Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλημερα!χαμος χθες στο forum!

καλα σας λενε ..αφηστε τις ηλικιες υσηχες...:P:p;)ειμαι σιγουρη πως ολες σας θα ειστε Κουκλες sexy μανες!!!!!:-P:-P

εγω ακομη δουλευω δυστυχως γιατι ο γιατρος μου λεει πως θελει να απασχολουμαι με κατι..αλλα εγω δεν την παλευω ρε κοριτσια!τα νευρα μου εκει μεσα!ετσι πηρα κ εγω αδεια αυτη τη βδομαδα!κ ειναι απο τις πιο κρισιμες βδομαδες στην εταιρια μας εν όψη Χριστουγεννων!κ παιρνω την εκδικηση μου που λειπω!;);)δεν ειμαι κακια αλλα με εχουν ταλαιπωρησει πολυ....

οσο για τις μυτες μας τις βουλωμενες Χριστινα ελα στρουμφισε κ την δικια μου!!!χααχαχα


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια! Χθες ειδα πολυ μεγαλη κινητικοτητα! 3 σελιδες απο το πρωι που ειχα να μπω! Εγω εκλεισα τα 34 τον Αυγουστο, και ειναι το πρωτο μου επισης. Οποτε μαλλον ειμαι η μεγαλυτερη "first time mom" της παρεας.

Σταματησα να δουλευω τον Ιουλιο (δουλευα σε τραπεζα στην ΝΥ) γιατι αποφασισαμε να επιστρεψουμε Ελλαδα με τον αντρα μου. Και πριν προλαβω να ξεκινησω να ψαχνω για δουλεια, εμεινα εγκυος! Οποτε η απασχοληση μας ηταν το να φτιαξουμε το σπιτι μας, αλλα επειδη ειχα τα χαλια μου δεν μπορουσα να κανω τιποτα. Τωρα που σταματησαν οι πρωινοι εμετοι και εχω μονο το βραδυ, καταφεραμε επιτελους να τελειωσουμε τα βασικα. Αυτη ειναι με λιγα λογια η δικη μου ιστορια. Α, επισης ειχα δυστυχως μια παλινδρομη τον Μαρτιο που μας περασε, αλλα ευτυχως, ολα καλα αυτη τη φορα και μολις εκλεισα το πρωτο τριμηνο μου'φυγε το πολυ αγχος.

αφησες την ΝΥ ??????:confused::confused:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο... και γω ζαλιστικα οταν το διαβασα.... τωρα καλύτερα?:rolleyes:

Καινούργια μέρα σε λίγο αρχίζει το ξυπνητηρι τρελά χτυπά και η χουζουροχριστίνα στρουμφογυρίζει νυστάζει και παραμιλά ξύπνα σήκω ξύπνα σήκω...Μην με ξυπνάτε απο τις 6 πριν ακόμα η μέρα να φέξει ξυπνητήρι χτυπάς σαν τρελό σε μισώ σε μισώ...

Καλημερούδια κοριτσάκια όπως καταλαβαίνετε σήμερα δεν ήθελα να σηκωθώ για να έρθω στο γραφείο αλλά είμαι εδώ...

tatti μου ναι είναι πολύ καλύτερο...τέλειο τώρα μπορώ να σε διαβάζω άνετα...

angelaki μου και βασ32 μου όλα καλά δεν με έχει πιάσει κρίση και αγχος ηλικίας ίσα-ίσα που τώρα νομίζω ότι είμαι πιο συνειδητοποιημένη απο όσο ήμουν στα 25-29 απλά σκέφτομαι πως περνάνε τα χρόνια....άσχετα αν εμείς αισθανόμαστε 25 χρονών ακόμα!!!

αννα22 συγνώμη αλλά διαφωνώ οτι δεν μας καταλαβαίνουν οι άνθρωποι που είναι κοντά μας η οικογένεια μας οι άντρες μας,τουλάχιστον ο δικός μου και με καταλαβαίνει και με βοηθάει. Νομίζω οτι παίζει ρόλο ο χαρακτήρας του καθενός.Μπορεί εμείς να νιώθουμε το μπεμπε στην κοιλίτσα αλλά δεν νομίζω ότι αυτοί απέχουν απο τις ευθύνες τους.φιλια σε όλες

