Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

      Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στην κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μάρτη! Τί κάνεις κορίτσι μου? Είσαι καλύτερα εσύ κι ο σύζυγος? Θα σε μαλώσω όμως που διαβάζεις συνέχεια άρθρα για την προωρότητα.. Κοίτα σίγουρα υπάρχει μια μεγαλύτερη πιθανότητα στα δίδυμα αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα σου συμβεί. Θα σου έλεγα στην παρούσα φάση να κοιτάξεις να χαρείς το γεγονός ότι έμεινες έγκυος μετά από τόση προσπάθεια και να είσαι όσο το δυνατόν ήρεμη.. Να περάσουν οι εβδομάδες και οι μήνες σιγά σιγά, να κάνεις την αυχενική, να τα ακούσεις κιόλας και σιγά σιγά να φτάσεις σε μια ασφαλή ηλικία κύησης. Συνέχισε να ξεκουράζεσαι, πάρε και κανένα βιβλιαράκι να διαβάζεις ή δες καμιά ρομαντική κομεντί να σου φτιάχνει η διάθεση.. Είναι τώρα και η περίοδος του χειμώνα και τα Χριστούγεννα που έρχονται που ευνοεί να είσαι σπίτι και να αράζεις.. Υπομονή φιλανάδα μου..

Λοιπόν κορίτσια ένα σχετικά εύκολο πρόγραμμα για να φτιάχνεις video είναι το Windows Movie Maker. Πρέπει να υπάρχει εγκατεστημένο σε όλα τα pc με τα windows. Εμένα μου το είπε μια κοπέλα που γνώρισα στην παιδική χαρά και φτιάχνει κι αυτή videaki για τα πρώτα γενέθλια της κόρης της. Βασικά από αυτήν πήρα την ιδέα. Για αρχή έβαλα κάτι φωτογραφίες, από πίσω παίζει ένα τραγουδάκι που μου αρέσει και σε κάθε φωτογραφία έβαλα ένα μικρό κειμενάκι.Τώρα θα πειραματιστώ και με την εισαγωγή κάποιου μικρού Video. Για να δούμε...Είναι ωραία ασχολία πάντως αλλά η αλήθεια είναι ότι κολλάς λίγο γι'αυτό το έκανα όταν κοιμήθηκαν τα παιδιά το βράδυ..

Εσείς πώς είστε? Τα διδυμάκια και τα υπόλοιπα παιδάκια όλα καλά?

Μάρμιν είστε καλύτερα?

Φιλιά πολλά σας στέλνω και την καλημέρα μου!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μάρτη! Τί κάνεις κορίτσι μου? Είσαι καλύτερα εσύ κι ο σύζυγος? Θα σε μαλώσω όμως που διαβάζεις συνέχεια άρθρα για την προωρότητα.. Κοίτα σίγουρα υπάρχει μια μεγαλύτερη πιθανότητα στα δίδυμα αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα σου συμβεί. Θα σου έλεγα στην παρούσα φάση να κοιτάξεις να χαρείς το γεγονός ότι έμεινες έγκυος μετά από τόση προσπάθεια και να είσαι όσο το δυνατόν ήρεμη.. Να περάσουν οι εβδομάδες και οι μήνες σιγά σιγά, να κάνεις την αυχενική, να τα ακούσεις κιόλας και σιγά σιγά να φτάσεις σε μια ασφαλή ηλικία κύησης. Συνέχισε να ξεκουράζεσαι, πάρε και κανένα βιβλιαράκι να διαβάζεις ή δες καμιά ρομαντική κομεντί να σου φτιάχνει η διάθεση.. Είναι τώρα και η περίοδος του χειμώνα και τα Χριστούγεννα που έρχονται που ευνοεί να είσαι σπίτι και να αράζεις.. Υπομονή φιλανάδα μου..

