Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Τι λες τωρα βρε κοριτσι!! Καλα φοβερο!! Τι ωραια ρε συ μπραβο!! Με το καλο το τυχερακι-θαυματακι σας!!

Αχ εμεις ακομη δν εχουμε στανταρ προγραμμα! Στο περιπου! Κ ξυπναμε ακομη τα βραδια, κοιμομαστε κατα τις 23:00 κ ξυπναμε κατα τις 8:00! Ελεος δλδ! Κι εμεις ετσι καποιες μετες τρατζικ καποιες μια χαρα!

Ασε τα βράδια είναι θέμα, ο μικρός μας ακομη με στριγγλιες ξυπνάει σίγουρα μια φορά η μικρη μπορεί κ καθόλου. My heart το παίρνω αποφαση δεν έχει νυχτερινό υπνο για μένα για τουλάχιστον άλλα 3 χρόνια, το μόνο καλο είναι που θα συμπεσουν οι νύχτες με το νεογέννητο με τις ωρες που θα τα σηκωνω για τουαλέτα οταν θα κόβουμε την πανα. Mpougos οταν διαβασα οτι εβαζες ξυπνητήρι να τα σηκώνεις μου ήρθε να βάλω τα κλαμματα, ποτε θα κοιμηθούμε χωρίς διακοπή? !!

Θυμάμαι το εγχειρίδιο που μας μοίρασαν στο μαιευτήριο ελεγε να αποδεχτούμε πως για κάποιο διάστημα θα κάνουμε τη νύχτα μερα αλλά δεν προσδιοριζε ποσο!!!!

Κι ακους οτι υπάρχει μωρο που απο 15 ημερων κοιμάται σερι:-(


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι κι εγω!

My heart σε ευχαριστώ, καλα είναι τα μικρά μου δυόμισι κοντεύουν. Ποτε πιο δύσκολη μερα ποτε πιο όμορφη. Σου απανταω απο δω να μην απασχολω τα κορίτσια που έχουν αλλη έννοια τωρα στο "συμπτώματα..."

Μονο έκπληξη που λες κεραμιδα ηταν!

Πρόλαβα κ γύρισα δουλειά μονο για 5 μηνες, απορρυθμιστηκε το πρόγραμμα τους ολο κοιμοντουσαν αργα μιάμιση το βράδυ εγω κομμάτια απο την κούραση κ τη στενοχώρια πηρα 8 κιλά.

Μια ωραία πρωία απηυδισμενη που απορρυθμιστηκε κι η περίοδος μου 20 μέρες να αργει, κανω τεστ να το δω αρνητικό κι ότι θα αργήσει αλλά θα έρθει κάποια στιγμη.Αλλα το είδα θετικο!!!!!ακομη απορώ πώς έγινε, μα ήμασταν υπογονιμοι είναι δυνατόν? !!!!!!θαύμα της φύσης είπε ο γιατρός

Δόξα τω Θεω όλα καλα 19 εβδομαδων αγορακι πιθανότατα. Ανυπομονώ να το παρω αγκαλιά, ξυπνησε το άγχος που είχα κ στα διδυμα αλλά δεν προσεχω οπως τοτε κ τα σηκωνω τα παιδιά κι όλες τις δουλειές κανω.

Αυτά τα νεα μου, πολλά κορίτσια εχουν χαθεί κ θα ήταν ωραίο να μαθαίναμε τι κάνουν, νουνού πως είσαι, τζεμινι φλορεττα?

Καλως ηρθαν τα νέα κορίτσια καλη λευτεριά να έχετε.

τι ωραιο θαυμα!!!!! συγχαρτηρια και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!

χρειαζεσαι πολυ δυναμη ομως..... να τρως τουλαχιστον οταν βρησκεις φαι!!!! βοηθεια δεν υπαρχει απο πουθενα???

