Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια οσον αφορα τα επιπλα δεν δερω αν εχετε αγορασει ποτε αλλα εκανα το λαθος να παρω μπουφε απο μαγαζι της σουιδιας στην Ελλαδα.ελπιζω να καταλαβατε απο αυτα που συναρμολογουμε μονοι μας.εδωσα τοσα χρηματα και πηγε χαμενο.ξεκολλανε συρταρια.τα ντουλαπια πεφτουν....τωρα θα αναγκαστω να παρω κατι αλλο...μακρυα....

Link to comment
Share on other sites

Ουάου! Πάλι καλά που δεν μου κολλάει ύπνος σήμερα, με τόσα καινούργια links!

:lol::lol:

Μα κι εγώ πώς λες να τα βρήκα;

Λόγω αϋπνίας

Μερικά είναι πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ από τα link σου peristeraki ξεχώρισα αυτό με τη δίαιτα! Θα την ξεκινήσω μάλιστα από Δευτέρα! Καμία άλλη υπάρχει να κάνουμε παρέα?

ΤΙΤΗ όλα τα λεφτά το λινκ και ακριβώς αυτό που έψαχνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Εγώ από τα link σου peristeraki ξεχώρισα αυτό με τη δίαιτα! Θα την ξεκινήσω μάλιστα από Δευτέρα! Καμία άλλη υπάρχει να κάνουμε παρέα?

ΤΙΤΗ όλα τα λεφτά το λινκ και ακριβώς αυτό που έψαχνα!

Κι εμένα αυτή η δίαιτα πολύ μου αρεσει...

Είναι πολύ κοντά σε όσα μου δίνει και η διαιτολόγος που πάω...

Αμα σφίξουν πολύ τα πράγματα και δεν μπορώ να πηγαίνω πλέον,έχω σκοπό να την κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, τέλεια τα λινκ!

Φέφη, προσυπογράφω για τα Ελληνικά τυριά! Κι αν είναι θέμα τιμής, ε... ας κάνουμε οικονομία κάπου αλλού!

Ελένη... που είσαι? Να πούμε για τα φυσικά καλλυντικά!


Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας τρόπος να κάνουμε οικονομία είναι να κάνουμε σύνδεση για νυχτερινό ρεύμα

Ισως πολλές να το έχετε κάνει...

Οσες κοριτσακια εχουν νυχτερινό,μπορούν να μας πουν αν όντως εχουν δει διαφορα στους λογαριασμούς;

Εμείς βάλαμε πριν 3 εβδομάδες κι έτσι δεν εχω ξεκάθαρη εικόνα

Πλέον δεν βάζω πλυντηριο όποτε μου ερθει και δεν σιδερώνω,όταν έχω χρόνο,αλλά με...ωράριο!!Το μεσημεριανό δύωρο βέβαια!Δεν σιδερωνω άγρια νύχτα

Πλυντηρια όμως ρούχων και πιάτων έχω βαλει και τη νυχτα

Εδώ έχει καποιες πληροφοριες για τπώς μπορούμε να κανουμε σύνδεση

Να σας πω ότι τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά απ'ό,τι τα λέει

Μόνο που πρεπει να υπογραψει το άτομο που στο όνομα του βγαινει ο λογαριασμός

http://www.dei.gr/Default.aspx?id=1033&nt=18〈=1

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έλαβα το παρακάτω μαίηλ, να θυμάστε όμως, ότι το 520 στο μπαρ κόουντ δε σημαίνει πάντα ότι η πρώτη ύλη του προϊόντος προέρχεται από την Ελλάδα, γι' αυτό να διαβάζετε πάντα που παρασκευάζεται ή αν εισάγεται το προϊόν και απλά συσκευάζεται στην Ελλάδα.

"Αν κάθε Έλληνας καταφέρει μέσα στο 2012 να αγοράσει ελληνικά προϊόντα αξίας 1.000 ευρώ στη θέση ξένων προϊόντων που αγόρασε πέρυσι, τότε θα προστεθεί στην προβληματική ελληνική οικονομία το αστρονομικό ποσό των 12 δισεκατομμυρίων ευρώ. Ολόκληρο το περιβόητο ΕΣΠΑ που υποτίθεται ότι θα αναζωογονούσε τη χώρα, είναι 18 δισεκατομμύρια για τέσσερα χρόνια.

Στροφή στο ελληνικό τρόφιμο, στο ελληνικό ποτό, στροφή στον Έλληνα παραγωγό. Και σιγά-σιγά, στροφή στο ελληνικό ρούχο και το ελληνικό παπούτσι.

ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΕΧΟΥΝ BARCODE ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ 520 !!!

ΔΙΑΔΩΣΤΕΤΟ !"

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, τέλεια τα λινκ!

Φέφη, προσυπογράφω για τα Ελληνικά τυριά! Κι αν είναι θέμα τιμής, ε... ας κάνουμε οικονομία κάπου αλλού!