Λοιπόν κορίτσια ένα σχετικά εύκολο πρόγραμμα για να φτιάχνεις video είναι το Windows Movie Maker. Πρέπει να υπάρχει εγκατεστημένο σε όλα τα pc με τα windows. Εμένα μου το είπε μια κοπέλα που γνώρισα στην παιδική χαρά και φτιάχνει κι αυτή videaki για τα πρώτα γενέθλια της κόρης της. Βασικά από αυτήν πήρα την ιδέα. Για αρχή έβαλα κάτι φωτογραφίες, από πίσω παίζει ένα τραγουδάκι που μου αρέσει και σε κάθε φωτογραφία έβαλα ένα μικρό κειμενάκι.Τώρα θα πειραματιστώ και με την εισαγωγή κάποιου μικρού Video. Για να δούμε...Είναι ωραία ασχολία πάντως αλλά η αλήθεια είναι ότι κολλάς λίγο γι'αυτό το έκανα όταν κοιμήθηκαν τα παιδιά το βράδυ..

Εσείς πώς είστε? Τα διδυμάκια και τα υπόλοιπα παιδάκια όλα καλά?

Μάρμιν είστε καλύτερα?

Φιλιά πολλά σας στέλνω και την καλημέρα μου!! :P

Καλησπέρα!

Vesy θα το δοκιμάσω σίγουρα ελπίζω σύντομα!!

Ο μεγάλος είναι τελείος καλά, τα μικρά καλύτερα και ο μπαμπάς μας νοκ αουτ από τις διάρροιες από την Κυριακή περικαλώ :tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

βεσι μου εχτες εγραψα ενα καρο!!!!! αλλα το ταμπλετ τα επεξε και δεν ειχε συνδεση με το δικτυο ωσπου να μπορεσει ο αντρας μου να το φτιαξει εγω κοιμηθηκα..... σημερα ειμαι χωρις πονοκεφαλο και ο αντρουλης καλυτερα με εξηπηρετει!!!!! σημερα μουεστειλε καιμμια κολλητη ηχογραφηση και βιντεκι απο τον επικηδειο λογο και το ευχαριστηθηκα εκλαψα και ξεθυμανα και ειμαι παρα πολυ καλα και ηρεμη τωρα!!!!

το οτι σφιγγομουνα να μην κλαψω ηταν κοντραστον χαρακτηρα μου που καιω με την λυπη του αλλου και γελαω με την χαρα του!!!!

ε και τιεγινε ες οτι ειδα ελληνικη ταινια με τον ξανθοπουλο που δεν το γλιτωνω το κλαμα!!!!!

ειμαι μαλλον καλυτερα και στα πιγματα και στα πονακια σημερα!!!!!! γενικα ειμαι πιο κουλ!!!!!

εσυ τι κανεις??? τι κανουν τα διδυμακια???? να μου τα φιλησεις ρουφιχτα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Vesy θα το δοκιμάσω σίγουρα ελπίζω σύντομα!!

Ο μεγάλος είναι τελείος καλά, τα μικρά καλύτερα και ο μπαμπάς μας νοκ αουτ από τις διάρροιες από την Κυριακή περικαλώ :tongue:

να σου πω δυο μυστικα για διαροιες????

1) στουμπας να βγαει τα ζουμακια του λιγο δυοσμο το βαζεις πανω σε μπαμπακι και βαζεις και οινοπνευμα κατα προτιμηση ασπρο... και το εφαρμοζεις στον αφαλο καιστοεσωτερικο των καρπων των χεριων στις φλεβες... και πισω απο τα γονατα για καμια ωρα αν θες τα τυλιγεις με γαζα μην φυγουν!!!! αυτο το κανουν σε βαριες περιπτωσεις με διαρροιες και πυρετο

2) πιο ευκολο κανες χυμο απο φυσικα μηλα στο μπεντερ μια δυο φορες την μερα!!!!! ισως και τρειςαλα δεν τρως την ρωτη μερα τιποτα κοβεται μαχαιρι!!!! μετα συνεχιζεις με λαπα την δευτερη μερα... μετα την τριτη μερα με πατατες βραστες και λιγο κρεατακι η κοτοπουλο βραστο!!! χωρις ζουμι !!!μετα την τεταρτη μερα με μακαρονια... και απο την πεμτη εμπλουτιζεις με μπιφτεκια .... οχι σαλατες λαχανικα και φρουτα... μετα τιςβτεσερρες μερες μηλο να φαει η μπανανα!!!!!

