Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσιααα... είμαι καινούρια εδώ και θέλω τα φώτα σας.τον προηγούμενο μήνα (Μάιο) είχαμε ένα ατύχημα με την προφύλαξη και έτσι αναγκάστηκα να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά για τον μήνα Μάιο! Τον μήνα Ιούνιο η περίοδος δεν εμφανίστηκε καθόλου. Έκανα 2 τεστ το ένα στην 2η εβδομάδα καθυστέρησης και τον άλλο στην 3η. Και τα 2 ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΆ!  Ήταν και τα 2 clear blue γρήγορη ανίχνευση. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; ήθελα λίγο την γνώμη σας μέχρι να πάω για χωριακη... Ευχαριστώ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maria97 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααα... είμαι καινούρια εδώ και θέλω τα φώτα σας.τον προηγούμενο μήνα (Μάιο) είχαμε ένα ατύχημα με την προφύλαξη και έτσι αναγκάστηκα να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά για τον μήνα Μάιο! Τον μήνα Ιούνιο η περίοδος δεν εμφανίστηκε καθόλου. Έκανα 2 τεστ το ένα στην 2η εβδομάδα καθυστέρησης και τον άλλο στην 3η. Και τα 2 ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΆ!  Ήταν και τα 2 clear blue γρήγορη ανίχνευση. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; ήθελα λίγο την γνώμη σας μέχρι να πάω για χωριακη... Ευχαριστώ

Λογικά οχι με τόση καθυστέρηση θα έδειχνε το τεστ ωστόσο λάθη μπορεί να υπάρξουν!!! Ίσως το χάπι να επηρέασε τον κύκλο σου και να οφείλεται εκεί η καθυστέρηση,καλύτερα να συμβουλευτείς τον γυναικολόγο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria97 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααα... είμαι καινούρια εδώ και θέλω τα φώτα σας.τον προηγούμενο μήνα (Μάιο) είχαμε ένα ατύχημα με την προφύλαξη και έτσι αναγκάστηκα να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά για τον μήνα Μάιο! Τον μήνα Ιούνιο η περίοδος δεν εμφανίστηκε καθόλου. Έκανα 2 τεστ το ένα στην 2η εβδομάδα καθυστέρησης και τον άλλο στην 3η. Και τα 2 ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΆ!  Ήταν και τα 2 clear blue γρήγορη ανίχνευση. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; ήθελα λίγο την γνώμη σας μέχρι να πάω για χωριακη... Ευχαριστώ

εγκυος δεν εισαι σιγουρα με τοση καθηστερηση αλλα πρεπει να πας γυναικολογο γιατι μπορει να ειναι κυστη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Λογικά οχι με τόση καθυστέρηση θα έδειχνε το τεστ ωστόσο λάθη μπορεί να υπάρξουν!!! Ίσως το χάπι να επηρέασε τον κύκλο σου και να οφείλεται εκεί η καθυστέρηση,καλύτερα να συμβουλευτείς τον γυναικολόγο σου!!

Είμαστε σε μια φάση που θέλουμε και δεν θέλουμε μια εγκυμοσύνη. Δεν θεωρώ ότι είμαι έτοιμη ακόμα συγκεκριμένα. Ίσως φταίει το χάπι. Θα πάω αύριο πρωί στον γυναικολόγο να δούμε τι συμβαίνει. :)

Just now, linaa είπε:

εγκυος δεν εισαι σιγουρα με τοση καθηστερηση αλλα πρεπει να πας γυναικολογο γιατι μπορει να ειναι κυστη. 

Αυτό σκέφτηκα και εγω αλλά είχα και την εγκυμοσύνη πίσω στο μυαλό μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria97 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααα... είμαι καινούρια εδώ και θέλω τα φώτα σας.τον προηγούμενο μήνα (Μάιο) είχαμε ένα ατύχημα με την προφύλαξη και έτσι αναγκάστηκα να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά για τον μήνα Μάιο! Τον μήνα Ιούνιο η περίοδος δεν εμφανίστηκε καθόλου. Έκανα 2 τεστ το ένα στην 2η εβδομάδα καθυστέρησης και τον άλλο στην 3η. Και τα 2 ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΆ!  Ήταν και τα 2 clear blue γρήγορη ανίχνευση. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; ήθελα λίγο την γνώμη σας μέχρι να πάω για χωριακη... Ευχαριστώ

