Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μεγάλη ταραχή στην εγκυμοσύνη βοήθεια!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες !!! Είμαι στην 9 εβδομάδα, εχτές είχα ένα μεγάλο καυγά με το σύζυγό και έτρεμα ολόκληρη.. η καρδιά μου χτυπούσε πολύ γρήγορα και όλη νύχτα έκλαιγα με λιγμούς .. σήμερα όλη μέρα πονάει η κοιλιά μου και έχω κράμπες σαν περίοδο. Έχω φοβηθεί πάρα πολύ. Γνωρίζει καμία αν μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό μας ; Δν μου έχει ξανά συμβεί κάτι παρόμοιο ειμαι τρομοκρατημένη προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά είναι δύσκολο. Έχω πολλές τύψεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Panagiotapan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες !!! Είμαι στην 9 εβδομάδα, εχτές είχα ένα μεγάλο καυγά με το σύζυγό και έτρεμα ολόκληρη.. η καρδιά μου χτυπούσε πολύ γρήγορα και όλη νύχτα έκλαιγα με λιγμούς .. σήμερα όλη μέρα πονάει η κοιλιά μου και έχω κράμπες σαν περίοδο. Έχω φοβηθεί πάρα πολύ. Γνωρίζει καμία αν μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό μας ; Δν μου έχει ξανά συμβεί κάτι παρόμοιο ειμαι τρομοκρατημένη προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά είναι δύσκολο. Έχω πολλές τύψεις 

Κανένα κακό μην ανησυχεις ειναι απο την ταραχη κ την ενταση.αναστατώθηκε κ το μωρο,απο κυτταρα νοιωθουνε ! Δε παθαινει κατι ομως ! Να μην εχεις τυψεις ..απλα καταπιέστηκες κ ξέσπασες (γιατι ειχες «καταπιεί»πολλα και καλά εκανες !!χρειαζεται καμια φορα !!!τωρα ηρεμησε βαθειες ανάσες το μωρακι δεν θα παθει τιποτα ! !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nephele78 είπε:

Κανένα κακό μην ανησυχεις ειναι απο την ταραχη κ την ενταση.αναστατώθηκε κ το μωρο,απο κυτταρα νοιωθουνε ! Δε παθαινει κατι ομως ! Να μην εχεις τυψεις ..απλα καταπιέστηκες κ ξέσπασες (γιατι ειχες «καταπιεί»πολλα και καλά εκανες !!χρειαζεται καμια φορα !!!τωρα ηρεμησε βαθειες ανάσες το μωρακι δεν θα παθει τιποτα ! !!

Αχ μακάρι!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, λίγο οι ορμόνες λίγο τα νεύρα, απορώ πως λένε να είμαστες ήρεμες άθλος μου φαίνεται!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Κανένα κακό μην ανησυχεις ειναι απο την ταραχη κ την ενταση.αναστατώθηκε κ το μωρο,απο κυτταρα νοιωθουνε ! Δε παθαινει κατι ομως ! Να μην εχεις τυψεις ..απλα καταπιέστηκες κ ξέσπασες (γιατι ειχες «καταπιεί»πολλα και καλά εκανες !!χρειαζεται καμια φορα !!!τωρα ηρεμησε βαθειες ανάσες το μωρακι δεν θα παθει τιποτα ! !!

Υπάρχει κάποια μελέτη ότι νιώθουν από κυτταρα;;;μου φαίνεται περίεργο.που το έχεις διαβασει;

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω ότι θα πρέπει να είναι από την ταραχή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Υπάρχει κάποια μελέτη ότι νιώθουν από κυτταρα;;;μου φαίνεται περίεργο.που το έχεις διαβασει;

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω ότι θα πρέπει να είναι από την ταραχή.

Ναι πολλες αν γραψεις κ ψαξεις κ αγγλικα.γραψε πχ στο Google “ Η ενδομήτρια ζωή του εμβρύου και η σχέση του με τη μητέρα του “

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Panagiotapan said:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες !!! Είμαι στην 9 εβδομάδα, εχτές είχα ένα μεγάλο καυγά με το σύζυγό και έτρεμα ολόκληρη.. η καρδιά μου χτυπούσε πολύ γρήγορα και όλη νύχτα έκλαιγα με λιγμούς .. σήμερα όλη μέρα πονάει η κοιλιά μου και έχω κράμπες σαν περίοδο. Έχω φοβηθεί πάρα πολύ. Γνωρίζει καμία αν μπορούμε να κάνουμε κακό στο μωρό μας ; Δν μου έχει ξανά συμβεί κάτι παρόμοιο ειμαι τρομοκρατημένη προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά είναι δύσκολο. Έχω πολλές τύψεις 

Και εγώ το έχω πάθει κάποιες φορές! Σε καυγαδάκια με τον άντρα μου και σε πιεστικές καταστάσεις στη δουλειά, έχω μετά πονάκια χαμηλά και κράμπες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι, να μη δίνω σημασία, αλλά γενικά να προσπαθώ να είμαι χαλαρή και να μη ταράζομαι. Αλλά σε καταλαβαίνω, σκέφτεσαι μετά μήπως κάνεις κάτι κακό στο έμβρυο κ ταράζεσαι περισσότερο! Βαθιές ανάσες κ όλα θα πάνε καλά :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Και εγώ το έχω πάθει κάποιες φορές! Σε καυγαδάκια με τον άντρα μου και σε πιεστικές καταστάσεις στη δουλειά, έχω μετά πονάκια χαμηλά και κράμπες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κάτι, να μη δίνω σημασία, αλλά γενικά να προσπαθώ να είμαι χαλαρή και να μη ταράζομαι. Αλλά σε καταλαβαίνω, σκέφτεσαι μετά μήπως κάνεις κάτι κακό στο έμβρυο κ ταράζεσαι περισσότερο! Βαθιές ανάσες κ όλα θα πάνε καλά :)

Μακάρι αυτό εύχομαι κι εγώ. Δυστυχώς με ταράζουν συχνά είτε με τη δουλειά η στο σπίτι.. αγχώνομαι πολύ διότι δεν έχω καθόλου ηρεμία. Μακάρι όλα να πάνε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...