Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Καλησπέρα κορίτσια ...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , riaki25 είπε:

Είμαι καινούργια στο φόρουμ κ θέλω να μου πείτε γνώμες αν έχει τύχει σε καμία να κάνει τεστ χωρίς να έχει καθυστέρηση .? Κ αν ναι έδειξε το σωστό.?

μονο δυο μερες πριν την περιοδο κ σε πολυ σταθερο κυκλο. πιο πριν τσαμπα θα πεταξεις τα λεφτα σου σπανια δειχνει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εγώ, 1-2 μέρες πριν τη καθυστέρηση με σταθερό κύκλο όπως λέει και η @linaa και είχε βγει θετικό. Το επιβεβαίωσε και η χοριακη την επόμενη μέρα. Το έκανα βέβαια γιατί είχα δει αιματακι 10 ημέρες  πριν , μάλλον ήταν εμφυτευσης. 

Έκανες και εσύ;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , riaki25 είπε:

Είμαι καινούργια στο φόρουμ κ θέλω να μου πείτε γνώμες αν έχει τύχει σε καμία να κάνει τεστ χωρίς να έχει καθυστέρηση .? Κ αν ναι έδειξε το σωστό.?

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ έχω ακούσει από κοπέλες που κάνανε και έδειξε και από άλλες που δεν έδειξε σωστά. Εξαρτάται πόσο έχει ανέβει η ορμόνη για να την πιάσει καλά το τεστ. Καλύτερα κάνε μια χοριακή τη μέρα που περιμένεις ή μία πριν να είσαι σίγουρη. Το ίδιο θα σου βγει από λεφτά! Έχεις συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , riaki25 είπε:

Είμαι καινούργια στο φόρουμ κ θέλω να μου πείτε γνώμες αν έχει τύχει σε καμία να κάνει τεστ χωρίς να έχει καθυστέρηση .? Κ αν ναι έδειξε το σωστό.?

Προσωπικη μ εμπειρια 2μερες πριν την αναμενομενη περιοδο εκανα το κλιαρ μπλου και μ βγηκε κατευθειαν θετικο σε δευτερολεπτα κ την ιδια μερα ειχα χοριακη 200 σε οχι καραστθερο κυκλο παντα 2μερες πανω κατω αποκλιση....ευχομαι τα καλυτεραα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , riaki25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι .. Πέρα από πρισμενο στήθος κ τώρα στις γόνιμες με πονάει πολύ η κοιλιά μου δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα.. 

Είσαι πολύ νωρίς ακόμα αν είσαι στις γόνιμες δηλ 9η-17η μέρα του κύκλου, περίμενε καμιά 10αριά μέρες. Υπομονή κι εγώ σε 7 μέρες θα ξέρω και δεν κρατιέμαι μιλάμε!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτή η αναμονή .. Κ εγώ έχω πολύ άγχος.. :shock:

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Προσωπικη μ εμπειρια 2μερες πριν την αναμενομενη περιοδο εκανα το κλιαρ μπλου και μ βγηκε κατευθειαν θετικο σε δευτερολεπτα κ την ιδια μερα ειχα χοριακη 200 σε οχι καραστθερο κυκλο παντα 2μερες πανω κατω αποκλιση....ευχομαι τα καλυτεραα!!

Κ εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο 3 μέρες πάνω 3 μέρες κάτω .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, riaki25 είπε:

Αχ αυτή η αναμονή .. Κ εγώ έχω πολύ άγχος.. :shock:

Προσπάθησε να ξεχαστείς εγώ αυτό κάνω και ξέρεις τι με βοηθά πέρα από ταινίες, βιβλία, δουλειές κλπ; Σκέφτομαι ότι με το άγχος μπορεί να κάνω κακό στη διαδικασία, δηλαδή ότι αν πάει κάτι να γίνει με το άγχος μπορεί να μπλοκάρει! Με το που κάνω αυτή τη σκέψη βάζω μουσική και διώχνω όλο το άγχος :grin: Προσπαθείς καιρό; Εγώ έκλεισα χρόνο προσπαθειών πρόσφατα και από τότε με έχει πιάσει άγχος, πιο πριν ήμουν μια χαρά στον κόσμο μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , 2angels είπε:

Έχω κάνει εγώ, 1-2 μέρες πριν τη καθυστέρηση με σταθερό κύκλο όπως λέει και η @linaa και είχε βγει θετικό. Το επιβεβαίωσε και η χοριακη την επόμενη μέρα. Το έκανα βέβαια γιατί είχα δει αιματακι 10 ημέρες  πριν , μάλλον ήταν εμφυτευσης. 

