Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Πετρίνα μου, δε ρώτησα..Μου είπε μια φίλη που γέννησε πριν λίγους μήνες πως αυτό είναι τελική τιμή, έχοντας αφαιρέσει τα του ΕΟΠΥΥ..Θα ρωτήσω όμως και στο ΜΗΤΕΡΑ όταν πάω να δω τι θα μου πουν..

Εσύ πως τα πας ? Τα μικρά σου είναι όλα καλα ? Περιμένω πως και πως την άδεια να καθίσω λίγο, να πάω παραλία για καφέ ή χυμό, να χαλαρώσω και να κοιμηθώ..Τώρα που μεγάλωσε η κοιλιά μου με δυσκολεύει τόσες ώρες το γραφείο καθιστή..Αλλά σκέφτομαι πως πάλι καλά που δεν έχει και ορθοστασία η δουλειά..να μη γκρινιάζουμε μόνο..να λέμε και τα θετικά..χαχαχα

Ειναι εξισου επωδυνη η καθιστη δουλεια οπως κ η ορθοστασια οταν εισαι εγκυος...ολα μας φταινε,δεν βολευομαστε,ζεσταινομαστε αστα...αυτοι οι αντρες μας τι τραβανε με τοσες ορμονες :shock:

Οι φετινες διακοπες σας θα ειναι κ οι τελευταιες σας που θα ειστε δυο....οι επομενες με το καλο θα ειναι μια αλλη ζωη που ουτε εχτε φανταστει..παντα με τη καλη σημασια τα λεω...γι'αυτο να τις περασετε ρομαντικα κ εντελως μοναχικα...κανοντας βεβαια ονειρα για το παιδακι σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πετρίνα μου...!!!! Συγχαρητήρια.....!!!!!!!! Επιτέλους ήρθε η κόρη...!!! Πωπω.. Χαρά ο άντρας σου κι εσύ και όλοι πιστεύω στο σπίτι εεε ??? Χαχαχα.. Το καλύτερο βέβαια είναι πως όλα είναι καλά και είναι υγιέστατο φυσικά, αλλά και μια κόρη μετά από 3 γιους όσο να είναι..είναι φοβερό νέο..Με το καλό λοιπόν..!!!

Όσο για τις διακοπές μας..έτσι τις έχω φανταστεί..μόνοι μας, ήρεμα, μοναχικά και να κάνουμε όνειρα..Να χαρούμε λίγο την ησυχία και την απομόνωση..Του χρόνου θα έχουμε τη σουσουράδα μας που θα θέλει παιχνίδια και φωνές..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Κοντεψα να πεθανω σημερα απο τη ζεστη. Δεν μπορω να συνελθω. Πινω νερα χυμους.... πολυ ζεστη. Μονο στην παραλια ειμαι καλα. Εγω καμπυλη θα κανω 20 αυγουστου για να ειναι κοντα στο ραντεβου μου. Και απο οτι θυμαμαι μου εγραψε και ουρικο οξυ και κατι αλλες τετοιες..... αλλης ηλικιας εξετασεις!!!!! Πειναω τοοοοοοσο πολυ. Θελω ολη μερα να τρωω. Αλλα ολη μερα!!!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kel μου, τότε κάτσε όλο παραλία να νιώθεις καλά και χαλαρή..χαχα..Αλλά σε ίσκιο πάντα..Εμάς μας περνάει από το μυαλό να πάμε 3-4 μέρες διακοπές σε κανένα ορεινό μέρος για δροσιά και ξεκούραση..Να χορτάσουμε καθαρό δροσερό αέρα και πράσινο..και ηρεμία κυρίως..Με πήρε η μαία τελικά όλα καλά με την καμπύλη..Κι εγώ τέλος Αυγούστου έχω ραντεβού με το γιατρό και θα έχουμε μπει πια 7ο..Τι καλά..Λιγότερο άγχος πιστεύω τότε, αφού τα παιδάκια μας θα έχουν μεγαλώσει αρκετά μέχρι τότε..

