Με την υπερπαραγωγη πως εισαι; εγω κοριτσια ενω γεμιζα τα επιθεματα φουλ εδω και μια βδομαδα ρυθμιστηκα και δε σταζει. Βεβαια επειδη δεν ειμαστε σπιτι δεν τολμησα να τα βγαλω ακομη μη λερωθω ξαφνικα.

Μαιρη μου εμεις πηραμε θερμομετρο με ευκαμπτη ακρη μπαινει μασχαλη κ πωπουδακι. Το βαζουμε πωπο γιατι ειναι πιο αξιοπιστο δεν ειναι δυσκολο εννοειται δε μπαινει βαθια( μονο η ασημι πλευρα )για να ποναει τη μικρη αλλιως δε θα το κανα με τιποτα. 

Μπραβο που ο μικρουλης σου ειναι καλυτερα και ακομα ενα μεγαλυτερο μπραβο που κοιμαται. 

Με την υπερπαραγωγη τωρα δε βγαζω ολες τις φορες πριν θηλασω. Λιγο καλυτερα. Η μικρη πνιγεται πιο αραια πια. Κλαιει στο στηθος πιο αραια κ συνηθως τοτε εχει κολικο. Απο φαγητα τρωω περισσοτερα ,γαλακτοκομοικα δεν ξαναδοκιμασα τιποτα. Μου χει λειψει το παγωτο ,η σοκολατα, εχω χασει πολλααα κιλα.

 το βασικο προβλημα ειναι οπονος του κολικου το βραδυ. Αν δειτε τι κανουμε για να την ξεγελαμε. Χτες αλλαξαμε θεση στην αλλαξιερα τη φεραμε στο καθιστικο κ ηταν ξαπλωμενη πολυ ωρα γιατι εκει βρησκει ανακουφιση κ δε κλαιει πολυ οταν ποναει. Βαζουμε τα τραγουδια που σωστα λεει το ζαχαρωτο εχουν ολα.κακο τελος , κανουμε βολτες πανω κατω στον ωμο σε σταση σαν καθισματακι μπροστα , βολτα με το καροτσι μεσα κ εξω απ το σπιτι. Αυτα λιγο πολυ.

Κοριτσια ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ. SOS Ελπιζω να αλλαξει αυτο με τον υπνο υποφερω. Γιατι εμενα δε κοιμαται; ολα τα φυσιολογικα μωρα κοιμουνται. Ζαχαρωτο συτο με το ψυθιρισμα στο αυτι το κανω κ γω μια πιανει μια δε πιανει. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ με την την υπερπαραγωγή έχω θέμα με πιάνουν τα νεύρα. Γίνομαι τούμπανο το βράδυ γιατί η μικρή από της 1 έως της 6 το πάει σερρυ και μετά μέχρι το επόμενο βράδυ κάνω συντριβάνι.δεν γίνεται να μην λερωθω αλλάζω ένα σωρό μπλούζες σε εμένα και το μωρό γιατί γινόμαστε χάλια.Μόλις βγάλω το επιθεμα μπάνιο κ οι 2. 

Νίνα μου εμένα η μικρή στις αρχές μόνο στην κουζίνα κοιμόταν δεν ξέρω γιατί.και Όταν θέλω να ηρεμήσει εκεί πηγαίνω και καθόμαστε .

Έκανα απόπειρα χτες νΒκοικηθω μπρούμυτα εντάξει επιτόπου αλλάξαμε σεντόνια.πονάει η μέση μου

Εγώ ότι είχα κόψει το ξανά ξεκίνησα γιατί ο παιδίατρος μ είπε μια μανα που θηλάζει πρέπει να τρώει τα πάντα για να μην έχει έλλειψη βιταμινών το παιδί. Εκεί τρόμαξα και τα έβαλα σιγα σιγά στην διατροφή μου

Ααααα Νίνα εμένα ξέρεις πως μ κοιμόταν όταν πονούσε πολύ; η στάση για τους κολικούς ψάξε στο ίντερνετ να καταλάβεις πως πρέπει να την πιάνεις. κάναμε έτσι βόλτες μέσα στο σπίτι κ κοιμόταν.