μου τα εχει πει παθολογος και πιανουν οταν τα εφαρμοζω!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σου πω δυο μυστικα για διαροιες????

1) στουμπας να βγαει τα ζουμακια του λιγο δυοσμο το βαζεις πανω σε μπαμπακι και βαζεις και οινοπνευμα κατα προτιμηση ασπρο... και το εφαρμοζεις στον αφαλο καιστοεσωτερικο των καρπων των χεριων στις φλεβες... και πισω απο τα γονατα για καμια ωρα αν θες τα τυλιγεις με γαζα μην φυγουν!!!! αυτο το κανουν σε βαριες περιπτωσεις με διαρροιες και πυρετο

2) πιο ευκολο κανες χυμο απο φυσικα μηλα στο μπεντερ μια δυο φορες την μερα!!!!! ισως και τρειςαλα δεν τρως την ρωτη μερα τιποτα κοβεται μαχαιρι!!!! μετα συνεχιζεις με λαπα την δευτερη μερα... μετα την τριτη μερα με πατατες βραστες και λιγο κρεατακι η κοτοπουλο βραστο!!! χωρις ζουμι !!!μετα την τεταρτη μερα με μακαρονια... και απο την πεμτη εμπλουτιζεις με μπιφτεκια .... οχι σαλατες λαχανικα και φρουτα... μετα τιςβτεσερρες μερες μηλο να φαει η μπανανα!!!!!

μου τα εχει πει παθολογος και πιανουν οταν τα εφαρμοζω!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Δυόσμο του έκανα σε ρόφημα έκανε και δίαιτα αλλά λόγω και ευαισθησίας στις γαστρεντερίτιδες την περνάει βαριά!! Ευτυχώς έγιναν καλά τα μωράκια μου! Εντάξει ο μικρός όχι τελείως αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ! Δυόσμο του έκανα σε ρόφημα έκανε και δίαιτα αλλά λόγω και ευαισθησίας στις γαστρεντερίτιδες την περνάει βαριά!! Ευτυχώς έγιναν καλά τα μωράκια μου! Εντάξει ο μικρός όχι τελείως αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!!

μαρμπιν μου τον δυοσμο μονο κρυο τον πινουμε και μονο μια γουλια η δυο αλλα σαν ροφημα δεν τους πιανει ολους!!!! αλλους τους πιανει και αλλοι τον πινουν για να ενεργηθουν...... το στουμπιγμενο να βγαλει ζουμι με το οινοπνευμα σε καποιες φλεβες πιανει παντα και τις βαριες γαστρεντεριτιδες

ευχομαι τελεια αναρρωση σε ολα ταμελη και ναμην κολλησεις και εσυ!!!! παρε προφυλαξεις αποστασης τουαλετας... πομολα.... ειδη που τρωτε.....

φιλακια!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Δυόσμο του έκανα σε ρόφημα έκανε και δίαιτα αλλά λόγω και ευαισθησίας στις γαστρεντερίτιδες την περνάει βαριά!! Ευτυχώς έγιναν καλά τα μωράκια μου! Εντάξει ο μικρός όχι τελείως αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!!

