Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Εγκυμοσύνη? Αποβολή?


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11 Απριλίου..είχα επαφή από τις 20 κ μετα..ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός πάντα έχω καθυστέρηση αλλά δεν έδωσα σημασία!  Αυτές τις μέρες ένιωθα συνέχεια κουρασμένη, ζαλιζομουν και ανακατευομουν..δεν πρόλαβα να κάνω τεστ και σήμερα με έπιασε πόνος ξαφνικά και μ ήρθε τελικά περίοδος!  Το θέμα είναι ο τι πονάει υπερβολικά πολύ κ δυσκολεύομαι ακόμη και να σηκωθω από το κρεβάτι..υπάρχει περίπτωση να είναι αποβολή? Μπορώ ακόμη να μάθω αν ήμουν έγκυος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Vasia94 είπε:

Καλησπέρα, 

Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11 Απριλίου..είχα επαφή από τις 20 κ μετα..ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός πάντα έχω καθυστέρηση αλλά δεν έδωσα σημασία!  Αυτές τις μέρες ένιωθα συνέχεια κουρασμένη, ζαλιζομουν και ανακατευομουν..δεν πρόλαβα να κάνω τεστ και σήμερα με έπιασε πόνος ξαφνικά και μ ήρθε τελικά περίοδος!  Το θέμα είναι ο τι πονάει υπερβολικά πολύ κ δυσκολεύομαι ακόμη και να σηκωθω από το κρεβάτι..υπάρχει περίπτωση να είναι αποβολή? Μπορώ ακόμη να μάθω αν ήμουν έγκυος?

Ναι αυριο το πρωί πήγαινε να κανεις μια εξέταση αίματος, β χοριακη. Αν ειναι α 0-5 δεν ήσουν ποτε εγκυος. Κοστοζει 15 ευρώ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι τωρα θα εχεις κανει την εξέταση. Ανάλογα με το μικροβιολογικό που θα πας εξαρτάται ο χρόνος. Πχ βιοϊατρική δίνει τα αποτελέσματα μετα τις 3:00, της γειτονιά τα μικρά εργαστήρια κανουν 1 ώρα.

γραψε μου αν θέλεις τι εγινε τελικα. Αν σου εχει ξανατύχει ομως να εχεις τόσες μερες καθυστέρηση το πιο πιθανό θα ηταν να μην ήσουν ποτε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε αγχώσω αλλά αν πονάει υπερβολικά πολύ και ιδίως αν εντοπίζεται ο πόνος κυρίως στη μία πλευρά πρέπει να πας άμεσα νοσοκομείο! Υπάρχει περίπτωση να είναι εξωμήτριο.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

57 είχα..που είπαν να ξανά πάω σε 2 μέρες μίλησα με τον γιατρό μου και είπε να πάω μετά για υπέρηχο..η τιμή δεν είναι πολύ χαμηλά? Κ ο γιατρός μου είπε κάτι για 5 εβδομάδων..πως γίνεται αυτό? Πως τα μετράνε? Έχω ακόμη πολυ αίμα αλλά δεν ποναω όσο χθες..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να διπλασιαστεί η τιμή μετά από 2 μέρες που το εύχομαι, ή να μειωθεί αρκετά (σε περίπτωση που απέβαλες). Αν αυξηθεί λίγο η μένει στάσιμη θα πρέπει να διερευνηθεί το θέμα με υπέρηχο. Σε κάθε περίπτωση πάντως αν νιώσεις πάλι πόνο παίρνεις αμέσως το γιατρό τηλέφωνο. 


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη ειναι θετικη οποτε ναι,εμεινες εγκυος.δ πειραζει που ειναι χαμηλη σημασια εχει να διπλασιαστει μεθαυριο

Να ξεκουραζεσαι.δ σου ειπες ο γιατρος για προγεστερονη;ευχομαι να πανε ολα καλα!να ξεκινησεις φυλικο

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι ειναι λιγο δύσκολο να προχωρήσει η εγκυμοσυνη σου, σε εναν κανονικό κύκλο 28 ημερών εχεις 10 μερες καθυστέρηση. Το 57 αφ ενός ειναι  πολυ μικρός  αριθμός , αφ εταίρου εχεις και την αιμορραγία που την περιγράφεις ως περιοδο. Επίσης δεν υποστηρίξες και την εγκυμοσυνη με προγεστερονη. Οπως φαίνεται προκειται για βιοχημική κύηση. Θα κανεις και την Δευτέρα μια χοριακη να δεις που βρίσκεσαι.

σου ευχομαι οτι καλύτερο, σύντομα με ένα υγιές σποράκι!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...