Ελένη... που είσαι? Να πούμε για τα φυσικά καλλυντικά!

Εδω ειμαι Ζωπυρον! Πες μου τι αλλα θες να μαθεις!

Α, για μασκες ομορφιας δεν ειπαμε...Η καλυτερη μασκα για ξηρο δερμα ειναι

λιωμενο αβοκαντο και λιγο ελαιολαδο.

Εγω για μενα φτιαχνω μασκα απο γιαουρτι πληρες με μια κουταλια μελι και μια κουταλια χυμο πορτοκαλι. Αν καπνιζετε, να προσθετετε παντα πορτοκαλι η' καποιο αλλο εσπεριδοειδες στις κρεμες γιατι το καπνισμα καταστρεφει τι βιταμινη C η οποια ειναι βασικο στοιχειο του κολλαγονου.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δείτε λιγάκι αυτό...

Εχει γραφτεί πριν από δυο χρόνια,αλλά τωρα μου φαίνεται πιο επίκαιρο από ποτε...

Οι εκπτώσεις ξεκίνησαν και επίσημα και είμαι σίγουρη ότι έχεις αρχίσει να φτιάχνεις shopping list με αυτά που σου λείπουν και αυτά που έχεις τσεκάρει ότι θέλεις να βρίσκονται μέσα στην ντουλάπα σου. Πριν πάρεις φόρα όμως μήπως θα έπρεπε να λάβεις σοβαρά υπόψη σου ότι είμαστε εν μέσω οικονομικής «αναμπουμπούλας», που πραγματικά δεν ξέρουμε που θα μας βγάλει! Λέω εγώ τώρα, η σοφή fashion editor που πασχίζει πάντα για το καλό σου!

Και για να στο αποδείξω εμπράκτως σου παραθέτω μερικές απλές και χρηστικές ιδέες που λόγω φόρτου εργασίας και πολλαπλών πραγμάτων που «τρέχουν» στο κεφάλι σου μπορεί να μην είχες μπει στην διαδικασία να σκεφτείς:

Συμβουλή No 1: Πριν κατέβεις την βόλτα σου στην πολύβουη Ερμού, στο high Κολωνάκι ή σε οποιαδήποτε άλλη αγορά της αρεσκείας σου, ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΣΟΥ! Τι εννοώ;

Συμβουλή No 2: Καταρχήν δες τι σοβαρές ελλείψεις υπάρχουν. Σε βασικά κομμάτια που θα έπρεπε να έχεις. Για παράδειγμα ένα μαύρο φόρεμα και ένα ζευγάρι κλασικές μαύρες γόβες είναι all time classic κομμάτια.

Συμβουλή No 3: Στην συνέχεια κάνε ένα γενικό ξεσκαρτάρισμα με αυτά που σου κάνουν ακόμη σαν νούμερα καθώς όλες μας ανεβοκατεβαίνουμε κατά περιόδους σε κιλά και είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Συμβουλή No 4 :Τώρα σε αυτά που δεν «χωράς», αλλά τα αγαπάς πολύ και σε καμία περίπτωση δεν θέλεις να τα αποχωριστείς, άστα σε μια άκρη και θα σου εξηγήσω τι θα κάνεις.

Συμβουλή No 5: Κατόπιν ξεχώρισε, αφού πρώτα δεις στο Stylewatch, τα Hot Trends και Style focus και ΟΛΕΣ κυριολεκτικά τις collection των Ελλήνων και Ξένων Σχεδιαστών, τα ρούχα που είναι μέσα στις τάσεις της σεζόν και όσο για τα υπόλοιπα ακούμπησε τα και αυτά κάπου…

Συμβουλή No 6: Πάμε και στο παρασύνθημα τώρα. Τα μικρά λοιπόν νούμερα και αυτά που θεωρούνται out of fashion, δεν τα πετάμε σε καμία περίπτωση! Τι τα κάνουμε; ΤΑ ΜΕΤΑΠΟΙΟΥΜΕ! Και με τρόπο που να μας είναι διαχρονικά χρήσιμα, όσα μπορούν να γίνουν σε αυτή την λογική και να καλύψουν τα βασικά κομμάτια που αναφέραμε πιο πάνω.

Συμβουλή No 7: Και εννοείται ότι εκτός από το να μεταμορφώσεις ένα κομμάτι μέσω της μεταποίησης μπορείς να το φαρδύνεις ή να το στενέψεις αναλόγως. Αυτό δηλαδή που έκαναν όλες οι παραδοσιακές γυναίκες παλαιότερων εποχών και εξοικονομούσαν χρήματα έξυπνα και δημιουργικά καθώς οι περισσότερες είχαν ραπτομηχανές Singer στα σπίτια τους και χωρίς να το γνωρίζουν κάποιες από αυτές ήταν τοπικές σχεδιάστριες prêt a porter ρούχων!