Πάντως κι εγώ πεινάω περισσότερο πια τις τελευταίες μέρες αλλά τρώω κάθε 2 ώρες κάτι μικρό, γιατί το στομάχι μου πιέζεται πολύ πια και δε θέλω να ξαναρχίσω καούρες και την αίσθηση πως μου ανεβαίνει το φαγητό..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εξισου επωδυνη η καθιστη δουλεια οπως κ η ορθοστασια οταν εισαι εγκυος...ολα μας φταινε,δεν βολευομαστε,ζεσταινομαστε αστα...αυτοι οι αντρες μας τι τραβανε με τοσες ορμονες :shock:

Οι φετινες διακοπες σας θα ειναι κ οι τελευταιες σας που θα ειστε δυο....οι επομενες με το καλο θα ειναι μια αλλη ζωη που ουτε εχτε φανταστει..παντα με τη καλη σημασια τα λεω...γι'αυτο να τις περασετε ρομαντικα κ εντελως μοναχικα...κανοντας βεβαια ονειρα για το παιδακι σας!!!

Συγχαρητηρια για τον υγιεστατο κοριτσαρο!!! Τιποτσ δεν τραβανε με τις ορμονες.... ποιος τα κουβαλαει... ποιος ζεσταινεται... οσο για το τελευταια χρονια μου ελεγε εχθες ο αδελφος μου που ειναι διακοπες με δυο παιδια 3.5 χρονων και 6 μηνων (και μαλιστα σε καμπινγκ) οτι για να κατεβουν στην παραλια δινουν σοου. Η νυφη μου κατεβαινει με τα μωρα και ο αδελφος μου με ολη την προικα. Σωσιβιο μικρο, σωσιβιο μεγαλο, μπρατσακια, μασκες, κουβαδακια, σωσιβιο για το μωρο, πισινουλα για εξω..... και πολλα πολλα αλλααααααααααα..... και ο καλος μου γκρινιαζει που απλα μου κουβαλαει ομπρελα κ ξαπλωστρα...... μα να καω???? Και σημερα δεν με πηγε για μπανιο.....ηθελε ξεκουραση!!!!! Αυτος επρεπε να κουβαλαει το μωρο..


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kel μου, τότε κάτσε όλο παραλία να νιώθεις καλά και χαλαρή..χαχα..Αλλά σε ίσκιο πάντα..Εμάς μας περνάει από το μυαλό να πάμε 3-4 μέρες διακοπές σε κανένα ορεινό μέρος για δροσιά και ξεκούραση..Να χορτάσουμε καθαρό δροσερό αέρα και πράσινο..και ηρεμία κυρίως..Με πήρε η μαία τελικά όλα καλά με την καμπύλη..Κι εγώ τέλος Αυγούστου έχω ραντεβού με το γιατρό και θα έχουμε μπει πια 7ο..Τι καλά..Λιγότερο άγχος πιστεύω τότε, αφού τα παιδάκια μας θα έχουν μεγαλώσει αρκετά μέχρι τότε..

Πάντως κι εγώ πεινάω περισσότερο πια τις τελευταίες μέρες αλλά τρώω κάθε 2 ώρες κάτι μικρό, γιατί το στομάχι μου πιέζεται πολύ πια και δε θέλω να ξαναρχίσω καούρες και την αίσθηση πως μου ανεβαίνει το φαγητό..

Εχεις κ συ καουρες???? Νιωθω λιιιιιγο καλυτερα τελευταια. Ειλικρινα οσο περναει ο καιρος δεν αντεχω καθολου τη ζεστη. Αυριο απο το πρωι μεχρι το απογευμα παραλια. Παμε σε παραλια με beach bar για να εχουμε τα απαραιτητα αλλα συνηθως καθομαστε παραδιπλα με την δικη μας ομπρελα. Δεν κανουν καλη δουλεια οι δικες τους ομπρελες και πραγματικα θελουμε σκια!!! 5 λεπτα περπατησα στον ηλιο και με κραταγαν. Μπραβο για την καμπυλη. Ας ελπισω οτι θα την βγαλω κ γω και οτι θα ειναι καλη


