Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Α οκ. Σκεφτηκα μηπως σε ζοριζει καποιος. Δεν ειναι απαραιτητη η κανελα στις μπαρες παντως. Εγω την εβαλα για αρωμα. Οι συνταγες που ειπα ηταν το σημερινο μενου μου. Υπαρχουν απειρες. Αφου εχεις την Παιδιατρο σου θα σε καθοδηγησει οπως πρεπει. Δε σου συνεχιζω την κουβεντα να μην αγχωνεσαι. Απλως προσπαθησε να εισαι ηρεμη γτ τα συναισθηματα μας περνανε στα μωρα. 

Οι υπολοιπες γκουγλαρετε τη συνταγη και φτιαχτε την. Δεν υπαρχουν λεμεεεεε! Στην veganinathens τη βρηκα. Φιλια!


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νίνα μου ανά Δεν αντέχεις άλλο κ σε έχει πάρει τόσο πολύ από κάτω.ξεκινά σιγά σιγά να προσπαθείς με μπιμπερό στην αρχή σαν παιχνίδι κυρίως κ όχι σαν κανονικό τάισμα μπας κ πιάσει την πιπίλα.

Μαιρουλα πόσα κιλά είστε; πως είναι ο μικρός;

Κομματια είμαι χασμουρηιεμαι όλη την ώρα.όλο το βράδυ στο στήθος η δεσποινίς.ξεκινήσαμε κ προσπαθούμε να σηκωθούμε από το γυμναστήριο.στις αγκαλιές μας γατζωνεται κ σηκώνεται και επίσης Μόλις την παίρνουμε αγκαλιά βγάζει κραυγές χαράς.

Χτες έβγαλα 30 μλ μπας κ πιει από το μπιμπερό.το επιανε με τα χεράκια της κ το έβαζε μόνη της στο στόμα κ μετά εφτυνε το γάλα.της το έδωσα και έπαιζε με αυτό


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωτο ακριβως τα ιδια κανω κ γω. Βγαζω 30 με 40μλ το δινω η εγω η αντρας μου στο μπουκαλι. Η δεσποινης μασα τη θηλη του μπουκαλιου σαν τσιχλα κ αν τυχον πιει γαλα τοφτυνει κ ξινιζει τη μουριτσα της.

Μαιρη μου αν ειναι προαιρετικη η κανελα κ οχι απαραιτητη θα τις κανω. Οχι καλε ποιος να με ζοριζει για το θηλασμο. Ο αντρας μου εναι διαμαντι.  μου λεει να κανω οτι θελω κ να μη στεναχωριεμαι απλα εχω εξαντληθει δεν εχω βοηθεια στο σπιτι εκτος απο αυτον (εστω φαγητο ηθελα) , κουρασμενη αυπνη , αγχωνομαι με τημικρη. Το αιμα ηταν η σταγονα που ξεχυλισε το ποτηρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ Νίνα μου δεν είμαστε και κοντά να σου σταθούμε. Αφού δεν αγχώνεται η παιδίατρος μην αγχώνεσαι Εσύ και πάθεις τίποτα.και εγώ σκέφτομαι να πάρω το μπιμπερό που έχεις βάλει.να δούμε καμία διαφορά. Αλλιως με ποτηράκι.όπως δίνουν κΙ στα νεογέννητα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι η κανελα προαιρετικη ειναι! Βαζεις οτι θες πχ ξυσμα λεμονι ή πορτοκαλι ή βανιλια...Ειναι πεντανοστιμα... και πολυ υγιεινα! Ζαχαρωτο δεν εχουμε καμια παρενεργεια. Ολα κομπλε. Πηρε γυρω στα 600 γρ. Και 2 ποντακια μποι! Μια χαρα! 


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , marymarydrd είπε:

Ναι ναι η κανελα προαιρετικη ειναι! Βαζεις οτι θες πχ ξυσμα λεμονι ή πορτοκαλι ή βανιλια...Ειναι πεντανοστιμα... και πολυ υγιεινα! Ζαχαρωτο δεν εχουμε καμια παρενεργεια. Ολα κομπλε. Πηρε γυρω στα 600 γρ. Και 2 ποντακια μποι! Μια χαρα! 

Α ωραια. Θα βαλω ξυσμα πορτοκαλι. Και μενα μου ειπε η παιδιατρος οτι δε θα επηρεαστει ουτε το βαρος ουτε το υψος. Και μεις μαιρη 600 με 650 γρ παιρνει το μηνα κ 2 ποντους υψος σταθερα.

1 hour ago, Ζαχαρωτο είπε:

Αχ Νίνα μου δεν είμαστε και κοντά να σου σταθούμε. Αφού δεν αγχώνεται η παιδίατρος μην αγχώνεσαι Εσύ και πάθεις τίποτα.και εγώ σκέφτομαι να πάρω το μπιμπερό που έχεις βάλει.να δούμε καμία διαφορά. Αλλιως με ποτηράκι.όπως δίνουν κΙ στα νεογέννητα

Ζαχαρωτο ευχαριστω και μονο που το λες. Και ετσι με βοηθατε. Κ γω θελω να παρω το μπιμπερο αλλα επειδη επεσαν παλι μαζεμενα εξοδα θα το καθυστερησω λιγο. 30 ευρω κανει ρε γμτ. 

