Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Vivoni είπε:

Eγω ποναω καθε μερα και λιγο περισσοτερο. Επειδη καποια χρονια πριν ειχα και μια βιοχημικη θυμαμαι στις αρχες ενοιωθα και λιγο περιεργα στο στομαχι, οπως και τωρα. Μακαρι να μην ειναι ολα στο μυαλο μου... 

Εσυ τι εμβρυα εχεις βαλει 3ης μερας ή βλαστοκυστες? 12η μερα θα κανω χοριακη. Και ειμαστε ακομα στην 7η...😜

Εξαιρετικη!

Τα συμπτωματα δεν νομίζω να έχουν σχέση με το πώς θα καταλήξει η εγκυμοσύνη οπότε μην αγχώνεσαι!!  Εγώ έβαλα μια βλαστοκύστη 1ΒΑ και πήγα για χοριακη 10 μέρα! Την Παρασκευή θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!!

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικα τζιφος κι αυτη η προσπαθεια...

Παρεπιπτοντως δεν ξερω αν ακουσατε την ιστορια με το κεντρο εξωσωματικης στα Χανια που εκανε ολα αυτα που εκανε. Ε, το δικο μου ηταν. Εκει τις ειχα κανει τις προσπαθειες μου. Ποσο ατυχη πια! Τωρα εχω να ανησυχω και αν οντως εγινε σωστα η διαδικασια ή μονο και μονο για να μου παρουν χρηματα ή αν οντως ειχαν γονιμοποιηθει 4 ωαρια αν τα εβαλαν σε μενα ή τα πουλησαν ως δωρεα σε αλλους. Εχει γινει ενας χαμος εδω με αυτο το θεμα και εχουν ξεσηκωθει ολες οι γυναικες που πηγαν εκει ειτε πετυχαν ειτε οχι. Και λογικο, μ αυτα που ακουμε...

Γι αυτο σας λεω, ειμαστε μονες μας σε αυτο το δυσκολο ταξιδι θελει γερο στομαχι για να αντεξεις τα χτυπηματα. Αν αντεξεις τελικα. Γιατι εγω, λυπαμαι που το λεω, αλλα αρχιζω να χανω την πιστη μου. Ελπιζω να ειναι κατι παροδικο και να παρω τα πανω μου σιγα σιγα γιατι δεν εχω προσπαθησει αρκετα. Ειδωμεν... Καλη επιτυχια σε ολες και κυριως καλη ψυχολογια😉

  • Δύναμη! 3
  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vivoni είπε:

Τελικα τζιφος κι αυτη η προσπαθεια...

Παρεπιπτοντως δεν ξερω αν ακουσατε την ιστορια με το κεντρο εξωσωματικης στα Χανια που εκανε ολα αυτα που εκανε. Ε, το δικο μου ηταν. Εκει τις ειχα κανει τις προσπαθειες μου. Ποσο ατυχη πια! Τωρα εχω να ανησυχω και αν οντως εγινε σωστα η διαδικασια ή μονο και μονο για να μου παρουν χρηματα ή αν οντως ειχαν γονιμοποιηθει 4 ωαρια αν τα εβαλαν σε μενα ή τα πουλησαν ως δωρεα σε αλλους. Εχει γινει ενας χαμος εδω με αυτο το θεμα και εχουν ξεσηκωθει ολες οι γυναικες που πηγαν εκει ειτε πετυχαν ειτε οχι. Και λογικο, μ αυτα που ακουμε...

Γι αυτο σας λεω, ειμαστε μονες μας σε αυτο το δυσκολο ταξιδι θελει γερο στομαχι για να αντεξεις τα χτυπηματα. Αν αντεξεις τελικα. Γιατι εγω, λυπαμαι που το λεω, αλλα αρχιζω να χανω την πιστη μου. Ελπιζω να ειναι κατι παροδικο και να παρω τα πανω μου σιγα σιγα γιατι δεν εχω προσπαθησει αρκετα. Ειδωμεν... Καλη επιτυχια σε ολες και κυριως καλη ψυχολογια😉

Κρίμα και κουράγιο...σε καταλαβαίνω... Στην προηγούμενη προσπάθεια σε κέντρο στην Αθήνα, μεγάλο όνομα Κ... μισή ώρα με παιδευε ( πόνος σαν στην έκτρωση χωρίς μέθη...) Δεν έβρισκε το εντομήτριο!... Πρώτη χοριακη ένα μεγάλο 0...( Έτσι και σκέφτομαι, ότι αντί για 2 δανικά που πλήρωσα, και τελικά προχώρησε το ενα, δεν μου έβαλε κανένα...! ) Η το έχασε στο δρόμο, ή....! Μόνο ο Θεός μπορεί να μας βοηθήσει... Ότι θέλουν κάνουν... ποιος υπολογίζει εμάς...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2023 at 7:09 ΜΜ, mara23 είπε:

Κρίμα και κουράγιο...σε καταλαβαίνω... Στην προηγούμενη προσπάθεια σε κέντρο στην Αθήνα, μεγάλο όνομα Κ... μισή ώρα με παιδευε ( πόνος σαν στην έκτρωση χωρίς μέθη...) Δεν έβρισκε το εντομήτριο!... Πρώτη χοριακη ένα μεγάλο 0...( Έτσι και σκέφτομαι, ότι αντί για 2 δανικά που πλήρωσα, και τελικά προχώρησε το ενα, δεν μου έβαλε κανένα...! ) Η το έχασε στο δρόμο, ή....! Μόνο ο Θεός μπορεί να μας βοηθήσει... Ότι θέλουν κάνουν... ποιος υπολογίζει εμάς...

