Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι στην 34 εβδομάδα και περιμένουμε τον δεύτερο γιο μας.

Είμαι προβληματισμένη σχετικά με το που θα γεννήσω. Ο γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ και στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, και λόγω οικονομικής στενότητας σκέφτομαι να γεννήσω στο Αρεταίειο. Τον πρώτο μου γιο του γέννησα στο Μητέρα..

Υπάρχουν πρόσφατες εμπειρίες που θα θέλατε να μοιραστείτε μαζί μου?

Πήγαμε με το σύζυγό μου και είδαμε το ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, μας έκανε σχετικά καλή εντύπωση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


PpZsp3.png

Qjhtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι στην 34 εβδομάδα και περιμένουμε τον δεύτερο γιο μας.

Είμαι προβληματισμένη σχετικά με το που θα γεννήσω. Ο γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ και στο ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, και λόγω οικονομικής στενότητας σκέφτομαι να γεννήσω στο Αρεταίειο. Τον πρώτο μου γιο του γέννησα στο Μητέρα..

Υπάρχουν πρόσφατες εμπειρίες που θα θέλατε να μοιραστείτε μαζί μου?

Πήγαμε με το σύζυγό μου και είδαμε το ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ, μας έκανε σχετικά καλή εντύπωση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κι εμένα ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ και στο Αρεταίειο (ο Αθηναίος γιατρός - τώρα θα γεννήσω στην Κρήτη με άλλον). Σίγουρα θα πήγαινα στο Αρεταίειο, αν έμενα Αθήνα. Είναι πολύ υποστηρικτικό στο θηλασμό και στο rooming in. Βέβαια, θα το έκανα με σιγουριά γιατί εμπιστεύομαι 100% τον γιατρό μου και γιατί δεν πιστεύω ότι οι παροχές ξενοδοχείου των ιδιωτικών κάνουν τη διαφορά.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ και στο Αρεταίειο (ο Αθηναίος γιατρός - τώρα θα γεννήσω στην Κρήτη με άλλον). Σίγουρα θα πήγαινα στο Αρεταίειο, αν έμενα Αθήνα. Είναι πολύ υποστηρικτικό στο θηλασμό και στο rooming in. Βέβαια, θα το έκανα με σιγουριά γιατί εμπιστεύομαι 100% τον γιατρό μου και γιατί δεν πιστεύω ότι οι παροχές ξενοδοχείου των ιδιωτικών κάνουν τη διαφορά.

Καλημέρα,

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση, με το καλό!!!!

Είμαι προβληματισμένη σχετικά με τις ελλείψεις που λένε ότι έχουν τα δημόσια νοσοκομεία, τι πρέπει να έχω μαζί μου, ότι πρέπει να έχεις ένα άτομο μονίμως κοντά σου για βοήθεια ... Ότι τα πιο πολλά δωμάτια είναι 4κλινα, εάν δεν κάνω λάθος έχει ένα μονόκλινο και 2 δίκλινα ...


PpZsp3.png

Qjhtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο νοσοκομείο αυτό τον Ιούνιο κ πέρασα τέλεια. Δεν έλειψε κάτι ούτε σε εμένα ούτε στο παιδί κ είχα την τύχη να είμαι σε μονόκλινο. Έχουν απο όλα είναι υποστηρικτικές οι μαίες κ το κλίμα μου αρεσε πολύ. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Απλά θυμήσου: ζήτησε να πας στον όροφο και όχι στο ισογειο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση, με το καλό!!!!

Είμαι προβληματισμένη σχετικά με τις ελλείψεις που λένε ότι έχουν τα δημόσια νοσοκομεία, τι πρέπει να έχω μαζί μου, ότι πρέπει να έχεις ένα άτομο μονίμως κοντά σου για βοήθεια ... Ότι τα πιο πολλά δωμάτια είναι 4κλινα, εάν δεν κάνω λάθος έχει ένα μονόκλινο και 2 δίκλινα ...

Αν τύχει να πας σε τετράκλινο ή αν δε δικαιούσαι βάσει του ταμείου σου να πας σε δίκλινο, έχε υπόψη σου ότι αφενός είναι μεγάλα δωμάτια (δεν είναι σαν τα τετράκλινα των ιδιωτικών) και αφετέρου δεν υπάρχει περίπτωση να γεμίσουν το 4κλινο και να έχουν άδεια τα δίκλινα (εκτός αν είναι εντελώς γεμάτο το μαιευτήριο).

Όπως λέει και η peply, όντως του ορόφου είναι καλύτερα τα δωμάτια από του ισογείου.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. 

Τελικά γέννησα στο Αρεταίειο την επόμενη των μηνυμάτων σας.

Γέννησα πρόωρα 35 εβδομάδων και όλα πήγαν πολύ καλά. Ο μικρός έμεινε στην θερμοκοιτίδα 10 μέρες και ευτυχώς μπορούσα να μείνω κι εγώ στο νοσοκομείο.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και απο το νοσοκομείο και από το προσωπικό. Γέννησα στο ισόγειο για τι εκείνες τις μέρες ανακαινίζανε τον όροφο.  

Πριν από 10 μέρες γέννησε και η αδερφή μου εκει στον πρώτο όροφό όπου όλα είναι καινούργια (μέχρι κρεβάτι μέ κοντρόλ έχουν βάλει).

Θα τα λέμε...

 


PpZsp3.png

Qjhtp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, maria.tst είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. 

Τελικά γέννησα στο Αρεταίειο την επόμενη των μηνυμάτων σας.

Γέννησα πρόωρα 35 εβδομάδων και όλα πήγαν πολύ καλά. Ο μικρός έμεινε στην θερμοκοιτίδα 10 μέρες και ευτυχώς μπορούσα να μείνω κι εγώ στο νοσοκομείο.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και απο το νοσοκομείο και από το προσωπικό. Γέννησα στο ισόγειο για τι εκείνες τις μέρες ανακαινίζανε τον όροφο.  

Πριν από 10 μέρες γέννησε και η αδερφή μου εκει στον πρώτο όροφό όπου όλα είναι καινούργια (μέχρι κρεβάτι μέ κοντρόλ έχουν βάλει).

Θα τα λέμε...

 

Είδες που το μελετούσαμε...;

 

Να ναι γερά και τυχερά τα μωρά σας!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...