Ασε τα βράδια είναι θέμα, ο μικρός μας ακομη με στριγγλιες ξυπνάει σίγουρα μια φορά η μικρη μπορεί κ καθόλου. My heart το παίρνω αποφαση δεν έχει νυχτερινό υπνο για μένα για τουλάχιστον άλλα 3 χρόνια, το μόνο καλο είναι που θα συμπεσουν οι νύχτες με το νεογέννητο με τις ωρες που θα τα σηκωνω για τουαλέτα οταν θα κόβουμε την πανα. Mpougos οταν διαβασα οτι εβαζες ξυπνητήρι να τα σηκώνεις μου ήρθε να βάλω τα κλαμματα, ποτε θα κοιμηθούμε χωρίς διακοπή? !!

Θυμάμαι το εγχειρίδιο που μας μοίρασαν στο μαιευτήριο ελεγε να αποδεχτούμε πως για κάποιο διάστημα θα κάνουμε τη νύχτα μερα αλλά δεν προσδιοριζε ποσο!!!!

Κι ακους οτι υπάρχει μωρο που απο 15 ημερων κοιμάται σερι:-(

καλα η κορη μου (κοιτα το τικερακι) απο 5ημερων κοιμοταν σερι 11,30-12,00 το βραδυ αντε 12,30 εως 6,00

επισης δεν εκλεγε μεχρι 10μηνων που την βαφτησα!!!! εκανε ενα αα και αυτο ηταν την θυλαζα και μετα κουνια υπνο!!!! τωρα τι θα γινει με τα διδυμα??????? μεγαλη απορια εχω και του χρονου το χρυσο μου ειναι και τριτη λυκειου -πανελληνιες!!!!!! ουφ θα δουμε!!!! που θα μπουν.... πως θα χωρεσουμε ..... πως θα βολευτουμε!!!!! πως θα κοιμομαστε!!!!!!

ευχομαι να μοιασουν στην μεγαλη μου και να ναι καλοβολα.... και ησυχα!!!!

καρδουλα μου να μου φυλησεις τα αγορακια σου!!!! κουραγιο!!! εσυ βοηθεια εχεις????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ouranio nectar καλωσήρθες και πάλι!!! Που χάθηκες βρε κορίτσι τοοοσο καιρο; Τι ρωτάω... Με τετοια νέα ειναι να μη χαθείς;;!!! Συγχαρητήρια!!!! Χάρηκα πολυ με τα νέα σου.. Είδες καμια φορα η φύση όμως ε; Και μετα απο οσα έχουμε περάσει υποθέτω πως οταν τυχαίνει αυτο εεεε νιώθεις και μια περηφάνια παραπάνω. Με το καλο σου ευχομαι. Τωρα πια με άλλον αέρα μιας και εχεις "καλή προϋπηρεσία"! Φιλακια πολλά!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ouranio nectar καλωσήρθες και πάλι!!! Που χάθηκες βρε κορίτσι τοοοσο καιρο; Τι ρωτάω... Με τετοια νέα ειναι να μη χαθείς;;!!! Συγχαρητήρια!!!! Χάρηκα πολυ με τα νέα σου.. Είδες καμια φορα η φύση όμως ε; Και μετα απο οσα έχουμε περάσει υποθέτω πως οταν τυχαίνει αυτο εεεε νιώθεις και μια περηφάνια παραπάνω. Με το καλο σου ευχομαι. Τωρα πια με άλλον αέρα μιας και εχεις "καλή προϋπηρεσία"! Φιλακια πολλά!

Σε ευχαριστώ! Κ στα δικά σου!!!!!:-P

Τώρα θα είναι παιχνιδάκι.

Μετα το τεστ ουρλιαξα, δε μπορούσα να το διαχειριστω εκανα νυχτες να κοιμηθω δεν το πιστευα.

Ο γιατρός στον υπερηχο μας ειπε πως λογικο είναι όταν συγυριζεις το "σαλόνι" σου να δεχτείς κι επισκέπτες! !!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καρδουλα μου να μου φυλησεις τα αγορακια σου!!!! κουραγιο!!! εσυ βοηθεια εχεις????

