Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

τηλ στην μαια του και μου ειπε οτι επειδη σχηματιζεται ο πλακουντας βγαζει καφε βλενη.... δεν ειναι τιποτα!!!!! μονο αν ειναι κοκκινο με ροη να ανησυχω......


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα τσουπες μου.... γλυκες!!!!

χρονια πολλα στις Δημητρες και στους Δημητρηδες..... να σας ζησουν οι δικοι σας και οσες λενε απο εσας πολυχρονες!!!!!!!

που ειστε... εχετε δημητρουλες και δημητρηδες και ετοιμαζετε φαγητακια!!!! γλυκακια!!!! ε????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις διδυμομανούλες και εγκυούλες!

Μάρτη να χαίρεσαι τη μεγάλη σου κόρη και με το καλό τα διδυμάκια σου! Επειδή ρώταγες τί κάναμε και τι δεν κάναμε από δουλειές στην εγκυμοσύνη θα σου πω για τη δική μου περίπτωση. Εμένα η μαία μου (αυτή που συνεργαζότανε με το γιατρό μου) μου είχε πει ότι η δίδυμη κύηση θέλει προσοχή και ότι οι πιο πολλές έγκυες σε δίδυμα κατά το 5ο-6ο μήνα σταματάνε τη δουλειά αν δεν έχουν σταματήσει νωρίτερα. Αυτό γιατί λόγω διπλού βάρους θέλει προσοχή και ξάπλα για να μην έχουμε προωρότητα που είναι αρκετά σύνηθες φαινόμενο. Έτσι είχα αποφασίσει να κάνω κι εγώ. Όταν ήμουν 18 εβδομάδων πήρα την καλοκαιρινή μου άδεια και μετά πήρα αναρρωτική. Από δουλειές του σπιτιού μέχρι τότε έκανα ελαφριά πράγματα, πχ κανένα εύκολο φαγητό, κανένα γρήγορο συμμάζεμα. Και είχα προσέξει ότι κάποιες φορές που στη δουλειά αγχωνόμουν σφιγγόταν η κοιλιά μου και πέτρωνε. Έκανα καλά που σταμάτησα γιατί στη Β επιπέδου (εκεί γύρω στην 21η -22η εβδομάδα) είδαμε ότι άρχισε να κονταίνει ο τράχηλος και έκατσα τελείως ξάπλα. Ο γιατρός μου είχε πει να ξεκουράζομαι και να είμαι χαλαρά μέσα στο σπίτι αλλά εγώ επειδή φοβόμουν καθόμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και δεν έκανα τίποτα απολύτως (μόνο διάβασμα, internet, parentscafe και πλέξιμο). Έκατσα έτσι 2,5 μήνες και στον όγδοο χαλάρωσα και άρχισα να σηκώνομαι και να πηγαίνω καμιά σύντομη βόλτα μια στις τόσες. Βέβαια το επαναλαμβάνω ότι το έκανα επειδή έτσι ένοιωθα καλύτερα εγώ. Να ακούς το γιατρό σου και το ένστικτό σου και όλα θα πάνε καλά!! Α και μην κάνεις χειμωνιάτικα-καλοκαιρινά, είναι βαριά δουλειά, πες στον άντρα σου να κατεβάσει ότι νομίζει και ας μην τα κάνει και καλά...:tongue:..χαχαχα! Όσο για το μετά που θα γεννηθούν τα παιδάκια σου μην φοβάσαι καθόλου,θα τα καταφέρεις, θα υπάρχουν όμορφες στιγμές και δύσκολες στιγμές (εννοώ κουραστικές) αλλά οι όμορφες είναι πιο πολλές..θα δεις!!!

Ουράνιο νέκταρ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!!! Τί ωραία έκπληξη ήταν αυτή για εσένα!!Μπράβο!!:P Τελικά αγοράκι??

Τζίνα και σε σένα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Welcome to the club!! Έμπαινα από παλιά (από τότε που έκανα προσπάθειες) στο Συμπτώματα Εμφύτευσης για να παίρνω κουράγιο και κάπου σε θυμάμαι από εκεί (ίσως ήταν από τότε που δεν είχε μεταφερθεί το θέμα στο cafe..αν θυμάμαι καλά). Τότε βέβαια δεν έγραφα, πιο πολύ διάβαζα. Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια σου!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Εμείς καλά είμαστε, τα αγοράκια μας κοντεύουν 11 μηνών και άρχισα να σκέφτομαι για τα γενέθλιά τους. Εσείς τί είχατε κάνει για τα πρώτα γενέθλια? Κάτι μικρό σε κλειστό κύκλο για να μην κουραστούν τα μωρά ή κάτι μεγαλύτερο? Στο σπίτι ή κάπου έξω? Όποια μπορεί ας μοιραστεί αυτές τις αναμνήσεις μαζί μου γιατί ψάχνω ιδέες...

