Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!!!!!!!!!Χριστουγεννιάτικη διάθεση βλέπω μας έπιασε!!!!!!!!!

Μακάρι αυτά τα Χριστούγεννα να είναι όπως τα ονειρευόμαστε όλες...

Πέρσι πέρασα τα χειρότερα Χριστούγεννα της ζωής μου και το μόνο που περιμένω είναι να κάνω τη β' επιπέδου και μετά να αρχίσω να κάνω όνειρα για το γιο μου!!!!!!!!!!!!!

Με το εμβόλιο τί γίνεται;;;;Σας ενημέρωσαν οι γιατροί σας;;;;


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια καλημέρα και σένα Χριστίνα.Χαιρομαι γιατι διακρίνω πολύ ενθουσιασμο.

Παρόλα αυτα οφείλω να ομολογήσω οτι έμενα μου συμβαίνουν πολλές κρισεις να το πω ?φάσεις να το πω? μεγάλησ κυκλοθυμίας όπως σήμερα που ειμαι στις μαυρες μου με τελείεως ασήμαντες αφορμες. Ακουω συχνά να λένε οτι ευθύνονται οι ορμόνες για τη συχνή αλλαγή της διαθεσης.

Συμβαινει και σε εσας????? Δυστυχώς εμένα μου συμβαινει τουλαχιστον μια φορά την εβδομάδα. Ευτυχώς με στηρίζει ο αντρας μου --ο οποίο τυγχάνει να ειναι Ψυχολόγος-- αλλά όπως και να το κάνεις χαλίεμαι τοσο πολύ πουουτε η σκέψη του μωρου με ευχαριστει ουτε τίποτα εκεινες τις μέρες. Ασε που βάζω και τα κλάματα. Εχω περιορισει και τη δουλειά κ αστα να πάνε

Ελπίζω να μη σας χάλασα τη διαθεση με τις μιζερες σκέψεις μου -συγχωρέστε με αν το ΄έκανα:-(

σε καταλαβαινω καλη μου.κ εγω το παθαινω οπως επισης νευριαζω με το παραμικρο!!!!!κ ευτχως κ εμενα ο αντρας μου με καταλαβαινει κ μου συμπαραστεκεται..αλλα για ποσο ακομη θα το κανει?:confused::tongue:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια καλημέρα και σένα Χριστίνα.Χαιρομαι γιατι διακρίνω πολύ ενθουσιασμο.

Παρόλα αυτα οφείλω να ομολογήσω οτι έμενα μου συμβαίνουν πολλές κρισεις να το πω ?φάσεις να το πω? μεγάλησ κυκλοθυμίας όπως σήμερα που ειμαι στις μαυρες μου με τελείεως ασήμαντες αφορμες. Ακουω συχνά να λένε οτι ευθύνονται οι ορμόνες για τη συχνή αλλαγή της διαθεσης.

Συμβαινει και σε εσας????? Δυστυχώς εμένα μου συμβαινει τουλαχιστον μια φορά την εβδομάδα. Ευτυχώς με στηρίζει ο αντρας μου --ο οποίο τυγχάνει να ειναι Ψυχολόγος-- αλλά όπως και να το κάνεις χαλίεμαι τοσο πολύ πουουτε η σκέψη του μωρου με ευχαριστει ουτε τίποτα εκεινες τις μέρες. Ασε που βάζω και τα κλάματα. Εχω περιορισει και τη δουλειά κ αστα να πάνε

Ελπίζω να μη σας χάλασα τη διαθεση με τις μιζερες σκέψεις μου -συγχωρέστε με αν το ΄έκανα:-(

κοριτσάκι καλημέρα δεν θέλω τέτοια πρέπει να ανέβεις...σκέψου θετικά πράγματα όπως χριστούγεννα, στόλισμα δέντρου,μελομακάρονα κουραμπιιέδες μιαμ-μιαμ, κάλαντα και τέτοια...επίσης σκέψου το μωράκι σου που θα ακούει και θα αισθάνεται την μανούλα του στεναχορημένη...αυτό λογικά πρέπει να σου δίνει δύναμη για αλλαγή διάθεσης...χαμόγελο τώρα please:p:p:p:p axxx δεν είμαστε και κοντά να κάνουμε και παρέα αλλά στο νοσοκομείο αν πετύχουμε τις μέρες θα γνωριστούμε και θα γνωριστουν και τα μπεμπε...υπομονή κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε και πιστευω ότι σύντομα με τον ερχομο των χριστουγλεννων θα σου ανέβει και η διάθεση....φιλάκια:tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

μου την δινει το τικεράκι μου....θα το στρουμφίσω....ξανά...ααααα σήμερα δεν είμαι για δουλειά είμαι για άλλα πράγματα ανεβασμένα χιχιχ!!!

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω καλη μου.κ εγω το παθαινω οπως επισης νευριαζω με το παραμικρο!!!!!κ ευτχως κ εμενα ο αντρας μου με καταλαβαινει κ μου συμπαραστεκεται..αλλα για ποσο ακομη θα το κανει?:confused::tongue:

θα το κάνει συνέχεια γιατί σε αγαπά και σενα και το μωρουλίνι σας και θα σε στηρίζει πάντα όπως και συ νομίζω...:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα!!!!!!!!!Χριστουγεννιάτικη διάθεση βλέπω μας έπιασε!!!!!!!!!

