Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

σοκολάτα ειχα φάει λίγο πριν , γενικά όταν τρωω τα νιώθω πιο έντονα αλλά και το έντερο τότε μπορεί να δουλεύει κ περισσότερο ! γι αυτό μπερδεύομαι 

Το έντερο δεν επηρεάζεται από τα γλυκά,αλλά από τα όσπρια και τα βραστά λαχανικά.Το μπεμπακι όμως κάνει τουμπιτσες με τη ζάχαρη μέσα στην κοιλίτσα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Το έντερο δεν επηρεάζεται από τα γλυκά,αλλά από τα όσπρια και τα βραστά λαχανικά.Το μπεμπακι όμως κάνει τουμπιτσες με τη ζάχαρη μέσα στην κοιλίτσα ❤️

ειχα φάει στις 5μιση σπανακορυζο αλλά γενικά η τουαλέτα μ είναι άψογη δλδ δεν εχω πολλά φουσκώματα! τι να πω , μακάρι να ναι το μωράκι , θα ναι μεγάλη ανακούφιση να αρχίσω να το νιώθω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

ειχα φάει στις 5μιση σπανακορυζο αλλά γενικά η τουαλέτα μ είναι άψογη δλδ δεν εχω πολλά φουσκώματα! τι να πω , μακάρι να ναι το μωράκι , θα ναι μεγάλη ανακούφιση να αρχίσω να το νιώθω 

Είναι τέλειο όντως! Εγώ ήμουν μέσ' στο άγχος καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και πολλές φορές που δεν το ένιωθα να κλωτσάει, έτρεχα η στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο η στο Γένεσις για καρδιοτοκογραφο,με είχαν μάθει πια.Σιγουρα οι μαίες θα έλεγαν μεταξύ τους " καλώς την τρελή " κάθε φορά που με έβλεπαν 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είναι τέλειο όντως! Εγώ ήμουν μέσ' στο άγχος καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και πολλές φορές που δεν το ένιωθα να κλωτσάει, έτρεχα η στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο η στο Γένεσις για καρδιοτοκογραφο,με είχαν μάθει πια.Σιγουρα οι μαίες θα έλεγαν μεταξύ τους " καλώς την τρελή " κάθε φορά που με έβλεπαν 

αχαχαχ τα βήματα σ θα ακολουθήσω ! σκέφτηκα να πάρω και αυτό το doppler  σπιτιού, αλλά νομίζω θα απόχαζέψω αν το κάνω αυτό το λάθος 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Angot είπε:

και θες να πεις δε βολεύει η φοβάσαι μη σε χτυπήσει;  μωρέ ακούω γρρρ γρρρ κλπ τα εχω αυτά ! αλλά κάποιες φορες νιώθω ξέρεις σαν να σφίγγει και να γυρίζει κάτι μέσα στη κοιλιά και μετά νιώθω τικ τικ δλδ και στο χέρι το νιώθω οχι μόνο σαν αίσθηση αλλά λένε ότι το ακούς περίπου 18-20 w

νιώθω λες και γυρίζει κάτι μέσα και εκείνη την ώρα ακουμπάω πάνω το χέρι και νιώθω το τικ τικ 

Πέρα ότι έχω σκευρωσει... σκέφτομαι μετά με 3 τι θα κάνω η δόλια μάνα... χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

αχαχαχ τα βήματα σ θα ακολουθήσω ! σκέφτηκα να πάρω και αυτό το doppler  σπιτιού, αλλά νομίζω θα απόχαζέψω αν το κάνω αυτό το λάθος 

Καλέ τι είναι αυτό? Μαιευτήριο θα ανοίξεις και σκέφτεσαι να αγοράσεις ντοπλερ?Κοίτα,λέω να μην το κάνεις,γιατί σε βλέπω να είσαι κυριολεκτικά όλη μέρα με το ματσουκι στο χέρι. Τώρα που το σκέφτομαι αν τελικά ανοίξεις το μαιευτήριο,πάρε και τη μαία Λίνα @linaa να εξετάζει και να δίνει συμβουλές 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angot είπε:

ειχα φάει στις 5μιση σπανακορυζο αλλά γενικά η τουαλέτα μ είναι άψογη δλδ δεν εχω πολλά φουσκώματα! τι να πω , μακάρι να ναι το μωράκι , θα ναι μεγάλη ανακούφιση να αρχίσω να το νιώθω 

Το μωρό είναι κορίτσι! Δεν είναι σπάνιο να το ακούς στις 16 εβδομάδες ειδικά αν υπήρχε Κ παλιότερη εγκυμοσύνη Κ μην προχωρήσε τότε .  Σιγά σιγά θα το ξεκαθαρίζεις όλο Κ πιο πολύ. Στις 18 εβδομάδες είναι πια εντελώς ξεκάθαρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Το μωρό είναι κορίτσι! Δεν είναι σπάνιο να το ακούς στις 16 εβδομάδες ειδικά αν υπήρχε Κ παλιότερη εγκυμοσύνη Κ μην προχωρήσε τότε .  Σιγά σιγά θα το ξεκαθαρίζεις όλο Κ πιο πολύ. Στις 18 εβδομάδες είναι πια εντελώς ξεκάθαρο. 

καλημερα μαια Λινά ,  κορίτσι γιατί το λες; λες να μετράει και η προηγούμενη εγκυμοσυνη; σχεδόν 13ων ήμουν τότε !

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλέ τι είναι αυτό? Μαιευτήριο θα ανοίξεις και σκέφτεσαι να αγοράσεις ντοπλερ?Κοίτα,λέω να μην το κάνεις,γιατί σε βλέπω να είσαι κυριολεκτικά όλη μέρα με το ματσουκι στο χέρι. Τώρα που το σκέφτομαι αν τελικά ανοίξεις το μαιευτήριο,πάρε και τη μαία Λίνα @linaa να εξετάζει και να δίνει συμβουλές 

εγώ πάντως λέω στον άντρα μ ότι τα κορίτσια στο φόρουμ ξέρουν περισσότερα από τη μαια !!! και το περίεργο είναι ότι πλέον συμφωνεί κ ολας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα μαια Λινά ,  κορίτσι γιατί το λες; λες να μετράει και η προηγούμενη εγκυμοσυνη; σχεδόν 13ων ήμουν τότε !

εγώ πάντως λέω στον άντρα μ ότι τα κορίτσια στο φόρουμ ξέρουν περισσότερα από τη μαια !!! και το περίεργο είναι ότι πλέον συμφωνεί κ ολας! 

Ναι νομίζω μετράει η μήτρα είχε ανοίξει Κ τότε οπότε όλα αυτά μένουν λιγο πολύ! 

Να σου πω το χειρότερο είναι ότι οι μαίες ενώ ξέρουν κάποια πράγματα επειδή είναι η δουλειά τους Κ έχουν βαρεθεί να απαντάνε δεν δίνουν Κ πολύ σημασία σε ότι ρωτάς σε ξεπετανε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Ναι νομίζω μετράει η μήτρα είχε ανοίξει Κ τότε οπότε όλα αυτά μένουν λιγο πολύ! 

Να σου πω το χειρότερο είναι ότι οι μαίες ενώ ξέρουν κάποια πράγματα επειδή είναι η δουλειά τους Κ έχουν βαρεθεί να απαντάνε δεν δίνουν Κ πολύ σημασία σε ότι ρωτάς σε ξεπετανε! 

και μένα αυτό είναι το πρόβλημα μου! αφού σκέφτηκα να πάρω εξωτερική μαια επι πληρωμή εννοείται , να μ λύνει τις χαζές μου απορίες !! ο άντρας μου βέβαια ούτε να το ακούσει, το θεωρεί περιττό αφού δεν έχει κάτι το τρομερό η εγκυμοσυνη μου ώστε να αγχώνομαι συνέχεια!  προς το παρόν εχω άγχος για αύριο ! άν θα ακούσω καρδιά, αν θα δω καμια κοιλιά προς τα έξω πάλι κλπ ! λες αν είναι όλα καλα να δούμε φύλλο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