Βοηθεια μαρτη μου εχω τον αντρα μου οταν γυριζει απ τη δουλεια κ 2- 3φορες το μηνα που κανει 24ωρες βαρδιες ερχεται η μαμα μου. Κυριως μονη μου ειδικα τα πρωινα κ αν κ ο αντρας μου κανει τα παντα, αλλαγμα, ταισμα, μπανιο κτλ πολλες φορες τα μικρα θελουν μονο εμενα...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή Μαρτη το φαι για μένα είναι προτεραιοτητα πάντα βρισκω χρόνο! !! Οσο θηλαζα τα διδυμα κι ήμουν τη νυχτα στο ποδι έτρωγα συνέχεια κι οταν ξυπναγανε σύζυγος κι αδερφη με ρωταγανε ποτε θα φαω κι εγω ενω ειχα ηδη φαει τρια πρωινα, στις μια στις 4 στις 7!!! Το ίδιο κ τωρα κ δυστυχώς ξεκινησα αυτη την εγκυμοσύνη 10 κιλα παραπάνω από την άλλη.

Εχω κορίτσι αγορι κι οσο για βοήθεια μετακομισαν προσφατα οι δικοι μου κοντα, είναι καλύτερα απο πριν αλλα φαγητό, σιδερωμα πλυντήρια, πλύσιμο τα παιδιά μονη οταν δουλεύει ο σύζυγος, η βοήθεια είναι να παω σουπερ, λαικη κ να τα βγάλουμε βολτα, κ το κοιμισμα μονη.

Ήσουν πολυ τυχερή με την κορη το ιδιο ελπιζω κι εγώ αυτη την φορά οχι τοσο καλοβολο αλλά τουλάχιστον καλύτερα απο τα διδυμα.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα βράδια είναι θέμα, ο μικρός μας ακομη με στριγγλιες ξυπνάει σίγουρα μια φορά η μικρη μπορεί κ καθόλου. My heart το παίρνω αποφαση δεν έχει νυχτερινό υπνο για μένα για τουλάχιστον άλλα 3 χρόνια, το μόνο καλο είναι που θα συμπεσουν οι νύχτες με το νεογέννητο με τις ωρες που θα τα σηκωνω για τουαλέτα οταν θα κόβουμε την πανα. Mpougos οταν διαβασα οτι εβαζες ξυπνητήρι να τα σηκώνεις μου ήρθε να βάλω τα κλαμματα, ποτε θα κοιμηθούμε χωρίς διακοπή? !!

Θυμάμαι το εγχειρίδιο που μας μοίρασαν στο μαιευτήριο ελεγε να αποδεχτούμε πως για κάποιο διάστημα θα κάνουμε τη νύχτα μερα αλλά δεν προσδιοριζε ποσο!!!!

Κι ακους οτι υπάρχει μωρο που απο 15 ημερων κοιμάται σερι:-(

Καλα οταν ακουω για τετοια μωρα δν μπορω σαλταρω! Εμας ο μικρος ξυπναει τουλαχιστον μια φορα κ πολλες φορες στριγγλιζει κ ο μεγαλος αν δν ξυπνησει απ τις φωνες του μικρου μπορει κ να μν σηκωθει κ να σηκωθει κατα τις 6.30-7.00 που ομως υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να μην ξανακοιμηθει? Κ πραγματικα αναρωτιεμαι κι εγω ποτε θα εχω ενα ησυχο βραδυ χωρις διακοπες?? Μα δν κουραζονται ολη μερα ρε γμτ? Κ@λο δν βαζουν κατω.!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπητο νεκταρ μου!!!! και εγω ετρωγα οταν την θυλαζα....2-3φαγητα μαζι!!!! με εξαντλουσε εβγενα απο τον θυλασμο κι ηθελα ναπεσω κατω αν δεν ετρωγα!!!!! θα θυλαζες μαζι ταυτοχρονα???? ο αντρουλης δουλευει σε ερευνητικο κεντρο και κανουν ταξιδια 3-4 φορες τον χρονο επισης αλλες τοσες εχει τρομερη πιεση και δουλεια και στο σπιτι νυχτα και υπαρχει με το ζορι μονο γοα φαι και τουαλετα!!!! τις υπολοιπες μερες λειπει απο τις 9 το πρωι εως τι 8 το απογευμα...η κορη μου του χρονου πανελληνιες και πριν δωσει θα εχουν χρονησει!!!! μακαρι μονο να ειναι τοσο καλοβολα και ησυχαοσο και εκεινη!!!!! δεν ειχεκλαψει μεχρι την ημερα της βαφτισης που την εβαλε μαλλον σε καυτο νερο!!!!!! και ειχε αναφυλιτα απο τις 12εως τις 6το απογευμα...... ηταν τοσο ησυχο μωρο που ολο γελαγε και αρχισε τα κουλα της και τις παραξενιες της στα 5-6 χρονια της!!!!

