Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια λοιπόν επανήλθα με ερωτήσεις! 😂 δε θα γλιτώσετε από μένα ! να σας πω ότι το σάββατο μπαίνω 32η εβδομάδα 🙏  οι απορίες μπυ είναι οι εξής:

      1) δεν θα έπρεπε να εχω λίγο γαλατάκι, κάτι; 

      2) υπάρχει περίπτωση το μωρο να μου πιέζει το έντερο και να πονάω χαμηλά μόνο από τη μια πλευρά; θα σας πω γιατί το λέω παρατήρησα 2 φορες τώρα ότι πχ ειχα ενόχληση πήγα τουαλέτα και αμέσως μετά πέρασε, και σήμερα πχ που ήμουν μια χαρά ως το απόγευμα , ξαφνικά ένιωσα  ότι ήθελα τουαλέτα στιγμιαία αλλά δεν… και μετά με έπιασε χαμηλά αριστερά ενόχληση! 

      3) όταν κάθομαι στο κρεβάτι πλέον σε θέση όρθια με το μαξιλάρι πίσω , είτε να φάω , είτε να δω τηλεόραση , το μωρο σπρώχνει χτυπάει, κλωτσά, τεντώνει … τα πάντα όλα, ε και πονάω! τον ενοχλεί η θέση; γιατί γίνεται έξαλλος;

      4) σε ένα μήνα πήρα 1,5 κιλο περίπου ! είναι πολύ; ήμουν 62,5 και ζυγίστηκα χθες 63,9!

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το μπλανκετ τι ειναι?

Είναι κάτι σαν σάλτσα που βάζουμε στο φαγητό στο τελείωμά του με κύριο συστατικό το γάλα και το αλεύρι ή κορνφλάουρ, αν θέλει κάποιος μπορεί να ρίξει και αυγό. Δηλαδή παραπλήσια σάλτσα με το αυγολέμονο.

αυτο για τον καφε δεν το ηξερα.και πινω μονο ελληνικο.θα το ριξω στις βουκαμβιλιες μου μπας και παρουν τα πανω τους.

Να αραιώσεις το κατακάθι με νερό έτσι ώστε να ρευστοποιηθεί αρκετά. Έχε υπ' όψιν σου ότι αν ρίχνεις συχνά το φυτό θα εθιστεί και αν ξεχνάς να του ρίχνεις θα ακούς φωνές που θα λένε Κααφφέεε.

Ιδεα δεν εχω,όπως και για το τυρί γκρανα

Αγνωστες λέξεις...

Αυτό το βλέπω στην παρμεζάνα να το γράφει.

κ γιατί να ενισχύσουμε τους Ιταλούς; οι Έλληνες κτηνοτρόφοι κλέφτες θα γίνουν; ή μήπως υστερούν τα δικά μας ζώα σε κάτι;

Ειδικά στο δεύτερο προσυπογράφω κι εγώ. Γενικά, σαν τα ελληνικά τυριά δεν υπάρχουν άλλα. Έχουμε μεγάλη ποικιλία και νοστιμιά.

νομιζω αν θυμαμε κλ οτι τα ελληνικα προιοντα εχουν πανω στο μπαρ κοουντ τον κωδικο 520 στα 1α νουμερα.

Έτσι είχα ακούσει κι εγώ στην τηλεόραση, αλλά κοιτώντας τη χώρα προέλευσης του προϊόντως (της πρώτης ύλης δηλαδή) όχι της συσκευασίας του, θα δεις ότι δεν είναι όλα ελληνικά. Αλλά μπορεί να είναι παράδειγμα ρεβύθια Ευρωπαϊκής Ένωσης συσκευασμένα στην Ελλάδ με μπαρ κόουντ από 520. Εγώ πάντα κοιτάω που παρασκευάζεται το προϊόν. Αν δε βρω άλλο, στην ανάγκη θα πάρω αυτό που απλώς συσκευάζεται στην Ελλάδα, γιατί τουλάχιστον απασχολεί κάποιους υπαλλήλους Έλληνες.

Συμφωνώ μαζί σου και προσπαθώ αλλά πάντα μετ' εμποδίων τι εννοώ:

3. Θα την πω την αμαρτία μου αλλά εγώ την παρμεζάνα και την Mozarrela δεν την αλλάζω (σε σαλάτες και σκέτο)!

Αν δοκιμάσεις κρητική γραβιέρα δε αλλάζεις εκείνη με τίποτα.

Λοιπόν τσούπρες,το συζητήσαμε σήμερα την ώρα του φαγητού με τον περιστέρη και καταλήξαμε...

Αυτά...