Mariong κοντογειτονάκι καλημερα και σε σενα εγω μένω κατω πατησια ε κοντά είμαστε! να χαιρεσαι το γιόκα σου και το μπεμπάκι...μας δίνεις κουράγιο!!! ωχ ξεχαστηκα με περιμένει δουλειααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αφησα την ΝΥ γιατι η Ελλαδιτσα μας δεν συγκρινεται με τιποτα κοριτσια. Το καταλαβαινεις μονο οταν φυγεις μακρια και δεις οτι κανενα μερος του κοσμου δεν εχει ολα τα καλα μαζεμενα. Αφηστε που τα πραγματα πηγαιναν απ'το κακο στο χειροτερο στην ΝΥ λογω κρισης. Εχουμε κι εδω τα στραβα μας -δεν λεω- αλλα καμμια σχεση.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις βουλωμενες μυτες, διαβασα οτι ειναι συμπτωμα του β' τριμηνου της εγκυμοσυνης και νομιζω οτι χειροτερευει στο τριτο. Οποτε μαλλον πρεπει να κανουμε υπομονη γιατι θα αργησουμε να το ξεπερασουμε - εκτος αν οφειλεται σε κρυωμα.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα! Πως είστε σημερα? Εγώ έχω μια μικρή ανησυχία γιατι είμαι 20+4 και ακομα δεν εχω νιωσει τον μπεμπη μου. Αλλες κοπέλες στο forum είναι 18 και 19w και λένε ότι το εχουν νιώσει :-(

Κάτι ακομα, προχθες το βράδυ ένιωσα έναν πόνο σαν τραβηγμα ιδιαίτερα έντονο περιπου στο υψος που είναι οι ωοθηκες... Εχει τυχει σε καμια σας? Ειναι φυσιολογικο? Εχω την άλλη Τρίτη ραντεβού με το γιατρό μου κι έχω πολύ αγωνία!!!


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια!

Επιτέλους σας βρήκα και πάλι.

Πω-πω νέα! Τόσες σελίδες πως θα τις διαβάσω;

Μην ανησυχείς andria όλα καλά θα είναι, άλλες κοπέλες 'ακούν΄νωρίς το μωρό (εγώ πριν τις 17 εβδομάδες) και άλλες αργότερα.

Οσο για τα τραβήγματα μήπως είναι που μεγαλώνει η μήτρα; Αν εξακολουθεί καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου, να μην περιμένεις να έρθει η Τρίτη.

Μήπως έχετε αγοράσει κάποιο βιβλίο; Εγώ αγόρασα το παρακάτω:

http://www.ebooks.gr/book/111979

Εχει γραφτεί από γιατρό, μου αρέσει πολύ! Εχει και φωτογραφίες για το πως μεγαλώνει η κοιλίτσα σε διάφορα στάδια της εγκυμοσύνης :D


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Πως είστε σημερα? Εγώ έχω μια μικρή ανησυχία γιατι είμαι 20+4 και ακομα δεν εχω νιωσει τον μπεμπη μου. Αλλες κοπέλες στο forum είναι 18 και 19w και λένε ότι το εχουν νιώσει :-(

Κάτι ακομα, προχθες το βράδυ ένιωσα έναν πόνο σαν τραβηγμα ιδιαίτερα έντονο περιπου στο υψος που είναι οι ωοθηκες... Εχει τυχει σε καμια σας? Ειναι φυσιολογικο? Εχω την άλλη Τρίτη ραντεβού με το γιατρό μου κι έχω πολύ αγωνία!!!

Γλυκιά μανούλα, μην ανησυχείς... Ολα θα είναι καλά!!! Οπου να 'ναι θα τον καταλάβεις και εσύ τον μπέμπη σου!!! Μην ξεχνας ότι λένε ότι αν έχεις εμπρόσθιο πλακούντα αργείς να το καταλάβεις το μωράκι και έτσι και αλλιώς όλοι οι γιατροί σου λένε ότι μετά την 20η εβδομάδα το καταλαβαίνεις αν είναι και πρώτο παιδάκι... Ολες οι γυναίκες δεν είμαστε το ίδιο, οπότε μην αγχώνεσαι... Σκέψου ότι το μωράκι σου καταλαβαίνει τα πάντα πλέον!!!

Οσο για τις βουλωμένες μυτούλες και εγώ έχω ακούσει ότι είναι της εγκυμοσύνης!!! Εγώ κάθε πρωί ξυπνάω με βουλωμένη μυτούλα...:-(

Και εγώ δυστηχώς δουλέυω ακόμα... αλλά φυσιολογικά τον 7ο θα σταματησω βάση του ΙΚΑ... Ευτυχώς έχω πάρει άδεια αυτή την εβδομάδα να κάνω δουλίτσες...


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τη βουλωμένη μυτούλα μην στεναχωριέστε! Είναι φυσιολογικό, από την 17η εβδομάδα και μετά αυξάνονται όλες οι εκκρίσεις γιατί λειτουργούν ως 'απόβλητα' του μωρού.