σκεψεις ειναι στο μυαλο.... μαζι αλλαγης ανας... μαζι θυλασμα .... μαζι δοντακια....που θα χωρεσουν.... που θα τα βαλω.... πως..... πως..... ολο αποριες.....

σευχαριστω για την συμπαρασταση!!!!!!

αχκαρδουλα μου μωρα και μωρα αυτα τρεμω!!!! τελοςαντων σε φιλω πολυ και καλο κουραγιο!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω!

My heart σε ευχαριστώ, καλα είναι τα μικρά μου δυόμισι κοντεύουν. Ποτε πιο δύσκολη μερα ποτε πιο όμορφη. Σου απανταω απο δω να μην απασχολω τα κορίτσια που έχουν αλλη έννοια τωρα στο "συμπτώματα..."

Μονο έκπληξη που λες κεραμιδα ηταν!

Πρόλαβα κ γύρισα δουλειά μονο για 5 μηνες, απορρυθμιστηκε το πρόγραμμα τους ολο κοιμοντουσαν αργα μιάμιση το βράδυ εγω κομμάτια απο την κούραση κ τη στενοχώρια πηρα 8 κιλά.

Μια ωραία πρωία απηυδισμενη που απορρυθμιστηκε κι η περίοδος μου 20 μέρες να αργει, κανω τεστ να το δω αρνητικό κι ότι θα αργήσει αλλά θα έρθει κάποια στιγμη.Αλλα το είδα θετικο!!!!!ακομη απορώ πώς έγινε, μα ήμασταν υπογονιμοι είναι δυνατόν? !!!!!!θαύμα της φύσης είπε ο γιατρός

Δόξα τω Θεω όλα καλα 19 εβδομαδων αγορακι πιθανότατα. Ανυπομονώ να το παρω αγκαλιά, ξυπνησε το άγχος που είχα κ στα διδυμα αλλά δεν προσεχω οπως τοτε κ τα σηκωνω τα παιδιά κι όλες τις δουλειές κανω.

Αυτά τα νεα μου, πολλά κορίτσια εχουν χαθεί κ θα ήταν ωραίο να μαθαίναμε τι κάνουν, νουνού πως είσαι, τζεμινι φλορεττα?

Καλως ηρθαν τα νέα κορίτσια καλη λευτεριά να έχετε.

Ανατρίχιασα ολόκληρη!!! και χάρηκα πολύ φυσικά!! Και έλεγα πού χάθηκες! Πολλές φορές ήθελα να ρωτήσω!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Με το καλό να το κρατήσεις αγκαλίτσα σου γερό το μωράκι σας!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ouranionectar και στα δικα μας;;;!!!! Οχι ευχαριστώ! Χαίρομαι πολυ για όλες τις τρίτεκνες μανούλες (και μέλλουσες) και σας θαυμάζω για την επιτυχία σας αλλα εγω έκλεισα συνειδητά. Και πρακτικά επισης. Ευχομαι και πάλι με το καλό και να μας γράφεις τα νέα σου. Σε πεθυμησαμε!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι ειναι μονοχοριακα διδυμα ακριβως????? ποσο μικρα δλδ? μας λες γραμμαρια? τωρα ποσο χρονων ειναι... ειναι ιδιο φυλλο?

Ειχαν κοινο πλακουντα που σημαινει πολυ δύσκολη εγκυμοσυνη και με μεγάλους κινδύνους επιβιωςης για τα μωρα.ολα καλα ο ενας γεννηθηκε 1340 γρ και ο αλλο 2500.τωρα ειναι 4,5 χρονων αγορια πια!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν κοινο πλακουντα που σημαινει πολυ δύσκολη εγκυμοσυνη και με μεγάλους κινδύνους επιβιωςης για τα μωρα.ολα καλα ο ενας γεννηθηκε 1340 γρ και ο αλλο 2500.τωρα ειναι 4,5 χρονων αγορια πια!!