Κορίτσι μου θα σου πω κάτι όμως έγκυος δεν νομιζω να είσαι το χάπι ομως της επόμενης ημέρας δεν το παίρνουμε ετσι σαν αν δεν ρωτησουμε τπν γιατρό μας διότι δεν ξέρεις τι παρενέργειες μπορεί να επιφέρει 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσι μου θα σου πω κάτι όμως έγκυος δεν νομιζω να είσαι το χάπι ομως της επόμενης ημέρας δεν το παίρνουμε ετσι σαν αν δεν ρωτησουμε τπν γιατρό μας διότι δεν ξέρεις τι παρενέργειες μπορεί να επιφέρει 

Ναι έχεις δίκιο αλλα εκείνη την στιγμη δεν σκέφτηκα! Απλα αγχώθηκα και βρήκα εκεί λύση. 

Τωρα για την εγκυμοσύνη ουτε εγω το πολυπιστεύω.. απλα ηταν παράξενο να μου έρθει περιοδος κανονικά εκείνο τον μηνα και τον επόμενο καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι έγκυος, όμως το χάπι της επόμενης μέρας, διαταράσσει πολύ τον κύκλο.Πριν κάποια χρόνια που το είχα πάρει τις ίδιες παρενέργειες είχα κι εγώ.Μου πήρε μήνες για να επανέλθει ο κύκλος στα φυσιολογικά του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria97 είπε:

Ναι έχεις δίκιο αλλα εκείνη την στιγμη δεν σκέφτηκα! Απλα αγχώθηκα και βρήκα εκεί λύση. 

Τωρα για την εγκυμοσύνη ουτε εγω το πολυπιστεύω.. απλα ηταν παράξενο να μου έρθει περιοδος κανονικά εκείνο τον μηνα και τον επόμενο καθόλου.

Το χάπι της επόμενης μέρα επηρεάζει την περίοδο του επόμενου μήνα όχι του ίδιου που πήρες το χάπι!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Owl-1 είπε:

Το χάπι της επόμενης μέρα επηρεάζει την περίοδο του επόμενου μήνα όχι του ίδιου που πήρες το χάπι!! 

Και την κόβει εντελώς για ολο τον μηνα;; Ηξερα απλα οτι ίσως καθυστερήσει λιγο ή νωρίτερα.

συγνώμη αλλα δεν το εχω παρει ξανά ουτε ειχα ασχοληθεί να μάθω για αυτο ειμαι χαμένη. 

πρίν από 41 λεπτά , sunshine83 είπε:

Κι εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι έγκυος, όμως το χάπι της επόμενης μέρας, διαταράσσει πολύ τον κύκλο.Πριν κάποια χρόνια που το είχα πάρει τις ίδιες παρενέργειες είχα κι εγώ.Μου πήρε μήνες για να επανέλθει ο κύκλος στα φυσιολογικά του.

Αληθεια ;;; Φοβήθηκα μην μου δημιουργήσει κανενα θεμα.. αγχώθηκα επειδή δεν ήρθε καθόλου η περιοδος μήπως εχω τιποτα, περα απο Μια εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν την κόβει απλά αλλάζει τον κύκλο!! Δεν έχει τις ίδιες παρενέργειες σε όλους!! Δεν το έχω πάρει ποτέ για να ξέρω λεπτομέρειες αλλά το είχα συζητήσει κάποτε με μαία φίλη μου!!! Για παράδειγμα εσύ μπορεί να έχεις καθυστερηση μια άλλη μπορεί να μην έχει τίποτα απολύτως!! Σε κάθε περίπτωση όμως να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου να του πεις ότι πήρες το συγκεκριμένο χάπι και έχεις τόσο καιρό καθυστερηση μπορεί απλά να καθυστερει από το άγχος σου!! Μπορεί να έχει δημιουργηθεί κύστη πολλά μπορεί!! Και μόνο αυτός μπορεί να σε καθοδηγήσει !! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...