Η αληθεια ειναι οτι βασιζομαστε στην τυχη, σαν ρουλετα ενα πραμα... Αλλα και αυτο με την εκμεταλλευση απο τους γιατρους γιατι ξερουν οτι δε θα τα παρατησουμε και θα βγαλουν πολλα απο εμας ειναι τραγικο. Εμπιστοσυνη σε κανεναν πια. Μονο πιστη στον εαυτο μας, τιποτ αλλο...

On 15/8/2023 at 7:09 ΜΜ, mara23 είπε:

Κρίμα και κουράγιο...σε καταλαβαίνω... Στην προηγούμενη προσπάθεια σε κέντρο στην Αθήνα, μεγάλο όνομα Κ... μισή ώρα με παιδευε ( πόνος σαν στην έκτρωση χωρίς μέθη...) Δεν έβρισκε το εντομήτριο!... Πρώτη χοριακη ένα μεγάλο 0...( Έτσι και σκέφτομαι, ότι αντί για 2 δανικά που πλήρωσα, και τελικά προχώρησε το ενα, δεν μου έβαλε κανένα...! ) Η το έχασε στο δρόμο, ή....! Μόνο ο Θεός μπορεί να μας βοηθήσει... Ότι θέλουν κάνουν... ποιος υπολογίζει εμάς...

Ερωτηση: ποσα παραπανω πληρωνεις για δανεικο ωαριο?

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2023 at 7:09 ΜΜ, mara23 είπε:

Κρίμα και κουράγιο...σε καταλαβαίνω... Στην προηγούμενη προσπάθεια σε κέντρο στην Αθήνα, μεγάλο όνομα Κ... μισή ώρα με παιδευε ( πόνος σαν στην έκτρωση χωρίς μέθη...) Δεν έβρισκε το εντομήτριο!... Πρώτη χοριακη ένα μεγάλο 0...( Έτσι και σκέφτομαι, ότι αντί για 2 δανικά που πλήρωσα, και τελικά προχώρησε το ενα, δεν μου έβαλε κανένα...! ) Η το έχασε στο δρόμο, ή....! Μόνο ο Θεός μπορεί να μας βοηθήσει... Ότι θέλουν κάνουν... ποιος υπολογίζει εμάς...

Δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται γυναικολογος έστω και με μικρη εμπειρία να μη μπορεί να βρει το ενδομητριο. Είναι ξεκάθαρο στον υπέρηχο, όπως επίσης είναι ξεκάθαρη και η εικόνα της ετ καθώς φαίνεται το λευκο υγρό που περνάει από το σωληνάκι στο ενδομητριο καθώς και το ακριβές σημείο που αφήνεται η βλαστοκυστη. Ουτε δικαιολογειται να σε πονάει η  ετ, 3 λεπτα υπόθεση είναι και με ενοχληση σαν το τεστ παπ.

Τι να πω βρε κορίτσια, ειλικρινά στεναχωριεμαι με όσα διαβάζω εδώ μέσα. Μάλλον πολλοί γιατροι χωρίς εξειδίκευση στην εξωσωματικη μυριστηκανε χρήμα και προσπαθούν να αρπάξουν από την πίτα, θέλει μεγάλη προσοχή η επιλογή γιατρου και αφού στην τελική οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες μάλλον είναι προτιμοτερο να περιμένουμε τη σειρά μας για να μας αναλάβουν οι γιατροί που αποδεδειγμένα γνωρίζουν το αντικείμενο και έχουν επιτυχίες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο πάω για χοριακή. Πριν λίγο είχα αχνά καφέ στο σκούπισμα και πονάω κοιλιά και μέση σαν να περιμένω περίοδο. Ανησύχησα με τα καφέ υγρά... Κάτι παρόμοιο κάποια; σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα!θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εσείς που έχετε πετύχει στην εξωσωματική.την Τρίτη έκανα έμβρυο μεταφορά 1 εμβρυακι  3 ημερών.η εμβρυολογος μας ενημέρωσε ότι είναι άριστο  1 με κανένα θραύσμα καπως έτσι το είπε και ήδη με διαιρέσεις 11.μας είπε ότι προχωράει πολύ γρήγορα .εχει τύχει σε κάποια αυτό και τι επιτυχία είχατε .εχω ήδη ένα παιδάκι σχεδόν 5 χρόνων με φυσιολογική σύλληψη.ο γιατρός ήταν πιο ψυχρός και με αγχώσε κατάλαβα ότι θα ήθελα τουλάχιστον 2 έμβρυα .ενω όλον τον καιρό επέμενε να πάω και ας έχω μόνο 1 .ενα και καλό.δεν καταλαβαίνω .ειμαο αγχωμένη είναι η δεύτερη εξωσωματική μ .σε άλλο κέντρο πήραν 2 και δεν γονιμοποιηθηκε κανένα .τωρα έπαιρνα βιταμίνες Dhea πολύ καλή διατροφή .

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...