Πώς σας φαίνεται;

Εγώ τα βρίσκω όλα πάρα πολύ καλές σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

και ως συνηθως το μυαλο σου ειναι ποιο μπροστα και ποιο βαθεια :).δεν το σκεφτηκα οτι μπορει να εχει συσκευαστει ενα προιον στην ελλαδα ομως τα υλικα ειναι απο αλλου.κλ απο το πρωι δε η ψυχη μου ειναι μαυρη με τα νεα που εχουμε για το μνημονιο,εντομεταξυ ειδα στον παπαδακη εναν του δντ ελληνα που ειπε πολλες φορες οτι δεν επιβαλει το δντ τις περικοπες αλλα οι ιδιοι οι πολιτικοι μας,γτ ειναι ανεπαρκεις στις υποχρεωσεις τους καθε φορα,κ αναπασα στιγμη μπορουν να γινουν μετατροπες πανω στο μνημονειο.ΜΑΣ ΞΕΠΟΥΛΑΝ ΤΑ ΚΑΘΗΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΟΝ Κ@ΛΟ ΤΟΥΣ.θυμος οργη αγανακτηση!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

:wink: Thanks, μου έδωσες τρομερή ιδέα!

Θα τα δοκιμάσω (κάποια τα ήξερα, τα περισσότερα όμως όχι) και λέω να φτιάξω και μια λίστα "αντί αυτό - εκείνο"!

Λοιπόν θα σε ρωτήσω και για άλλα τρόφιμα αν γνωρίζεις στο μέλλον!

ευχαρίστως, αν γνωρίζω.

Μπήκε στα αγαπημένα μου!

χάρηκα πολύ!

κουφετάκι μου, τα ίδια κ χειρότερα σκέφτομαι για τα ρετάλια!

μαύρο στον μαυρογιαλούρο. ψήφο στα μικρά κόμματα, αλλά όχι στα γνωστά μούτρα-τζάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρήκα με μια γρήγορη ματια κ τα εξής:

αντί για προσούτο πάρμας, προσούτο Δράμας, καρπενησίου κλπ

ή εναλλακτικά λούτζα Μυκόνου, τήνου, κλπ! καταπληκτικό αλλαντικό!

υπάρχει αντί για προσούτο ξένο, το σύγκλινο μάνης! θα το ερωτευτείτε!

στην Μάνη έχουν απίθανα αλλαντικά!

όλη η Ελλάδα είναι ένα ποίημα! μια ομορφιά!

σαν την πατρίδα μου καμιά! πουθενά κ σε τίποτα δεν την φτάνουν!

Link to comment
Share on other sites

ευχαρίστως, αν γνωρίζω.

χάρηκα πολύ!

κουφετάκι μου, τα ίδια κ χειρότερα σκέφτομαι για τα ρετάλια!

μαύρο στον μαυρογιαλούρο. ψήφο στα μικρά κόμματα, αλλά όχι στα γνωστά μούτρα-τζάκια!

μα ποτε θα το καταλαβουμε οτι εμεις θα σωσουμε τον εαυτο μας και τα παιδια μας.ημαστε περισσοτεροι κ ολοι αυτοι ειναι δικοι μας υπαλληλοι,για εμας δουλευουν κ οχι το αντιστροφο.ποσο καιρο ακομη,εχουμε υποχρεωση στα παιδια μας να ξεσηκωθουμε πια.θα σκασω!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε!

πού θα πάει! θα γίνουν οι μαμημένες οι εκλογές κ τότε όλοι στις κάλπες!

θα είναι η πρώτη φορά που κ εγώ θα κάνω την ανατροπή από τα συνηθισμένα. μη νομίζεις. κ εγώ ένα από τα 2 κόμματα εξουσίας ψήφιζα.αυτοφασκελώνομαι τώρα!

όχι πια!

μαύρο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φεφη μου,με τα βιωματικά ποστ...Μαρή όλα τα τυριά έχεις δοκιμάσει;

Και σε αυτό μοιάζουμε;

Εχω κι εγω τις μαύρες μου κουφετάκι με όλα αυτά που γίνονται

Πιστεύετε ότι αν γίνουν εκλογές θα αλλάξει κάτι όποιος κι αν εκλεγεί;

Κάποτε είχα αυτή την ψευδαίσθηση,τωρα πια όχι

Πολύ θα το χαιρόμουν να φάνε τα κόμματα εξουσίας τη χαστούκα τους,αλλά και τι θα αλλάξει;