τι ελπιδοφορο!!!!!!! δοξα στο θεο να σας ζησουν...... με υγεια σε ολους σαςκαι δυναμη να τα μεγαλωσετε μπουγκο μου!!!!!!

κοριτσια μπαινω για να σας πω τα νεα!!!!

μετα σιγα-σιγα θα διαβασω και τ δικα σας!!!

λοιπον ακουσαμε καρδουλες!!!! 9,6 το ενα και 9,4 το αλλο ειπε οτι ειναι 7 βδομαδων..... και ειπε σε ποσστο1/4 υπαρχει το συνδρομο να χασετε το ενα!!!!! απλα

σας το λεω..... τελος παντων... ειπαμε και για τα οικονομικα και σε ποιους συνεργατες θα παμε για αυχενικη και papp-a... για υπερηχο καρδιας...για β επιεδου.... ονοματα τιμες... τον ρωτησαμε για το πακετο εως την γεννα τι θελει ο γιατρος και τιμη γεννας....

μας ειπε οτι εχει συνεργασια με το γαια σε καλες τιμες ( μας τις ειπε)....ξυπνησα 5και τεταρτο για να βαλω το κολπικο και να σηκωθω στις 6.... 7παρα ειμασταν στην σταση του λεωφορειου... και 8,20 στην κλινικη....

ψωφησα..... κουραστηκα..... μου πιαστηκε καπως και το αριστερο ποδι....μεταξυ λεκανης και ποδιου εκει που κανει σαν λακουβα.... ακομα αισθανομαι καπως το νευρο....

γυρισαμε κατα τις 11-11,30 και ημουν κομματια!!!!

επισης νομιζα οτι η κοιλιαμου δεν ηταν μαλακη αλλα ειχε σφηξει (ισως να ειχε περτωσει καπως) ξεκουραστηκα ψαχνοντας τα ονοματα και η μια γατρος της β επιπεδου δεν την βρηκα στους πιστοποιημενους...... με ζωσαν τα ερωματικα....

μου ειε επισης ναπαρω σαλοσπιρ των 80mg και στις παρενεργειες κυησης γαλουχιας λεει αποβολες... τερατογεννησεις..... βεβαια στις ενδειξεις το δινουν για προληψη θρομβωσεων...... παντως δεν το ξεκινησα......

ισως παρω τηλ και τον γιατρο της εμβρυομητρικης αγωγης αυριο να τον ρωτησω....

αυτα τα νεαμου και ψωφησα να κανω φαι.....

και μετα υπνο απο τις 4 μεχρι πριν λιγο.......

φιλακια σε ολες ωσπου να σας δαβασω......

ρε κοριτσιακανω ηδη μια αντιθρομβωτικη την μερα....ειναι αναγκαιο? και τοσαλοσπιρ στα διδυμα????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα μην ανησυχεις!!εγω λογω διδυμων εκανα πρωι βραδυ αντιπηκτική βεβαια με έβλεπε καλου κακού αιματολόγος.αυτο που σου ειπε 1/4 σύνδρομο τι εννουσε;;ειδε κατι η" επειδη ειναι διδυμα ;..

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα μην ανησυχεις!!εγω λογω διδυμων εκανα πρωι βραδυ αντιπηκτική βεβαια με έβλεπε καλου κακού αιματολόγος.αυτο που σου ειπε 1/4 σύνδρομο τι εννουσε;;ειδε κατι η" επειδη ειναι διδυμα ;..

επειδη ειναι διδυμα!!!! ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια!!!!!!!!! καλημερα και καλη κυριακη!!!!!!

εγω θα μεινω στο κρεββατι προληπτικα 2-3 μερες γιατι ειδα λιγο χρωμα καφετι στο σκουπισμα......

εμ εχτες να αλλαξουμε τα σκεπασματα κρυωνα..... να αλλαξω τα ριχταρια του σαλονιου..... να βρω τα μπουφαν.... ειχα και τις αναγουλες να ετοιμασω ενα ψητο......

ο θεος να με λυπηθει και να τα προστατεψει!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...