Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από τα Μελίσσια, ελπίζω όλα τα παιδάκια μας να είναι καλά. Τα δικά μου καλά εκτός από ένα συναχάκι που έχει ο Δημητράκης μου. Αυτό το παιδί τελείως διαφορετικό από το άλλο, μπουσουλάει σε όλο το σπίτι, ο Λευτέρης δεν μπουσούλησε ποτέ, τώρα μόνο που κάνει ότι κι ο μικρός. Κορίτσια χρειάζομαι βοήθεια... ο Λευτέρης δεν τρώει σχεδόν τίποτα εκτός από γάλα και λίγο τραχανά ή μακαρονάκια.

Όταν λες τίποτα εννοείς τίποτα ή τρώει ας πούμε βλακειούλες του στυλ μπισκοτάκια κλπ?Αν συμβαίνει το δεύτερο κόψτα.Το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν κενές θερμίδες....Άμα μείνει δηλαδή θεονήστικος δε θα φάει???Δεν κάνεις και μια ερώτηση στον παιδίατρο στην ομάδα του?Πάντως κατ΄ εμέ, αν το παιδάκι είναι γερό δεν υπάρχει πρόβλημα κι ας τρώει λίγο.

Πίνει και χυμό, δυστυχώς όχι στυμένο. Τι να κάνω για να τον πείσω να φάει λίγο κρέας? Κεφτεδάκια?Ούτε? Μήπως άρχισαν όλα όταν έκοψες το να τα λιώνεις?Και στον τραχανά λιωμένΟ το καταλαβαίνει, μόνο όταν παίρνω σκέτο το ζουμί από το κρέας κι εκεί βράζω τον τραχανά το τρώει. Και δεν το κάνω κάθε μέρα γιατί φοβάμαι μη βαρεθεί και τον τραχανά και μετά δε μου τρώει τίποτα. Καλά φρούτο έχει να φάει μήνες... τι να κάνω?

πόσα κιλά είναι ?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!:P

Πω πω Ηλιάνα μου, μέγα ζόρι!

Μήπως είναι μια μορφή εκδήλωσης ζήλειας απέναντι στον σπόρο;:tongue:

Μήπως να του άλεθεις τα φρούτα όπως κάνεις στον μικρό; Το ξέρω ότι είναι πισογύρισμα αλλά προκειμένου να πάρει τις βιταμίνες του τι να κάνεις....και έτσι ίσως ξεκινήσει σιγά σιγά και πάλι με τον Δημητράκη ο οποίος εξαλλου χρονίζει σε 2 μήνες και θα τρώει σιγά σιγά κομματάκια....

Δοκίμασε νέες γεύσεις....αβοκάντο , ας πούμε που είναι πολύ θρεπτικό...

Ούτε μακαρόνια; Αν πάρεις αυτά με τις φατσούλες που κυκλοφορούν μπας και συγκινηθεί;

Λέω εγώ τώρα....

Α! και για να παρηγορηθείς να σου πω ότι ακόμη κηνυγαω τον Παύλο για να φαει.....είναι τόσο αδύνατος που αν τον δω γυμνό πάει λέω, αν τον φυσήξω θα πέσει κάτω.....

Πάντως να σου πω αυτό που μας έλεγε η παιδίατρος που είχαμε στην Αθήνα και μας ξεάγχωνε: Καλύτερα να βλέπω κόκκαλα, παρά χοντρά παιδια!!!!:-P:razz::-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από τα Μελίσσια, ελπίζω όλα τα παιδάκια μας να είναι καλά. Τα δικά μου καλά εκτός από ένα συναχάκι που έχει ο Δημητράκης μου. Αυτό το παιδί τελείως διαφορετικό από το άλλο, μπουσουλάει σε όλο το σπίτι, ο Λευτέρης δεν μπουσούλησε ποτέ, τώρα μόνο που κάνει ότι κι ο μικρός. Κορίτσια χρειάζομαι βοήθεια... ο Λευτέρης δεν τρώει σχεδόν τίποτα εκτός από γάλα και λίγο τραχανά ή μακαρονάκια. Πίνει και χυμό, δυστυχώς όχι στυμένο. Τι να κάνω για να τον πείσω να φάει λίγο κρέας? Και στον τραχανά λιωμένΟ το καταλαβαίνει, μόνο όταν παίρνω σκέτο το ζουμί από το κρέας κι εκεί βράζω τον τραχανά το τρώει. Και δεν το κάνω κάθε μέρα γιατί φοβάμαι μη βαρεθεί και τον τραχανά και μετά δε μου τρώει τίποτα. Καλά φρούτο έχει να φάει μήνες... τι να κάνω?

ΑΑΑΑΑΑχχχχ λευτερακο μου γιατι δεν τρως αγαπη μου και στεναχωρεις την μανουλα?ε?

λοιπον ηλιαννα μου θα σου πω κι εγω τη γνωμη μου...

αν τραβουσες αλλη ροτα?δλδ να μη τον κυνηγησεις για μια μερα, να ταιζεις τον δημητρακη κανονικα και το φαγακι του λευτερη να το εχεις εκει να περιμενει...πιστευω πως θα ζηλεψει και θα φαει ο σκατουλης, ισως λιγο αλλα θα φαει..ετσι κανω κι εγω καμια φορα και τσιμπαει.

για δοκιμασε να δουμε και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

περαστικουλια και φιλακια στον μικρο μπουσουλιστο δρομεα!

και φιλακια πολλα στο φιλαρακι μας!

μια μεγαλη αγκαλιτσα στη μανουλα και υπομονηηηηηηηη

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???γεννησα λιγο πρωορα αλλα ολα καλα 2440 το γατακι μου :)

να σας ζησει η μπεμπουλα σας ηλιανα μου, γερη δυνατη και ευτυχισμενη!

μικρουλα αλλα αυτη θα σας τρεχει σε λιγο καιρο!χιχιχι

να της φιλησεις τα πατουσακια της!

φιλακια στα αγορακια σου και να ξερεις σε θαυμαζω!

οποτε μπορεις να μπαινεις να μαθαινουμε νεα σας!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAA!Κι άλλο κοριτσάκι με τρία παιδάκια!!Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου Ηλιάννα μου!Άντε να μπαίνεις να μας λες νεάκια!:P:p:p

Καλημέρα κορίτσια μου!Σήμερα πήγα εγώ τα παιδιά σχολείο και έβλεπα παιδάκια να πηγαίνουν σχολείο και μου ερχόταν να κλαίω! Ήταν πολύ συγκινητικό!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχετο αλλα εγώ χθες άκουσα το Δημοτικό τραγούδι " Μιαβοσκοπούλα αγάπησα" και έβαλα τα κλάματα....είναι θεραπεύσιμη η περίπτωσή μου γιατρέ μου;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα εγώ χθες άκουσα το Δημοτικό τραγούδι " Μιαβοσκοπούλα αγάπησα" και έβαλα τα κλάματα....είναι θεραπεύσιμη η περίπτωσή μου γιατρέ μου;

Χαχα, καλή είσαι κι εσύ.Εγώ πάλι μια βασιλοπούλα αγάπησα αλλά πού΄ντη????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...