Την είχα στα χέρια μου Αλλά μπρούμυτα να βλέπει μπροστά η κάτω το ένα χέρι της έπιανε την κοιλιά. Περίπου όπως τα κάνουμε μπάνιο νεογέννητα. Εμένα η κυρία δεν κάθεται με τίποτα στην αγκαλιά ξάπλα κ να κοιτάει εμένα η το στήθος μου.τσιρίζει.

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μυρτουλα αυτο εννοουσα! Εφαγα τον κοσμο... ουφ! Ευχαριστω! 

Νινα μη νομιζεις εχει πολυ λιγο καιρο που κοιμαται ετσι εμενα κι εννοειται οτι κοιμαται ετσι μονο αν ξαπλώνουμε μαζι. Διαβαζα τις προαλλες οτι τα μωρα ειναι φυσιολογικο να ξυπνανε, ειναι προγραμματισμενα ετσι απο την φυση. Κι ο υπνος φτιαχνει, κι οι κολικοι περνουν.... κι η παραγωγη ρυθμιζεται! Λιγο εμεινε!

Εγω μωρε τον κοιταζω και αναρωτιεμαι ποτε μεγαλωσε τοσο. Τα μαγουλακια φουσκωσαν, τα μπουτακια εγιναν φρατζολακια... απο εκεινο το μικρο βρεφακι μεταμορφωθηκε σε ενα στρουμπουλο μωρο που βγαζει φωνουλες, μου χαμογελα, μου γκρινιαζει, μου φωναζει... ποτε εγινε ετσι;;; απορω! Σημερα ξαπλωναμε οι τρεις μας μαμα-μπαμπας-μπεμπης. Θηλαζε, επινε δυο γουλιες σταματουσε γυρνουσε κοιταζε τον μπαμπα του και μετα ξανα δυο γουλιες και ξανα μπαμπα! Θα μας τρελανουν αυτα τα μωρα!

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σωθηκαμε!!!!!!!!!!! 8 η ωρα ξεκινα η μικρη τη γκρινια για την κοιλιτσα. Το απογευμα ειχα δει ενα βιντεακι του παιδιατρου σπυρου μαζανη για τους κολικους. Τις στασεις που προτεινει τις εχουμε κανει αλλες με αποτελεσμα αλλες χωρις. Λεει λοιπον στο τελος για το πιστολακι μαλλιων να ειναι σε χαμηλη σκαλα κ σε αποσταση απ τη κοιλιτσα να του χτυπαει ο ζεστος αερας. Το καναμε κ ειχε επιτυχια. Ο αερας την ανακουφιζε και με το θορυβο αποκοιμηθηκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, νινα 82 είπε:

Κοριτσια σωθηκαμε!!!!!!!!!!! 8 η ωρα ξεκινα η μικρη τη γκρινια για την κοιλιτσα. Το απογευμα ειχα δει ενα βιντεακι του παιδιατρου σπυρου μαζανη για τους κολικους. Τις στασεις που προτεινει τις εχουμε κανει αλλες με αποτελεσμα αλλες χωρις. Λεει λοιπον στο τελος για το πιστολακι μαλλιων να ειναι σε χαμηλη σκαλα κ σε αποσταση απ τη κοιλιτσα να του χτυπαει ο ζεστος αερας. Το καναμε κ ειχε επιτυχια. Ο αερας την ανακουφιζε και με το θορυβο αποκοιμηθηκε.

Καλημερα!!! Χαχα τελειο! Καθε μωρο εχει τις προτιμησεις του. Εμας μονο η σκουπα του αρεσει. Το πιστολακι δεν το δοκιμασα να πω την αληθεια γτ καιει ρευμα. Εδω παντως εχω σκουπισει το σπιτι της μαμας μου, της πεθερας μου δεν εχουν παραπονο. Θα σκουπιζα και στο νοσοκομειο αλλα ειδα οτι ειχαν μονο σκουπα χειρος. Με τοση βρωμια θα βγαιναμε κερδισμενοι και οι δυο. 

