Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 48 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια βγηκε η χοριακη! 58 !! Είναι καλό το νούμερο λέτε?

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Να έχω ελπίδες η όχι?


Giotaki84

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Ύστερα από αποβολή στην 6 εβδομάδα  κυησης στις 9 Ιανουαρίου με κύκλο γύρω στις 36 μέρες και εφόσον μας το επέτρεψε ο γιατρός είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθησουμε αμέσως μόλις τελειώσω με το αίμα. 2 προσπάθειες κάναμε και ας μην ήξερα πότε ακριβώς είχα γόνιμες μέρες. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχω ατονία , ζαλάδες, πρηξιμο στο στηθος ,ανακατωσουρες στο στομάχι και πόνους χαμηλά. Στις 8/02 έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Την επόμενη μέρα το πρωί έκανα χωριάκη και βγήκε αρνητική. Τα συμπτώματα συνεχίζουν και σήμερα είχα πόνο στη μέση και ελάχιστα ροζ υγρα στο σκούπισμα. Λέτε να υπάρχει μια ελπίδα για μωράκι η όχι?  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Giotaki84 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ύστερα από αποβολή στην 6 εβδομάδα  κυησης στις 9 Ιανουαρίου με κύκλο γύρω στις 36 μέρες και εφόσον μας το επέτρεψε ο γιατρός είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθησουμε αμέσως μόλις τελειώσω με το αίμα. 2 προσπάθειες κάναμε και ας μην ήξερα πότε ακριβώς είχα γόνιμες μέρες. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχω ατονία , ζαλάδες, πρηξιμο στο στηθος ,ανακατωσουρες στο στομάχι και πόνους χαμηλά. Στις 8/02 έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Την επόμενη μέρα το πρωί έκανα χωριάκη και βγήκε αρνητική. Τα συμπτώματα συνεχίζουν και σήμερα είχα πόνο στη μέση και ελάχιστα ροζ υγρα στο σκούπισμα. Λέτε να υπάρχει μια ελπίδα για μωράκι η όχι?  

Στο ευχομαι! Μπορείς να κάνεις πάλι ένα τεστ για να δεις. Αλλως ίσως είναι κάποια ανωμαλία από την παλλιδρομη


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περιπου δυο βδομαδες πριν θα ειχες ωορρηξια

κομη δ εχεις καθυστερηση οποτε ασε κανα δυο μερες κ κανε μετα χοριακη

Τκ τεστ θα μπορουσε να ειναι κ λαθος

Επισης λογω της αποξεσης μπορει ο κυκλος σου να ειναι αρκετα διαφορετικος

Link to comment
Share on other sites

Αρα 2 βδομάδες πριν θεωρητικα ειμαι μεσα στις προσπαθειες που καναμε. Αποξεση δεν εκανα το απεβαλλε φυσιολογικά. Θα περιμενω λιγες μερες ακομη με αγωνια και θα ξανακανω χωριάκη μήπως άλλαξε κατι.Τώρα βγάζω λίγα καφέ υγρα και ο πόνος στη μέση συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/2/2018 at 2:14 ΜΜ, Giotaki84 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ύστερα από αποβολή στην 6 εβδομάδα  κυησης στις 9 Ιανουαρίου με κύκλο γύρω στις 36 μέρες και εφόσον μας το επέτρεψε ο γιατρός είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθησουμε αμέσως μόλις τελειώσω με το αίμα. 2 προσπάθειες κάναμε και ας μην ήξερα πότε ακριβώς είχα γόνιμες μέρες. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχω ατονία , ζαλάδες, πρηξιμο στο στηθος ,ανακατωσουρες στο στομάχι και πόνους χαμηλά. Στις 8/02 έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Την επόμενη μέρα το πρωί έκανα χωριάκη και βγήκε αρνητική. Τα συμπτώματα συνεχίζουν και σήμερα είχα πόνο στη μέση και ελάχιστα ροζ υγρα στο σκούπισμα. Λέτε να υπάρχει μια ελπίδα για μωράκι η όχι?  

Καλησπερα Giotaki είμαι ακριβώς στην ίδια φάση.Τον Δεκέμβριο έκανα απόξεση δυστυχώς στην 13η εβδομάδα λόγω συνδρόμου.Τωρα στα νέα..Ειχα μια επαφή στις γόνιμες ίσως δεν ξέρω και αν είχα δηλαδή απλά πονούσα ακριβώς όπως πονάει στην ωορρηξία και ήταν η 11η μερα του κύκλου.Σημερα 13 μέρες μετά έχω ήπια πονακια περιοδου και ελάχιστα ροζ υγρα στο σκούπισμα κ εγω αλλα δεν ελπίζω και πολλά μάλλον περίοδος θα έρθει.Ισως τώρα που μιλάμε να είσαι ήδη εγκυουλα στο εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι!! Δυστυχώς μετά από 3 ημέρες που ειχα γραψει το μηνυμα αδιαθετησα. Τώρα κάνουμε πάλι προσπάθειες αφού σε λίγες μέρες θα είμαι στις γόνιμες μέρες.Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός και για μένα και για σένα!!! Σου εύχομαι πραγματικά αυτά τα ροζ υγρά να είναι λόγω εμφύτευσης!!!Έχω μια καλή διαίσθηση!!! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Giotaki84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Δυστυχώς μετά από 3 ημέρες που ειχα γραψει το μηνυμα αδιαθετησα. Τώρα κάνουμε πάλι προσπάθειες αφού σε λίγες μέρες θα είμαι στις γόνιμες μέρες.Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός και για μένα και για σένα!!! Σου εύχομαι πραγματικά αυτά τα ροζ υγρά να είναι λόγω εμφύτευσης!!!Έχω μια καλή διαίσθηση!!! 