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου !!! Δεν την παλεύω και εγω με την ζέστη...κάνω ντουζ ανα μια ώρα γα να είμαι οκ....Πήγα σήμερα σε μια τράπεζα να πληρώσω κάτι και μου λέει η ταμίας : πότε γεννάτε ? Στον μήνα σας δεν είστε ???:shock::shock::shock::shock::shock: της λέω οτι είμαι 6,5 μηνών και μου λέει κοιλάρα έχετε :mad::mad::mad::mad::mad:

Πετρίνα 84 μπράβο κοπέλα μου για την β επιπέδου αλλα και για τον τράχηλο :D:D:D:D


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kel πόσο δίκιο έχεις..Αυτό είπα κι εγώ χθες στον άντρα μου που στριφογυρνούσα για να κοιμηθώ..έβαζα μαξιλάρι δεξιά, μαξιλάρι αριστερά, η κοιλιά να πιέζει και να πιέζεται και το μωρό να κλωτσάει, τα πλευρά να πιέζονται και να πονάνε, η μέση να με πιάνει λίγο, το φαγητό να μου ανεβαίνει στο λαιμό και να πρέπει να σηκώσω το άλλο μαξιλάρι, η ζέστη να βαράει κόκκινο, το αμυγδαλέλαιο στην κοιλιά να με ζεσταίνει περισσότερο, το σορτσάκι να το βγάλω γιατί πλέον δεν παλεύεται στον ύπνο, σκέτη μπλούζα..και εκεί που υποφέρω έτσι..μου λέει "κι εγώ δυσκολεύομαι λίγο με την κοιλιά μου που πάχυνα" (έχει πάρει 3 κιλά) και του λέω..Μπορείς να το κουβαλήσεις λίγο εσύ και να πάρω εγώ μόνο 3 κιλάκια ομοιόμορφα κιόλας ? Και μόλις του είπα όσα συνέβαιναν εκείνη τη στιγμή στο σώμα και στο μυαλό μου ταυτόχρονα μου είπε "έχεις δίκιο αγάπη μου..πάω να βάλλω το air condition να έρχεται λίγο δροσιά.."χαχαχα..Μακάρι να μπορούσαν να κουβαλήσουν την κοιλίτσα μας 2-3 μέρες όχι παραπάνω και ειδικά σε μεγαλύτερο μήνα..Αν και μεταξύ μας..δε θα το άλλαζα κιόλας..χαχαχα..

Χαλάλι για τα παιδάκια μας, αλλά ας μας δείχνουν τουλάχιστον κατανόηση..Αν και όπως είπε χθες ο άντρας μου ακόμα δεν γκρινιάζω...Στις διακοπές δύσκολο..άρα όλη τη γκρίνια θα τη φαει από Σεπτέμβρη..χαχαχα

Titiko μου, μ@λ@κας λίγο αυτός που στο είπε..αλλά δες το θετικά και περήφανα για την κοιλίτσα/κοιλάρα σου..χαχαχα..Άλλωστε είναι πιο άνετο το μωράκι σου εκεί μέσα..χαχα

Kel, εγώ με το στομάχι είχα 2 χρόνια πρόβλημα με καούρες, πόνο κτλ, έχω κάνει και γαστροσκόπηση πέρυσι μετά το γάμο μου, αλλά τον τελευταίο χρόνο είμαι πολύ Οκ έχοντας φτιάξει απλά τη διατροφή..πολλά και μικρά γεύματα, όχι πολλά λιπαρά, όχι πολλές σοκολάτες και γυμναστική..Ωστόσο, τώρα τις τελευταίες μέρες έχω πάλι λίγο θέμα, αλλά πολύ αντιμετωπισίμο ακόμα..Και πάλι καλά γιατί πίστευα πως θα με έπιανε αμέσως στην εγκυμοσύνη..Αν πχ είναι για τους 2 τελευταίους μήνες θα την παλέψω πιστεύω..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι (βάση αυχενικής)

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

Koutsouni22-----ΠΗΤ 17/11

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

sozi-----ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-ΙΑΣΩ

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι

update :D:D:D:D :P:p:p:p:p


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε Τitiko μπολύ γρήγορη..Μπράβο..Και μπηκε και το koutsouni κάποια στιγμή και δε μας είπε τί περιμένει..