Μιας που ειπες για βιντεακι εχει και κατι βιντεακια ενας αλλος παιδιατρος που λεει παιχνιδι με 2 μηνων μωρο νομιζω και δειχνει πως μπορεις να παιξεις με το μωρο σε αυτην την ηλικια αλλα και διαφορα αλλα. Νινα τωρα ποσο εγινε η μπεμπα;

  • Μου αρέσει 3

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μουυυυυ!! Έχω να μπω τοσο πολυ καιρο, μου λειψατε!! Εχω να σας πω πολλα και να διαβασω νεα σας, αλλα τωρα θα πω μονο αυτο: Γεννησαμεεεεε! Το Σαββατο ηρθε στην αγκαλια μας ο πριγκιπας μας.. Δοξα τον Θεο ολα τελεια γυρισαμε και σπιτι μας προχθες και τωρα ειμαστε σε φαση που βρισκοτμε ρυθμους θηλασμου!! Δεν εχω λογια να πω γι αυτο το πλασμα.. το μεγαλειωδες συναισθημα θεε μου!!  Νιωθω ευλογημενη ευτυχισμενη και τοσο πληρης!!

Σας σκεφτομαι πολυ και θα ξαναμπω να διαβασω νεα σας! Ελπιζω να ειστε ολες τελεια και τα μωρακια σας το ιδιο!! 

Σας φιλω πολυ

#υπερχαζομαμα!! 

  • Μου αρέσει 3

7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, marymarydrd είπε:

Μυρτουλα αυτο εννοουσα! Εφαγα τον κοσμο... ουφ! Ευχαριστω! 

Νινα μη νομιζεις εχει πολυ λιγο καιρο που κοιμαται ετσι εμενα κι εννοειται οτι κοιμαται ετσι μονο αν ξαπλώνουμε μαζι. Διαβαζα τις προαλλες οτι τα μωρα ειναι φυσιολογικο να ξυπνανε, ειναι προγραμματισμενα ετσι απο την φυση. Κι ο υπνος φτιαχνει, κι οι κολικοι περνουν.... κι η παραγωγη ρυθμιζεται! Λιγο εμεινε!

Εγω μωρε τον κοιταζω και αναρωτιεμαι ποτε μεγαλωσε τοσο. Τα μαγουλακια φουσκωσαν, τα μπουτακια εγιναν φρατζολακια... απο εκεινο το μικρο βρεφακι μεταμορφωθηκε σε ενα στρουμπουλο μωρο που βγαζει φωνουλες, μου χαμογελα, μου γκρινιαζει, μου φωναζει... ποτε εγινε ετσι;;; απορω! Σημερα ξαπλωναμε οι τρεις μας μαμα-μπαμπας-μπεμπης. Θηλαζε, επινε δυο γουλιες σταματουσε γυρνουσε κοιταζε τον μπαμπα του και μετα ξανα δυο γουλιες και ξανα μπαμπα! Θα μας τρελανουν αυτα τα μωρα!

Αχ Μαιρουλα μου και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι.βλέπω την πάνα διαφορά που είχε με την πρώτη.μέρα βλέπω πόσο έχει ψηλωσει.έχει γίνει ένα μικρό ανθρωπάκι.για τα μάγουλα δεν έχω να πω.μαγουληθρες γεννηθήκαμε.Αχ μωρέ η αγάπη μου έκανε τσαχπινιες στον μπαμπά.

