Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

2 αποβολες και μετα?


Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα.σας διαβαζω καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω.προσπαθω να αναρρωσω απο τη δευτερη μου αποβολη στην 20 βδομαδα.δεν εχω παιδακια ακομα.την πρωτη φορα ηταν παλλινδρομη με καθησυχασαν ολοι οτι ειναι κατι που συμβαινει συχνα -το ξεχασαμε και ξαναπροσπαθησαμε.η δευτερη ομως??και παλι τα ιδια μου λενε.ειμαι 37 χρονων.φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερουμε..υπαρχει καμμια απο σας που να τα καταφερε τελικα μετα απο αποβολες και τωρα να εχει το μωρακι της??θα μου δινατε πολυ κουραγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Κοριτσακι...!!!

ναι υπαρχουν πολλες γυναικες που τα καταφεραν... και θα τα καταφερεις και εσυ.. μην σταναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι.. Ευχομαι μεσα στο 2014 να εχεις τα ποιο ευχαριστα νεα ....!!!!

λοιπον, εγω ειχα δυο αποβολες.. μια στην 12η εβδομαδα και μια στην αρχη στην 6η εβδομαδα...!!! και οι δυο μεσα σε 6 μηνες...

μετα ψαχτηκα πολυ, γιατι οι αποβολες μετα την 10η βδομαδα σημαινουν κατι..

εκανα

-ορμονολογικο ελεγχο

-τεστ παπ

-καλλιεργεια κολπικων υγρων και

-Θρομβοφιλιας των πληρες ελεγχο..!!!

και βρεθηκα οτι εχω οτι εχω θρομβοφιλια με αιμοραγικη ταση...το αποτελεσμα ειναι οτι τωρα που ειμαι ξανα εγκυος κανω ενεσεις στην κοιλια και γενικα μια εξεταση για να βλεπουμε αν ειναι αραιωμενο το αιμα μου..!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

απ το στομα σου και στου θεου τ αυτι.εμενα το πρωτο ηταν 8 βδομαδα.παλλινδρομο.στο δευτερο προσεχα τα παντα/ζαχαρο καλο με ινσουλινη βεβαια/κοψιμο μαχαιρι το καπμισμα/διαιτα.οχι καφες -αναψυκτικα κτλ.ειχα αποκολληση σακου πολλες συσπασεις αιμα 4 μηνες και ξαφνικα σπασαν τα νερα.το γεννησα κανονικα/ηταν οτι χειροτερο εχουμε ζησει''περιμενω να '''σαραντησω'''να σταματησει το αιμα να παω για υπερηχο και εξετασεις να περασουν οι 3 ρημαδομηνες και να ξαναπροσπαθησουμε παλι..για αρχη προσπαθω να χασω τα 15 κιλα που πηρα μηπως και νιωσω καλλυτερα..συγχαρητηρια σε ολες τις εγκυουλες και ευχομαο συντομα και σε ολες εμας τισ υπολοιπες με γερα μωρακια

Link to comment
Share on other sites

α georgia-kak τωρα ειδα οτι εισαι ηδη στην 27/αντε με το καλο//εχεις περασεο τα 2 τριτα.λιγο σου εμεινε..μπραβο..οτι καλυτερο σε σενα και το νινι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...