μαρμπιν μου τον δυοσμο μονο κρυο τον πινουμε και μονο μια γουλια η δυο αλλα σαν ροφημα δεν τους πιανει ολους!!!! αλλους τους πιανει και αλλοι τον πινουν για να ενεργηθουν...... το στουμπιγμενο να βγαλει ζουμι με το οινοπνευμα σε καποιες φλεβες πιανει παντα και τις βαριες γαστρεντεριτιδες

ευχομαι τελεια αναρρωση σε ολα ταμελη και ναμην κολλησεις και εσυ!!!! παρε προφυλαξεις αποστασης τουαλετας... πομολα.... ειδη που τρωτε.....

φιλακια!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαρμπιν μου τον δυοσμο μονο κρυο τον πινουμε και μονο μια γουλια η δυο αλλα σαν ροφημα δεν τους πιανει ολους!!!! αλλους τους πιανει και αλλοι τον πινουν για να ενεργηθουν...... το στουμπιγμενο να βγαλει ζουμι με το οινοπνευμα σε καποιες φλεβες πιανει παντα και τις βαριες γαστρεντεριτιδες

ευχομαι τελεια αναρρωση σε ολα ταμελη και ναμην κολλησεις και εσυ!!!! παρε προφυλαξεις αποστασης τουαλετας... πομολα.... ειδη που τρωτε.....

φιλακια!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Εμένα μικρή με έκανε η μαμά μου όταν είχα διάρροιες (θυμάμαι συγκεκριμένα μια φορά που έχασα την πρώτη ώρα! Με λίγο δυόσμο σκέτο κόπηκε μαχαίρι!)! Εντάξει και ο σύζυγος είναι καλύτερα τώρα βέβαια όχι χάρη σε αυτό αλλά έχει ήδη δέκα μέρες!!

Εσύ πώς τα πας;; Όλα καλά;;

Ψες κοιμήθηκα στις τέσσερις!! Τα ξημερώματα βεβαίως βεβαίως!! Άκουσα για το Παρίσι και από τη στενοχώρια μου δε με έπιανε ο ύπνος! Αφήστε που καθόμασταν μέχρι αργά να δούμε τι έγινε τελικά!! :cry::cry:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!! Εμένα μικρή με έκανε η μαμά μου όταν είχα διάρροιες (θυμάμαι συγκεκριμένα μια φορά που έχασα την πρώτη ώρα! Με λίγο δυόσμο σκέτο κόπηκε μαχαίρι!)! Εντάξει και ο σύζυγος είναι καλύτερα τώρα βέβαια όχι χάρη σε αυτό αλλά έχει ήδη δέκα μέρες!!

Εσύ πώς τα πας;; Όλα καλά;;

Ψες κοιμήθηκα στις τέσσερις!! Τα ξημερώματα βεβαίως βεβαίως!! Άκουσα για το Παρίσι και από τη στενοχώρια μου δε με έπιανε ο ύπνος! Αφήστε που καθόμασταν μέχρι αργά να δούμε τι έγινε τελικά!! :cry::cry:

και εγω εσκασα!! με τους τζιχατζιστες καμικαζι και στεναχωριεμαι πολυ για την νικη και τον αντρα της!! εντωμεταξυ ακοσα οτι η κυβερνηση ολαντ κηρυξε την χωρα σε εκτατη αναγκη και εκλεισε τα συνορα της για ασφαλεια και για να μετρησουν τα θυματα!!!!!!!

αχ κυριε φυλαξε την νικη τον αντρα της και την εμμανουελα σε παρακαλουμε!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω εσκασα!! με τους τζιχατζιστες καμικαζι και στεναχωριεμαι πολυ για την νικη και τον αντρα της!! εντωμεταξυ ακοσα οτι η κυβερνηση ολαντ κηρυξε την χωρα σε εκτατη αναγκη και εκλεισε τα συνορα της για ασφαλεια και για να μετρησουν τα θυματα!!!!!!!

αχ κυριε φυλαξε την νικη τον αντρα της και την εμμανουελα σε παρακαλουμε!!!!!!!!