Το κακό έχει γίνει

Πάντως εχω τη συνείδησή μου καθαρή που έχω να ψηφίσω μεγάλο κόμμα εδώ και δύο εκλογικές αναμετρήσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειμαι 38 απο τοτε που αρχισα να ψηφιζω ποτε μα ποτε δεν την εδωσα την ψηφο μου σε μεγαλο κομμα.εχω τρεξει πριν πολλα χρονια κ δεν ντρεπομαι αυτο να το πω,για δουλεια γτ εντω ελλαντα,ομως κ παλι δεν τους ψηφισα.δεν παει το χερι βρε παιδι μου.καποτε δε ηταν πολυ ωραια στις εκλογες γτ ειχε κατι κουλα κομματα!!!!!!!γτ ομως να μην υπαρχει ενα σωστο επιπεδο ρε κοριτσια τοσο χομοσαπιενς ημαστε?πρεπει να αλλαξουμε ολοι μας να γινουμε ποιο ενωμενοι και να μας σεβομαστε περισσοτερο,δεν μας αξιζει τπτ απο ολα αυτα που ζουμε.ας βγει κατι καλο απο ολο αυτο τελικα.ας ημαστε ποιο συνηδητοποιημενοι ανθρωποι για να επιζησει αυτη η χωρα!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

κάποτε περιστεράκι μου όταν τα λεφτά μας περίσσευαν, όχι κ πολύ μη φανταστείς, όταν ο άντρας μου ήθελε να μου φτιάξει τη διάθεση μου αγόραζε τυράκια, πολλά κ διαφορετικά! πάντα πετύχαινε το στόχο του με τα τυράκια!

έχω φάει ΤΑ ΤΥΡΙΑ!!!!!

κ το πόρισμα γιατρέ μου είναι ότι τα ντόπια τυροκομεία έχουν τα πιο νόστιμα τυριά του κόσμου!

πέρα από τυριά ήθελα να γράψω κ για έπιπλα, ξύλινες κατασκευές. δείτε ελληνική ξυλεία στο γκούγκλ μόνοι σας για να μην εκθέτω μόνο τα συμφέροντα του τόπου μου.

είμαστε κορυφή κ πουλάμε στο εξωτερικό, αλλά με τόσες λέρες στις κρατικές καρέκλες πλήττονται οι ελληνικές επιχειρήσεις!

Link to comment
Share on other sites

πέρα από τυριά ήθελα να γράψω κ για έπιπλα, ξύλινες κατασκευές. δείτε ελληνική ξυλεία στο γκούγκλ μόνοι σας για να μην εκθέτω μόνο τα συμφέροντα του τόπου μου.

είμαστε κορυφή κ πουλάμε στο εξωτερικό, αλλά με τόσες λέρες στις κρατικές καρέκλες πλήττονται οι ελληνικές επιχειρήσεις!

Ανοίγεις τεράστιο θεμα συζητησης τώρα...

Οταν ψάχναμε να αγοράσουμε έπιπλα για το σπίτι μας,κάναμε ερευνα αγορας σε όλα τα μαγαζιά της περιοχής μας...

Και πού καταλήξαμε;

Να τα φτιάξουμε σε δύο βιομηχανίες επίπλων της περιοχής σε σχέδια που μας άρεσαν,με υφάσματα που ταίριαζαν...Φτιάξαμε και δικά μας σχέδια,είπαμε πώς φανταζόμαστε το κάθε τι...

Και οι τιμές πολύ πιο χαμηλές από αυτά που κυκλοφορούσαν στο εμπόριο!

Είχαμε μείνει άφωνοι!Δεν μπορούσαμε να διανοηθούμε πώς γίνεται ο έμπορος να πουλάει πιο ακριβά απόν κατασκευαστή που έχει τόσο προσωπικό να πληρώσει

Αργησαμε γύρω στους πέντε μήνες να τα πάρουμε στο σπίτι,αλλά έτσι κι αλλιώς δεν μας ενοιαζε,γιατί ακόμα το σπίτι ηταν υπό κατασκευή

Οι επιχειρηματίες αυτοί που μας εφτιαξαν τα έπιπλα κάνουν εξαγωγές σε εξωτερικό και φυσικά συνεργάζονται με μεγάλα επιπλάδικα της Αθήνας,αλλά και κατασκευαστές...Πώς να το πω...Τους βγάζουν δουλειά

Περιττό να αναφέρω ότι τα έπιπλά μας τα έχουμε φωτογραφήσει σε όλες τις φάσεις κατασκευής τους...Τα ερωτευτήκαμε!Τα είδαμε να τελειοποιούνται.Οι κατασκευαστές κάθε φορα που έπρεπε να περάσουν σε μια άλλη φαση,μας καλούσαν και ζητούσαν τη γνώμη μας...

Αν λοιπόν ψάχνετε για έπιπλα,σας συστήνω ανεπιφύλακτα να απευθυνθείτε πρωτα σε κάποιο κατασκευαστή, να συγκρίνετε τιμές και ποιότητα

Να γνωρίζετε και πού να βρείτε λύση σε περίπτωση ζημιάς

Οσες φίλες μου παντρεύτηκαν πριν από μένα κι αγόρασαν από εκθεσεις επίπλων τα έπιπλά τους,έχουν πάθει αδικαιολόγητες ζημιές σε τόσο σύντομο διάστημα και φυσικά ο εμπορος δεν αναλαμβάνει ούτε ευθυνη ουτε επισκευή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...