Link to comment
Share on other sites

Μην παρετε τοσο ακριβο μπιμπερο κοριτσια, τα μωρακια δεν συμφωνουν με το οσο πιο ακριβο τοσο πιο καλο. Ο δικος μου πχ προτιμα της νυκ με 4.5 ευρω!!! Δοκιμαστε πρωτα ολα τα φθηνα και αν δεν θελει τοτε αγοραστε και το ακριβο, μην κλαιτε τα 30 ευρω τσαμπα. Επισης να προσεξετε οι θηλές να ειναι για ροη απο τριων μηνων και πανω και φυσικα να κανετε τις δοκιμες με μπιμπερο οταν ειναι πεινασμενα και το γαλατακι να το ζεστανετε αρκετα. Ο δικος μου το θελει σχεδον καυτο, αν ειναι μέτριας θερμοκρασιας το σπρωχνει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Καραμελακι είπε:

Μην παρετε τοσο ακριβο μπιμπερο κοριτσια, τα μωρακια δεν συμφωνουν με το οσο πιο ακριβο τοσο πιο καλο. Ο δικος μου πχ προτιμα της νυκ με 4.5 ευρω!!! Δοκιμαστε πρωτα ολα τα φθηνα και αν δεν θελει τοτε αγοραστε και το ακριβο, μην κλαιτε τα 30 ευρω τσαμπα. Επισης να προσεξετε οι θηλές να ειναι για ροη απο τριων μηνων και πανω και φυσικα να κανετε τις δοκιμες με μπιμπερο οταν ειναι πεινασμενα και το γαλατακι να το ζεστανετε αρκετα. Ο δικος μου το θελει σχεδον καυτο, αν ειναι μέτριας θερμοκρασιας το σπρωχνει

Καραμελακι μου εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα. Θηλες σιλικονης θηλες καουτσουκ. Απο μαρκες avent,chicko,nuk,mam μπορει κ να ξεχναω καποια. Αυτο κ καλα το mimijumi ειναι λενε μαλακη πολυ η θηλη προσομοιαζει την δικη μας θηλη. Δε θα το παρω αμεσα λογω χρηματων αλλα θα το παρω καποια στιγμη. Το κακο βρε καραμελακι μου ειναι οτι στις θηλες γραφει 0 εως 6 μηνων . νομιζω δε λεει απο 3 κ πανω. Η αληθεια ειναι οτι πολυ πεινασμενη δεν την εχω ταισει.

Link to comment
Share on other sites

 Νινα η Avent εχει σιγουρα 3+ μεταβλητης ροης τις αγορςζεις ομως ξεχωριστα απο το μπιμπερο ειναι σετ των δυο 5.50 ευρω περιπου. Και σιγουρα πρεπει να πειναει και κατα προτιμηση να ψιλονυσταζει για να μην καταλαβει απο που πινει. Και λίγο λιγο καθε μερα ας πιει εστω και 20 μλ την επομενη παραπανω κοκ και δυστυχως πρεπει να επιμεινεις ακομηωκθ αν κλαιει λιγακι, της κανει και ξεφαλοκλειδωμα να μην μπορει να κουνηθει και πολυ και προσπαθεις. Εμεις ετσι τα καταφεραμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

maxresdefault.jpgΔε θα ηθελα να ειμαι στη θεση του μωρου... σορρυ κοριτσια που το λεω. Αλλα και πεινασμενο και αφημενο να κλαιει και κεφαλοκλειδωμα και επιμονη ενω δε θελει να του χωνουν στο στομα επιμονα μια πλαστικη θηλη. Λιγο κακοποιητικες μεθοδοι. Στεναχωρηθηκα...


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Καραμελακι είπε:

 Νινα η Avent εχει σιγουρα 3+ μεταβλητης ροης τις αγορςζεις ομως ξεχωριστα απο το μπιμπερο ειναι σετ των δυο 5.50 ευρω περιπου. Και σιγουρα πρεπει να πειναει και κατα προτιμηση να ψιλονυσταζει για να μην καταλαβει απο που πινει. Και λίγο λιγο καθε μερα ας πιει εστω και 20 μλ την επομενη παραπανω κοκ και δυστυχως πρεπει να επιμεινεις ακομηωκθ αν κλαιει λιγακι, της κανει και ξεφαλοκλειδωμα να μην μπορει να κουνηθει και πολυ και προσπαθεις. Εμεις ετσι τα καταφεραμε

Καραμελακι τι εννοείς μεταβλητή ροή;