Αυτά για την ώρα.. Εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς και οι οικογένειές σας. Τα φιλιά μου σας στέλνω χχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

vesi μου σ'ευχαριστω για την ιστορια σου!!!!!! πολυτιμες συμβουλες και σκεψεις.... να χαιρεσαι τ'αγορακια σου!!!!!!

σε ποια βδομαδα γεννησες??? ποσο ζυγιζαν τα μωρα σου!!! τα πηρες μετα την γεννακαι πηγατε σπιτακι σας η κατι αλλο??


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις διδυμομανούλες και εγκυούλες!

Μάρτη να χαίρεσαι τη μεγάλη σου κόρη και με το καλό τα διδυμάκια σου! Επειδή ρώταγες τί κάναμε και τι δεν κάναμε από δουλειές στην εγκυμοσύνη θα σου πω για τη δική μου περίπτωση. Εμένα η μαία μου (αυτή που συνεργαζότανε με το γιατρό μου) μου είχε πει ότι η δίδυμη κύηση θέλει προσοχή και ότι οι πιο πολλές έγκυες σε δίδυμα κατά το 5ο-6ο μήνα σταματάνε τη δουλειά αν δεν έχουν σταματήσει νωρίτερα. Αυτό γιατί λόγω διπλού βάρους θέλει προσοχή και ξάπλα για να μην έχουμε προωρότητα που είναι αρκετά σύνηθες φαινόμενο. Έτσι είχα αποφασίσει να κάνω κι εγώ. Όταν ήμουν 18 εβδομάδων πήρα την καλοκαιρινή μου άδεια και μετά πήρα αναρρωτική. Από δουλειές του σπιτιού μέχρι τότε έκανα ελαφριά πράγματα, πχ κανένα εύκολο φαγητό, κανένα γρήγορο συμμάζεμα. Και είχα προσέξει ότι κάποιες φορές που στη δουλειά αγχωνόμουν σφιγγόταν η κοιλιά μου και πέτρωνε. Έκανα καλά που σταμάτησα γιατί στη Β επιπέδου (εκεί γύρω στην 21η -22η εβδομάδα) είδαμε ότι άρχισε να κονταίνει ο τράχηλος και έκατσα τελείως ξάπλα. Ο γιατρός μου είχε πει να ξεκουράζομαι και να είμαι χαλαρά μέσα στο σπίτι αλλά εγώ επειδή φοβόμουν καθόμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και δεν έκανα τίποτα απολύτως (μόνο διάβασμα, internet, parentscafe και πλέξιμο). Έκατσα έτσι 2,5 μήνες και στον όγδοο χαλάρωσα και άρχισα να σηκώνομαι και να πηγαίνω καμιά σύντομη βόλτα μια στις τόσες. Βέβαια το επαναλαμβάνω ότι το έκανα επειδή έτσι ένοιωθα καλύτερα εγώ. Να ακούς το γιατρό σου και το ένστικτό σου και όλα θα πάνε καλά!! Α και μην κάνεις χειμωνιάτικα-καλοκαιρινά, είναι βαριά δουλειά, πες στον άντρα σου να κατεβάσει ότι νομίζει και ας μην τα κάνει και καλά...:tongue:..χαχαχα! Όσο για το μετά που θα γεννηθούν τα παιδάκια σου μην φοβάσαι καθόλου,θα τα καταφέρεις, θα υπάρχουν όμορφες στιγμές και δύσκολες στιγμές (εννοώ κουραστικές) αλλά οι όμορφες είναι πιο πολλές..θα δεις!!!

Ουράνιο νέκταρ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!!! Τί ωραία έκπληξη ήταν αυτή για εσένα!!Μπράβο!!:P Τελικά αγοράκι??