και μένα αυτό είναι το πρόβλημα μου! αφού σκέφτηκα να πάρω εξωτερική μαια επι πληρωμή εννοείται , να μ λύνει τις χαζές μου απορίες !! ο άντρας μου βέβαια ούτε να το ακούσει, το θεωρεί περιττό αφού δεν έχει κάτι το τρομερό η εγκυμοσυνη μου ώστε να αγχώνομαι συνέχεια!  προς το παρόν εχω άγχος για αύριο ! άν θα ακούσω καρδιά, αν θα δω καμια κοιλιά προς τα έξω πάλι κλπ ! λες αν είναι όλα καλα να δούμε φύλλο;

Φάε λιγο πριν μπεις για υπέρηχο κανένα γλυκό να κουνιετε το μωρό για να δείτε φύλο κανονικά αν κάτσει βολικά θα δείτε . Να μην ανχωνεσε. Εξάλλου για τις χαζές απορίες είμαστε εμείς εδώ τι να πληρώνεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Φάε λιγο πριν μπεις για υπέρηχο κανένα γλυκό να κουνιετε το μωρό για να δείτε φύλο κανονικά αν κάτσει βολικά θα δείτε . Να μην ανχωνεσε. Εξάλλου για τις χαζές απορίες είμαστε εμείς εδώ τι να πληρώνεις 

ναι και την άλλη φορά έφαγα ένα σοκολατάκια και πήγαινε πέρα δώθε συνέχεια που ούτε καλή πόζα για φωτογραφία δεν μπόρεσε να τραβήξει!  θα το εχω στη τσέπη άμα δω ότι δεν βλέπουμε να το φάω εκείνη την ώρα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !!! Να σας ρωτήσω είχα κάνει τελευταία χοριακη το Σάββατο που ήταν 215 και έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο στις 25/1 μου είπαν να μην ξανά κάνω χοριακη !!!

Αλλα αν συνέχιζα να κάνω θα έκανα σήμερα την 4η και θα ήταν περίπου 800 λογικά , έτσι λοιπόν έκανα ένα τεστ σήμερα ψηφιακό να δω τι γίνετε και μου έδειξε 2-3 βδομαδες !

κανονικα αν είχα 800 χοριακη δεν θα έπρεπε να δείχνει 3+; 
μήπως πάει κάτι λάθος ; Το ξέρω είναι δίκιο μου άγχος αλλά για αυτό ρωτάω μήπως ξέρετε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Να σας ρωτήσω είχα κάνει τελευταία χοριακη το Σάββατο που ήταν 215 και έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο στις 25/1 μου είπαν να μην ξανά κάνω χοριακη !!!

Αλλα αν συνέχιζα να κάνω θα έκανα σήμερα την 4η και θα ήταν περίπου 800 λογικά , έτσι λοιπόν έκανα ένα τεστ σήμερα ψηφιακό να δω τι γίνετε και μου έδειξε 2-3 βδομαδες !

κανονικα αν είχα 800 χοριακη δεν θα έπρεπε να δείχνει 3+; 
μήπως πάει κάτι λάθος ; Το ξέρω είναι δίκιο μου άγχος αλλά για αυτό ρωτάω μήπως ξέρετε 

Καλησπέρα... ο πίνακας που αναφέρουν με τις χοριακες ανά εβδομάδα κτλ από όσο γνωρίζω είναι τυπικός. Δεν ανεβαίνει με τον ίδιο τρόπο για όλες τις εγκυμοσύνες. Πχ εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης μου έδωσε πρώτη χοριακη περίπου 110 στο γιο μου και αντίστοιχα 92 στην κόρη μου. Αν αρχίζεις και διπλασιαζεις μετά από καμιά 10ρια μέρες θα έχουμε εμφανή διαφορά στις τιμές παρόλο που σε εβδομάδες ήταν το ίδιο. Σε διαβεβαιώνω ότι αυτά τα παιδιά γεννήθηκαν και όλα πήγαν καλά. Ο διπλασιασμός στην αρχή μας ενδιέφερε. Επίσης από κάποιο σημείο και μετά η χοριακη δεν διπλασιαζεται.

Μην μου αγχώνεσαι... αν δεν έχεις ανακατωσουρες απόλαυσε την περιποίηση των δικών σου, ονειρεψου και περίμενε 25/1 να ακούσεις το μαγικό χτυπο της καρδιας

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...