Είναι γνωστή σου ή κοπέλα μέσα από εδώ;; Και φαντάζομαι είναι Γαλλία εε;; Ο Θεός να μας φυλάξει όλους!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα φιλεναδες!!!!! καλη εβδομαδα σε ολες μας και στα μπεμπακια μας!!!!!!

να βαζετε οταν μπορειτε μουσικη στα μπεμπακια σας!!!!!!

ναι μαρμιν μου....ειναι φιλη ....... απο τα συμπτωματα εμφυτευσης!!!!! μακαρι να μην εχει παθει κατι το κοριτσακι της η εμμανουελα!!!!!! τεσσερις μηνες ενταντικη και χειρουργεια!!!!! ας ειναι ολη η δυναμη του θεου πανω στο κορμακι της!!!!!!!!!!

εγω εχω μια μεγαλη απορια!!!!!!

εγω δυστυχως παλι σημερα σκουρο καφε κομματι μαλακο αρκετα μεγαλο..... τι θα γινει μια μερα ετσι μια μερα αλλιως.... με τρελανε........ αντε να δουμε ποτε θα τελειωσει αυτο το πραγμα..... αλλιως τι ειναι???????? εχω αγνοια.......

ειχε καμια τετοια πιγματα!!!!!!! τετοια εμπειρια!!!! μηπως ειναι κομματια πλακουντα!!!!! μοιαζουν με κακα μαλακα αλλα βγαινουν απο τον κολπο...... μηπως ειναι κανενα μικροβιο..... τι ναπω.... ο θεος ας βοηθησει τον γιατρουλη να το εντωπισει!!!!!!

σημερα εχω να παω στην νεφρολογο που θα με παρακολουθει!!!!!! (λογω ενος νεφρου ευτυχως υγειους και της διδυμης κυησης που ολα τα ζουλαει.......τα πιεζει.....)

αυριο τηλ στον γιατρο για να μου κλεισει ραντεβου για την αυχενικη την αλλη βδομαδα..... αντε μπας και χαλαρωσω κι αλλο το χρειαζομαι και να μου κανει και τεστ παπ για μικροβια..... να δουμε τι θα μου πει για τα πιγματα μερα παρα μερα το πανε αυτη την βδομαδα........ εχτες πλυθηκα και λουστηκα και στεγνωσα τα μαλλια τι στο καλο αυτο εφτεξε????? ολα τα εκανα με διακοπες χωρις να ζουλιεμαι και καθιστη!!!! τι να πω τοση ευαισθησια!!!!!! ο θεος ο παντοδυναμος ας προστατευει ολα τα μωρακια μας...... κι ας στερεωσει το εργο που αρχισει μεσα μας!!!!!!!!!!

τζινα ξερεις περι του θεματος...... κλιουλα εχεις τετοια εμπειρια!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγχωθηκα.... εχω και πονακια........ και τηλ στον γιατρο μου... θαπαω απο εκει στις δυο το μεσημερι να δει τι ειναι αυτα!!!!!! και να ακουσει τα μωρα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου ελπίζω όλα καλά με το γιατρό! Καλά έκανες και πήγες.Ενημέρωσέ μας όταν επιστρέψεις και μπορείς τί σου είπε..

Νίκη Αντωνία πώς είστε? Φαντάζομαι θα ήταν μεγάλο το σοκ αν βρίσκεστε εσείς και το κοριτσάκι σας στο Παρίσι.. Η Εμμανουέλα τί κάνει? Ανάρρωσε από την επέμβαση? Εύχομαι να είναι όλα καλά!

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες και καλή μας εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγχωθηκα.... εχω και πονακια........ και τηλ στον γιατρο μου... θαπαω απο εκει στις δυο το μεσημερι να δει τι ειναι αυτα!!!!!! και να ακουσει τα μωρα!!!!!

περιμένουμε νέα σας!!!

Νίκη Αντωνία καλή δύναμη και περαστικά σας! Περιμένουμε νέα και από εσάς μόλις μπορέσεις!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...