Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Δεύτερο παιδάκι


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Αν κ δεν έχω ξαναγράψει , ενιωσα την ανάγκη να ζητήσω μια γνώμη από έμπειρες κ μια κουβέντα από τις αισιόδοξες!!:lol:ειμαι 31 έχω ένα γιο διομιση χρονων κ ενώ είναι σχεδόν ένα χρόνο δεν ένιωθα καθόλου έτοιμη για δεύτερο έχω πιάσει τους τελευταίος μήνες τον εαυτό Μ να θέλει να κάνει αυτό το βήμα! Η πρώτη εγκυμοσύνη κ ο ερχομός του μωρού ήταν πολύ δύσκολη περίοδος γιατί κ δύσκολο μωρό ήταν κ η εγκυμοσύνη Μ ήταν δύσκολη κ βοήθεια καμιά δεν είχα μιας κ η μανουλα μ.δεν ζει..τώρα όμως π άρχισε να μεγαλώνει ο μικρός κ να συνεννοησε ,τώρα π τον βλέπω μόνο τ να παίζει κ να βαριέται,όταν τον βλέπω να είναι Μ αλλά παιδάκια κ να λάμπει,έχω μπει σε διάθεση για δεύτερο!τώρα εργάζομαι κάνω ιδιαίτερα σ μαθητές,όμως ξέρω ότι αν μείνω έγκυος (πράγμα π περιμένω σ λίγες μέρες να δω μήπως κ έγινε καθώς είχαμε μια επαφή ελευθερη-αλλα κ να μην είμαι δεν θα στεναωρεθω το χω δει χαλαρά )θα πρέπει να σταματήσω γιατί όπως είπα δεν έχω βοήθεια εκτός από την πεθερά Μ που τον κρατάει λίγες ώρες γ να πάω στα μαθήματα.δυο παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσει οπότε είναι μονόδρομος.απλα ενώ ήμουν τόσο χαρούμενη με την ιδέα ,τελευταίες μέρες κ τα νεύρα μ είναι σ άλλο επίπεδο κ όρεξη δεν εχω γενικά κ άρχισα να σκέφτομαι μήπως δε τα καταφέρω με δύο παιδιά κ ξεκινάει μια αγωνία κ μια λύπη γιατί δεν ειναι έδως η μαμά Μ κτλ..θα ήθελα αν έχετε έτσι μια δόση δύναμης να μου τη δώσετε!:)Ευχαριστώ σ όποιον μπει στον κόπο να Μ απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα Lujan κ καλώς μας ήρθες στο forum!

καταρχάς λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου, δυστυχώς η μητέρες μας είναι πολύτιμη βοήθεια, περισσότερο κ από τις πεθερές μας κ από οποιονδήποτε άλλο θελήσει να "βοηθήσει" με το/τα παιδι/ιά. Για να σε κάνω να νιώσεις κάπως καλύτερα, να σου πω ότι κ εγώ πρακτικά μόνη μεγαλώνω το 19μηνών μικρούλη μου γιατί η μαμά μου είναι μακρυά κ πεθερικά δυστυχώς δεν υπάρχουν... απλά επειδή είμαι ήδη 7 μιση εβδομάδων, για εμένα είναι πολύ δύσκολο να συμμετάσχω τόσο άνετα στις δραστηριότητες του μικρού γιατί κουράζομαι απίστευτα (πέρα από την κούραση όλης της ημέρας με δουλειά/μαγείρεμα/καθάρισμα σπίτιού κτλ κ την υπνηλία της εγκυμοσύνης). Ωστόσο το μόνο που με κρατάει είναι το πόσο γεμάτη θα νιώσω όταν δω τα παιδάκια μου αγαπημένα (έχω γνωρίσει αρκετά μοναχοπαίδια που παρακαλούν τους γονείς τους για αδελφάκι). Γι' αυτό έχω να σου προτείνω να είσαι χαλαρή κ να το αφήσεις να συμβεί κ θα δεις, θα σου συμβεί! (αν δεν σου έχει συμβεί ήδη με όσα περιγράφεις!) Με το καλό σου εύχομαι ότι κ αν αποφασίσεις τελικά κ θα δεις, πως όσο δύσκολα κ αν περάσεις τώρα, με κούραση - τρέξιμο - δουλεια κτλ. δεν θα το μετανιώσεις γιατί στη ζωή τα παιδάκια σου θα έχουν το ένα το άλλο!