14 ώρες πρίν, νινα 82 είπε:

Κοριτσια σωθηκαμε!!!!!!!!!!! 8 η ωρα ξεκινα η μικρη τη γκρινια για την κοιλιτσα. Το απογευμα ειχα δει ενα βιντεακι του παιδιατρου σπυρου μαζανη για τους κολικους. Τις στασεις που προτεινει τις εχουμε κανει αλλες με αποτελεσμα αλλες χωρις. Λεει λοιπον στο τελος για το πιστολακι μαλλιων να ειναι σε χαμηλη σκαλα κ σε αποσταση απ τη κοιλιτσα να του χτυπαει ο ζεστος αερας. Το καναμε κ ειχε επιτυχια. Ο αερας την ανακουφιζε και με το θορυβο αποκοιμηθηκε.

Νίνα μου ξεκουραστηκες; 

1 ώρα πρίν, marymarydrd είπε:

Καλημερα!!! Χαχα τελειο! Καθε μωρο εχει τις προτιμησεις του. Εμας μονο η σκουπα του αρεσει. Το πιστολακι δεν το δοκιμασα να πω την αληθεια γτ καιει ρευμα. Εδω παντως εχω σκουπισει το σπιτι της μαμας μου, της πεθερας μου δεν εχουν παραπονο. Θα σκουπιζα και στο νοσοκομειο αλλα ειδα οτι ειχαν μονο σκουπα χειρος. Με τοση βρωμια θα βγαιναμε κερδισμενοι και οι δυο. 

Μιας που ειπες για βιντεακι εχει και κατι βιντεακια ενας αλλος παιδιατρος που λεει παιχνιδι με 2 μηνων μωρο νομιζω και δειχνει πως μπορεις να παιξεις με το μωρο σε αυτην την ηλικια αλλα και διαφορα αλλα. Νινα τωρα ποσο εγινε η μπεμπα;

Χαχαχαχα εκλαψααααααααααααααα. Εμάς δεν μας κάνουν τίποτα οι λευκοί ήχοι.μόνο που κ που ο απορροφητηρας και το τρεχούμενο νερό.ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ.Μόνο με τραγουδάκια ηρεμουμε.

πρίν από 8 λεπτά , Troufakinm είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυ!! Έχω να μπω τοσο πολυ καιρο, μου λειψατε!! Εχω να σας πω πολλα και να διαβασω νεα σας, αλλα τωρα θα πω μονο αυτο: Γεννησαμεεεεε! Το Σαββατο ηρθε στην αγκαλια μας ο πριγκιπας μας.. Δοξα τον Θεο ολα τελεια γυρισαμε και σπιτι μας προχθες και τωρα ειμαστε σε φαση που βρισκοτμε ρυθμους θηλασμου!! Δεν εχω λογια να πω γι αυτο το πλασμα.. το μεγαλειωδες συναισθημα θεε μου!!  Νιωθω ευλογημενη ευτυχισμενη και τοσο πληρης!!

Σας σκεφτομαι πολυ και θα ξαναμπω να διαβασω νεα σας! Ελπιζω να ειστε ολες τελεια και τα μωρακια σας το ιδιο!! 

Σας φιλω πολυ

#υπερχαζομαμα!! 

Τρουφακι μου να σας ζήσει ο κούκλος σας.χαίρομαι που σε ακούω τόσο χαρούμενη μπράβο κούκλα μου.μην βιάζεσαι να μπεις.όταν με το καλό μπεις σε μια σειρά σε περιμένουμε.

 

 

 

Καλημέρα κοριτσια.Εμείς χτες αργά το βράδυ κάναμε κακα όλη μέρα δεν είχαμε όρεξη για τίποτα μόλις τα κάναμε ηρεμησαμε.χτες με τρέλανε Η μικρή(με την καλή έννοια)κατουρηθηκα από την χαρά μου.πιάνει την κουδουνιστρα με ένα αρκουδάκι που έχει πάνω κ το βάζει στο στόμα.το βράδυ έκανε σβουρες στο κρεβάτι και βρέθηκε κολλημένη στον μπαμπά της να του πιπιλαει το στήθος.και να νευριάζει που δεν βγάζει γάλα.τώρα μόλις φτερνιστηκα γύρισε με κοιτάξει με ένα βλέμμα παραπονιαρικο.την τρόμαξα.χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marymarydrd είπε:

Καλημερα!!! Χαχα τελειο! Καθε μωρο εχει τις προτιμησεις του. Εμας μονο η σκουπα του αρεσει. Το πιστολακι δεν το δοκιμασα να πω την αληθεια γτ καιει ρευμα. Εδω παντως εχω σκουπισει το σπιτι της μαμας μου, της πεθερας μου δεν εχουν παραπονο. Θα σκουπιζα και στο νοσοκομειο αλλα ειδα οτι ειχαν μονο σκουπα χειρος. Με τοση βρωμια θα βγαιναμε κερδισμενοι και οι δυο. 

Μιας που ειπες για βιντεακι εχει και κατι βιντεακια ενας αλλος παιδιατρος που λεει παιχνιδι με 2 μηνων μωρο νομιζω και δειχνει πως μπορεις να παιξεις με το μωρο σε αυτην την ηλικια αλλα και διαφορα αλλα. Νινα τωρα ποσο εγινε η μπεμπα;

19 σεπτεμβρη την τριτη δλδ γινομαστε 2 μηνων. Ποτε περασε ο καιρος!!! Εχουμε κ το εμβολιο τοτε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2017 at 1:31 ΜΜ, marymarydrd είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Νησακι απο Δραμα ειμαι ρε κοριτσι! Εξω απο Δραμα βασικα. Εσυ απο που; εχει πλακα να γνωριζομαστε...

Εμας τα νεα μας εχουν ως εξης: χθες του εσπασαν ολες τις φλεβες με τον κωλοορο, οποτε τον βγαλαμε. Τα χερακια του ειναι πρησμενα. Ηρθε ο διευθυντης και μας εδωσε σιροπι απο το στομα με συριγγα και ειπε να μας κανει το βραδυ μια ενεσουλα με αντιβιωση και αυριο να φυγουμε. Στο μεταξυ ενω μας τα ειπε αυτα ο διευθυντης ερχεται η νοσοκομα και μου λεει παμε να βαλουμε ορο. Και εκει που πηγαινουμε... της λεω ολες τις φλεβες τις εχετε σπασει, ο διευθυντης ειπε ετσι κι ετσι τι αλλαξε; και μου λεει "ναι;;;;;;, παω να ρωτησω". Τζαμπα θα το τυραννουσαν παλι το μωρο. Ειναι τελειως αχρηστοι. Τελειως ομως. 

Θα μπορουσαμε να υπογραψουμε και να φυγουμε σημερα. Αλλα ας κανουμε και την βραδυνη ενεσουλα ειπαμε και αυριο σπιτι.

Eγω απο Αγιο Αθανασιο...

Τελικα ρε φιλε ολα εξηγουνται..γιααυτο ταιριαζαμε..η φλεβααα

On 11/9/2017 at 2:57 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι από Σέρρες.κοντά είμαστε.

Μην μιλήσω για την νοσοκόμα.πάμε καλά; το έχουν σακαυεψει το μωρό και χωρίς να μιλήσουν με τον διευθυντή με κάποιον ανώτερο τους πάνε να το βασανισουν; και φλέβα που θα έβρισκε για του βάλει τον ορο;στα δημόσια μου την δίνει η ασυνεννοησία τους. Ότι τους κατέβει στο κεφάλι το κάνουν.ευτυχως Μαιρουλα μου που αύριο βγαινεται. Να ηρεμήσετε.

Για τα χεράκια του σας είπε να βάλετε κάτι; εμένα γι αυτό μου έδωσε το αλουμινονερο μήπως τυχόν και πρηστει.αυτό μ ειπει κ η πεθερά μου Που δουλεύει σε νοσοκομείο.

