Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Επιθέματα στήθους


Marybabies

Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κοχύλια ήταν τα αγόρασα από το μαιευτήριο. Στην σιλικόνη που έχει, στην τρυπουλα τραβήχτηκε πολύ μπροστά και παραμορφωθηκε. Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω. Ίσως να μού τα έδωσαν λάθος τι να πω 

Ωχ βρε κοριτσι μου. Πιθανον εχεις πολυ μεγαλη θηλη και ετσι αντι να μπαινει μεσα στην τρυπουλα ολη η θηλαια αλως εμπαινε η θηλη. 

Τα κοχυλια δεν θυμαμαι να εχουν νουμερο ωστοσο. Εγω οταν ειχα παρει δεν ειχα δει να λενε καπου νουμερο. 

16 ώρες πρίν, Marybabies είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τι γνώμη έχετε για τα επιθέματα στήθους; Πλενομενα η μιας χρήσης;

Μιας χρησης επιθεματα μεχρι και τον 4ο μηνα σχεδον λογω υπερπαραγωγης. Με βολεψαν παρα πολυ και τα αλλαζα συχνα. Πολυ απορροφητικα ηταν, δεν ειχα ατυχηματα. Για μυκητιασεις δεν γνωριζω αλλα φανταζομαι αν τα αλλαζεις συχνα δεν θα τιθεται θεμα.

Κοχυλια χρησιμοποιουσα τις πρωτες μερες στο σπιτι που εβαζα την λανολινη γιατι ειχα ματωμενες θηλες. Δεν αντεχα να ακουμπαει τιποτα επανω στο στηθος και τα κοχυλια ηταν τα μονα που με βοηθησαν και πραγματικα ηταν σωτήρια. Αλλα εχουν ενα μειονεκτημα. Μαζευουν το γαλα και μολις σκυψεις για να παρεις πχ το μωρο, για να το αλλαξεις, για να κανεις μια δουλεια, ξεχνιομουν και χυνοταν οοοολο το γαλα και τα εκανα ολα χάλια. Ευτυχως περασε μετα απο 1 βδομαδα ο πονος και εκτοτε δεν τα ξαναχρειαστηκα.

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ωχ βρε κοριτσι μου. Πιθανον εχεις πολυ μεγαλη θηλη και ετσι αντι να μπαινει μεσα στην τρυπουλα ολη η θηλαια αλως εμπαινε η θηλη. 

Τα κοχυλια δεν θυμαμαι να εχουν νουμερο ωστοσο. Εγω οταν ειχα παρει δεν ειχα δει να λενε καπου νουμερο. 

Μιας χρησης επιθεματα μεχρι και τον 4ο μηνα σχεδον λογω υπερπαραγωγης. Με βολεψαν παρα πολυ και τα αλλαζα συχνα. Πολυ απορροφητικα ηταν, δεν ειχα ατυχηματα. Για μυκητιασεις δεν γνωριζω αλλα φανταζομαι αν τα αλλαζεις συχνα δεν θα τιθεται θεμα.

Κοχυλια χρησιμοποιουσα τις πρωτες μερες στο σπιτι που εβαζα την λανολινη γιατι ειχα ματωμενες θηλες. Δεν αντεχα να ακουμπαει τιποτα επανω στο στηθος και τα κοχυλια ηταν τα μονα που με βοηθησαν και πραγματικα ηταν σωτήρια. Αλλα εχουν ενα μειονεκτημα. Μαζευουν το γαλα και μολις σκυψεις για να παρεις πχ το μωρο, για να το αλλαξεις, για να κανεις μια δουλεια, ξεχνιομουν και χυνοταν οοοολο το γαλα και τα εκανα ολα χάλια. Ευτυχως περασε μετα απο 1 βδομαδα ο πονος και εκτοτε δεν τα ξαναχρειαστηκα.

Αχαχααχ αυτό Ναι ισχύει ότι αν σκύψεις βγαίνει το γάλα απο τις τρύπες. Μόνο της medela ο συλλέκτης γάλακτος έχει μόνο μια τρύπα πάνω ψηλά, και είναι έτσι σχεδιασμένη η τρύπα που μόνο με κατακορυφο θα ξεχειλίσει το γαλα. Νούμερα δεν υπάρχουνε, απλά αλλά κοχύλια είναι μικρά αλλα μεγάλα..της nuk ας πούμε είναι πολύ μικρά αν θυμάμαι καλά.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχαχααχ αυτό Ναι ισχύει ότι αν σκύψεις βγαίνει το γάλα απο τις τρύπες. Μόνο της medela ο συλλέκτης γάλακτος έχει μόνο μια τρύπα πάνω ψηλά, και είναι έτσι σχεδιασμένη η τρύπα που μόνο με κατακορυφο θα ξεχειλίσει το γαλα. Νούμερα δεν υπάρχουνε, απλά αλλά κοχύλια είναι μικρά αλλα μεγάλα..της nuk ας πούμε είναι πολύ μικρά αν θυμάμαι καλά.

Μακαρι να το ηξερα αυτο για τις τρυπες! Καθε φορα ξεχνιομουν κ εσκυβα και καθε φορα με σιχτιριζα γιατι την ειχα ξαναπατησει αλλες 20 φορες πιο πριν κ ελεγα να θυμηθω να μην σκυβω να θυμηθω να μην σκυβω. Ε και εσκυβα τελικα χαχα με οτι συνεπαγεται


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...