Koutsouni, όταν ξαναμπορέσεις να γράψεις για πες μας αν έχεις μάθεις..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kel πόσο δίκιο έχεις..Αυτό είπα κι εγώ χθες στον άντρα μου που στριφογυρνούσα για να κοιμηθώ..έβαζα μαξιλάρι δεξιά, μαξιλάρι αριστερά, η κοιλιά να πιέζει και να πιέζεται και το μωρό να κλωτσάει, τα πλευρά να πιέζονται και να πονάνε, η μέση να με πιάνει λίγο, το φαγητό να μου ανεβαίνει στο λαιμό και να πρέπει να σηκώσω το άλλο μαξιλάρι, η ζέστη να βαράει κόκκινο, το αμυγδαλέλαιο στην κοιλιά να με ζεσταίνει περισσότερο, το σορτσάκι να το βγάλω γιατί πλέον δεν παλεύεται στον ύπνο, σκέτη μπλούζα..και εκεί που υποφέρω έτσι..μου λέει "κι εγώ δυσκολεύομαι λίγο με την κοιλιά μου που πάχυνα" (έχει πάρει 3 κιλά) και του λέω..Μπορείς να το κουβαλήσεις λίγο εσύ και να πάρω εγώ μόνο 3 κιλάκια ομοιόμορφα κιόλας ? Και μόλις του είπα όσα συνέβαιναν εκείνη τη στιγμή στο σώμα και στο μυαλό μου ταυτόχρονα μου είπε "έχεις δίκιο αγάπη μου..πάω να βάλλω το air condition να έρχεται λίγο δροσιά.."χαχαχα..Μακάρι να μπορούσαν να κουβαλήσουν την κοιλίτσα μας 2-3 μέρες όχι παραπάνω και ειδικά σε μεγαλύτερο μήνα..Αν και μεταξύ μας..δε θα το άλλαζα κιόλας..χαχαχα..

Χαλάλι για τα παιδάκια μας, αλλά ας μας δείχνουν τουλάχιστον κατανόηση..Αν και όπως είπε χθες ο άντρας μου ακόμα δεν γκρινιάζω...Στις διακοπές δύσκολο..άρα όλη τη γκρίνια θα τη φαει από Σεπτέμβρη..χαχαχα

Titiko μου, μ@λ@κας λίγο αυτός που στο είπε..αλλά δες το θετικά και περήφανα για την κοιλίτσα/κοιλάρα σου..χαχαχα..Άλλωστε είναι πιο άνετο το μωράκι σου εκεί μέσα..χαχα

Kel, εγώ με το στομάχι είχα 2 χρόνια πρόβλημα με καούρες, πόνο κτλ, έχω κάνει και γαστροσκόπηση πέρυσι μετά το γάμο μου, αλλά τον τελευταίο χρόνο είμαι πολύ Οκ έχοντας φτιάξει απλά τη διατροφή..πολλά και μικρά γεύματα, όχι πολλά λιπαρά, όχι πολλές σοκολάτες και γυμναστική..Ωστόσο, τώρα τις τελευταίες μέρες έχω πάλι λίγο θέμα, αλλά πολύ αντιμετωπισίμο ακόμα..Και πάλι καλά γιατί πίστευα πως θα με έπιανε αμέσως στην εγκυμοσύνη..Αν πχ είναι για τους 2 τελευταίους μήνες θα την παλέψω πιστεύω..

δεν θα σκάσω κι'ολας , ας έχω μεγάλη κοιλία και ας πάρω παραπάνω κιλά (αλλα να μην ξεφύγω πολυ ;) ) αμαν πια ...


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σκάσω κι'ολας , ας έχω μεγάλη κοιλία και ας πάρω παραπάνω κιλά (αλλα να μην ξεφύγω πολυ ;) ) αμαν πια ...

