Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Kαλά, εγώ μόνη μου μιλάω εδώ πέρα σαν την τρελή!Ο Αντρίκος συνεχίζει με διάρροιες και εμετό και σήμερα είναι σπίτι με το μπαμπά του.Αύριο εγώ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαίρετεεεεεεεεε!

Τι κάνετε;

Μαρή Μαρούσκα ετοιμάζεις χώρο;:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ωραίο το τικεράκι!!!!

Γιατί ήμουν σίγουρη ότι αυτό θα έγραφες, γιατί??:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Μα δεν είναι τέλειο??Ήθελα τρακτέρ αλλά δεν είχε με τρία αγόρια, γμτ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με περίοδο και φοβερή αναγούλα από χθες. Ο μικρός συνεχίζει τρίτο 24ωρο με διάρροια και το κερασάκι στη τούρτα?8 η ώρα το πρωί μου έφερε και το μεσαίο ο μπαμπάς μου γιατί έκανε εμετό χθες:confused::confused::confused::confused:

Καλημέρα .....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε?

Μαρουσκα ωραιο το τικερακι, αλλα ως ρωην πολυχρονη ξανθια,

μου πηρε λιγη ωρα να το καταλαβω!!

Εκτος κι αν το μωρο μου κλεβει εξυπναα να μεγαλωσει!!!!!χαχαχαχα

Περαστικα στα αγορια σου...Ευχομα τωρα που σου γραφω να ναι πολυ καλυτερα!

Εμεις εχουμε τον Αντωνη αρρωστο απο την προηγ. εβδομαδα!

Ξεκινησε με πολυ βηχα, φλεγμα και καταρροη και εκανε και μια μερουλα πυρετο!Εχθες το βραδυ τελειωσε η αντιβιωση και ειπα να μην ξαναδωσω αλλη αφου βηχα εχει πολυυυυ σπανια!Αλλα απο τις 3 μεχρι 5 που τελικα ενεδωσα στο ντεπον, εκλαιγε απο το αυτακι του!

Πηρα το γιατρο, αλλο ενα μπουκαλακι αντιβιωση γιατι μαλλον το γυρισε ωτιτηδα!Και πανω που ελεγα φετος δε μας αρρωστησε!Ουφ!

Το μπεμπακι πστευω καλα, η κοιλιτσα εχει κανονικοτατη καμπυλη και γιναμε αισιως 12 εβδομαδων!

Ερχομενη δευτερα παμε για αυχενικη!!Αχχχχχ!!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε?

Μαρουσκα ωραιο το τικερακι, αλλα ως ρωην πολυχρονη ξανθια,

μου πηρε λιγη ωρα να το καταλαβω!!

Τι δεν κατάλαβες καλέ?Τους έβαλα και τους τρεις μαζί σε ένα, χαχα!Κάνω χώρο για τα επόμενα που λέει κι η Βίκυ :tongue::tongue::tongue::tongue:

Εκτος κι αν το μωρο μου κλεβει εξυπναα να μεγαλωσει!!!!!χαχαχαχα

Περαστικα στα αγορια σου...Ευχομα τωρα που σου γραφω να ναι πολυ καλυτερα!

Εμεις εχουμε τον Αντωνη αρρωστο απο την προηγ. εβδομαδα!

Ξεκινησε με πολυ βηχα, φλεγμα και καταρροη και εκανε και μια μερουλα πυρετο!Εχθες το βραδυ τελειωσε η αντιβιωση και ειπα να μην ξαναδωσω αλλη αφου βηχα εχει πολυυυυ σπανια!Αλλα απο τις 3 μεχρι 5 που τελικα ενεδωσα στο ντεπον, εκλαιγε απο το αυτακι του!

Πηρα το γιατρο, αλλο ενα μπουκαλακι αντιβιωση γιατι μαλλον το γυρισε ωτιτηδα!Και πανω που ελεγα φετος δε μας αρρωστησε!Ουφ!

Aντιβίωση καπάκι σε αντιβίωση?Κάνει ρε συ?Πωπω, κατάλαβα...μια χαρούλα πεερνάτε κι εσείς!

Το μπεμπακι πστευω καλα, η κοιλιτσα εχει κανονικοτατη καμπυλη και γιναμε αισιως 12 εβδομαδων!

Καλέ ναι!Είδες που περνάνε οι μέρες?Άντε, κοντεύει κι η αυχενική σας!!!:P:p:p

Ερχομενη δευτερα παμε για αυχενικη!!Αχχχχχ!!!

Καλημέρα Λάρισα! Λιανάκι, άλλαξε το τικεράκι του Αντώνιου, κάτι δε μετράει καλά!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρούσκα περαστικά σε όλους σας βρε κορίτσι, γρήγορα να γίνεται καλά όλοι...

Ευχαριστώ μανάρι μου!Χθες που πήρες, λείπαμε, είχαμε πάει να πάρουμε το Φανούλη από τη μαμά μου....

Λιάνα πως πας βρε κορίτσι? Έχει αρχίσει να φουσκώνει καθόλου η κοιλίτσα?

Καλημέρα Αθήνα! Κοριτσάκια εγώ είμαι πολύ καλύτερα, ήδη τρίτη μέρα περίοδος και η γαστρεντερίτιδα ευτυχώς πέρασε ξυστά από μένα, ουφ, ίσα που με ακούμπησε (ίσως βοήθησαν τα ultra levure, πρώτη φορά πήρα!!).

Ο Α συνεχίζει για 4ο 24ωρο, αλλά με πολύ πιο αραιά περιστατικά (χθες μόνο

2 φορές) και έχει επανέλθει η όρεξή του.