Για ρώτα τους άμα μπορείς να βάλεις να ξεπρηστει το ζουζουνι

Καραμελακι μου μην αγχώνεσαι κούκλα μου. Πρώτο σου μωράκι είναι.έπρεπε να σε ρωτήσουν στο νοσοκομείο ο παιδίατρος. Καλή δύναμη με το εμβολιο.σου είπαν Για τον πυρετό εε;Και για το αίμα άμα το πάρουν από την πατουσα πάρε βαθιές αναπνοές.γιατί θα σπαραξει η ψυχή σου μόλις τον ακούσεις να κλαίει

Σερρεα ρε Θηριο;; Κ ξαναλεωωω ολα εξηγουνται χαχα νοοτροπια

On 12/9/2017 at 2:27 ΠΜ, marymarydrd είπε:

@rainbow το δειγμα με τα ουρα με βελονα ειναι πιο αξιοπιστο. So what; οταν το μωρο εχει γεμισει την πανα με τσισα προφανως αδειασε η κυστη, δεν το τρυπας αμεσως, περιμενεις λιγο να γεμισει ξανα. Οσο για το αχρηστοι, εγω το λεω και το εννοω. Φερε κοριτσι μου το μωρο σου εδω και μεινε... που ο γιατρος που εξεταζει το παιδι σου δεν εχει ιδεα να βαζει μια πεταλουδα και το ζηταει απο τη νοσοκομα γτ ζοριζεται. Που ο γιατρος ερχεται να παρει το παιδι σου να του τσακισει τις φλεβες που δεν του εμειναν, ενω ο διευθυντης εχει πει οτι πλεον θα παιρνει μονο σιροπι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Που ψαχνανε φλεβα και λεει η γιατρος το βρηκαμε, η νοσηλευτρια λεει οχι δε σταζει και λεει η γιατρος αστο μια χαρα ειναι. Και μεσα σε μια ωρα πρηστηκε το χερι του μπεμπη, αφου ο ορος δεν εσταζε. Αυτο εγινε δυο φορες. Τι αλλο να πω... ειναι πολλα! Τι να λεμε τωρα. Εδω δινουν χαπι στις λεχωνες γτ τις λενε οτι το γαλα τους χαλασε απο τα φαρμακα της καισαρικης. Στους φυσιολογικους τοκετους δε, λενε στις μαμαδες οτι δεν εχουν γαλα, αφου βγαζουν μονο λιγες σταγονες. Να πω κι αλλα;;; 

Μετα απο ολα αυτα, ενα εχω να πω! Ασε μας κουκλιτσα μου

Πριν 10 μερες γεννησε η ξαδερφη μου στην Καβαλα..την πηρα σημερα κ τι μου πε; Δινω 70ml ξενο( 70 σε 10 ημερων) γιατι τγς ειπαν το γαλα σου ειναι κιτρινο( πρωτογαλα) στο μαιευτηριο κ δεφρανει...μονο αυτο λεω

πρίν από 11 λεπτά , island1 είπε:

Eγω απο Αγιο Αθανασιο...

Τελικα ρε φιλε ολα εξηγουνται..γιααυτο ταιριαζαμε..η φλεβααα

Σερρεα ρε Θηριο;; Κ ξαναλεωωω ολα εξηγουνται χαχα νοοτροπια

Πριν 10 μερες γεννησε η ξαδερφη μου στην Καβαλα..την πηρα σημερα κ τι μου πε; Δινω 70ml ξενο( 70 σε 10 ημερων) γιατι τγς ειπαν το γαλα σου ειναι κιτρινο( πρωτογαλα) στο μαιευτηριο κ δεφρανει...μονο αυτο λεω

Ζαχαρωτο χειροτερα ειναι τα παραμυθιααπο τα τραγουδια .

Χανσελ Γκρετελ τα σφηνουν οι γονεις στο δασοε

Χιονατη τη σκοτωνει η συζυγος του πατερα

Κοκκινοσκουφιτσα την τρωει ο λυκος

Κοντορεβυθουλης χανετε..

Τοσο τα τραγουδια οσο κ τα παραμυθια σπευθυνοταν λαογραφικα γθα ενηλικες για αυτο

Το δε μικρο καραβι ειναιαληθινη ιστορια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...