Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να ρωτησω 31η εβδομάδα ξεκινά ο 8ος  μήνας; επισης πριν 2 ώρες πήρα ένα buscopan γιατί εχω κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά ! δεν μου έκανε δουλειά, μπορώ να πάρω και ένα depon ?

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

Αχνα τεστ καθε μερα


Recommended Posts

Καλημερα ομορφη παρεα μου. Ας συστηθω πρωτα. Με λενε Σπυριδούλα και ειμαι 35 ετων. Εχω μια μπουμπου 2.5 ετων και προσπαθουμε κανενα χρονο για δευτερο με μια επιτυχια αλλα δυστυχως βιοχημική ή παλινδρομη(δεν θελω να θυμαμαι για αυτο δεν ειμαι σιγουρη). Απο την αποξεση τον Νοέμβριο εχω ασταθη κυκλο. Μια 25 μερες και μια 33 μερες. Τελευταία περιοδος 18.04.2019 και λογικα απο 15.05 εως 20.05 περιμενα να μου ερθει. Να σημειωσω πως ενα μηνα τωρα ολο αρρωσταινω συνέχεια κι επειδη αρρωστησα εκανα βχοριακη στις 14.05 οπου βγηκε μηδενικη. Ε αφου αρρωστησα ξεκινησα αγωγη απο 15.05. Δωσε νουροφεν για την γριπη καθε μερα για 3 μερες συν οτριβεν και αντιβιωση ζιναντολ για την ιγμοριτιδα.  19.05 μου την δινει και κανω ενα τεστ του One Step. Βλεπω αρνητικο και το πεταω. Παω μετα απο 30 λεπτα κι εχει μια αχνη με το μικροσκοπιο. Μπα λεω, λες? Κανω ξανα την επομενη μερα. Παλι αχνο θετικο. Ξανα την επομενη πιο εντονο θετικο. Κλεινω ραντεβου στον γιατρο στις 30.05. Αντε λεω χτες ξανακανε. Παλι αχνό. Αγχος κακο και ξανακάνω σημερα. Παλι αχνο. Τι σκατα λεω και φευγω για χοριακη, η οποια ειναι 310 και θεωρω πως ειναι ενα σεβαστο ποσο. Εχει καμια την ιδια εμπειρια με αυτα τα φτηνα τεστ? Φοβαμαι μην ειναι παλι καμια βιοχημική γιατι εχω φαει σκαλωμα να κανω δευτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα ομορφη παρεα μου. Ας συστηθω πρωτα. Με λενε Σπυριδούλα και ειμαι 35 ετων. Εχω μια μπουμπου 2.5 ετων και προσπαθουμε κανενα χρονο για δευτερο με μια επιτυχια αλλα δυστυχως βιοχημική ή παλινδρομη(δεν θελω να θυμαμαι για αυτο δεν ειμαι σιγουρη). Απο την αποξεση τον Νοέμβριο εχω ασταθη κυκλο. Μια 25 μερες και μια 33 μερες. Τελευταία περιοδος 18.04.2019 και λογικα απο 15.05 εως 20.05 περιμενα να μου ερθει. Να σημειωσω πως ενα μηνα τωρα ολο αρρωσταινω συνέχεια κι επειδη αρρωστησα εκανα βχοριακη στις 14.05 οπου βγηκε μηδενικη. Ε αφου αρρωστησα ξεκινησα αγωγη απο 15.05. Δωσε νουροφεν για την γριπη καθε μερα για 3 μερες συν οτριβεν και αντιβιωση ζιναντολ για την ιγμοριτιδα.  19.05 μου την δινει και κανω ενα τεστ του One Step. Βλεπω αρνητικο και το πεταω. Παω μετα απο 30 λεπτα κι εχει μια αχνη με το μικροσκοπιο. Μπα λεω, λες? Κανω ξανα την επομενη μερα. Παλι αχνο θετικο. Ξανα την επομενη πιο εντονο θετικο. Κλεινω ραντεβου στον γιατρο στις 30.05. Αντε λεω χτες ξανακανε. Παλι αχνό. Αγχος κακο και ξανακάνω σημερα. Παλι αχνο. Τι σκατα λεω και φευγω για χοριακη, η οποια ειναι 310 και θεωρω πως ειναι ενα σεβαστο ποσο. Εχει καμια την ιδια εμπειρια με αυτα τα φτηνα τεστ? Φοβαμαι μην ειναι παλι καμια βιοχημική γιατι εχω φαει σκαλωμα να κανω δευτερο

