Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Abas μου, περαστικό και αυτο να είναι γρήγορα κοριτσάκι μου! Και όπως λες.. η μεγαλύτερη ευχή είναι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Καραμελάκι μου ούτε καν το είχα κατά νου να τους κάνω έκπληξη.. Με κάποια παιδιά έχω πολύ καλή σχέση γιατί είμαστε από την πρώτη ημέρα που άνοιξε η εταιρία μαζί και θέλω να το μοιραστώ μαζί τους, αλλά το "μέλημά" μου είναι κυρίως κάποιες εμ.... πως να το θέσω.. όχι και τόσο καλές γυναίκες συναδέλφοι, που πιάνουν στο στόμα τους κάθε μέρα από το τι φοράμε οι υπόλοιπο μέχρι το πως μιλάμε στο τηλέφωνο... -καταλαβαίνεται όλες νομίζω-  και δεν θέλω να κουτσομπολεύουν.. και φυσικά σίγουρα μπορούν να το κάνουν, απλά θα τους το πως εγώ για να μην το ψιθυρίζουν η μια στην άλλη..

Γλυκάκια λοιπόν την Δευτέρα και καλή μου τύχη :-D

 


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγγνωμη τρουφακι παρεξηγησα νομιζα οτι ηθελες να τους κανει εκπληξη ανακοινωνοντας με πρωτοτυπο τροπο την εγκυμοσυνη σου. Να το πεις και ασε τις κοτες να βρασουν στο ζουμι τους, ουτως η αλλως αν θελουνε να κανουνε σχολια θα τα κανουνε. Μη σκας, ειδικα απο τη στιγμη που ο προισταμενος εδειξε κουλ.

Παντως στο γραφειο που δουλευω, χαριτολογωντας λενε οτι ειναι ολοι τους εγγυοι μαζι με εμενα, βιωνουν δηλαδη το καθετι της εγκυμοσυνης μου σα δικο τους. Λογικο βεβαια αφου περναμε ολη την ημερα μαζι.

Αχ κοριτσια με ξαναπιασανε οι καουρες και συχνοουρια. Χθες το βραδυ πηγα τουαλετα 4 φορες!!!! Αφου απορω γιατι  νομιζω ότι πιο πολυ νερο βγαζω απο αυτο που πινω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Άλλη μια όμορφη μέρα σήμερα, για καφεδάκι και βολτούλα.

Τρουφάκι μου θα συμφωνήσω με το Καραμελάκι. Αφού το αφεντικό σου ήταν κουλ, κέρνα τα γλυκάκια σου, μοιράσου τα ευχάριστα κι όποιος θέλει θα χαρεί, όποιος θέλει να βράσει στο ζουμί του, θα βράσει...

On 16/3/2017 at 6:50 ΜΜ, Καραμελακι είπε:

Ναι titti με γαλλικη μυτουλα και σιγουρα με πολλα νευρακια με τοσο αγχος που του εχω μεταδωσει. Χιχι

Οσο για το στηθος τι να πω... δεν με ποναει πια τοσο πολυ, αλλα ειναι τοσο πρησμενο που νιωθω οτι θα κανει μπαμ και φυσικα δεν μπορω χωρις σουτιεν. αυτα του θηλασμου που εχει η triumph δε χωρανε ουτε το μισο μου στήθος και απο τα καταστήματα βρεφικων ειδων επισης δεν βρηκα καποιο αξιοπρεπες που να μη θυμιζει τα εσωρουχα της γιαγιας μου... 

Καλά Καραμελάκι από άγχος, άλλο τίποτα. Αλλά όλα καλά θα πάνε μωρέ...

Τώρα για τα σουτιέν, αργά ή γρήγορα νομίζω καμμιά δε θα γλυτώσει τα...εσώρουχα της γιαγιάς. Εγώ είχα "προσόντα" και πριν την εγκυμοσύνη, οπότε πέρασα κατευθείαν στα θηλασμού, που δεν τα λες και χάρμα οφθαλμών. Ευτυχώς λείπει ο σύζυγος και δεν τα βλέπει! Χι,χι,χι!

20 hours ago, abas είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

Καραμελακι μου υπεροχα τα νεα με τον αγοραρο που ειναι υγιεστατος!!!Πολυ χαρηκα!!!!

Οσον αφορα το μικροβιο κολπιτιδας που βρηκαμε με καλλιεργεια κολπικη κ τραχηλικη μου δωσε ο γιατρος κολπικη κρεμα zidoval κ ελπιζω να φυγει διοτι τα μικροβια μπορει να προκαλεσουν προωρο τοκετο.