Τζίνα και σε σένα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Welcome to the club!! Έμπαινα από παλιά (από τότε που έκανα προσπάθειες) στο Συμπτώματα Εμφύτευσης για να παίρνω κουράγιο και κάπου σε θυμάμαι από εκεί (ίσως ήταν από τότε που δεν είχε μεταφερθεί το θέμα στο cafe..αν θυμάμαι καλά). Τότε βέβαια δεν έγραφα, πιο πολύ διάβαζα. Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια σου!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Εμείς καλά είμαστε, τα αγοράκια μας κοντεύουν 11 μηνών και άρχισα να σκέφτομαι για τα γενέθλιά τους. Εσείς τί είχατε κάνει για τα πρώτα γενέθλια? Κάτι μικρό σε κλειστό κύκλο για να μην κουραστούν τα μωρά ή κάτι μεγαλύτερο? Στο σπίτι ή κάπου έξω? Όποια μπορεί ας μοιραστεί αυτές τις αναμνήσεις μαζί μου γιατί ψάχνω ιδέες...

Αυτά για την ώρα.. Εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς και οι οικογένειές σας. Τα φιλιά μου σας στέλνω χχχχχχχχ

σευχαριστω κοριτσακι μου!! και γω σε θυμαμαι λιγοστα!!! να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!!!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Μάρτη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα γιατί κάπου διάβασα ότι είχες κάποιες ενοχλήσεις.. Λοιπόν εγώ γέννησα 36 εβδομάδων και 5 ημερών-36w5d (δηλαδή σχεδόν 37 εβδομάδων) ο γιατρός έλεγε να πάμε πέντε ημέρες πιο μετά αλλά εγώ δεν άντεχα άλλο γιατί είχε τσιτώσει η κοιλιά μου και πονούσα και του ζήτησα να μπω λίγο νωρίτερα. Αυτός συμφώνησε αφού είχα φτάσει σχεδόν 37 εβδομάδων. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Το ένα αγοράκι γεννήθηκε 2.200 και το άλλο 2.800, είχαν διαφορά δηλαδή, αλλά δεν μπήκαν θερμοκοιτίδα και βγήκαμε κανονικά από το μαιευτήριο. Σημαντικό για το αν θα μπουν θερμοκοιτίδα είναι να έχει αναπτυχθεί το αναπνευστικό τους κι ας είναι και λίγο μικρότερα τα μωρά. Κάπου στον 8ο μπορεί να σου πουν να κάνεις και κάποιες ενέσεις κορτιζόνης, βοηθάνε στην ανάπτυξη των πνευμόνων των μωρών..αλλά αυτά θα τα δεις εκείνη την ώρα, καλύτερα ένα βήμα τη φορά..:) Θα ακούς το γιατρό σου θα ξεκουράζεσαι και λίγο και όλα θα πάνε καλά :tongue:.Σε χαιρετώ και σου εύχομαι να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να είναι όμορφη και όσο το δυνατόν ήρεμη.. Αλήθεια η μεγάλη σου κόρη πώς αισθάνεται που θα έχει αδελφάκια μικρά?

Και στα υπόλοιπα όλα τα κορίτσια καλημέρα και πολλά πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μάρτη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα γιατί κάπου διάβασα ότι είχες κάποιες ενοχλήσεις.. Λοιπόν εγώ γέννησα 36 εβδομάδων και 5 ημερών-36w5d (δηλαδή σχεδόν 37 εβδομάδων) ο γιατρός έλεγε να πάμε πέντε ημέρες πιο μετά αλλά εγώ δεν άντεχα άλλο γιατί είχε τσιτώσει η κοιλιά μου και πονούσα και του ζήτησα να μπω λίγο νωρίτερα. Αυτός συμφώνησε αφού είχα φτάσει σχεδόν 37 εβδομάδων. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Το ένα αγοράκι γεννήθηκε 2.200 και το άλλο 2.800, είχαν διαφορά δηλαδή, αλλά δεν μπήκαν θερμοκοιτίδα και βγήκαμε κανονικά από το μαιευτήριο. Σημαντικό για το αν θα μπουν θερμοκοιτίδα είναι να έχει αναπτυχθεί το αναπνευστικό τους κι ας είναι και λίγο μικρότερα τα μωρά. Κάπου στον 8ο μπορεί να σου πουν να κάνεις και κάποιες ενέσεις κορτιζόνης, βοηθάνε στην ανάπτυξη των πνευμόνων των μωρών..αλλά αυτά θα τα δεις εκείνη την ώρα, καλύτερα ένα βήμα τη φορά..:) Θα ακούς το γιατρό σου θα ξεκουράζεσαι και λίγο και όλα θα πάνε καλά :tongue:.Σε χαιρετώ και σου εύχομαι να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να είναι όμορφη και όσο το δυνατόν ήρεμη.. Αλήθεια η μεγάλη σου κόρη πώς αισθάνεται που θα έχει αδελφάκια μικρά?

