Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Πετρίνα μου...!!!! Συγχαρητήρια.....!!!!!!!! Επιτέλους ήρθε η κόρη...!!! Πωπω.. Χαρά ο άντρας σου κι εσύ και όλοι πιστεύω στο σπίτι εεε ??? Χαχαχα.. Το καλύτερο βέβαια είναι πως όλα είναι καλά και είναι υγιέστατο φυσικά, αλλά και μια κόρη μετά από 3 γιους όσο να είναι..είναι φοβερό νέο..Με το καλό λοιπόν..!!!

Όσο για τις διακοπές μας..έτσι τις έχω φανταστεί..μόνοι μας, ήρεμα, μοναχικά και να κάνουμε όνειρα..Να χαρούμε λίγο την ησυχία και την απομόνωση..Του χρόνου θα έχουμε τη σουσουράδα μας που θα θέλει παιχνίδια και φωνές..χαχαχα

Ευχαριστουμε...το τι εχω ακουσει απο χθες να λεει ο αντρας μου δεν το χωραει ανθρωπου νους...απο τωρα με βαζει στο περιθωριο ομως δε με πειραζει γιατι τον καταλαβαινω...αλλωστε το εχω νιωσει τρεις φορες με τους γιους μου οποτε τωρα ηρθε η δικη του σειρα να ερωτευτει απολυτα μια αλλη γυναικα περα απο μενα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ! Είμαστε στη μέση της εβδομάδας, αλλά μου φαίνεται λίγο μακρινό το Σαβ/κο..και περιμένω πως και πως..

Σήμερα ξύπνησα και ετοιμάστηκα για τη δουλειά και όπως ετοίμαζα τα ταπερ με φαγητο, σαλατα, φρούτο, έφαγα μια ζαλάδα, σκοτείνιασαν όλα και μόλις πρόλαβα και έκατσα πριν πέσω..Παίρνω πίεση 9,5 μεγαλη 5,5 μικρή και 110 παλμούς..Πολύ ταχυκαρδία και μέχρι να συνέλθω..αφήστε..Ξάπλωσα 10 λεπτάκια, συνήλθα και ήρθα στο γραφείο μέχρι το βράδυ πάλι..Θέλω άδεια..Δεν την παλεύω..Εν τω μεταξύ, δεν βολεύομαι πια στον ύπνο, ξυπνάω και 1-2 φορές για τουαλέτα, είναι και η ζέστη και πονάει και η μέση μου τώρα τις τελευταίες μέρες όταν κοιμάμαι..οπότε δεν ξεκουράζομαι όσο παλιά στον ύπνο..Χρειάζομαι διακοπές και κάνω υπομονή μέχρι το Σαβ/κο..

Nikaki, πολύ καλές τιμές έχει αυτό το μαιευτήριο..Είναι καμιά ιδιωτική κλινική ίσως σε επαρχία ? Μια φίλη μου γέννησε με τέτοιες τιμές σε μια ιδιωτική στην Πάτρα..

Πετρινα μου, φαντάζομαι ο άντρας σου θα τρελαθεί με τη μπουμπού..του άξιζε όμως..εσύ έχεις 3 πρίγκιπες δικούς σου..να μην έχει κι αυτός την πριγκιπισσα του ? χαχαχα...

Αχ κορίτσια μου..Άντε να περάσει ο καιρός..να μεγαλώσουν οι κοιλίτσες και τα μωρά μας και να έρθουν να μας ομορφύνουν τη ζωή..Ανυπομονώ..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Είμαστε στη μέση της εβδομάδας, αλλά μου φαίνεται λίγο μακρινό το Σαβ/κο..και περιμένω πως και πως..

Σήμερα ξύπνησα και ετοιμάστηκα για τη δουλειά και όπως ετοίμαζα τα ταπερ με φαγητο, σαλατα, φρούτο, έφαγα μια ζαλάδα, σκοτείνιασαν όλα και μόλις πρόλαβα και έκατσα πριν πέσω..Παίρνω πίεση 9,5 μεγαλη 5,5 μικρή και 110 παλμούς..Πολύ ταχυκαρδία και μέχρι να συνέλθω..αφήστε..Ξάπλωσα 10 λεπτάκια, συνήλθα και ήρθα στο γραφείο μέχρι το βράδυ πάλι..Θέλω άδεια..Δεν την παλεύω..Εν τω μεταξύ, δεν βολεύομαι πια στον ύπνο, ξυπνάω και 1-2 φορές για τουαλέτα, είναι και η ζέστη και πονάει και η μέση μου τώρα τις τελευταίες μέρες όταν κοιμάμαι..οπότε δεν ξεκουράζομαι όσο παλιά στον ύπνο..Χρειάζομαι διακοπές και κάνω υπομονή μέχρι το Σαβ/κο..

