Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

7 ετών μοναχοπαίδι


Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα. Έχω μια κόρη, την Εβίτα 7 ετών. Θα πάει στη β' δημοτικού και ώρες ώρες δε πιστεύω πως πέρασαν τα χρόνια και από νινί, τόσα δα, μετά βίας χωράει στην αγκαλιά μου ολόκληρη.

Εδώ και περίπου 1 χρόνο έχουν αλλάξει πολλά. Στη συμπεριφορά της θα έλεγα. Δεν είναι πάντα εκείνο το νήπιο το καλό που μανούλα έλεγε και μόνο αγάπη έβγαζε. Να και οι εκρήξεις θυμού, να και η γκρίνια, πάρε και λίγη αντίδραση να έχεις. Πραγματικά στεναχωριέμαι. Θεωρώ ώρες ώρες πως έχασα την επαφή. Ότι απλά απέτυχα και φοβάμαι ότι κάνω λάθη εγώ και το παιδί μου αντιδρά έτσι.

Αδερφάκι μας το έχει ξεκαθαρίσει από τα 2 ότι δεν θέλει. Ακόμα και σήμερα που την ρώτησα πως θα της φαινόταν αν αποκτούσε αδερφάκι (με αφορμή τη φίλη της ίδια ηλικία σε λίγους μήνες θα αποκτήσει αδερφάκι). Το θέμα μου όμως δεν είναι το δεύτερο παιδί. Το έχω ξεπεράσει. Θέλω να αισθανθώ ότι η κόρη μου μπορεί όλα να μου τα λέει. Γενικά είναι ένα πάρα πολύ κλειστό παιδί, όλοι έξω την έχουν για καλό παιδί και ήσυχο. Εμένα σπίτι μου βγάζει το λάδι με τη γκρίνια. Και είμαι 24 ώρες μαζί της. Από μωρό κάναμε πολλά μαζί. Την πήγαινα παντού. ΄Τώρα αντιδράει. Γκρινιάζει και όταν είναι να πάμε στο σούπερ μάρκετ. Θα με βοηθούσε η εμπειρία σας.. 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Evitas mommy πρεπει να κανεις υπομονή δεν εχω παιδια αλλα ξερω απο παιδιά και μπορω να σου πω οτι ειναι δυσκολη ηλικία αυτή έχεις κοιτάξει μηπως κάποιος την ενοχλεί και δεν στο λεει και βγάζει αυτήν την συμπεριφορά που βγαζει μετα πρεπει να κατσεις να σκυψεις στο ίδιο ύψος με αυτήν και να της μιλησεις όμορφα και σιγά να την ρωτήσεις αν την ενοχλεί κάτι η ακόμα αν δεν θελει να σου πει μπροστά σε σένα να της πεις να σου γράψει σε ενα χαρτί της σκέψεις της σίγουρα κατι είναι αυτό που την ενοχλεί πρεπει να την κανεις να σε εμπιστευτεί αυτο θα το κανεις με το να της λες οτι είμαστε φίλες και μπορείς να μου τα λες ολα σιγά σιγά θα ηρεμήσει 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά νομίζω ότι ζω μια baby προ εφηβεία ένα πράγμα... και πολλοί μου λένε πως είναι φυσικό και ότι θέλει υπομονή. 

Δηλαδή όλα τα παιδιά στην ηλικία της λειτουργούν έτσι?

ΥΓ αυτό που πρότεινες είναι καλή ιδέα. Θα της ζητήσω να γράψει τις σκέψεις της...

Link to comment
Share on other sites

@Evitas mommy κοιτά μπορεί ολα τα παιδια να μην αντιδράν ετσι αλλα σίγουρα κατι την ενοχλεί την μικρή και κάνει ετσι και δεν στο λεει τα παιδια αν και δεν εχω ακόμη έχουν κουμπιά πλησίασε την αυτο με το γράμμα θα πιασει σίγουρα στο λεω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...