Καλημέρα καλή μου!!Σε ευχαριστώ για την ευχή σου και εγω το εύχομαι και ας μην σε γνωρίζω θα χαρώ πολύ!!!!Ολα καλα θα πάνε θα δεις θα τα καταφέρετε σύντομα!!Να σε ρωτήσω εκανες εξετάσεις για αυτό ήταν τυχαίο σου είπε ο γιατρός;Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη από ενδιαφέρον ρωτάω..Επισης να έρχεσαι συχνά σε επαφή αν δεν μπορείς κάθε μέρα έστω μέρα παρά μέρα για να είσαι καλυμμένη κ μην ανησυχείς μια φορά εγκυος για πάντα εγκυος λένε!!Οτι θελεις ρωτα με έχω διαβάσει απίστευτα για το θέμα πτυχιο θα είχα τώρα χαχαχ!!Εμενα τα ροζ σταμάτησαν την ίδια μέρα αλλα πονάω κανονικότατα..Λες να έχει δίκιο η διαίσθηση σου;;Για να δούμε!Περιμένω νέα σου και εγω ότι νέο έχω θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι σταμάτησαν τα ροζ αυτό είναι πολύ καλό νομίζω!!!! Προσπαθείς καιρό για παιδάκι? Ο γιατρός όταν έκανες την αποξεση σου είπε να ξανα προσπαθήσετε αμέσως η να περιμένεις λίγους μήνες?  Εγώ την πρωτοχρονιά έμαθα ότι ήμουν έγκυος μετά από λίγες μέρες έκανα χοριακη που ήταν 540 μονάδες και μετά από 3 μερες μου κόπηκε η χαρά.Άρχισα να έχω καφέ υγρα ο γιατρός μου είχε πει να μην ανησυχώ αλλά μετά από λίγο έβγαλα κόκκινο αίμα με πολύ πόνο. Όταν με είδε ο γιατρός ήταν πλέον αργά ήδη είχε αρχίσει η διαδικασία αποβολής.Μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο να υπάρχει αποβολή μέχρι την 8 βδομάδα και ότι ο οργανισμός ξέρει γιατί το αποβάλει.Δεν έκανα κάποιες εξετάσεις γιατί ήταν η πρώτη φορά αν ξανάεπαναληφθεί τότε ναι.Τώρα ερχόμαστε κάθε δεύτερη μέρα για να το πιάσουμε πάλι το μωράκι και ελπίζω να τα καταφέρουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Giotaki84 είπε:

Το ότι σταμάτησαν τα ροζ αυτό είναι πολύ καλό νομίζω!!!! Προσπαθείς καιρό για παιδάκι? Ο γιατρός όταν έκανες την αποξεση σου είπε να ξανα προσπαθήσετε αμέσως η να περιμένεις λίγους μήνες?  Εγώ την πρωτοχρονιά έμαθα ότι ήμουν έγκυος μετά από λίγες μέρες έκανα χοριακη που ήταν 540 μονάδες και μετά από 3 μερες μου κόπηκε η χαρά.Άρχισα να έχω καφέ υγρα ο γιατρός μου είχε πει να μην ανησυχώ αλλά μετά από λίγο έβγαλα κόκκινο αίμα με πολύ πόνο. Όταν με είδε ο γιατρός ήταν πλέον αργά ήδη είχε αρχίσει η διαδικασία αποβολής.Μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο να υπάρχει αποβολή μέχρι την 8 βδομάδα και ότι ο οργανισμός ξέρει γιατί το αποβάλει.Δεν έκανα κάποιες εξετάσεις γιατί ήταν η πρώτη φορά αν ξανάεπαναληφθεί τότε ναι.Τώρα ερχόμαστε κάθε δεύτερη μέρα για να το πιάσουμε πάλι το μωράκι και ελπίζω να τα καταφέρουμε!!!!

Όχι σχεδόν αμέσως πιάσαμε στον δεύτερο μήνα και αυτό γιατί στον κολπικο υπέρηχο που έκανα για έλεγχο βρέθηκε ουρεοπλασμα πήρα αντιβιωση κ έμεινα κατευθείαν.Μου τόνισε από την αρχή πως το ουρεοπλασμα προκαλεί αποβολές και τώρα αυτές τις ημέρες θα κάνω πάλι πριν αρχίσω τις φουλ προσπάθειες.Οσο για το άλλο στανταρ δεν είμαι,μάλλον κάτι άλλο ήταν θα το κοιτάξω.Οσο για μετά την απόξεση μου ζήτησε τρεις κύκλους όμως επειδή είδα και αλλον γιατρό μας είπε και από τον πρώτο ότι μπορούμε και οι δυο τελικά το ίδιο μου είπαν μπορείς και τώρα.Δεν προσπαθησα τώρα μια επαφή αφήσαμε ελεύθερη προσέξαμε απλά σε αυτή την επαφή είχα την ενόχληση που σου είπα σαν ωορρηξια.Τον Μάρτιο ξεκινάμε χαλαρά!Δεν ξέρω για εξετασεις τι να εκανες είναι αμφιλεγόμενα τα πράγματα.Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου μην αγχώνεσαι και πράξε οπως σου λέει..Με το καλό εύχομαι να είναι η τυχερή φορά σου τώρα!!

Οποτε θα τα λέμε εδώ παρέα!Οτι θέλεις να ρωτήσεις ότι σου έρθει τέλος πάντων να ξεσπας εδώ Χαχαχ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...