Και στα υπόλοιπα όλα τα κορίτσια καλημέρα και πολλά πολλά φιλιά!

βεσι μου..... η κορη μου ειναι απο πρωτο γαμο........ οταν χωρισα ηταν σχεδον δυομιση ετων. και μου ζηταγε παντα αδερφακι..... οταν παντρευτηκα θα πηγαινε τεταρτη δημοτικου..... και αρχισε νατο ζηταει επιμονα!!!!! ολα αυτα τα χρονια αντα ηθελε..... μου κολλαγε φωτο με διαφορα μωρα κατα περιοδους στο ψυγειο!!!!! το καλοκαιρι του 2012 μολις μαθαμε χορικη 129 τρελαθηκε απο την χαρα της και τρεις μερες μετα το εχασα.... ε η πικρα της και το κλαμα της ηταν μεγαλο!!!!!! τωρα..... η χαρα της δεν περιγραφεται...... και περιμενει να της δωσω το οκ για να το πει στις φιλες της.......


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσι μου συγκινήθηκα με αυτά που έγραψες! Τί καλό κορίτσι έχεις!

Τώρα θα αποκτήσει δύο αδελφάκια και θα είναι κι αυτή πολύ χαρούμενη όπως εσύ.. Πιστεύω ότι θα σε βοηθάει κιόλας, θα είναι μια δεύτερη μαμά για αυτά. Εγώ έχω δύο αδέλφια κι ο μικρός μου αδελφός είναι δέκα χρόνια μικρότερος. Όταν γεννήθηκε ήμουν πέμπτη δημοτικού. Αισθανομουν κι εγώ σα μαμά του και τον φρόντιζα, τον κρατούσα στις διακοπές στο γυμνάσιο και άλλα πολλά :). Εσένα που είναι μεγαλύτερη θα είναι ακόμα καλύτερα.

Αυτά θα βγούμε λίγο έξω τώρα. Με το καλό και πάλι. Θα τα ξαναπούμε!

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αλλαξαμε το ραντεβου δεν θαπαμε αυριο στον εμβρυομητρικης......το βαλαμε με εοππυ την τεταρτη 4/11 γιατι εχουμε μεινει ταπι και ψυχραιμοι!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α ξεχασα να σας πω: μου τηλ ο γυναικολογος της εμβρυομητρικης!!!!! του ειπα για το ραντεβου οτι το αλλαξαμε!!!! οκ

τον ρωτησα για το σαλοσπιρ και ειπε να το παρω εγω επεμενα να ρωτησει και τον νεφρολογο και μου ειπε οτι οκ θα ρωτησει πρωτα να ειμαστε καλυμενοι γιατι γραφει και για γαστρορραγιες και για νεφρικη ανεπαρκεια οτι δεν ενδεικνυται!!!! τσι περιμενω τηλ του για να το αρχισω!!!!

επισης του ειπα και για τα καφε. και εκανε ωχ!!!! και ειπε οχι δραστηριοτητες ξαπλα!!!!!

του ειπα ποιες εξετασεις μ'εβαλε να κανω και μου ειπε οτι εκεινος την επομενη βδομαδα θα μου γραψει κι αλλες γιατι δεν τον καλυπτουν μονο αυτες!!!!!

αντε να δουμε!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα καφε ξαναγυρισαν σημερα μονο στο σκουπισμα οταν βγηκε το τσοφλι απ'το υποθετο μετα απο μιαμισι ωρα που το ειχα βαλει στον κολπο!!!!! το επαθα οταν σφυχτηκα για κακα μου..... σορυ κι ολας....!!!! α θα αρχισω τα ακτινιδια μας και μαλακωσουν λιγο.....παρα να φοβαμαι να παω τουαλετα!!!!!!!

εσεις τι μου κανετε??????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις διδυμομανούλες και εγκυούλες!

