Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

άγχος ,άγχος ,άγχος....


Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Δεν θα σου πω κάτι διαφορετικό από τα υπόλοιπα κορίτσια του φόρουμ. Θα σου πω ότι πριν κάποιους μήνες ήμουν και εγω σαν εσένα, με τρομερό άγχος, θερμόμετρα και τεστ ωορηξίας ανά χείρας, ατελείωτο διάβασμα στο διαδίκτυο και όλα αυτά που τόσα κορίτσια κάνουμε συχνά. Το αποτέλεσμα ήταν μια συνεχής απογοήτευση, γκρίνια στον σύντροφο μου και μόνιμο άγχος για ότι κάτι δεν παει καλά. Έμεινα έγκυος τον 5ο μήνα, τη στιγμή που δεν το περίμενα. Ξέρω ότι ακούγεται κλισέ αλλα είναι η αλήθεια. Ήταν ο μήνας που κανένα τεστ ωορηξίας δεν βγήκε θετικό και επομένως ήμουν σίγουρη ότι ήταν ένας μήνας χαμένος. Το έβγαλα από το μυαλό μου, απόλαυσα τις επαφές με τον σύντροφο μου και στη συνέχεια ένιωσα όλα τα συμπτωματα πριν την περίοδο κανονικότατα. Πήγαινα για ύπνο με το παυσίπονο δίπλα στο κρεβάτι, ούσα σίγουρη ότι θα αδιαθετούσα όπως κάθε μήνα. Εξάλλου και τους γνωστούς πόνους είχα και το στήθος είχε ξεπρηστεί όπως συνήθιζε πριν την περίοδο και κανένα άλλα απολύτως σύμπτωμα δεν είχα που να με κάνει να σκεφτώ εγκυμοσύνη. Και όμως! Πέρασαν 3 μέρες καθυστέρησης, καθόλου ασυνήθιστο για τα δεδομένα του κύκλου μου και έκανα ένα τεστ που είχε ξεμείνει στο ντουλαπι έτσι ώστε να μου φύγει και η παραμικρή ιδέα... Μέχρι το πάτωμα που έπεσε το σαγόνι όταν βγήκε αληθινό. Το δικό μου συμπέρασμα, όπως και των περισσότερών, είναι ότι το άγχος θα μας φάει τελικά! Χαλάρωσε! Αν σου είναι αδύνατο συζήτησε το με το γιατρό σου. Κάνε έναν προγεννητικό έλεγχο και ξεκίνα φολικό οξύ για να είσαι έτοιμη για όταν θα συμβεί, γιατί θα συμβεί σίγουρα! Και μόλις συμβεί δεν θα τα θυμάσαι αυτά, θα έχεις άλλα άγχη τότε και θα σου φαίνεται αστεία όλη αυτή η φάση. Σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις ότι επιθυμείς όσο πιο γρήγορα γίνεται και είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις! :)


age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 11/10/2019 at 1:37 ΜΜ, vikujustme είπε:

καλημέρα σας είμαι καινούργιο μέλος εδώ ...

Θα ήθελα την βοηθειά σας

είμαι 24 και ο συζυγός μου 29 είμαστε πολλά χρόνια μαζί και πρόσφατα παντρευτήκαμε προσπαθούμε για παιδί από τον αύγουστο δεν έχουμε κάποιο θέμα απο όσο γνωρίζουμε είμαστε υγιεις,το ξέρω ότι είναι λίγο το διάστημα των προσπαθειών μας αλλά εγώ

έχω τρελαθεί απο το άγχος και ο λόγος είναι ότι πίστευα οτι ειναι πολύ ευκολο και γρήγορο να μείνει μια γυναίκα έγκυος έτσι λοιπον το σκέφτομαι συνέχεια και αγχώνομαι επειδή το θέλω παρα πολύ και όσο το θέλω βλέπω ότι δεν έρχεται γαμωτο..όταν μου έρχεται η περιοδος απογοητεύομαι τι μπορώ να κάνω ώστε να μην το εχω συνέχεια στο μυαλό μου με τόσο άγχος τι σας βοηθησε όσες προσπαθειτε ή προσπαθούσατε και το καταφέρατε μην μου πείτε χομπι κλπ τα κάνω αυτα πρεπει να κάνω κάτι πιο δραστικο γιατί στο τέλος θα τρελαθει το μυαλό μου...αυταα..

συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο..:(

Τα καταφέρατε τελικά? Είσαι εγκυουλα?? :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...