Αντε κοριτσια να πανε ολα καλα για ολες μας μονο αυτο ευχομαι!

 

Το μικρόβιο ήταν το clue cells? Αυτό φάνηκε και στη δική μου καλλιέργεια αλλά έβαλα το canesten και δεν φάνηκε στην επόμενη καλλιέργεια. Εγώ όμως ταλαιπωρούμαι από μύκητες, δε φεύγουν με τίποτα. Τώρα έκοψα και τα γλυκά, θα αρχίσω και το πρόβειο γιαούρτι μπας και δω βελτίωση. Για να δούμε...

Ναι Abas μου, όλα καλά να μας πάνε, για μας και για τα μωράκια μας!

Φιλιά κοριτσάκια μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

Εχω εξαφανιστει κι αυτο γιατι τρεχω με ολους τους γυρω..

Λοιπον χτες ολα καλα με τα αιματολογικα και ναιιι θα με αφησουν να γεννησω οχι στην 38 αλλα οποτε θελει η μπεμπαααα( φυσικα μιλαω για το αιματολογικο κομματι γιατι το γυναικολογικο ως το τελος δεν ξερουμε τι θα δουμε) αλλα χαρηκα που δεν θα ναι σωνει κ ντε στην 38.. Την ηθελα κ Λεων!!!!

Σημςρα ειχα β επιπεδου

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ολα υπεροχα τιμες μετρησεις βαρος τραχηλος αμβιακα υγρα καρδια κτλ( τα ξερετε)

Την ειδαμε τρισδιαστατα κ πηραμε κ φωτο!!!

Κοριτσια το στομα της ηταν ιδιο δικο μου!! Μου το παν κ ο γιατρος κ η μαια κ η κοπελα που κατεγραφε κ το ειδαμε κ εμεις..ο αβτρας μου εχει λεπτα χεια κ εγω το αντιθετο..με το που κανει κοντινο λεει ωωωω τα χειλια της μαμας!!!

Το μετωπο του μπαμπα μας ( μεγαλο) εγω 2 δαχτυλα μετωπο εχω..τα αλλα δεν αναγνωριζονται..αλλα να δειτε ζουμερα χειλακια..ελιωσα....στο μεταξυ επαιζε με τα χερακια καταπθνε υγρα.  Καποια στιγμη εψαχνε να πιασει το αφτι της....παλευε παλευε ωσπου τα καταφερε κ γελαγε ο γιατρος...μια γλυκα..αυριο μπαινω στον 6 κοριτσια..(22 βδομαδων)οπως τα νετραει ο γιατρος.....

Αυτα ειμαι χαζομαμα..ακομα δεν το πιστευω ακαλα

Link to comment
Share on other sites

Τι τελεια νησακι!!! Σας εκανε τσαχπινιες η μπεμπουλα!

Τιττι και εγω τα ειχα τα προσοντα και απο πριν ηι αυτο τωρα δυσκολευομαι να βρω, αλλα του θηλασμου δεν με στηριζουν καλα μου τα πατανε... και με ενοχλει. Επισης δεν μου αρεσουν τα ρουχα εγκυμοσυνης εμοιαζα απλως χοντρή με αυτα τα φαρδια μπλουζάκια οχι εγγυος...εμενα μου αρεσει να διαγραφεται η κοιλιτσα, οχι να την κρυβω και αυτο μπορει να γινει μονο με ελαστικα ρουχαλακια οχι με σακια που ειναι τα εγκυμοσυνης.

Εμεις ειχαμε βγει βολτουλα σημερα για να δουμε επιπλα και καταληξαμε να του παρουμε του μπεμπη και ενα σωρο ρουχαλακια!!! Σα χαζα καναμε και εγω και ο αντρας μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελεια νησακι με το β επιπεδου!!!τι χαρα που ολα πανε καλα κ που την ειδατε!

Τρουφακι κ γω ψηφιζω ναι στα γλυκα!

Κ ναι τιτι μου ηταν το μικροβιο αυτο που λες βακτηριακο κ βαζω αυτη την κρεμα οσο για τους μυκητες με τοσες αντιβιωσεις που πηρα απορω πως μου ξεφυγαν!δυσκολα φευγουν οι ατιμοι,ο γιατρος τι σου ειπε?αν κ οι μυκητες ειναι λιγοτερο επικυνδινοι ευτυχως.


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τιτι εγω σουτιεν απο τα h& m πηρα απο τον τριτο μηνα....μια χαρα ειναι γκρι δαντςλιτσες δεν τα λες γιαγιαδιστικα δες τα..τα 2 20 τα χα παρει

Ποτε κανατε κολπικη κλιεργεια; Εγω γιατι δεν εκανα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι μανούλα του Ιουλίου 2014... Και μανούλα Νοεμβρίου 2016. 