Μάρτη να χαίρεσαι τη μεγάλη σου κόρη και με το καλό τα διδυμάκια σου! Επειδή ρώταγες τί κάναμε και τι δεν κάναμε από δουλειές στην εγκυμοσύνη θα σου πω για τη δική μου περίπτωση. Εμένα η μαία μου (αυτή που συνεργαζότανε με το γιατρό μου) μου είχε πει ότι η δίδυμη κύηση θέλει προσοχή και ότι οι πιο πολλές έγκυες σε δίδυμα κατά το 5ο-6ο μήνα σταματάνε τη δουλειά αν δεν έχουν σταματήσει νωρίτερα. Αυτό γιατί λόγω διπλού βάρους θέλει προσοχή και ξάπλα για να μην έχουμε προωρότητα που είναι αρκετά σύνηθες φαινόμενο. Έτσι είχα αποφασίσει να κάνω κι εγώ. Όταν ήμουν 18 εβδομάδων πήρα την καλοκαιρινή μου άδεια και μετά πήρα αναρρωτική. Από δουλειές του σπιτιού μέχρι τότε έκανα ελαφριά πράγματα, πχ κανένα εύκολο φαγητό, κανένα γρήγορο συμμάζεμα. Και είχα προσέξει ότι κάποιες φορές που στη δουλειά αγχωνόμουν σφιγγόταν η κοιλιά μου και πέτρωνε. Έκανα καλά που σταμάτησα γιατί στη Β επιπέδου (εκεί γύρω στην 21η -22η εβδομάδα) είδαμε ότι άρχισε να κονταίνει ο τράχηλος και έκατσα τελείως ξάπλα. Ο γιατρός μου είχε πει να ξεκουράζομαι και να είμαι χαλαρά μέσα στο σπίτι αλλά εγώ επειδή φοβόμουν καθόμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και δεν έκανα τίποτα απολύτως (μόνο διάβασμα, internet, parentscafe και πλέξιμο). Έκατσα έτσι 2,5 μήνες και στον όγδοο χαλάρωσα και άρχισα να σηκώνομαι και να πηγαίνω καμιά σύντομη βόλτα μια στις τόσες. Βέβαια το επαναλαμβάνω ότι το έκανα επειδή έτσι ένοιωθα καλύτερα εγώ. Να ακούς το γιατρό σου και το ένστικτό σου και όλα θα πάνε καλά!! Α και μην κάνεις χειμωνιάτικα-καλοκαιρινά, είναι βαριά δουλειά, πες στον άντρα σου να κατεβάσει ότι νομίζει και ας μην τα κάνει και καλά...:tongue:..χαχαχα! Όσο για το μετά που θα γεννηθούν τα παιδάκια σου μην φοβάσαι καθόλου,θα τα καταφέρεις, θα υπάρχουν όμορφες στιγμές και δύσκολες στιγμές (εννοώ κουραστικές) αλλά οι όμορφες είναι πιο πολλές..θα δεις!!!

Ουράνιο νέκταρ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!!! Τί ωραία έκπληξη ήταν αυτή για εσένα!!Μπράβο!!:P Τελικά αγοράκι??

Τζίνα και σε σένα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Welcome to the club!! Έμπαινα από παλιά (από τότε που έκανα προσπάθειες) στο Συμπτώματα Εμφύτευσης για να παίρνω κουράγιο και κάπου σε θυμάμαι από εκεί (ίσως ήταν από τότε που δεν είχε μεταφερθεί το θέμα στο cafe..αν θυμάμαι καλά). Τότε βέβαια δεν έγραφα, πιο πολύ διάβαζα. Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια σου!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Εμείς καλά είμαστε, τα αγοράκια μας κοντεύουν 11 μηνών και άρχισα να σκέφτομαι για τα γενέθλιά τους. Εσείς τί είχατε κάνει για τα πρώτα γενέθλια? Κάτι μικρό σε κλειστό κύκλο για να μην κουραστούν τα μωρά ή κάτι μεγαλύτερο? Στο σπίτι ή κάπου έξω? Όποια μπορεί ας μοιραστεί αυτές τις αναμνήσεις μαζί μου γιατί ψάχνω ιδέες...

Αυτά για την ώρα.. Εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς και οι οικογένειές σας. Τα φιλιά μου σας στέλνω χχχχχχχχ

Εμείς και του πρώτου μου και των διδύμων τα κάναμε σε κλειστό κύκλο! Των διδύμων ειδικά ήμασταν μόνο εμείς και οι νονοί μας με τα παιδάκια τους! Προσωπικά απλά δεν το θεώρησα κ τόσο αναγκαίο από τη στιγμή που δεν πολυκαταλαβαίνουν να τους κάνω κάτι πιο φαντασμαγορικό! Γεννέθλια κανονικά θα κάνω όταν αρχίσουν να το ζητάν και να χαίρονται με αυτό οπότε όπως καταλαβαίνετε έχουμε χρόνια ακόμα! :)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...