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ευχαριστώ! Με καθησυχάσατε! Ο πόνος ήταν στιγμιαίος αλλά αν το ξανανιώσω θα παρω τον γιατρό μου αμέσως! Υ.Γ. Ο πλακούντας μου είναι προσθιος χαμηλος σύμφωνα με τον υπέρηχο. Ποσα ξερετε!!!!


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα εγκυούλες, πολύ κίνηση βλέπω σήμερα.

Εγώ σας περνάω όλες όμως, 36 με το πρώτο μπεμπε.

Μαράκι κατλαβαίνω απόλυτα τι λες. Εμείς είμασταν Βοστώνη και προς το τέλος εγώ δεν άντεχα. Τώρα έχουμε έρθει Λονδίνο και προς το παρών είναι μια μέση λύση γιατί και στην Ελλάδα μας φοβίζει λίγο το επαγγελματικό και η γραφειοκρατία. Αλλά είματε κοντά τώρα και ερχόμαστε συχνά. Με το μωράκι όμως δε ξέρω πόσο δύσκολα θα είναι.


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αχ βρε κορίτσια ευχαριστώ! Με καθησυχάσατε! Ο πόνος ήταν στιγμιαίος αλλά αν το ξανανιώσω θα παρω τον γιατρό μου αμέσως! Υ.Γ. Ο πλακούντας μου είναι προσθιος χαμηλος σύμφωνα με τον υπέρηχο. Ποσα ξερετε!!!!

Από τέτοιους πόνους άλλο τπτ, andria! Μην ανησυχείς, μπορεί να είναι σαν σφάχτης, σαν πίεση και βάρος, σαν τσίμπημα, σαν περιόδου ακόμη! Είναι φυσιολογικά όλα όμως! Και τα έχω αισθανθεί ολα αυτά! Η γιατρός όταν είχα πάει φρικαρισμένη μου είπε πως δεν ανησυχούμε με πόνους, αλλά αν δούμε αίμα...

Αυτό με τη βουλωμένη μύτη κι εγώ το παθαίνω το βράδυ, ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης, κατα διαστήματα. Τώρα είμαι κρυωμένη όμως... :-(

Εμείς κορίτσια ξεφύγαμε πολύ χθες...! :oops: Αγοράσαμε κούνια για τον μπεμπάκο! Και εξηγούμαι, γιατί όντως ακούγεται σαν να γεννάω αύριο! Την προηγούμενη εβδομάδα που είχαμε πάει στα mothercare με την πεθερά μου πήρα έναν κατάλογο και τον μελέτησα. Βρήκα μια κούνια που γίνεται κρεβάτι σε προσφορά 199? που μας άρεσε γιατί ήταν απλή, όμορφη και πρακτική, όπως τη θέλαμε δλδ. Σκέφτηκα προχθές να ρωτήσω αν έχουν αποθέματα, πήρα τηλ. και παντού στη Θεσσαλονίκη είχαν τελειώσει. Πήρα και στην πόλη που μένουν οι γονείς μου (μια ώρα από εδώ) και υπήρχε ένα τελευταίο κομμάτι! Έτσι πήγαμε χθες και την τσιμπήσαμε, είδαμε και τους γονείς μου με την ευκαιρία! Τώρα έχουμε ένα τεράστιο κουτί στο παιδικό και θα το έχουμε αρκετό καιρό ακόμη! Προς το τέλος θα τη στήσουμε κολλητά στο κρεβάτι μας, χωρίς το ένα κάγκελο για να έχω άμεση πρόσβαση.

Σήμερα ήρθε η πεθερά μου για καφέ και έφερε δωράκι κάτι ωραία γαλάζια σεντονάκια! Αν είχαμε και στρώμα θα ήμασταν κομπλέ! (θα έλειπε βέβαια το επίσημα τιμώμενο πρόσωπο!) :D

Πάντως εμένα μου κάνει καλό να ψάχνω μωρουδιακά και να το ρίχνω στην τρέλα, παρά να διαβάζω διάφορα ιατρικά για την εγκυμοσύνη και να αγχώνομαι όπως έκανα λίγο παλιότερα... ;)

Την Παρασκευή έχουμε ραντεβού να τον δούμε! :D

Πώς είστε σήμερα εσείς?!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Έχω καιρό να σας γράψω αλλά μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας.

Να 'μαι λοιπόν και πάλι για να σας πω κι εγώ τα νέα μου!

Την Δευτέρα πήγα στο γιατρό μου και είδαμε το μωράκι μας.