Σας εύχομαι σε όλες σας κάθε μία ξεχωριστά να αγκαλιάσετε με το καλό τα μωρά σας. 

1η εγκυμοσυνη, δραμα με νοσηλεια από αφυδατωση, υπερβολικά πολλούς εμετους σε καθημερινή βάση, από την 5η κιόλας εβδομάδα και κράτησε φουλ 3 μήνες..μετά είχα όμορφη εγκυμοσύνη και γέννησα με καισαρικη λόγω προβλήματος υγείας. 

2η εγκυμοσύνη πολύ λίγους εμετους αλλά πολύ σιελοροια. Έφτυνα κάθε δευτερόλεπτο δεν μπορούσα να καταπιω και αν καταπινα ανακατεύομουν και εξαγωγή μετά από ώρα ανακατεματος. Έκανα αμνιοπαρακεντηση γιατί στην αυχενικη διαφάνεια βγήκε 1/80 για νταουν. Περάσαμε μεγάλο άγχος ώσπου να βγουν τα αποτελέσματα. Σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα συσπασεις  μέχρι που μπήκα νοσοκομείο από συσπασεις και γέννησα με καιααρικη. Η ανάρρωσηου ήταν πολύ γρήγορη.

Συμβουλή: για καισαρικη, προσπαθήστε να σηκωθειτε όσο πιο νωρίς γίνεται. Και να λιώσετε στο περπάτημα 

Με το καλό κορίτσια..


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, island1 είπε:

Τιτι εγω σουτιεν απο τα h& m πηρα απο τον τριτο μηνα....μια χαρα ειναι γκρι δαντςλιτσες δεν τα λες γιαγιαδιστικα δες τα..τα 2 20 τα χα παρει

Ποτε κανατε κολπικη κλιεργεια; Εγω γιατι δεν εκανα;

Καλημερα κοριτσια ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περασετε μια ομορφη κυριακη. Να σας ρωτησω κατι: η κολπικη καλλιεργεια ειναι απαραιτητη η μονο αν υπαρχει καποιος λογος η ενοχληση γινεται;  οπως λεει και το νησακι ουτε εγω εχω κανει δε μου ειπε κατι ο γιατρος.  Οσον αφορα τα σουτιεν αλλο  προβλημα και αυτο. Εγω βρησκω νουμερα αλλα ποναω περισσοτερο οταν τα φοραω.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είστε σήμερα; Εγώ ευτυχώς θα πάω βόλτα, γιατί χθες έμεινα μέσα και κόντεψα να σκάσω!

Νίνα και Νησάκι, αν δεν έχετε ενοχλήσεις (είτε φαγούρα, είτε κάψιμο, ερεθισμό, περίεργες εκκρίσεις, κλπ) δε χρειάζεται να κάνετε καλλιέργεια ευτυχώς.

Κατά τα άλλα Νησάκι τι καλά που την είδατε!!!! Πόσο χαίρομαι κι ανυπομονώ  γιατί πλησιάζει κι η δική μας ημερομηνία σιγά-σιγά! Πήρε κι απο τους δυο σας η γλυκούλα,ε; Μπράβο το κορίτσι!

Καραμελάκι εγώ μπλούζες εγκυμοσύνης που αναδεικνύουν όμορφα την κοιλίτσα χωρίς να φαίνομαι σακί με πατάτες βρήκα στα πρενατάλ. 

Στα h&m αγοράζω παντελόνια, αλλά από σουτιέν, εδώ στην πόλη μου, δεν έχουν ποικιλία σε νούμερα, οπότε δε βρίσκω. Και να τα παραγγείλω από το eshop τους είναι λίγο ρίσκο και τράβηγμα με τις επιστροφές. Οπότε βολεύομαι με τα γιαγιαδίστικα σουτιέν από τα Marks & Spencer, τουλάχιστον το ένα το πήρα σε φούξια, για να μη νιώθω τελείως γιαγιά! :-P

Abas μου εμένα μου έδωσε το canesten κι έφυγε το μικρόβιο. Όντως οι μύκητες δεν είναι επικίνδυνοι, αλλά πονάνε κι είναι ενοχλητικοί. Τους έχω τόσο καιρό, που άρχισε να ανοίγει το δέρμα στην περιοχή λόγω ξηρότητας. Μου έδωσε και τα υπόθετα acticand και δε μπορεί να μου δώσει κάτι ισχυρότερο είπε, αλλά ούτε κι αυτά κάνουν κάτι. Τώρα θα στραφώ σε πιο φυσικές λύσεις (βλέπε πλύσεις με ξυνόγαλα, βρώση πρόβειου γιαουρτιού) κι ο Θεός βοηθός.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, νινα 82 είπε:

Καλημερα κοριτσια ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περασετε μια ομορφη κυριακη. Να σας ρωτησω κατι: η κολπικη καλλιεργεια ειναι απαραιτητη η μονο αν υπαρχει καποιος λογος η ενοχληση γινεται;  οπως λεει και το νησακι ουτε εγω εχω κανει δε μου ειπε κατι ο γιατρος.  Οσον αφορα τα σουτιεν αλλο  προβλημα και αυτο. Εγω βρησκω νουμερα αλλα ποναω περισσοτερο οταν τα φοραω.  

Να διευκρινησω οτι την εκανα πριν την εξωσωματικη οποτε εχω μια βαση..τον πηρα χτες τηλ μου ειπε δεν χρειαζεται...ποτε δεν ειχα θεμα ετσι κι αλλιως ..ωστοσο κ να γινει θα γινει πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα, καλή εβδομάδα!

Ηλιόλουστη και ανοιξιάτικη και.. που μυαλό για δουλειά!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή με τα  γλυκά, και τις σκέψεις σας.. είναι ολόσωστες και αυτό θα κάνω..

Και καραμελάκι μου, titty μου, έχετε απόλυτο δίκιο.. όποιος θέλει να χαρεί θα χαρεί και ότι είναι να πουν οι καλοθελήτριες θα το πουν.. άσε που αυτές είναι ικανές να χαρούν που θα με δουν να παίρνω κιλά :-P (χαχαχαχαχα, τόσο τραγικές λέμε, και σκασίλα μου εννοείται! )

Νησάκι μου πόσο τέλεια που είδατε την κούκλα σας!!! πω πωωωω, πόσο θέλω κι εγώ!!! Προς το παρόν περιμένω πως και πως την Παρασκευή που θα πάμε να τον δούμε τον μπέμπη μας.. :-D

 

Την Παρασκευή πήγαμε μια βόλτα στο H&M και βρήκα πολύ όμορφα πράγματα!

ένα παντελονάκι χακί, εσώρουχα και μια τέλεια τζιν πουκαμίσα η οποία  βέβαια δεν είναι εγκυμοσύνης, απλά έχει ζωνούλα και την προσαρμόζεις.. Εκεί που χαζέψαμε βέβαια ήταν στα παιδικά.... πωπω... φορμάκια, τζινάκια, πουκαμισάκια, όλα τόσο μα τόσο μαγικά!!

κάποια στιγμή μου φέρνει ο άντρας μου ένα φορμάκι και μου λέει: να να.. αυτό είναι το φορμάκι που φοράει όταν ετοιμάζεται να πάει για ύπνο και σου λέει: καληνύχτα μπαμπά.. Ε... γίνεται να μην λιώσεις??? δεν γίνεται...... αλοιφή έγινα.... :-D

 

 


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα! Τι ομορφες μερες μας κανει... Πως ειστε κοριτσια; αναρρωσατε ολες;

Θελω να ρωτησω ειχατε επαφη με καμια μαια, ξερετε τι αμοιβες πανω κατω εχουν; θελω να εχω μια ιδεα. Μιλαω για μαια ασχετη απο την αμοιβη του γιατρου. 


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marymarydrd είπε:

Καλημεραααα! Τι ομορφες μερες μας κανει... Πως ειστε κοριτσια; αναρρωσατε ολες;

Θελω να ρωτησω ειχατε επαφη με καμια μαια, ξερετε τι αμοιβες πανω κατω εχουν; θελω να εχω μια ιδεα. Μιλαω για μαια ασχετη απο την αμοιβη του γιατρου. 

Την μαια της γιατρου μου που ρωτησα, μου ειπε 250. Λογω δευτερης γεννας και οτι δεν την ειχα στην πρωτη μου ειπε 200. Τοσο νομιζω ηταν και της διπλανης μου πριν 2 χρονια


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιτιν σε αυτα τα χρηματα σου ειπε οτι θα σε βλεπει πριν τη γεννα για καμμια συμβουλη, μετα θα παρευρισκεται σε ολον τον τοκετο και θα σε βοηθησει στη συνεχεια με το θηλασμο; Δε ξερω αν ειναι αυτονοητα ολα αυτα. Η αμοιβη δηλαδη αυτη καλυπτει ολες αυτες τις διαδικασιες;


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...