Nikaki, πολύ καλές τιμές έχει αυτό το μαιευτήριο..Είναι καμιά ιδιωτική κλινική ίσως σε επαρχία ? Μια φίλη μου γέννησε με τέτοιες τιμές σε μια ιδιωτική στην Πάτρα..

Πετρινα μου, φαντάζομαι ο άντρας σου θα τρελαθεί με τη μπουμπού..του άξιζε όμως..εσύ έχεις 3 πρίγκιπες δικούς σου..να μην έχει κι αυτός την πριγκιπισσα του ? χαχαχα...

Αχ κορίτσια μου..Άντε να περάσει ο καιρός..να μεγαλώσουν οι κοιλίτσες και τα μωρά μας και να έρθουν να μας ομορφύνουν τη ζωή..Ανυπομονώ..

Δυσκολο αυτο με τη πιεση Πενυ μου...γενικα εχεις χαμηλη ή μονο τωρα στην εγκυμοσυνη?Απλα θελει προσοχη μη σε πιασει στην οδηγηση η σε φαση που εισαι μονη καπου στο δρομο.Μεγαλο αγχος κι αυτο.

Το καλοκαιρακι ηδη εχει ξεκινησει την αντιστροφη μετρηση του για το τελος...κ σε 25 μερες ξεκιναει το φθινοπωρο ''λεμε τωρα'',οποτε θα κοντευουμε κ τον στοχο μας σιγα σιγα...περναει γρηγορα ο καιρος κ δεν θα το καταλαβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα λιγο τα πανω μου με τα καλα αποτελεσματα εχθες κ σημερα δεν εκατσα καθολου.Εφερα βολτα ολο το σπιτι μεσα κ εξω κ αν τρομερα κουρασμενη εβγαλα το αχτι μου κ το συμμαζεψα οπως ηθελα...ουφ!Τωρα λεω να ξεκουραστω ''αν με αφησουν'' :)

Link to comment
Share on other sites

Πετρίνα μου, πάντα είχα θέμα με χαμηλή πίεση, ειδικά το καλοκαίρι..Απλά τώρα με την εγκυμοσύνη έχει επιβαρυνθεί σχετικά, γιατί με πιάνει πιο συχνά τον τελευταίο καιρό και έχει λίγο χειροτερέψει, γιατί συνοδεύεται από ταχυκαρδία και υψηλούς παλμούς..Θα ρωτήσω και το γιατρό μου βέβαια και θα μου πει μάλλον να κάνω υπομονή.. Σχετικά με τον καιρό..έχεις δίκιο..σκεφτόμουν πως ποτέ δεν περίμενα πως θα χαιρόμουν που έρχεταο το φθινόπωρο και ο χειμώνας, αλλά φέτος ανυπομονώ μπορώ να πω..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηρα λιγο τα πανω μου με τα καλα αποτελεσματα εχθες κ σημερα δεν εκατσα καθολου.Εφερα βολτα ολο το σπιτι μεσα κ εξω κ αν τρομερα κουρασμενη εβγαλα το αχτι μου κ το συμμαζεψα οπως ηθελα...ουφ!Τωρα λεω να ξεκουραστω ''αν με αφησουν'' :)

Άστα αυτά που ξέρεις και κοίτα να προσέχεις..Μην κάνεις υπερβολές..Τουλάχιστον τώρα βάλε τα ποδαράκια ψηλά και κοίτα να ξεκουραστείς..Κι όσες είστε σπίτι κορίτσια και μπορείτε, ρίξτε κανένα μεσημεριανό υπνάκο..Εγώ ποτέ δεν κοιμόμουν μεσημέρι από παιδί, αλλά τώρα στις διακοπές λέω να το προσπαθήσω και να το εφαρμόσω..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Πετρίνα μου, πάντα είχα θέμα με χαμηλή πίεση, ειδικά το καλοκαίρι..Απλά τώρα με την εγκυμοσύνη έχει επιβαρυνθεί σχετικά, γιατί με πιάνει πιο συχνά τον τελευταίο καιρό και έχει λίγο χειροτερέψει, γιατί συνοδεύεται από ταχυκαρδία και υψηλούς παλμούς..Θα ρωτήσω και το γιατρό μου βέβαια και θα μου πει μάλλον να κάνω υπομονή.. Σχετικά με τον καιρό..έχεις δίκιο..σκεφτόμουν πως ποτέ δεν περίμενα πως θα χαιρόμουν που έρχεταο το φθινόπωρο και ο χειμώνας, αλλά φέτος ανυπομονώ μπορώ να πω..χαχαχα