Έκανες και εσύ;

Δεν έχω κάνει ακόμα τεστ .. Βέβαια θα ήθελα να μάθω όσο πιο γρήγορα γίνεται .. :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , riaki25 είπε:

Αχ αυτή η αναμονή .. Κ εγώ έχω πολύ άγχος.. :shock:

Κ εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο 3 μέρες πάνω 3 μέρες κάτω .. 

Η καθε μια κανει οπως αισθανεται ουτε εγω ηθελα να το κανω τοσο νωρις γιατι ειχα συπτωματα περιοδου πονακια χαμηλα και λιγο πονο στο στηθος οπως καθε φορα αλλα ειδε ο αντρας μ ονειρο οτι ειχαμε νινι κ ετσι πιστηκα και το εκανα κ μπουμ θετικοο!!!:lol:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Προσπάθησε να ξεχαστείς εγώ αυτό κάνω και ξέρεις τι με βοηθά πέρα από ταινίες, βιβλία, δουλειές κλπ; Σκέφτομαι ότι με το άγχος μπορεί να κάνω κακό στη διαδικασία, δηλαδή ότι αν πάει κάτι να γίνει με το άγχος μπορεί να μπλοκάρει! Με το που κάνω αυτή τη σκέψη βάζω μουσική και διώχνω όλο το άγχος :grin: Προσπαθείς καιρό; Εγώ έκλεισα χρόνο προσπαθειών πρόσφατα και από τότε με έχει πιάσει άγχος, πιο πριν ήμουν μια χαρά στον κόσμο μου!

Όχι δεν προσπαθώ καιρό.. Κ είναι να πάω τον άλλο μήνα διακοπές κ επειδή οι μέρες πέφτουν στην περίοδο μου είχα μιλήσει με τον γυναικολόγο κ μου έδωσε χάπια για να καθυστερήσει .. βέβαια μου είπε ότι δεν υπάρχει ανησυχία ούτε θα συμβεί κάτι αν είμαι έγκυος.. Πράγματικα οσο αγχώνεσαι είναι χειρότερα.. 

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Η καθε μια κανει οπως αισθανεται ουτε εγω ηθελα να το κανω τοσο νωρις γιατι ειχα συπτωματα περιοδου πονακια χαμηλα και λιγο πονο στο στηθος οπως καθε φορα αλλα ειδε ο αντρας μ ονειρο οτι ειχαμε νινι κ ετσι πιστηκα και το εκανα κ μπουμ θετικοο!!!:lol:

Αχ τι ωραία .. :x 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , riaki25 είπε:

Όχι δεν προσπαθώ καιρό.. Κ είναι να πάω τον άλλο μήνα διακοπές κ επειδή οι μέρες πέφτουν στην περίοδο μου είχα μιλήσει με τον γυναικολόγο κ μου έδωσε χάπια για να καθυστερήσει .. βέβαια μου είπε ότι δεν υπάρχει ανησυχία ούτε θα συμβεί κάτι αν είμαι έγκυος.. Πράγματικα οσο αγχώνεσαι είναι χειρότερα.. 

Αχ τι ωραία .. :x 

Ναι ειναι υπεροχα σου ευχομαι συντομα εγκυουλαα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, riaki25 είπε:

Είμαι καινούργια στο φόρουμ κ θέλω να μου πείτε γνώμες αν έχει τύχει σε καμία να κάνει τεστ χωρίς να έχει καθυστέρηση .? Κ αν ναι έδειξε το σωστό.?

Καλησπερα.. Έχω κανει αρκετά. Στις δυο πρωτες το κλιαρ μπλου 4 μερες πριν ήταν θετικό και έλεγε αλήθεια. Στην τριτη πέντε μερες πριν έκανα το σλεφ κλιαρ ήταν αρνητικό και τρεις μερες μετά ένα κλιαρ μπλου θετικό όπου και πάλι ήμουν. Και τώρα μια μέρα πριν την αναμενόμενη έκανα ένα κλιαρ μπλου παρα πολύ αχνό φαντάσου στο φαρμακείο μου είπαν πως είναι αρνητικό και την ίδια μέρα ένα πρεντικτορ που λέει πως δείχνει μέχρι κ 6 μερες νωρίτερα κ ήταν θετικοτατο οπου την επόμενη είχα 20 χοριακη. Γνώμη μου το πολύ δυο μερες πριν να το κανεις όχι τίποτα άλλο αλλα ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε νωρίτερα μόνο άγχος προσθέτει.

Σου εύχομαι το καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...