Μας είπε ότι όλα είναι μια χαρά και παρόλο που ήταν γυρισμένο πλάτη σε μας και με τα πόδια σταυρωμένα, ο γιατρός κατάφερε να το κουνήσει και τελικά άνοιξε το ένα ποδαράκι και καταφέραμε να δούμε....

Είναι αγοράκι :P

Ένα ακόμη αγοράκι στα μωρά του Απριλίου!

Με το καλό σε όλες τις μανούλες! :D

Link to comment
Share on other sites

island, συγχαρητήρια!!! :P Με το καλό!

1.ΒΑΡΒΑΡΑ Κ. ------>30/03/10 Γαλληνο ή Αγιο Λουκά (Αγοράκι)

2.irev ------------->30/03-08/04/10 ΕΛΕΝΑ (φύλλο άγνωστο)

3.angel_ ---------->31/03-03/04/10 ΕΛΕΝΑ (κοριτσάκι)

4.pik -------------->03/04/10 Αρεταίειο (Αγοράκι)

5.andria27 -------->03/04/10 ΙΑΣΩ (Αγοράκι)

6.touki ------------>06/04/10 Μητέρα (Κοριτσάκι)

7.mel -------------->06/04/10 (Αγοράκι)

8.alikys ----------->07/04/10 Μητερα(Αγορακι)

9.dimidana -------->07/04/10 "Χατζηκώστα" Ιωαννίνων (Κοριτσάκι)

10.Valia81 ---------->07/04/10 ΙΑΣΩ (Αγοράκι)

11.mary73 ---------->07/04/10 ΙΑΣΩ (Αγοράκι)

12.ELISAVET -------->08/04/10 (Αγοράκι)

13.dina84 ----------->08/04/10

14.strata------------>08-09/04/10

15.mariong ---------->09/04/10 Μητέρα (Κοριτσάκι)

16.Marakious -------->10/04/10 (ΜΗΤΕΡΑ) (Κορίτσι)

17.taniabell---------->11/04/10 (Μάλλον κοριτσάκι)

18.despoina82 ------->12/04/10 (Μάλλον αγοράκι)

19.Iwanna ---------->13/04/10 Βιοκλινική(Γαληνός) (Αγοράκι)

20.vatraxaki -------->13/04/10 Λητώ (Αγοράκι)

21.tatti-------------->13/04/10 (Αγοράκι)

22.BOBOLINOS------->16-20/04/10 (Αγοράκι)

23.βασ32 ----------->17/04/10 Ιασω

24.Χριστίνα Τουχα..-->17/04/10 Ιασώ

25.dim_angel -------->18/04/10, Νοσ. Αλεξάνδρα

26.Eirinaki ----------->18/04/10

27.teacher----------->18/04/10,καπου στα Τρικαλα (θελω κοριτσι)

28.demi-------------->18-25/04/10 Παπαγεωργίου Θεσ/νίκη (κοριτσάκι)

29.neraidoula -------->20/04/10 Mητέρα (Αγοράκι)

30.AngiCat----------->21/04/10 (Aγοράκι)

31.Annie ------------>24/04/10 Γενεσσις Θεσσαλονικη(Μάλλον αγοράκι)icon_rolleyes.gif

32.island ------------>25/04/10, Ιασώ (Αγοράκι)

33.Anna_22---------->26/04/10 (Μάλλον Ιασώ)

34.angie! ------------>26/04/10 Μητερα

35.Joanna30 --------->27/04/10 Λητώ (Aγοράκι)

36.thalia81 ---------->27/04/10

37.maraki2108-------->28/04/10 Μητέρα (Aγοράκι)

38.sfkr--------------->01/05/10 Έλενα

Αγοράκια 19 - Κοριτσάκια 7 :shock:


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Πως είστε σημερα? Εγώ έχω μια μικρή ανησυχία γιατι είμαι 20+4 και ακομα δεν εχω νιωσει τον μπεμπη μου. Αλλες κοπέλες στο forum είναι 18 και 19w και λένε ότι το εχουν νιώσει :-(

Κάτι ακομα, προχθες το βράδυ ένιωσα έναν πόνο σαν τραβηγμα ιδιαίτερα έντονο περιπου στο υψος που είναι οι ωοθηκες... Εχει τυχει σε καμια σας? Ειναι φυσιολογικο? Εχω την άλλη Τρίτη ραντεβού με το γιατρό μου κι έχω πολύ αγωνία!!!

Κι εγώ δεν τον έχω νιώσει ακόμα και κοντεύω να τρελαθώ.Τί γίνεται;;;;


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...