 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρεις θεσεις στο τρια ειναι μεγαλυτερη η ροη καταλληλη για μωρακια απο τριων μηνων και πανβ, ομως αν το μωρο καποια στιγμη δυσανασχετισει απο τη μεγαλη ροη γιατι θελει να πιει το γαλα του πιο αργα το γυριζεις στη θεση δυο ή ενα, απλως περιστρεφοντας το μπουκαλι 

Ειπα να μην σχολιασω παραπερα αλλα πραγματικα μαιρη το σχολιο σου με λυπει ιδιαιτερως γιατι ειναι πολυ σκληρο χωρις λογο. Πως θα σου φαινοταν εσενα να σε κατηγορησω οτι κακοποιεις το μωρο σου διοτι η διατροφη σου του προκαλεί προβληματα στο εντερακι του;

Επισης ποιος ειπε για μωρο αφημένο να κλαιει; μονο οσα μωρακια τρεφονται και απο μπιμπερο πεινανε; τα θηλαζοντα δεν πεινανε; δεν τρωνε κι αυτα οταν πεινασουν; που το παραλογο λοιπον να πεις οτι θα δοκιμασεις μπιμπερο οταν το μωρο πεινασει και θελησει να φαει και οχι οταν μολις εχει φαει;

Επισης επιμονη και κεφαλοκλειδωμα που προφανως (ελπιζω δηλαδη) καταλαβαινεις οτι ειναι μεταφορικα, αγκαλιτσα το παιρνεις απλα το κρατας κοντα στο σωμα σου για να μην χαζολογα δεξια αριστερα μπορει να χρειαστει καλλιστα και μια μαμα που θηλαζει αποκλειστικα αν υο μωρο αποφασισει να κανει απεργια (κατι που συμβαινει πραγματι κάποιες φορες), τι θα πεις τοτε οτι βασανιζεις το μωρο σου ή απλα για το καλο του πρεπει να του υπενθυμισεις οτι πρεπει να φαει;

Επισης μπορει σε λιγους μηνες να μη θελει το κουταλι για να φαει, τι θα πεις τοτε οτι κακοποιεις το μωρο γιατι του χώνεις με το ζορι ενα πλαστικό κουταλι στο στομα του ή μηπως θα το αφησεις νηστικο αφου δε θελει; 

Link to comment
Share on other sites

Και το σχόλιο σου ειναι δυο φορες σκληρο διοτι γνωριζεις οτι επρεπε να τα κανω αυτα λογω επιστροφης στη δουλεια, μακαρι να μπορουσα να μεινω σπιτι με το παιδακι μου, αλλα δε γινεται. Οποτε οντας σε πλεονεκτικοτερη θεση απο εμενα ειναι πολυ ευκολο να με επικρινεις, αλλα για σκεψου αν ησουν στη θεση μου θα σου αρεσε να σου προσαψει κάποιος ολα αυτα που γραφεις;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καραμελακι είπε:

Και το σχόλιο σου ειναι δυο φορες σκληρο διοτι γνωριζεις οτι επρεπε να τα κανω αυτα λογω επιστροφης στη δουλεια, μακαρι να μπορουσα να μεινω σπιτι με το παιδακι μου, αλλα δε γινεται. Οποτε οντας σε πλεονεκτικοτερη θεση απο εμενα ειναι πολυ ευκολο να με επικρινεις, αλλα για σκεψου αν ησουν στη θεση μου θα σου αρεσε να σου προσαψει κάποιος ολα αυτα που γραφεις;

Καραμελακι μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου. Επρεπε να γυρισεις στη δουλεια κ το παιδι σου δεν επρεπε να πειναει. Ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που εδωσες για τα μπιμπερο. Αυτο ακριβως νιωθω εγω οτι τα θηλαζοντα αποκλειστικα πιυ εχουν αιμα στη κακα η διατροφη μας ερεθιζει το εντερακι τους κ λιγο υπευθυνος ανθρωπος να εισαι αισθανεσαι τυψεις κ ενοχες που της κανω κακο εστω κ αθελα μου. Επισης αποψε ξυπνουσε συνεχεια για φαγητο κ μενα τωρα το γαλα μου δε της φτανει. Κ να σου πω κ κατι; δεν εχει αυξηθει κ δε μ αρεσει να λεω ειναι αλμα κ μλκιες κ θα περασει κ να σφυριζω αδιαφορα. ΒΛΕΠΩ ΠΕΙΝΑΕΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΟΡΤΑΣΩ. Να ξερες ποσο στεναχωριεμαι. Θα ακολουθησω τις οδηγιες σου για να μπορεσει να φαει η μικρη γιατι δε την θελω νηστικη. Απλα πρεπει τωρα να δω τι γαλα ξενο να της δωσω λογω της αλλεργιας που παρουσιασε. 

Καραμελακι μη στεναχωριεσαι. Ενταξει κοριτσι μου;; πραγματικα στεναχωρεθηκα. Εισαι μια πολυ καλη μαμα οπως κ γω που υποτιθεται της κανω καλο με το γαλα που της δινω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...