Σωστή σε βρίσκω..Εγώ έχω σκοπό να το ξεφτιλίσω στις διακοπές..Κι ας πάρω 5 κιλά σε 2 εβδομάδες..χαχαχα..Θα το απολαύσω όμως..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω τι βλέπω πετρινα μου κοριτσι εχουμε??????

Μπραβο κοπελα μου αργησε αλλα ηρθε!!! Με το καλο λοιπον!!!!

Εγω εχω γιατρο μετα τον 15αυγουστο απο κιλα ειμαι στα 5.300

προς το παρον και καμπυλη θα κανω αρχες Σεπτεμβρίου!

Αα και για τις τιμές που κουβεντιαζατε ο γιατρος μου εμενα παιρνει 1500 φυσιολογικο και 1800 καισαρική και στο μαιευτηριο 1350 σε δικλινο και 1650 σε μονο!

Τωρα για επιστροφες δεν ξερω να σας πω! :/


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες μου.

Πως κοιμηθηκατε?Εγω παλι χαλια.Λιγο η ζεστη,λιγο η μεση,λιγο μια λιγουρα που με ειχε πιασει για γλυκο,λιγο η αναγκη για τουαλετα ε παει κ αποψε ο υπνος.Απορω τι θα κανω στον 8ο :shock:

και'μεις χαρηκαμε που ολα ειναι καλα με το μωρο αλλα μου ειπε ο γιατρος να μην παιρνω αερα κ δε βαζω κ@λ@ κατω...αχ ποσο καλα με ξερει.

titiko οσο μεγαλη κι αν φαινεται η κοιλια σου αυτη τη στιγμη ειναι κ το καμαρι σου οποτε σκασιλα σου για ολα τα σχολια που ακους...τα κιλα κ η κοιλια θα φυγουν καποια στιγμη αλλα το κομπλεξ ορισμενων ανθρωπων ποτε!

Kel το σκηνικο που σου περιγραφει ο αδερφος σου ειναι αυτο που ολοι που εχουμε παιδια το ζουμε ''το χρονου με το καλο κ εσυ''.Το μονο καλο ειναι πως οταν μεγαλωσουν λιγο τα κουβαλανε μονα τους τα παιχνιδια τους!οσο για τη ζεστη κ τις καουρες μια απο τα ιδια κ εγω.

Πενυ ασε τον εαυτο σου χαλαρο κα απολαυσε το φαγητο στις διακοπες αρκει να μην υποφερεις μετα απο καουρες ή εμετους.Οπως ξαναειπα τα κιλα θα χαθουν.

Σημερα μαγειρευω κοκκινιστο κοτοπουλακι με ρυζι..αν κ τρωνε ψαρι κανονικα λογω της ημερας,εμεις θα το φτιαξουμε το βραδακι που θα ειναι κ ο μπαμπας μας εδω να μας το ψησει!

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω τι βλέπω πετρινα μου κοριτσι εχουμε??????

Μπραβο κοπελα μου αργησε αλλα ηρθε!!! Με το καλο λοιπον!!!!

Εγω εχω γιατρο μετα τον 15αυγουστο απο κιλα ειμαι στα 5.300

προς το παρον και καμπυλη θα κανω αρχες Σεπτεμβρίου!

Αα και για τις τιμές που κουβεντιαζατε ο γιατρος μου εμενα παιρνει 1500 φυσιολογικο και 1800 καισαρική και στο μαιευτηριο 1350 σε δικλινο και 1650 σε μονο!

Τωρα για επιστροφες δεν ξερω να σας πω! :/

Να'σαι καλα nikaki μου....η αληθεια ειναι πως ακομα δεν το εχω πιστεψει πως εχω κοριτσι...εχω ακομα μπροστα μου 2μιση μηνες να το κατανοησω κ να το πιστεψω.

Πολυ καλα τα κιλα σου.

Εσυ γιο εχεις?Μετα απο την κουκλα σου ερχεται κ ο πραγματικος ερωτας της ζωη σου.Ε ρε γλεντια...:DΣε ποιο μαιευτηριο εσυ θα γεννησεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...