Ο Φ χθες έκανε 37,7 αλλά είχε ήσυχη νύχτα και δε φαίνεται ζεστός τώρα, αλλά καλού κακού σπίτι κι αυτός!

Ευτυχώς ο μεγάλος δεν καταλαβαίνει τίποτα από ιώσεις (αν και θήλασε λιγότερο απ' όλους βγήκε πολύ ανθεκτικός σαν εμένα:tongue::tongue::tongue:).Σήμερα επιστρέφει κι αυτός σπίτι προς μεγάλη του λύπη (αλλά μεγάλη δική μου χαρά!).

Άμα βλέπατε τον μικρό τόσες μέρες μόνο του, τον λυπόμουνα τόσο....Έλεγε...να βάλω μπουφάν να πάμε στο Χάνη ή να βάλω μπουφάν να πάμε προπόνηση (του μεγάλου...).Μου ερχόταν να κλαίω...Γι'αυτό παιδιά, να κάνετε αδερφάκια στα παιδάκια σας ;);););)

Καλημέρα και στη Μυτιλήνη!!!Βικάκι, ουουουου!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι ολο το αλλαζω και ολο σταματαει να μετραει!

Δε μπορω να καταλαβω τι δεν κανω σωστα!

Αντε σιγα σιγα ολα θα περασουν...Κολοιωσεις...Αντε απο κει...

Ηλιαννα φουσκωσε ναι!Αρκετα μπορω να πω! :tongue:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι ολο το αλλαζω και ολο σταματαει να μετραει!

Δε μπορω να καταλαβω τι δεν κανω σωστα!

Μια χαρά δείχνει τώρα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αντε σιγα σιγα ολα θα περασουν...Κολοιωσεις...Αντε απο κει...

Ηλιαννα φουσκωσε ναι!Αρκετα μπορω να πω! :tongue:

Καλέ, κοντεύεις να μπεις στο δεύτερο τρίμηνο, είναι και δεύτερο...Στη δουλειά σε πήρανε χαμπάρι???:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναιαιαι!!Αντε να ξεκινησουν και τα πρωτα φτερουγισματα!!

Στη δουλεια το ειπα εγω για να μη με τρεχουν!! :tongue:

Εξαλλου τι θα κανουν?Θα μ απολυσουν?

Ουτος η αλλος 27 του μηνος ληγει η συμβαση!Μετα ο Θεος βοηθος! :confused:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαι!!Αντε να ξεκινησουν και τα πρωτα φτερουγισματα!!

Yπομονή, λίγες βδομαδούλες ακόμη!

Στη δουλεια το ειπα εγω για να μη με τρεχουν!! :tongue:

Εξαλλου τι θα κανουν?Θα μ απολυσουν?

Ουτος η αλλος 27 του μηνος ληγει η συμβαση!Μετα ο Θεος βοηθος! :confused:

Μετά θα αφοσιωθείς στον Αντωνάκη σου, αυτό θα κάνεις!Α, να σου πω, παιδικό δημοτικό θα τον στείλεις στα 2,5?Βολεύει και ημερολογιακά, ξέρεις....Μόλις θα έχεις γεννήσει....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκεφτομαι παρα πολυ!Εκτος του οτι βολευει ημερολογιακα, πανω που θα εχω το νεογεννητο να λειπει τα πρωινα να κανω κι εγω καμια δουλεια μεχρι να μπω σε ρυθμους, πρεπει μου φαινεται να "αποτοξινωθει" λιγακι κι απο εμενα!Δεν παει σε ξενο ανθρωπο με τιποτα!Και εχει τρελο κολλημα μαζι μου!(Οχι οτι εγω δεν εχω) :P

Και επιπλεον αρκετα τον εχουν κακομαθει παππουδογιαγιαδες..Καιρος να γινει λιγο πιο πειθαρχημενος και ανεξαρτητος!

Βεβαια ολα αυτα εαν και εφοσον τον παρουν σε δημοσιο γιατι αλλιως...

Ολα τα παραπανω θα τα υποστω και θα τα υπομινω! :(


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκεφτομαι παρα πολυ!Εκτος του οτι βολευει ημερολογιακα, πανω που θα εχω το νεογεννητο να λειπει τα πρωινα να κανω κι εγω καμια δουλεια μεχρι να μπω σε ρυθμους, πρεπει μου φαινεται να "αποτοξινωθει" λιγακι κι απο εμενα!Δεν παει σε ξενο ανθρωπο με τιποτα!Και εχει τρελο κολλημα μαζι μου!(Οχι οτι εγω δεν εχω) :P

Και επιπλεον αρκετα τον εχουν κακομαθει παππουδογιαγιαδες..Καιρος να γινει λιγο πιο πειθαρχημενος και ανεξαρτητος!

Βεβαια ολα αυτα εαν και εφοσον τον παρουν σε δημοσιο γιατι αλλιως...

Ολα τα παραπανω θα τα υποστω και θα τα υπομινω! :(

Έχετε και στη Λάρισα θέμα με τους δημοτικούς παιδικούς?Εδώ ευτυχώς έχει θέσεις για εργαζόμενες μαμάδες και πάνε και πολλά παιδάκια από νοικοκυρές.... Εύχομαι να βολέψει πάντως και για σένα και για εκείνον!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.....:P

Ελπίζω να είστε όλοι καλύτερα! Μαμάδες και παιδιά!!!!

Χεχε! Μαρούσκα ετοιμάσου! Έρχεται.....το νιώθω!:P:p


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...