Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλή αρχή στο νέο μας καφέ κορίτσια μου, με υγεία και να το φουλάρουμε θετικές χοριακές, και μωράκια παντού! Να μην προλαβαίνουμε να πούμε συγχαρητήρια εδώ μέσα!!! 
 

Λοιπόν νομίζω όπως είπε και η/ο@CoffeeMaker ήρθε η ώρα να πάρουμε παρουσίες. Ξεκινάω με υπενθύμιση των γκρουπ μας, και όσες θέλετε δηλώνετε που είστε και κάποια στιγμή το σκ θα τα μαζέψω όλα σε ένα…
 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️
 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️
@MarGe2022 εδώ σταθερά καλέ που να πάω…

@Katiamaxikingέλα φιλενάδα εσένα με την επόμενη σε διώχνω από αυτό το γκρουπ να ξέρεις, μου κατσικώθηκες εδώ πέρα, ορίστε μας! 🤪🥰😘

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν (επαναληπτική) θετική χοριακή ❤️
 

Γκρουπ Εεε: Το επονομαζόμενο και ως «Με την κοιλιά ΤΟΥΡΛΑ» ❤️

@Angot σε βλέπω! 
 

Σας φιλώ όλες! 😘

Γκρουπ Γ και εγώ,έχω δύο έμβρυα και σκέφτομαι εκεί γύρω στον Απρίλιο να ξεκινήσω τη διαδικασία της εμβρυομεταφοράς.Βεβαια πρεπει να αποθηλασω πρώτα,γιατί απαγορεύεται ο θηλασμός και στην ωοληψια και στην εμβρυομεταφορά. Αν δεν πετύχει αυτή η προσπάθεια,θα ξεκινήσω μετά ωοληψια.Ευχομαι σε όλες πολλά πολλά μωράκια και άπειρη αγάπη ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε κορίτσια ;;; Εγώ σε ποιο γκρουπ κατατάσσονται λογικά στα Α γιατί τώρα ξεκινάω … έκανα αμη να δούμε πόση θα βγει και σκαν … είμαι 7η ημέρα μ είπε βλέπει 7 αυγά … μ είπε είναι λίγα λόγω ηλικίας 37 δ ήταν φουλ αισιόδοξη …. Αλλά κ είπε δ ριναι κ άσχημα … και δεξιά μ είπε ελαφριά ενδομητριωση … εμένα δ υπάρχει στο ιστορικό μ ενδομητριωση βέβαια αλλά μ είπε όλα αυτά θα τα δει η εξωσωματικός και θα μ εξηγήσει πως θα προχωρήσουμε … ποτέ θα ξεκινησω τη θεραπεία και ποια θα είναι αυτή …  να πω είχε το Σεπτέμβρη μια παλινδρόμηση στην 7η εβδομάδα …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Sisheido είπε:

Μου επιτρέπουν ελάχιστα πράγματα να κάνω... έτσι χαλαρά σπιτάκι... αντε κανένα φαγητό, μπουγάδα με δοσεις κλπ... πολύ ξεκούραση για να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνετε!!! Τέλος έχω εξασκηθεί στο να μην ασχολουμένων με όλες τις δουλειές που έχουν μεινει πίσω... ε κάποια στιγμή θα έρθει και η μανούλα μου προς τα εδώ για βοήθεια!

με τον μικρό σου τι κανείς; θέλει αγκαλιές κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....

Καλή χρονιά με υγεία και πολλά πολλά μωράκια 

Παρακολουθώ Χρόνια το φόρουμ

Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια εδώ αν περισσεύει καμία GONAL 900

Ας είναι και ανοιγμενη επειδή πρέπει να βρεθεί σύντομα

Ευχαριστώ πολυυυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 @Blue Velvet δεν ξέρω δε μας δείχνει! είναι   υπερκινητικό και με 165 παλμους , και λένε ότι εχω μυτερή κοιλιτσα όποτε όλοι πάμε με υποθέσεις !! οι άλλοι λένε ότι εχω κοριτσάκι αλλά εγώ νιώθω ότι έχει τσουτσουνι  ! την πέμπτη εχω υπερηχο πάλι θα ειμαι 15+5 ίσως δούμε πρώτα ο θεός ! 

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι όλες να ζήσετε το θαύμα της μητρότητας μέσα στο 2024!!! Αισιοδοξία και δύναμη...

Έχοντας 2 παιδακια από προηγούμενες εξωσωματικές- εμβρυομεταφορες, είμαι αρκετά παλιά εδώ μέσα. Για μένα λοιπόν χθες έκλεισε ένας κύκλος, κάνοντας την τελευταία μου μεταφορά και αναμένω να περάσουν οι δύσκολες μέρες ως τη χοριακη. 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 7

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλή αρχή στο νέο μας καφέ κορίτσια μου, με υγεία και να το φουλάρουμε θετικές χοριακές, και μωράκια παντού! Να μην προλαβαίνουμε να πούμε συγχαρητήρια εδώ μέσα!!! 
 

Λοιπόν νομίζω όπως είπε και η/ο@CoffeeMaker ήρθε η ώρα να πάρουμε παρουσίες. Ξεκινάω με υπενθύμιση των γκρουπ μας, και όσες θέλετε δηλώνετε που είστε και κάποια στιγμή το σκ θα τα μαζέψω όλα σε ένα…
 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️
 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️
@MarGe2022 εδώ σταθερά καλέ που να πάω…

@Katiamaxikingέλα φιλενάδα εσένα με την επόμενη σε διώχνω από αυτό το γκρουπ να ξέρεις, μου κατσικώθηκες εδώ πέρα, ορίστε μας! 🤪🥰😘

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν (επαναληπτική) θετική χοριακή ❤️
 

Γκρουπ Εεε: Το επονομαζόμενο και ως «Με την κοιλιά ΤΟΥΡΛΑ» ❤️

@Angot σε βλέπω! 
 

