Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

τι να πω κ εγω πιστευω οτι κατι δεν εχεις καταλαβει καλα για το πως λειτουργουν τα πραγματα εκει ή απλως το αμελησες κ τωρα ψαχνεσε. 

καταρχας τα μωρα ολα τα παρουσιαζουν ή σκ ή βραδυ δεν μπορει να μην υπαρχει καποιος που να σε συμβουλεψει τι φαρμακο θα δωσεις τι δοσολογιες για το καθε τι. πχ τι θα δωσεις αν το μωρο το πιασει βηχας κ δεν μπορει να παρει ανασα το βραδυ? αν σου παρουσιασει εξανθημα με φαγουρα? ποιος θα στα πει αυτα αν ειναι σαββατοκυριακο κ ποιος θα τα αξιολογησει? θα δωσεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι? κ μιλαμε για μωρο οχι για παιδακι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, linaa είπε:

κ για να σου πω εγω μενω σε νησι μεσολαβει θαλασσα οταν το μωρο επαθε μια απλη διαροια κ δεν εβγαζα ακρη πηρα το πλοιο κ εκανα απλα 8 ωρες ταξιδι για να ερθω για εξετασεις. για μια διαροια οχι τιποτα σπουδαιο απλα επειδη ηταν μωρο κ ανησυχησα πηρα το πλοιο κ αν χρειαζοταν θα επερνα κ το αεροπλανο

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες... 

11 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Eμένα όταν ήταν μωρό είχε πέσει από το κρεβάτι μου, πήρα τον παιδίατρο και μου είπε να προσέξω για 48 ώρες αν έχει συμπτώματα σαν αυτά που ανέφερε η ανεμόνη, επειδή όμως εγώ δεν ηρεμούσα πήρα το παιδί και πήγα στο νοσοκομείο, εκεί το εξέτασε νευρολόγος και μου είπε πως ήταν εντάξει και φυσικά έδωσε τις συμβουλές που έδωσε και ο παιδίατρος.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το σύστημα υγείας εκεί όμως μου φαίνεται τρελό να μην υπάρχουν γιατροί για έκτακτα περιστατικά και να πρέπει να περιμένεις το ραντεβού με τον γιατρό για να σε δεί. Θεωρώ πως η πτώση βρέφους απο το κρεβάτι είναι αρκετά σοβαρό περιστατικό.

Ναιι ούτε κ γω δεν ξέρω πώς λειτουργούν σε θέματα υγείας... κι όμως μόνο στα ραντεβού σ σε δέχονται αλλιώς Όχι..

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

δηλαδη αν το μωρο εκανε 40 πυρετο μεσα στη νυχτα οταν ηταν 40 ημερων θα περιμενες το ραντεβου με τον παιδιατρο σε μια εβδομαδα?

Ναιιι αλλιώς αν δεν απαντούσαν ασθενοφόρο...

10 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ναι συμφωνώ και πολύ καλά κανουν... Προσωπικα δεν θεωρώ επείγον περιστατικό ενα παιδι που μετα απο πτωση είναι ζωηρο κλπ αλλά είναι παράλογο το να μην υπάρχει κάποιος να σου πει αυτα που σου είπαμε εμεις εδω!! Επίσης επαναλαμβάνω, ο πυρετος ειναι άσχετος με τις πτωσεις!! Μετά από πτώση δεν κανεις πυρετό!! Αποκλειεται!!! 

Το ξέρω έχεις δίκιο αλλά αυτό μου είπανε... 

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

τι να πω κ εγω πιστευω οτι κατι δεν εχεις καταλαβει καλα για το πως λειτουργουν τα πραγματα εκει ή απλως το αμελησες κ τωρα ψαχνεσε. 

καταρχας τα μωρα ολα τα παρουσιαζουν ή σκ ή βραδυ δεν μπορει να μην υπαρχει καποιος που να σε συμβουλεψει τι φαρμακο θα δωσεις τι δοσολογιες για το καθε τι. πχ τι θα δωσεις αν το μωρο το πιασει βηχας κ δεν μπορει να παρει ανασα το βραδυ? αν σου παρουσιασει εξανθημα με φαγουρα? ποιος θα στα πει αυτα αν ειναι σαββατοκυριακο κ ποιος θα τα αξιολογησει? θα δωσεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι? κ μιλαμε για μωρο οχι για παιδακι. 

Και δεν το αμελησα καθόλου και δεν ψάχνομαι... απλά δεν υπάρχει κάποιος ιδίως τα βράδια για να τον ρωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenatrela21 είπε:

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες... 

Ναιι ούτε κ γω δεν ξέρω πώς λειτουργούν σε θέματα υγείας... κι όμως μόνο στα ραντεβού σ σε δέχονται αλλιώς Όχι..

Ναιιι αλλιώς αν δεν απαντούσαν ασθενοφόρο...

Το ξέρω έχεις δίκιο αλλά αυτό μου είπανε... 

Και δεν το αμελησα καθόλου και δεν ψάχνομαι... απλά δεν υπάρχει κάποιος ιδίως τα βράδια για να τον ρωτήσεις...

δηλαδη αν παθεις κατι βραδυ η σκ θα ταξιδεψεις 5 ωρες η θα πεθανεις ενω διπλα σου υπαρχει γιατρος απλα κοιματε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δηλαδη αν παθεις κατι βραδυ η σκ θα ταξιδεψεις 5 ωρες η θα πεθανεις ενω διπλα σου υπαρχει γιατρος απλα κοιματε? 

Θα ταξιδέψω 5ωρες γιατί ο γιατρός δεν θ έρθει...θ πει ν παω όταν είναι τ ραντεβού 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenatrela21 είπε:

Θα ταξιδέψω 5ωρες γιατί ο γιατρός δεν θ έρθει...θ πει ν παω όταν είναι τ ραντεβού 

Δύσκολο αυτό. Σε κάνει να νιώθεις ανασφάλεια.. Τουλάχιστον εγώ έτσι θα ένιωθα. Και ύστερα λέμε Για τους γιατρούς εδώ στην Ελλάδα.

φτου φτου ποτέ μα ποτέ να μη το χρειαστείτε αυτό!! Χρόνια σου πολλά κιόλας.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Δύσκολο αυτό. Σε κάνει να νιώθεις ανασφάλεια.. Τουλάχιστον εγώ έτσι θα ένιωθα. Και ύστερα λέμε Για τους γιατρούς εδώ στην Ελλάδα.

φτου φτου ποτέ μα ποτέ να μη το χρειαστείτε αυτό!! Χρόνια σου πολλά κιόλας.

Και εγώ έτσι νιώθω... Αφήστε τα είναι χειρότερα από την Ελλάδα.. μακάρι ποτέ... Ευχαριστώ πολυυ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...