Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Ειτε ψηφιστούν τα νεα μέτρα είτε χρεωκοπήσουμε τι θα αλλάξει;

Πτώχευση έχουμε έτσι κι αλλιώς...

Απλά παίζουν κάποιοι με τις λέξεις,εκτός του ότι παίζουν και με τα νεύρα μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απλά σκεφτείτε πόσο ανεδαφικές είναι οι απειλές τους για άδεια ράφια, για τα φάρμακα ,για το πετρέλαιο.

Αφού λεφτά ούτως η άλλως δεν έχουμε για να τα πάρουμε σε τι μας εξυπηρετεί να τα βλέπουμε στα ράφια?Ετσι κι αλλιώς φροντίζουν απόψε ακόμα κι αυτοί που έχουν ακόμα την δυνατότητα να αγοράσουν να την χάσουν σε σύντομο χρονικό διάστημα.Μετά τι?????


Link to comment
Share on other sites

Απλά σκεφτείτε πόσο ανεδαφικές είναι οι απειλές τους για άδεια ράφια, για τα φάρμακα ,για το πετρέλαιο.

Αφού λεφτά ούτως η άλλως δεν έχουμε για να τα πάρουμε σε τι μας εξυπηρετεί να τα βλέπουμε στα ράφια?Ετσι κι αλλιώς φροντίζουν απόψε ακόμα κι αυτοί που έχουν ακόμα την δυνατότητα να αγοράσουν να την χάσουν σε σύντομο χρονικό διάστημα.Μετά τι?????

Αυτα ακριβως μου λέει και ο άντρας μου...

Δεν θα υπάρχουν άδεια ραφια,αλλά άδειες τσέπες...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ποιους ανθρώπους έχω πολύ έντονα στο μυαλό μου αυτή την στιγμή;

Οσους πάσχουν από κάποια σοβαρή ασθένεια και χρειάζονται φάρμακα και περίθαλψη

Σκεφτείτε την αγωνία τους και το άγχος των δικών τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω ποιους ανθρώπους έχω πολύ έντονα στο μυαλό μου αυτή την στιγμή;

Οσους πάσχουν από κάποια σοβαρή ασθένεια και χρειάζονται φάρμακα και περίθαλψη

Σκεφτείτε την αγωνία τους και το άγχος των δικών τους...

αυτό το σκέφτομαι πολύ.όταν είχε ο μικρός το πρόβλημα με τις αλλεργίες το γάλα που του δίναμε έκανε 50 ευρώ το κουτάκι.κι έτρεμα μην γίνει κάτι και δεν μπορώ να το πάρω.με τα σημερινά δεδομένα πάλι δεν θα μπορούσα να του το πάρω.ειλικρινά δεν ξέρω τι θα έκανα.δύσκολες καταστάσεις