Link to comment
Share on other sites

@FRAULA σ ευχαριστω πολύ που μπήκες στον κόπο να Μ γράψεις κ μάλιστα με τέτοιο πρόγραμμα που έχεις! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να ρθει κ το μπεμπακι!!δυστυχώς η απώλεια της μάνας κ μάλιστα όταν είναι σε μικρή ηλικία ειναι γεγονός που δεν ξεπερνιέται..ξέρω ότι η ζωή μου θα τανε πολύ διαφορετική αν ήταν εδώ ,ήταν ο πιο υπέροχος άνθρωπος κ θα ήταν η πιο χαρουμενη γιαγιά..έχω έναν αδερφό κ ξέρω πόσο σημαντικό κομμάτι είναι ,ειδικά αφού έχουμε περάσει κ όλα αυτά..πάντα ήθελα δύο παιδακια..βέβαια αυτά δε τα παραγγέλνεις..σ ευχαριστώ πολύ μου δωσες μια νότα αισιοδοξίας!!αγωνιστικους χαιρετισμούς!:lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι μου κι απο εμενα! Εχω κι εγω μια κορουλα 19 μηνων και ειμαι εγκυος στο 2ο! Κι εγω δουλευα μεχρι 7 μηνων στην κορη μου και μετα αναγκαστικα σταματησα για να την μεγαλωσω γιατι δεν ειχα κι εγω πολυ βοηθεια...η μαμα μου δουλευει και μενει μακρια! Η πεθερα μου πιο κοντα αλλα δουλευει κι εκεινη οποτε καταλαβαινεις...με βοηθανε καπου καπου αλλα πιο πολυ προγραμματισμενα οποτε μεγαλωνω μονη στην ουσια την μικρη και το επομενο με το καλο που θα ερθει...ο συζυγος βοηθαει κι αυτος οσο μπορει οταν δεν δουλευει! Εμεις σκεφτομαστε να την παμε και σε σταθμο για λιγο την μικρη γιατι εχει προσκωληθει πολυ επανω μας και δεν θελει κανεναν αλλο! Αν λοιπον το προβλημα δεν ειναι το οικονομικο αλλα μονο το πρακτικο προχωρα...υπαρχουν παρα πολλες μανουλες που μεγαλωνουν μονες τους τα παιδακια τους και τα καταφερνουν μια χαρα...και σκεφτειτε κι εσεις για παιδικο αν δεν πατε ηδη...ισως να βοηθηθειτε!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου γεια σου κι απο μενα! Λιγο πολυ ολες τις ιδιες αγωνιες εχουμε... Λυπαμαι πολυ για την απωλεια της μαμας σου, αυτες ειναι οι σκληρες στιγμες της ζωης... Να χαίρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο κ το 2ο! Εχω κ εγω ενα γιο 2 ετων κ τωρα θελουμε να μεγαλωσουμε κι αλλο την οικογένεια μας. Εχουμε μια ωραια παρεουλα στο θεμα 

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Ελα κ εκει να γνωριστούμε καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Myrtoulita @vivi.nik. να ΣτΕ καλά.κοριτσια για τις απαντήσεις σας!η αλήθεια είναι ότι δεν είναι ότι εργάζομαι κ για το χόμπυ μου παρότι λατρεύω τη δουλειά μου το κάνω γιατί είναι έξτρα βοήθεια στο σπίτι..ενώ λίγους μήνες πριν το ειχαα σαν την κυρία δικαιολογία για να μη κάνω δεύτερο τώρα που θέλω το βλέπω αισιόδοξα όσο μπορώ..τουλάχιστον δε θα χουμε τα μεγάλα έξοδα καρότσι κρεβατακια κτλ...σας ευχαριστώ πολύ όλες!να μαστε καλά μόνο,όλα τα άλλα γίνονται αργά η γρήγορα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...