Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Το Καφέ της Αναμονής (περιμένοντας αποτέλεσμα του τέστ)


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!! Αρα οι γονιμες ειναι αυτες μετα την περιοδο για να καταλαβω; Εγω μετα απο απόξεση το δεκεβιο προσπαθησαμε ξανα αυτο το μηνα αλλα δυστυχως τιποτα!! Και προσπαθησαμε τις γονιμες μερες οπως ειδα στην εφαρμογή δλδ…τι να πω ! Συνεχίζουμε

Καλημέρα! Θα πρότεινα τα τεστ ωορρηξίας ως πιο ασφαλή μέθοδο για τον εντοπισμό των γόνιμων ημερών, είτε την πολλή συχνή επαφή, μέρα- παρά μέρα όπως προτείνουν πολλοί γιατροί. Μην απογοητεύεσαι! Θέλει υπομονή το ταξίδι μας αυτο!! 🤞

11 ώρες πρίν, Lenakki είπε:

Καλησπέρα.. Εγω έκανα τεστ εγκυμοσύνης(ούρων) το Σαββ ήταν αρνητικό.. Είμαι στη 10η μέρα μετά από εμβρυομεταφορα κ περιμένω να κάνω χωριακή τη Τετάρτη... 

Λενάκι εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου! Θεωρώ πως η χοριακή θα είναι πιο ασφαλής, καθώς για το τεστ ίσως ήταν νωρίς να δείξει. Εύχομαι με μια μεγάλη χοριακή!! Εάν θέλεις, κράτησέ μας ενήμερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Lenakki είπε:

Ευχαριστώ πολύ... Έκανα χωριακή σήμερα γτι είχα αγωνία.. Αύριο κανονικά βγαίνει να την κάνω... Το αποτέλεσμα θετικό...... Παρά πολύ χαίρομαι... 😍😍😍12.20 ήταν η τιμή της

Μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ όμορφα τα νέα σου! Μίλησες με τον γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2010 at 10:39 ΜΜ, bp-IOLH είπε:

Ούτε εμείς αρχίσαμε προσπάθειες. Είμαι στη 10η μέρα σήμερα και το τεστ ωορρηξίας έδειξε αρνητικό. Νομίζω ότι αύριο θα δείξει θετικό, οπότε ξεκινάμε.

Εύχομαι καλή επιτυχία ❤️ 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Άνοιξα αυτό το θέμα για εμάς που έχουμε κάποια υποψία εγκυμοσύνης ή για κάποιες που προσπαθούν για μωράκι.

Προσωπικά έχω ένα παιδάκι 8 χρονών και δεν είχα σκεφτεί να κάνω δεύτερο παιδί μέχρι τώρα που είχαμε ένα "ατύχημα" με τον σύντροφο μου και μου μπήκε η ιδέα στο μυαλό.

Τελευταία περίοδο είχα 16.3 και σε ελεύθερη επαφή ήρθαμε στις 23.3 δηλαδή την πρώτη μέρα που ξεκινούσαν οι γόνιμες. 

Έχω 25άρη κύκλο και πολλές φορές μου έρχεται στις 24 ημέρες. Σύμφωνα με την εφαρμογή έχω σήμερα ωορρηξία, όμως πιστεύω ότι έκανα χτες γιατί είχα ένα έντονο τσίμπημα στην αριστερή πλευρά χαμηλά.

Περιμένω και τα δικά σας νέα και να γίνουμε μια όμορφη παρέα που θα περιμένουμε μαζί μέχρι τον Απρίλιο ☺️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! 

μέχρι να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα,  θα θέλατε να μας βοηθήσετε να ξεκινήσουμε αυτό το θέμα συζήτησης ;

Πιστεύουμε ότι θα σας βοηθήσει να αποκτήσετε ένα θετικό mindset/ σκεπτικό !  

Επίσης κάτι άλλο που μπορείτε να κάνετε είναι να μας ακολουθήσετε στα instagram μας ! δείτε εδώ στην υπογραφή μας!  Θέλουμε σύντομα να κάνουμε και καποια live!  

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες! Γράψτε τι θα κάνετε όταν βεβαιωθείτε για την εγκυμοσύνη (περαν της ενημέρωσης οικείων προσώπων)  & δοκιμάστε & την άσκηση της οπτικοποίησης που έχουμε τοποθετήσει σε αυτό το θέμα! 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσι καλησπέρα καλός σας βρήκα σήμερα έκανα ένεση ovitrelle  . Αύριο επαφή και 2 βδομάδες μέχρι να κάνω τεστ .... είμαι να σκάσω από τώρα μια είμαι αισιόδοξη μια λέω δεν θα τα καταφέρω ..μια έτσι μια αλλιώς !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου γειά σας, χρειάζομαι την  βοήθεια σας, είμαι πολύ αγχωμένη.  Έχω κύκλο 28 ημερών.  25/7  είχα ωορηξια  με βάζει το ημερολόγιο,  είχα έντονα πονακια και γκραμπες,  3 /8 έκανα τεστ clearblue όπου φάνηκε αχνη γραμμη  εντονη  με τα πρώτα ουρά και σήμερα  5 /8με τα 2α ουρά και φαίνεται ελαφρώς η δεύτερη γραμμη. Της 4/8  έκανα χοριακη με 0.5.  Τη μου συμβαίνει? Έχει συμβεί  σε κάποια άλλη? Είμαι έγκυος η δεν είμαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Honey11 είπε:

Κορίτσια μου γειά σας, χρειάζομαι την  βοήθεια σας, είμαι πολύ αγχωμένη.  Έχω κύκλο 28 ημερών.  25/7  είχα ωορηξια  με βάζει το ημερολόγιο,  είχα έντονα πονακια και γκραμπες,  3 /8 έκανα τεστ clearblue όπου φάνηκε αχνη γραμμη  εντονη  με τα πρώτα ουρά και σήμερα  5 /8με τα 2α ουρά και φαίνεται ελαφρώς η δεύτερη γραμμη. Της 4/8  έκανα χοριακη με 0.5.  Τη μου συμβαίνει? Έχει συμβεί  σε κάποια άλλη? Είμαι έγκυος η δεν είμαι?

με ωορρηξια 25/7 μετα τη δευτερα νομιζω θα εχεις πιο ασφαλη συμπερασματα

η χοριακη πιστευω δ κανει λαθος,αλλα ηταν κ 10μερες μονο μετα την ωορρηξια

κανε λιγο υπομονη κ περιμενε απο βδομαδα αν δ ερθει να την επαναλαβεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 6 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...