Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χαμηλή αμη!!!


Kath22

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!

Είμαι καινουριο μελος στο forum 39 ετων και  εχω χαμηλη ΑΜΗ νομιζω χαμηλοτερη δεν.. 0,10 ΑΜΗ και FSH 13,74 σε μετρηση που εκανα τον Ιανουαριο που μας περασε.. Μες τη στεναχωρια..οχι  μονο γιατι ο γυναικολογος ειπε

οτι του χρονου δηλαδη το 2021 να μην προσπαθησω καν ουτε με εξωσωματικη γιατι δε θα εχω δικα μου ωαρια πλεον-και θα ναι τζαμπα τα λεφτα που θα δωσω για την  εξωσωματική.. Επισης δεν καταλαβα ποτέ πως στον υπερηχο την ιδια μερα που μου

εγραψε τις ορμονολογικες κατοπιν δικης μου παροτρυνσης, μου ειπε οι ωθηκες σου τλειες δεν πιστευω οτι τα αποτελεσματα των ορμονολογικων θα ειναι ασχημα..γιατι μοιαζεις να χεις ωοθηκες 25αρας.!!! Και οταν βγηκαν τα αποτελεσματα που σας ειπα μου ειπε οτι οι ωοθηκες μου ''σερνονται'' κλπ κλπ.. Ρωτησα αν μπαινω σε κλιμακτηριο.. μου πε οχι! Πως το προσδιοριζει ή δεν το προσδιοριζει  λοιπον αυτο, ποτε δεν καταλαβα αφου μου ειπε οτι στα 40 μου το 0,10 ΑΜΗ θα ειναι 0..

Εκτος αυτου διεγνωσθη και ο συντροφος με αζωοσπερμια..0 σπερμα με ενα σπερμοδιαγραμμα ..Οι δουλειες μας (σεζον) μας επιτρεπουν να ψαχτουμε αναγκαστικα απο Οκτωβρη  και επειτα..

Πειτε μου κατι και εσεις βρε κοριτσια με παρομοιες εμπειριες..οσες εχετε.. οποιαδηποτε πληροφορια μονο καλο θα κανει..

Με εχει πιασει πανικος.. αν θα βρεθουν καν δικα μου ωαρια.. φυσικα εξωσωματικη/μικρογονιμοποιοηση και βιοψια ορχεων μονοδρομος δειχνει-για το συντροφο προσπαθω να μαι πιο θετικη γιατι οι αντρες εχουν δυνατοτητα να αναπαραγουν σπερμα καθε τρεις μηνες..

..:oops::-(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Νορα. Είμαστε συνομήλικες αλλά εγώ έχω λίγο καλύτερη ΑΜΗ (0,89) και είμαι Κι εγώ στην προσπάθεια. Κατα τη γνώμη μου Δεν είναι σωστή η αντιμετώπιση από το γιατρό σου. Για ποιο λόγο να σε απογοητεύει έτσι; Πλέον για όλα υπάρχει τρόπος και δεν ξέρεις τι θα σου ταιριάξει αν δε δοκιμάσεις. Μπορεί όντως με διέγερση να μην ανταποκριθείς και να χρειαστεί να δοκιμάσεις τους φυσικούς κύκλους. Από τη στιγμή που ακόμη φτιάχνεις ωάρια γιατί να μην προσπαθήσεις ; Εγώ θα έπαιρνα και δεύτερη γνώμη από άλλον γιατρό αν ήμουν στη θέση σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 9/8/2020 at 3:42 ΠΜ, Nephele78 είπε:

Και εγω κοριτσι, 42 ετων με αμη 0,3 κ fsh 15,5 εως 17,5 πετυχα με την 3η εμβρυομεταφορα.τη δευτερη δεν θα πρεπε τελικα να τη μετραω καν,γιατί μετεφερα μονο ενα εμβρυο μετα απο απαιτηση του αντρα μου ενω ο γιατρος ελεγε ΟΧΙ..ειμαι 10 εβδομαδων σε διδυμα και ολα αυτα σε ενα 5μηνο γιατί μου ειπε ο γιατρος απο την αρχη που πηγα τον φεβρουαριο οτι ειναι να κανεις να το κανεις αμεσα οποτε δεν εχασα χρονο αλλα πραγματικα τελικα η αμη ειναι αυτο που σου γραψανε τα κοριτσια! Εχεις χρονο παντως μη σε πιανει τρελα...εγω ετρεξα λογω 42..κανε βεβαια τις εξετασεις σου να αποκλεισεις τυχον θεματα κ βλεπεις..να πανε ολα καλα!!!

Συγχαρητηρια!! Μπορεις να μας πεις με ποιο γιατρο πετυχες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Συγχαρητηρια!! Μπορεις να μας πεις με ποιο γιατρο πετυχες; 

Ευχαριστω κοπελα μου. Στο Γεν Αθηνών με τον Π. Εχεις παρομοιο προφιλ;αν θες βοηθεια στειλε μου.Καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια δεν θυμαμαι ανα εχω ξαναγραψει εδω γενικως μπαινω κ γραφω για να δινω κουραγιο σε οσες προσπαθουν γτ ολες θα τα καταφερετε.εγω με αμη 0.90 στα 32 πο το εμαθα μετα απο εξωσωματικη λαπαροσκοπηση σπερματεγχυση διακοπη περιοδου εφτασα στα 34 αλλα εμεινα φυσιολογικα.εγω δ εβγαζα καν ωαρια κ αν εβγαζα 1 2 με τα φαρμακα της εξωσωμ δ ηταν καλα.κ ηρθε φυσιολογικα.ξερω τι περνατε οποια θελει κατι ας μ στειλει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...