Σας φιλώ όλες! 😘

Δηλώνω παρουσία στο γκρουπ γου… καλή χρονιάαααα

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια είναι δυνατόν ν ακούσω από τώρα το μωρο; ένιωσα κάτι ελαφρά τάκ τακ λίγο πιο κάτω από τον αφαλό ! αλλά ειμαι μόνο 15,5 εβδομάδων !  το νιώθω συχνά και κάθε φορά λέω το έντερο είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Angot είπε:

με τον μικρό σου τι κανείς; θέλει αγκαλιές κλπ;

Όσο δεν το ήξερε γενικά ζητούσε πολύ και αντιδρούσε όταν του έλεγα δεν μπορώ... Όταν του εξηγήσαμε, ηρθε στο γιατρό κλπ είναι πολύ πιο δεκτικός... μαζί παίζουμε επιτραπεζια, διαβάζουμε, ζωγραφίζουμε κλπ κι όταν γυρίσει ο μπαμπας το βράδυ κάνουν το χαμό για να φύγει η ενέργεια! Το μόνο κακό που δεν ξέρω μετά πως θα βγει... είναι που ακόμα δεν κοιματε καλά το βράδυ και τη βγάζω αρκετές ώρες στο κρεβάτι του... 

Just now, Angot είπε:

ρε κορίτσια είναι δυνατόν ν ακούσω από τώρα το μωρο; ένιωσα κάτι ελαφρά τάκ τακ λίγο πιο κάτω από τον αφαλό ! αλλά ειμαι μόνο 15,5 εβδομάδων !  το νιώθω συχνά και κάθε φορά λέω το έντερο είναι 

Όλες στην αρχή νομίζω το έντερο σκεφτόμαστε... αλλά πόσο ρυθμό να έχει το έρμο! Το μπεμπακι σου θα είναι και κάθε μέρα θα είσαι και πιο σίγουρη!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

ρε κορίτσια είναι δυνατόν ν ακούσω από τώρα το μωρο; ένιωσα κάτι ελαφρά τάκ τακ λίγο πιο κάτω από τον αφαλό ! αλλά ειμαι μόνο 15,5 εβδομάδων !  το νιώθω συχνά και κάθε φορά λέω το έντερο είναι 

Αν δεν κάνω λάθος, κάπου εκεί το ειχα ακούσει και εγω!το μωράκι σου είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sisheido είπε:

Όσο δεν το ήξερε γενικά ζητούσε πολύ και αντιδρούσε όταν του έλεγα δεν μπορώ... Όταν του εξηγήσαμε, ηρθε στο γιατρό κλπ είναι πολύ πιο δεκτικός... μαζί παίζουμε επιτραπεζια, διαβάζουμε, ζωγραφίζουμε κλπ κι όταν γυρίσει ο μπαμπας το βράδυ κάνουν το χαμό για να φύγει η ενέργεια! Το μόνο κακό που δεν ξέρω μετά πως θα βγει... είναι που ακόμα δεν κοιματε καλά το βράδυ και τη βγάζω αρκετές ώρες στο κρεβάτι του... 

Όλες στην αρχή νομίζω το έντερο σκεφτόμαστε... αλλά πόσο ρυθμό να έχει το έρμο! Το μπεμπακι σου θα είναι και κάθε μέρα θα είσαι και πιο σίγουρη!!!

και θες να πεις δε βολεύει η φοβάσαι μη σε χτυπήσει;  μωρέ ακούω γρρρ γρρρ κλπ τα εχω αυτά ! αλλά κάποιες φορες νιώθω ξέρεις σαν να σφίγγει και να γυρίζει κάτι μέσα στη κοιλιά και μετά νιώθω τικ τικ δλδ και στο χέρι το νιώθω οχι μόνο σαν αίσθηση αλλά λένε ότι το ακούς περίπου 18-20 w

πρίν από 3 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Αν δεν κάνω λάθος, κάπου εκεί το ειχα ακούσει και εγω!το μωράκι σου είναι!!!

νιώθω λες και γυρίζει κάτι μέσα και εκείνη την ώρα ακουμπάω πάνω το χέρι και νιώθω το τικ τικ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

και θες να πεις δε βολεύει η φοβάσαι μη σε χτυπήσει;  μωρέ ακούω γρρρ γρρρ κλπ τα εχω αυτά ! αλλά κάποιες φορες νιώθω ξέρεις σαν να σφίγγει και να γυρίζει κάτι μέσα στη κοιλιά και μετά νιώθω τικ τικ δλδ και στο χέρι το νιώθω οχι μόνο σαν αίσθηση αλλά λένε ότι το ακούς περίπου 18-20 w

νιώθω λες και γυρίζει κάτι μέσα και εκείνη την ώρα ακουμπάω πάνω το χέρι και νιώθω το τικ τικ 

Αν θες να το τσεκαρεις,φάε κάτι γλυκό και μετά κάνε τακ τακ στην κοιλιά σου Αν νιώθεις πιο έντονα τις κινήσεις,τότε πιθανόν να είναι το μωράκι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

Αν θες να το τσεκαρεις,φάε κάτι γλυκό και μετά κάνε τακ τακ στην κοιλιά σου Αν νιώθεις πιο έντονα τις κινήσεις,τότε πιθανόν να είναι το μωράκι 

σοκολάτα ειχα φάει λίγο πριν , γενικά όταν τρωω τα νιώθω πιο έντονα αλλά και το έντερο τότε μπορεί να δουλεύει κ περισσότερο ! γι αυτό μπερδεύομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...