το ποσο αχνο ειναι το τεστ δεν δειχνει κ το ποσο εγκυος εισαι. η χοριακη σου πρεπει να επαναληφθει για να δεις αν διπλασιαζετε. το χρωμα στα τεστ καμια σχεση δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα ομορφη παρεα μου. Ας συστηθω πρωτα. Με λενε Σπυριδούλα και ειμαι 35 ετων. Εχω μια μπουμπου 2.5 ετων και προσπαθουμε κανενα χρονο για δευτερο με μια επιτυχια αλλα δυστυχως βιοχημική ή παλινδρομη(δεν θελω να θυμαμαι για αυτο δεν ειμαι σιγουρη). Απο την αποξεση τον Νοέμβριο εχω ασταθη κυκλο. Μια 25 μερες και μια 33 μερες. Τελευταία περιοδος 18.04.2019 και λογικα απο 15.05 εως 20.05 περιμενα να μου ερθει. Να σημειωσω πως ενα μηνα τωρα ολο αρρωσταινω συνέχεια κι επειδη αρρωστησα εκανα βχοριακη στις 14.05 οπου βγηκε μηδενικη. Ε αφου αρρωστησα ξεκινησα αγωγη απο 15.05. Δωσε νουροφεν για την γριπη καθε μερα για 3 μερες συν οτριβεν και αντιβιωση ζιναντολ για την ιγμοριτιδα.  19.05 μου την δινει και κανω ενα τεστ του One Step. Βλεπω αρνητικο και το πεταω. Παω μετα απο 30 λεπτα κι εχει μια αχνη με το μικροσκοπιο. Μπα λεω, λες? Κανω ξανα την επομενη μερα. Παλι αχνο θετικο. Ξανα την επομενη πιο εντονο θετικο. Κλεινω ραντεβου στον γιατρο στις 30.05. Αντε λεω χτες ξανακανε. Παλι αχνό. Αγχος κακο και ξανακάνω σημερα. Παλι αχνο. Τι σκατα λεω και φευγω για χοριακη, η οποια ειναι 310 και θεωρω πως ειναι ενα σεβαστο ποσο. Εχει καμια την ιδια εμπειρια με αυτα τα φτηνα τεστ? Φοβαμαι μην ειναι παλι καμια βιοχημική γιατι εχω φαει σκαλωμα να κανω δευτερο

Με 310 χοριακη μην ξανακανεις αυτα τα τεστ!εμενα η χοριακη ηταν 237 με δυο μερες καθυστερηση!δν σου πε να την επαναλαβεις ο γιατρος?ευχομαι ολα να πανε καλα κ να εχεις μια τελειομηνη υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα ομορφη παρεα μου. Ας συστηθω πρωτα. Με λενε Σπυριδούλα και ειμαι 35 ετων. Εχω μια μπουμπου 2.5 ετων και προσπαθουμε κανενα χρονο για δευτερο με μια επιτυχια αλλα δυστυχως βιοχημική ή παλινδρομη(δεν θελω να θυμαμαι για αυτο δεν ειμαι σιγουρη). Απο την αποξεση τον Νοέμβριο εχω ασταθη κυκλο. Μια 25 μερες και μια 33 μερες. Τελευταία περιοδος 18.04.2019 και λογικα απο 15.05 εως 20.05 περιμενα να μου ερθει. Να σημειωσω πως ενα μηνα τωρα ολο αρρωσταινω συνέχεια κι επειδη αρρωστησα εκανα βχοριακη στις 14.05 οπου βγηκε μηδενικη. Ε αφου αρρωστησα ξεκινησα αγωγη απο 15.05. Δωσε νουροφεν για την γριπη καθε μερα για 3 μερες συν οτριβεν και αντιβιωση ζιναντολ για την ιγμοριτιδα.  19.05 μου την δινει και κανω ενα τεστ του One Step. Βλεπω αρνητικο και το πεταω. Παω μετα απο 30 λεπτα κι εχει μια αχνη με το μικροσκοπιο. Μπα λεω, λες? Κανω ξανα την επομενη μερα. Παλι αχνο θετικο. Ξανα την επομενη πιο εντονο θετικο. Κλεινω ραντεβου στον γιατρο στις 30.05. Αντε λεω χτες ξανακανε. Παλι αχνό. Αγχος κακο και ξανακάνω σημερα. Παλι αχνο. Τι σκατα λεω και φευγω για χοριακη, η οποια ειναι 310 και θεωρω πως ειναι ενα σεβαστο ποσο. Εχει καμια την ιδια εμπειρια με αυτα τα φτηνα τεστ? Φοβαμαι μην ειναι παλι καμια βιοχημική γιατι εχω φαει σκαλωμα να κανω δευτερο

