Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μαμαδες απο περιφερεια καβαλας


roylitsa3

Recommended Posts

Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι το πότε θα είναι το προγραμματισμένα καθώς έχω διάφορα θέματα αλλά δεν θέλω να με χώσουν πριν τις 38 τουλάχιστον βδομάδες.Και αυτό σκοπεύω να συζητήσω και γιαυτο θέλω να δω σε ποιον θα καταλήξω τελικά. Είναι κρίμα να μην υπάρχουν γιατροί στην επαρχία (όχι μόνο εδώ γενικά μιλάω) να δίνουν την δυνατότητα σε γυναίκες να επιλέξουν τον τοκετό τους.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι κι εμένα με είχε προβληματίσει αυτό, αυτό που με καθησύχασε πάντως είναι η σκέψη ότι ο σκοπός είναι μια υγιής μαμά κι ένα υγιές μωρό. Γέννησα ακριβώς στις 38 εβδ τη δεύτερη φορά (την πρώτη είχα μπει στην 42η!).

Link to comment
Share on other sites

Πφφ... να δούμε..φυσικά και αυτός είναι ο σκοπός αλλά όχι στον βωμό της επιστήμης.. Το θέμα μου είναι ότι έχω μία βδομάδα καθυστερημένη σύλληψη & με τα θέματα της εγκυμοσύνης που υπάρχουν δεν θέλω να μπω πολύ νωρίτερα. Επειδή τα είχα & στην πρώτη εγκυμοσύνη ξέρω τι ντιμετωπίζω & ως που μπορώ να φτάσω. Απλώς είναι κρίμα να διατηρείται η άποψη ότι την 2η-3η-15η φορά θα πρέπει να μπεις νωρίτερα από την πρώτη για την απειροελάχιστη πιθανότητα ρήξης. Στην τελική γιαυτό γεννάμε στα νοσοκομεία και τις κλινικές για να αντιμετωπιστεί οτιδήποτε συμβεί.Διαφορετικά θα καθόμασταν σπίτια μας.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, είναι αρκετά συζητήσιμος γενικά και ως προς το θέμα των ημερομηνιών. Όσο για το vbac, αν δεν υπάρχει γιατρός που να εγγυάται ότι μπορεί να το επιχειρήσει, είναι πηγή αγωνίας και ανησυχίας για τη γυναίκα και στην εγκυμοσύνη μόνο τέτοιες καταστάσεις δε χρειάζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.Αν ο γιατρός δεν εμπιστεύεται τον εαυτό του πως να τον εμπιστευτείς εσύ? Θα τον δω στις 20 του μήνα σε απογευματινό ιατρείο. Ελπίζω να τα βρούμε & να συνεχίσω με αυτόν γιατι σε λίγο καιρό θα μένω Ξάνθη & δεν μπορώ να πηγαινοέρχομαι ψάχνοντας γιατρούς :-/


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα oneiraki κ arian,

ξερετε η Γερεντε σε ποιο νοσοκομειο - κλινικη ξεγενναει?

πηγα μια φορα σε εκεινη αλλα δεν την ρωτησα ακομα. εμενα με ενδιαφερει το νοσοκομειο της καβαλας κ οχι κλινικες...

επισης διαβασα στην κουβεντα σας, οτι παιζουν πολυ οι καισαρικες ή καταλαβα λαθος? δεν θελω με τιποτα!!!

βασικα πως επιλεγουμε? γυναικολογο ή νοσοκομειο πρωτα?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα ξεκινας επιλεγοντας γιατρο. Στην επαρχια νοσοκομειο/κλινικη. Τελικα προσωπικα ο Σοιλεμ δεν μου αρεσε,μου φανηκε οτι με ξεπεταξε ,περιμενα 2 ωρες να μπω σε απογευματινο ραντεβου γιατι εκανε εναν...υπερηχο!Δεν νομιζω οτι παιζουν οι καισαρικες..Εγω με 1η κτ δεν αναλαμβανει καποιος να παμε διαφορετικα 2ο τοκετο..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι νεα στην παρέα σας, είμαι στον 3ο μήνα(πρωτη εγκυμοσύνη) και σκεφτομαι να γεννήσω στο Νοσοκομείο Καβάλας.

Εχω ακούσει καλά λόγια για τον Σοιλεμεντζίδη. Θα ήθελα την άποψή σας για το γιατρό και για το Νοσοκομείο.

Ξέρετε εαν ειναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού και εαν το μωρό το έχουν στο δωμάτιο μαζι με τη μητέρα? Γενικά θα ήθελα να με κατατοπίσετε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρια Γλυκερια. Με το καλο το μωρακι σου. Εμενα ο σοιλεμ δεν μου αρεσε αλλα μαλλον ειμαι μονο εγω :-) ειναι υποκειμενικο θεμα ο γιατρος.

Σε ευχαριστώ για την απαντ. oneiraki, εσυ που γέννησες γνωρίζεις τιποτα για το Νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...