Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Θερμοκρασια και εγκυμοσυνη


Nansymar15

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!!! Ειμαι καινουργιο μελος!και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια! Εδω κ 1.5 χρονο προσπαθουμε με τον αντρα μου να κανουμε μωρακι..τις τελευταιες μερες το θερμομετρο ειναι 36.8 37 και 37.3..πρωτη φορα κοιτω την θερμοκρασια μου..εχω πονακια περιοδου και περιμενω σε 2 μερες..τι να υποθεσω??

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Nansymar15 είπε:

Καλησπερα σε ολους!!! Ειμαι καινουργιο μελος!και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια! Εδω κ 1.5 χρονο προσπαθουμε με τον αντρα μου να κανουμε μωρακι..τις τελευταιες μερες το θερμομετρο ειναι 36.8 37 και 37.3..πρωτη φορα κοιτω την θερμοκρασια μου..εχω πονακια περιοδου και περιμενω σε 2 μερες..τι να υποθεσω??

 

Καλωσόρισες και καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας!  Δώσε μας μερικά στοιχεία για τον κύκλο σου. 

Γενικά πάντως για το θέμα της θερμοκρασίας λόγοι είναι οι Γιατροί που μπορούν να αξιολογησουν σωστά ένα θερμοδιαγραμμα.. Εδώ μέσα οι εμπειρίες μας είναι αντικρουομενες. Δηλαδή άλλες κοπέλες είχαν ανεβασμένη θερμοκρασία και άλλες όχι ενώ ήταν έγκυες. Δεν θεωρώ λοιπόν ότι είναι και πολύ αξιόπιστο στοιχείο η θερμοκρασία.. 

Πες μας. Σε ποια μέρα είσαι αν έχεις αλλά συμπτώματα κλπ


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

για να μπορεσεις να αξιολογησεις τη θερμοκρασια θα πρεπει να εχεις κρατησει θεεμοδιαγραμμα σε αρκετους κυκλους,κ η μετρηση γινεται αμεσως αφου ξυπνησεις πριν ακομη σηκωθεις απο το κρεβατι,ιδια ωρα καθε μερα κ αναλογα απο που μετρας

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 26 μερα του κυκλου μου κ απο συμπτωματα εχω πονακια χαμηλα στην κοιλιτσα και πολυ πρησμενο στηθος! Περιμενω σε 2 μερες την ακατανομαστη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nansymar15 είπε:

Ειμαι στην 26 μερα του κυκλου μου κ απο συμπτωματα εχω πονακια χαμηλα στην κοιλιτσα και πολυ πρησμενο στηθος! Περιμενω σε 2 μερες την ακατανομαστη!!

Αυτά είναι θετικά σαν συμπτώματα. Δυστυχώς τα συγκεκριμένα μοιάζουν με της περιόδου (και εύχομαι να μην είναι φυσικά). Είναι πολύ αισιόδοξα όμως. Σε ποιες μέρες είχατε επαφή? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Nansymar15 είπε:

Τιποτα ακομα εχω καθυστερηση 1 μερα..ςχθες ειχα κατι πολυ πολυ αχνο ροζ..αλλα σημερα τιποτα!! Τι να λω βρσ κοριτσια δε ξερω.

Αχ κορίτσι μου αυτό είναι παρα πολύ θετικό. Αυτό που είδες χθες ίσως ήταν εμφύτευση. Δεν κάνεις αύριο μια χοριακη? Κάτι καλό μυρίζομαι... Μακάρι καλή μου!! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την συλληψη,η οποια ειναι κοντα στην ωορρηξια(1-2μερες παιζουν)

αν σκεφτουμε οτι περιοδος ερχεται 12-16μερες μετα την ωορρηξια,τοτε εμφυτευση κ αναμενομενη περιοδος ειναι σιγουρα κοντα

αλλες κοπελες ειχαν αιμα εμφυτευσης αλλες οχι(εγω ειχα στη μια εγκυμοσυνη)

Link to comment
Share on other sites

δ πειραζει

για να σου πω ακριβως.εμενα ο κυκλος μου ηταν 30-35ημ

τελευταια περιοδος 1/12.νομιζα οτι περιμενα μετα την πρωτοχρονια.επαφες ειχαμε μετα τις 21/12,νομιζα οτι χασαμε τις γονιμες,αλλα τελικα θα εκανα μεγαλυτερο κυκλο τοτε

31/12βλεπω λιγα καφε υγρα,καμια κουταλια της σουπας,στο εσωρουχο,βαζω σερβιετα κ λεω μαυρη πρωτοχρονια θα περασω

ελα ομως που η σερβιετα δ λερωνοταν.κ αφου την αλλη μερα ημουν καθαρη,σκεφτομαι μπας και;

τελικα δ εκανα κτ,γτ μπορει απλα να αργουσε,ειχα γενικα μεγαλους κυκλους.6/1ειχα παλι τοσα καφε υγρα οποτε 9/1πηγα για χοριακη(δ το πιστευα με τπτ ομως:oops:)

να πω οτι γενικα οσο προσπαθουσαμε ειχα παντα καφε υγρα στις αρχες της περιοδου

επισης ναι ειχα πονακια περιοδου κ λιγουρες,μια γλυκο μια αλμυρο,αλλα δ θυμαμαι ποιες μερες ακριβως.κ πρηξιμο στην κοιλια(πριν τη χοριακη αυτα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...