Νομιζω πως δεν μπορεις να κανεις κ πολλα με την πιεση ομως ο γιατρος ξερει καλυτερα να σου πει.Ταχυκαρδιες εχω κ εγω ομως μου λεει πως ειναι φυσιολογικο αφου το σωμα μας δουλευει με εξτρα ρυθμους για τις αναγκες του μωρου.Δεν τον ανησυχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Άστα αυτά που ξέρεις και κοίτα να προσέχεις..Μην κάνεις υπερβολές..Τουλάχιστον τώρα βάλε τα ποδαράκια ψηλά και κοίτα να ξεκουραστείς..Κι όσες είστε σπίτι κορίτσια και μπορείτε, ρίξτε κανένα μεσημεριανό υπνάκο..Εγώ ποτέ δεν κοιμόμουν μεσημέρι από παιδί, αλλά τώρα στις διακοπές λέω να το προσπαθήσω και να το εφαρμόσω..

Στματαω εδω οποιαδηποτε δουλεια για σημερα κα απολαμβανω την πληρη ταξη που εβαλα.

Υπνο το μεσημερι ποτε μα ποτε δε μου βγηκε να παρω...απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου το θεωρω χασιμο χρονου ομως για σενα που εισαι ολη μερα στο ποδι ε ειναι το μονο που λογικο που το σκεφτεσαι για στις διακοπες κ κοιτα να το τηρησεις....

Link to comment
Share on other sites

πενυμου στην πατρα θα γεννησω και εγω και απ'οτι βλέπω στην ιδια κλινική με την γνωστή σου! Ολυμπιο λεγεται η κλινική! :)

πετρινα μου πως και πως περιμενω τον μπεμπακο μας!!!! Ο δευτερος αντρας της οικογενειας!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πετρίνα μου κι εγω το διάβασα πως οι ταχυκαρδίες είναι λογικές και αν έχουμε χαμηλή πίεση και αιματοκρίτη ένας λόγος παραπάνω, γιατί θέλει πιο πολύ προσπάθεια να φτάσει το αίμα στην καρδιά μας.. Είναι όμως κουραστικό όταν συμβαίνει, αλλά καταλαβαίνεις πως εκείνη την ώρα πρέπει να ηρεμήσεις και να ξαπλώσεις λίγο..

Πάντως 2 μέρες τώρα ίσως και από κούραση και όλα μαζί έχω πιο πολύ ανάγκη για γλυκό ή αλμυρό καμιά φορά..Σαν να ζητάω ενέργεια...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πενυμου στην πατρα θα γεννησω και εγω και απ'οτι βλέπω στην ιδια κλινική με την γνωστή σου! Ολυμπιο λεγεται η κλινική! :)

πετρινα μου πως και πως περιμενω τον μπεμπακο μας!!!! Ο δευτερος αντρας της οικογενειας!!!

Νικη μου, τέλεια ! Με το καλό και οι τιμές είναι σούπερ.. Και το 2κλινο ήσυχο θα είναι και θα έχεις και παρεούλα..Εδώ σε μας τόσο θα πάει στην καλύτερη το 3κλινο..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι (βάση αυχενικής)

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

Koutsouni22-----ΠΗΤ 17/11

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

sozi-----ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-ΙΑΣΩ

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι

update :D:D:D:D :P:p:p:p:p

Αγορακι εχω και εγω


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δροσερες καλημερες κοιλιτσες....

Ειδατε πως κ ο καιρος ειναι με το μερος μας...επιτελους σταματησε η αφορητη ζεστη ''για οσο κρατησει''.

Πως ειστε?

Σημερα ειναι για ελληνικο καφεδακι..με βουτες απο κουλουρακια φυσικα :D

Ολο το βραδυ με φαγουριζε η κοιλια μου κ σηκωθηκα 3 φορες να βαλω κρεμουλα...οι ραγαδες καραδοκουν κ μακαρι να τη γλιτωσω μεχρι το τελος...

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι (βάση αυχενικής)

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

Koutsouni22-----ΠΗΤ 17/11 αγοράκι

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

sozi-----ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-ΙΑΣΩ

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι

update :cool::cool::cool::cool::cool:

νομίζω τα αγοράκια υπερτερούν αυτο τον μήνα :)


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...