Εγω με τα hometest που εκανα αχνη μου την εβγαζε ενω ειχα πολυ καλη χοριακη. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Με 310 χοριακη μην ξανακανεις αυτα τα τεστ!εμενα η χοριακη ηταν 237 με δυο μερες καθυστερηση!δν σου πε να την επαναλαβεις ο γιατρος?ευχομαι ολα να πανε καλα κ να εχεις μια τελειομηνη υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Ο γιατρος ειπε απλα να με δει ουτε καν να κανω χοριακη και πηγα μονη μου γιατι αγχώνομαι. Η γιατρις στο νοσοκομειο μου εδωσε το παραπεμπτικό και μου ειπε Δευτερα να  το κανω για να ξανακανω την Τετάρτη αλλα εμενα με με ετρωγε το αγχος και την εκανα γιατι σκεφτομουν μην ειναι παλι πολυ χαμηλη οπως τοτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ο γιατρος ειπε απλα να με δει ουτε καν να κανω χοριακη και πηγα μονη μου γιατι αγχώνομαι. Η γιατρις στο νοσοκομειο μου εδωσε το παραπεμπτικό και μου ειπε Δευτερα να  το κανω για να ξανακανω την Τετάρτη αλλα εμενα με με ετρωγε το αγχος και την εκανα γιατι σκεφτομουν μην ειναι παλι πολυ χαμηλη οπως τοτε.

Να μην ξανά κανείς τεστ ουτε χοριακη αν δεν σου πει ο γιατρός σου δεν μπορείς να ζεις μια ζωή με αυτον το φόβο ε Οχι επειδή έγινε μια φορά θα ξαναγίνει εγώ βλέπω οτι είσαι έγκυος οτι έχεις μια καλη χοριακη να κανείς οτι σου πει ο γιατρός σου και να έχεις πίστη στον Θεό ολα θα πάνε καλα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε κ η κοπελα να μιλησεις με τον γιατρο σου να σε καθοδηγησει πληρως εγω ειχα κανει μια χοριακη κ μετα απο καποιες μέρες ο γιατρος μ ειπα να επαναλαβω κ μετα να με δει γτ ηταν πολυ νωρις για υπερηχο!με το καλο σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κι εγω το ξερω πως μου κανω κακο απλα δυσκολα θα αποβαλλω αυτον τον φοβο. Οχι αλλη χοριακη δεν θα κανω αν δεν χρειαστει. Θα περιμενω τωρα το ραντεβου την αλλη βδομαδα και βλεπουμε. Απλα μου εκανε φοβερη εντυπωση το οτι δεν βγαινουν εντονες οι γραμμες στα εν λογο τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Βρε κι εγω το ξερω πως μου κανω κακο απλα δυσκολα θα αποβαλλω αυτον τον φοβο. Οχι αλλη χοριακη δεν θα κανω αν δεν χρειαστει. Θα περιμενω τωρα το ραντεβου την αλλη βδομαδα και βλεπουμε. Απλα μου εκανε φοβερη εντυπωση το οτι δεν βγαινουν εντονες οι γραμμες στα εν λογο τεστ

Ασε τα τεστ απο την στιγμή που η χοριακη είναι καλή πάρε αυτή παράδειγμα αστο να εξελιχθεί οπως θέλει ο Θεός να έχεις πίστη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πηγα στο Νοσοκομείο σημερα γιατι υποτροπιασε η ιγμοριτιδα. Δοξα το Θεό 705 χοριακη αλλα θα ακολουθησει αγωγη με αντιβιωση γιατι εξελίχθηκε σε οξια ιγμοριτιδα. Ειμαι τωρα αγχομενη γιατι δεν ειμαι των φαρμακων αλλα τι να κανεις αν κινδυνευεις και υποφερεις απο τρελους πονους

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...