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μπορεί να είμαι από τους πρώτους που χτύπησε αυτή η κρίση. Οκτώβρη του 2009 ο άντρας μου έχασε τη δουλεια του και από τότε είναι ανεργος. Με το δικό μου τον μισθό κάπως τα καταφέρναμε. Οχι ότι ήταν πολλά, 1026 έπαιρνα, αλλά με το πέρας του ενος χρόνου και τις εισφορές που σταμάτησα να πληρώνω ως νεοδιόριστη, έφτασα τον Αυγουστο στα 1180. Ειλικρινά σας μιλάω: πιεζόμασταν μεν, αλλά πηγαίναμε και καμια βόλτα. Τώρα που μου μείωσαν το μισθό στα 800 ευρώ, τα έχουμε δει όλα. Με το ζόρι τα βγάζουμε πέρα. Δεν θυμάμαι από πότε έχουμε να πάμε μία βόλτα. Τα Σαββατοκύριακα τα περνάμε μέσα και μετράμε και το ευρώ. Δανειακή σύμβαση μού λένε για να σωθούμε! Εμείς δεν σωζόμαστε. Τα 800 τον άλλο μήνα θα γίνουν 650. Θα εχω να ψωνίσω στα γεμάτα ράφια σουπερ μάρκετ; Τα 250 στο ενοικιο, τα 150 στο δάνειο και θα μου μείνουν 200 ολόκληρα ευρώ. Είμαι χρεοκοπημένη, πάει κι έληξε. Θα μειωθούν οι μισθοί στον ιδιωτικό λένε και θα μπορέσουν οι άνεργοι να βρουν δουλεια. Θα έπρεπε να χαίρομαι για αυτό. Ισως να βρει δουλεια ο άντρας μου, θα μπορούσα να πω. Οχι δεν το λέω. Ούτε ο άντρας μου ούτε κανείς άλλος άνεργος θα μπορέσουν να βρουν δουλεια γιατί δουλειες δεν υπάρχουν ούτε θα υπάρξουν. Εξαθλιωμένοι θα υπάρξουν, δυστυχώς......Το ταμειο ανεργίας έπεσε 100 ευρώ. Εγώ μετά γιατί συνεχίζω να δίνω 30 ευρώ το μήνα για ενίσχυση ανέργων; Βλεπετε πώς μας κοροιδεύουν; Κι επιτελους θελω να δω τους βουλευτές μας που με τόση άνεση αποφασίζουν την φτώχεια μας , να ψηφίσουν μέιωση αποδοχών τους ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! Δεν μπορούμε εμείς να πεινάμε κι αυτοί να ζουν σαν άρχοντες......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρουν κι αυτοι τον κατώτατο μισθό των 500 ευρώ. Να βλέπατε βροντερό ΟΧΙ που θα φώναζαν όλοι και τι ωραία θα μας παρουσίαζαν την πιθανότητα της πτώχευσης!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα έρθουν και τροφιμα και φάρμακα από άλλες χώρες με τις οποίες δεν μας "αφήνουν" να έχουμε παρε-δώσε! Κάπου διάβασα πως η Ρωσία ήθελε να ανταλλαξει όπλα με φρούτα μας! Και ο Γεωργάκης απέρριψε την πρόταση.....Δεν ξέρω αν αληθεύει....αλλά πόσα δίνουμε για αμυντικούς εξοπλισμούς και όπλα;;;;Θα μας χάλαγε να ανταλλάξουμε φρούτα χωρίς κόστος; Επαναλαμβάνω ότι μπορεί να είναι και ράδιο -αρβύλα αυτό που γράφω.....

Αλλά να μας δανείσει η Ρωσία, ήθελε. Και μάλιστα με πολύ ευνοικό επιτόκιο.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρουν κι αυτοι τον κατώτατο μισθό των 500 ευρώ. Να βλέπατε βροντερό ΟΧΙ που θα φώναζαν όλοι και τι ωραία θα μας παρουσίαζαν την πιθανότητα της πτώχευσης!

μα τότε θα ήταν παράδεισος...

όσο για τα από πάνω...σε νιώθω + 2 παιδιά


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μα τότε θα ήταν παράδεισος...

όσο για τα από πάνω...σε νιώθω + 2 παιδιά

Δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα και παιδια τώρα! Αν και θέλω, ρε γαμώτο, αν και αυτά για να αποκτήσω πάλι θέλω να πληρώσω, αφού πλεον μόνη διέξοδος είναι η εξωσωματική. Σου λέω είμαι χρεοκοπημένη σε όλους τους τομείς!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

είναι δύσκολο κοριτσάκι να πεις ποιος είναι σε ποιο δύσκολη κατάσταση.

εγώ ας πούμε παίρνω δύναμη απ'τα παιδιά...δεν έχω την πολυτέλεια να παραιτηθώ...τρέμω όμως τη στιγμή που θα θέλουν γάλα και δεν θα έχω να τους δώσω.

Συζητούσαμε με τη μάνα μου το μεσημέρι και μου λέει "τι σταναχωριέσαι,'οπως θα πεινάσει όλος ο κόσμος θα πεινάσουμε κι εμείς".Αν ήμουν μόνη μου ,πιθανόν να σκεφτόμουν το ίδιο.Με τα παιδιά όμως ,δε με νοιάζει τι θα γίνω εγώ,ο γείτονας ή ο φίλος.Με νοιάζει μόνο τι θα γίνει με αυτά!

Σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις πολύ γρήγορα αυτό που ποθείς!


Link to comment
Share on other sites

.Αν ήμουν μόνη μου ,πιθανόν να σκεφτόμουν το ίδιο.Με τα παιδιά όμως ,δε με νοιάζει τι θα γίνω εγώ,ο γείτονας ή ο φίλος.Με νοιάζει μόνο τι θα γίνει με αυτά!

Ετσι ακριβώς νιώθει ο καθένας μας πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω είμαι χρεοκοπημένη σε όλους τους τομείς!

Σκέψου πόσο δύσκολα θα ήταν όλα,αν υπήρχαν και παιδάκια στην οικογένεια

Οχι ότι αυτό είναι παρηγοριά,που σου λέω,βλακεία είναι-μακάρι να υπήρχαν...

Αλλά σκέψου πόσο ανίσχυρη θα ένιωθες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...