Και κλείνοντας το συμβουλευτικό αυτό θέμα θα σου πρότεινα να το αντιμετωπίσεις δημιουργικά, αφού οι όποιες συμβουλές δίνονται από εσένα στην μοδίστρα. Ώρα για styling πινελιές λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα να γραψω ενα καταλογο απο πραγματα που πρεπει να εχουμε στη γκαρνταρομπα και στο μπανιο μας γιατι κριση κριση, αλλα και η φιλαρεσκεια φιλαρεσκεια. Λοιπον

Μια φουστα pencil μαυρη η' σκουρο μπλε,που μπορει να μεταμορφωθει σε ρουχο δουλειας η' και καζουαλ.

Ενα μαυρο φορεμα μινι η' μιντι αναλογα το σωματοτυπο. Κλασσικο και κομψο.

Ενα λευκο πουκαμισο κατα προτιμηση με γυναικειο κοψιμο, στενο ωστε να φοριεται και μεσα απο τα ρουχα.

Ενα κολαν (πασπαρτου ρουχο)

Ενα τζην σκουρο μπλε .

Ενα γιλεκο. Μπαινει με πουκαμισο, κορμακι, αλλα και σκετο για ις πιο τολμηρες!

Μερικες μπλουζες σχετικα λεπτες και σε διαφορα χρωματα. Με ζακετα ' χωρις, γιλεκο η' χωρις, και αξεσουαρ μεταμορφωνονται!

Ενα ριχτο φορεματακι 60ς. Θηλυκο και ευκολοφορετο.

Ενα μπλουζοφορεμα. Φοριεται με κολαν, η' με χοντρο καλσον σε διαφορα χρωματα.

Κρουαζε ζακετουλα. Πολυ σικ, κομψη και μπαινει πανω απο στενη μπλουζα. κολακευει και ζεσταινει.

Ενα κλασσικο παντελονι, σε οτι στυλ μας ταιριαζει. Χαμηλομεσο, ψηλομεσο, μην κοιτατε τι ειναι στη μοδα. Μονο αυτο που μας παει.

Αυτα ειναι τα βασικα. Βεβαια μην ξεχναμε και μερικες ζωνες, φουλαρια, και κοσμηματα αληθινα η' ψευτικα, μεταμορφωνουν μια εμφανιση.

Καλλυντικα

Λοσιον ντεμακιγιαζ.

Τονωτικη λοσιον

Απολεπιστικο προσωπου.

Ενυδατικη κρεμα

Κρεμα ματιων.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Μην γελάσετε...

Μπορεί σε κάποιες να φανεί τραβηγμένο,αλλά κάποιες ήδη να το σκέφτονται...μαζί με το μποστάνι να φτιάξουν και ...ενα κοτέτσι!

Οικιακή οικονομία κορίτσια!

http://www.ftiaxno.gr/2011/12/blog-post_19.html

Κι εγώ λέω να φυτέψω δυο κότες στις γλάστρες του μπαλκονιού.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω να φυτέψω δυο κότες στις γλάστρες του μπαλκονιού.

Και στο κεσεδάκι από το γιαούρτι, μη σου πω,όπως κάναμε πιτσιρίκια με τις φακές...

Λοιπόν μπήκα να σας μεταφέρω το κλίμα...

Πήγε πρωί πρωί ο περιστερης σουπερ μάρκετ να πάρει βιολογικά λαχανικά του παιδιού και γινόταν πανικός...

Ο κόσμος έτρεχε στους διαδρόμους με καρότσια ξέχειλα μέχρι πάνω κι άδειαζε τα ραφια...

Οσπρια,γαλατα, μακαρόνια και κονσέρβες σε μεγάλη ζήτηση...

Πανικός!!

Οι τελευταίες εξελίξεις έχουν τρομοκρατήσει τον κόσμο

Είπα κι εγω να μην το καθυστερώ και πήγα να πάρω κάποια πράγματα για το παιδί...Μωρομάντηλα,σαμπουάν,αφρόλουτρα,κρέμες πολλές,μπισκότα,ζυμαρικά για τις σουπούλες του...Πάνες δεν μπορούσα να κουβαλήσω,αλλά υστεριάζω στον περιστερη να πάμε αργοτερα να γεμίσουμε το αυτοκίνητο

Ο περιστερης με λέει τρελή...Οτι τροφιμα θα υπάρχουν

Αλλά δεν μπορω να φαντσαστώ την στιγμή που το παιδί μου θα πεινάει και δεν θα έχω να του δώσω κάτι να φάει

Αυτη την φορα καθως ημουν κι υποψιασμένη κοίταξα να είναι όλα τα προϊόντα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Και στο κεσεδάκι από το γιαούρτι, μη σου πω,όπως κάναμε πιτσιρίκια με τις φακές...

χαχαχαχαχαχαχα

Λοιπόν μπήκα να σας μεταφέρω το κλίμα...

............................................

.......................................

προϊόντα ελληνικά

Φαντάσου τι έχει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...