Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

      Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Το βάρος είναι κατά προσέγγιση... αλλαμοπως και να εχει αν χρειαστεί να μείνει στη μονάδα θα είναι για πολύ λίγο!

      Η μπουμπου από τα δίδυμα που γεννήθηκε 2 κιλά ακριβώς έμεινε μόνο μια εβδομάδα στην απλή παρακολούθηση!

      Εύχομαι βέβαια να κρατήσεις λίγο ακόμη γιατί όπως και να έχει ο χρόνος στη μήτρα ειναι αναντικαταστατος!!!

ανεβάστε μου το ηθικό...


mama-xrysa

Recommended Posts

Μάλλον είμαι έγκυος.Το πρεντίκτορ έδειξε καραμπινάτο θετικό και σε μισή ώρα περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής.Το θέμα μου είναι οτι επειδή δεν την είχαμε προγραμματίσει την εγκυμοσύνη δεν είχα ξεκινήσει την θεραπεία που έπρεπε,(ουλτροτζεστάν και ενέσεις ηπαρίνης)και όπως το κόβω μπορεί να είμαι και δύο μηνών, γιατί μέσα στον Δεκέμβριο δεν είχαμε ελεύθερες επαφές με τον σύζυγο, μόνο τέλη Νοέμβρη θυμάμαι να κάναμε ελεύθερα τελευταία φορά...

Έχω τρέλο άγχος μήπως λόγο της έλειψης θεραπείας κάτι πάει στραβά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάλλον είμαι έγκυος.Το πρεντίκτορ έδειξε καραμπινάτο θετικό και σε μισή ώρα περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής.Το θέμα μου είναι οτι επειδή δεν την είχαμε προγραμματίσει την εγκυμοσύνη δεν είχα ξεκινήσει την θεραπεία που έπρεπε,(ουλτροτζεστάν και ενέσεις ηπαρίνης)και όπως το κόβω μπορεί να είμαι και δύο μηνών, γιατί μέσα στον Δεκέμβριο δεν είχαμε ελεύθερες επαφές με τον σύζυγο, μόνο τέλη Νοέμβρη θυμάμαι να κάναμε ελεύθερα τελευταία φορά...

Έχω τρέλο άγχος μήπως λόγο της έλειψης θεραπείας κάτι πάει στραβά...

Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

Θετική σκέψη και μην αγχώνεσαι......

Σε 7 μήνες θα κρατάς ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέγια μου ευχαριστώ!

Οι μονάδες τελικά είναι 14660 αλλά δεν μου λέει τίποτα γιατί ουσιαστικά δεν ξέρω πόσο ακριβώς είμαι...

Θα πάω αυριο στον γιατρό και βλέπουμε τι θα μου πεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι έγκυος.Το πρεντίκτορ έδειξε καραμπινάτο θετικό και σε μισή ώρα περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής.Το θέμα μου είναι οτι επειδή δεν την είχαμε προγραμματίσει την εγκυμοσύνη δεν είχα ξεκινήσει την θεραπεία που έπρεπε,(ουλτροτζεστάν και ενέσεις ηπαρίνης)και όπως το κόβω μπορεί να είμαι και δύο μηνών, γιατί μέσα στον Δεκέμβριο δεν είχαμε ελεύθερες επαφές με τον σύζυγο, μόνο τέλη Νοέμβρη θυμάμαι να κάναμε ελεύθερα τελευταία φορά...

Έχω τρέλο άγχος μήπως λόγο της έλειψης θεραπείας κάτι πάει στραβά...

Καταρχην συγχαρητηρια!!!!

Για πιο λογο χρειαζεσαι αυτη την θεραπεια που λες?

Σορρυ αν γινομαι αδιακρητη..

Link to comment
Share on other sites

Στέγια μου ευχαριστώ!

Οι μονάδες τελικά είναι 14660 αλλά δεν μου λέει τίποτα γιατί ουσιαστικά δεν ξέρω πόσο ακριβώς είμαι...

Θα πάω αυριο στον γιατρό και βλέπουμε τι θα μου πεί.

Γεια χαρά!

Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά!

Με το καλό το μωράκι, ποτέ δεν είναι αργά να αρχίσεις την θεραπεία αν χρειαστεί.

Σύμφωνα με μια παλιά χοριακή που είχα κάνει το 14660 είναι δείκτης από 7 έως 12 εβδομάδα...οπότε είναι προχωρημένο!

Τρέξε στον γιατρό σου γρήγορα, όλα να πάνε καλά!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Γεια χαρά!

Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά!

Με το καλό το μωράκι, ποτέ δεν είναι αργά να αρχίσεις την θεραπεία αν χρειαστεί.

Σύμφωνα με μια παλιά χοριακή που είχα κάνει το 14660 είναι δείκτης από 7 έως 12 εβδομάδα...οπότε είναι προχωρημένο!

Τρέξε στον γιατρό σου γρήγορα, όλα να πάνε καλά!

Σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να ψάξεις τις παλιές σου εξετάσεις!

Καταρχην συγχαρητηρια!!!!

Για πιο λογο χρειαζεσαι αυτη την θεραπεια που λες?

Σορρυ αν γινομαι αδιακρητη..

Καθόλου αδιάκριτη!Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μουεκτός απο μια διορθωτική επέμβαση που είχα κάνει έκανα και ενέσεις ηπαρίνης και έπαιρνα και χάπια προγεστερόνης απο την 14 ημέρα του κύκλου.Πριν κάν αντιληφθώ εγκυμοσύνη δηλαδή.Είχα παλιότερα δυο αποβολές και ψάχνοντας για τις αιτίες βρήκαμε οτι πιθανότατα να εχω πρόβλημα θρομβοβιλίας και έλλειψη προγεστερόνης στην διάρκεια της εγκυμοσύνης οπότε προληπτικά γίνονται όλα!

Αχ κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι μονάδες τελικά είναι 14660

mama-xrysa τα συγχαρητηρια μου!

να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και με ενα υγειεστατο μωρακι η και 2 (ποτε δεν ξερεις)χιχιχι!:D


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

mama-xrysa συγχαρητηρια !!!!!!!!σου ευχομαι να πανε ολα με ενα υγιεστατο μωρακι !!!!!!!!!!!και εγω επερνα ουτροτζασταν αλλα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ειχα χαμηλη προγεστερονη τα πηρα τους πρωτους 3 μηνες και μετα τελος οποτε μην σε αγχωνει μπορεις να τα παρεις τωρα!!!!!!!!!!


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο τον γιατρό.Βρίσκει υπερηχογραφική ηλικία γύρω στις έξι εβδομάδες που σημαίνει οτι είμαστε λίγο πίσω επειδή δεν έκανα την ηπαρίνη.Θα πάω πάλι την άλλη Παρασκευή και ελπίζω τώρα με την θεραπεία να πάρει τα πάνω του το εμβρυάκι μου!Πάντως λίγο ηρέμησα γιατί δεν είδα τον γιατρό πολύ ανήσυχο, απλά μου άφησε το ενδεχόμενο οτι μπορεί να μην πάει καλά γιατί έπρεπε να το αφήσει.Η τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου έδωσε...

Ελπίζω να πάει καλά, δεν αντέχω να ξαναπεράσω τα ίδια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...