Μακάρι αυτά τα Χριστούγεννα να είναι όπως τα ονειρευόμαστε όλες...

Πέρσι πέρασα τα χειρότερα Χριστούγεννα της ζωής μου και το μόνο που περιμένω είναι να κάνω τη β' επιπέδου και μετά να αρχίσω να κάνω όνειρα για το γιο μου!!!!!!!!!!!!!

Με το εμβόλιο τί γίνεται;;;;Σας ενημέρωσαν οι γιατροί σας;;;;

καλημέρα κοριτσάκι, με το εμβόλιο τίποτα εμένα ο γιατρός μου προς το παρόν δεν είναι θετικός. αποφεύγω τρένα, λεοφωρεία και μαζόξεις με πολύ κοσμό, πλένω χεράκια συχνά στην δουλειά είμαι με οινόπνευμα και dettol ε αυτά και ο θεός βοηθός:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Αρχίσαμε και μετρλαμε τα χαπια μας σαν τους γέρους.Εγω παίρνω 2 filicine 2 σιδηρο την ημέρα.Του ζητησα να μου δώσει και ασβεστιο γιατι δεν ειμαι τοσο fun των γαλακτοκομικων αλλα μου είπε οτι προκαλουν προωρες συσπασεις και γι αυτο δεν μου δινει.Δεν ξερω αν θα μου δώσει και αργότερα.

maraki2108 στην αρχη κι εγω είχα τρομερο προβλημα με το σιδηρο.Το είχα σταματησει αλλα απο οταν αρχισα να νιωθω καλυτερα με το στομαχι δεν με ενοχλει καθολου ακομα και νηστικη να το πάρω και να φάω μετα απο ωρες.

Ευχομαι να απαλαχτεις κι εσυ γρηγορα απο αυτες τις απαισιες αναγουλες.

tatti τον ιδιο γιατρο εχουμε τελικα.Τον εχεις χρονια ή τωρα λογω εγκυμοσυνης;Εγω ειχα παει προ εγκυμοσυνης δυο φορες για τεστ παπ και αφου τον ήξερα πήγα και οταν εμεινα εγκυος.Με προβληματιζει ομως το γεγονος οτι ενω με βλεπει καθε τρεις με τεσσερεις εβδομάδες νοιωθω οτι καθε φορα ειναι σαν να με βλέπει πρωτη φορα.Δεν με θυμάτε καθόλου,κι αυτο με φοβίζει.Το νοιώθεις κι εσυ αυτο;

Υπάρχει αλλη κοπέλα που να νιώθει οτι ο γιατρος της δεν τη θυμάτε κάθε φορα που παει για υπεριχο;

βασ32 εγω στην αρχη ήμουν πολυ ευσυγκυνητη.Τώρα νευριαζω ευκολα και δεν σηκωνω δευτερη κουβέντα ουτε στη δουλεια.Δεν έχω καθόλου υπομονη.

Καλο υπολοιπο σε ολες .Εγω φευγω για δουλεια. Φιλια


dtMvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Annie ,Xristina, Joanna30

σας ευχαριστώ για τη υποστήρηξη. Ειναι πραγματι πολύ ενοχληικο αυτο που μου συμβαίνει συχνά. Ξέρεις τι ειναι να βλέπεις τη ζωη όλη μαυρη ξαφνικά με τελειώς ασημαντες αφορμές?? Αχ τρελές ορμόνες τα μας κανετε!!!!Στεναχωριέαμαι γιατι ξέρω το αντιλαμβάνεται και το μώρο αυτο και δεν ειανι καλο για αυτο. Έχω διαβάσει οτι τα έβρυα έχουν μνήμη. Αλλοιμονο μας αν σχυει αυτο . Δεν ειμαστε όμως και ρομποτ να παταμε το κουμπί και ναγελάμε συνέχεια. Έχουμε και συναισθήματα και θετικά και αρνητικά. Το σημαντικοτερο ειναι να υπάρχει συμπαράσταση απο τους συζύγους κυρίως.

Σας ευχαριστώ ετσι και αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Στρούμφισε το, το τικεράκι σου Χριστίνα και μετά σε περιμένει και το δικό μου που είναι λίγο καθυστερημένο να του κάνεις τα ίδια!!! :D;)

Εγώ με το calcioral που είναι μασώμενο ασβέστιο ξέρετε τί κάνω; Το καταπίνω όπως είναι, με πολύ νερό γιατί με αηδιάζει τον τελευταίο καιρό...! :oops: Καλώς ή κακώς, προκειμένου να τα βγάλω όλα...

Νομίζω πως το φολικό οξύ, που εκτός του ότι στο πρώτο τρίμηνο προστατεύει το μωρό από κάποιες βλάβες του νευρικόυ συστήματος, γενικώς βοηθά να ανέβει η φεριτίνη, που είναι η αποθήκη σιδήρου στον οργανισμό μας. Και κατ' επέκταση ανεβάζει τον αιματοκρίτη... Ρωτήστε όσες έχετε πρόβλημα αναιμίας τον γιατρό σας...

Η μύτη μου, μού την έχει δώσει! Επιμένει να είναι συναχωμένη και βουλωμένη! Θα την στρουμφίσω...


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Αρχίσαμε και μετρλαμε τα χαπια μας σαν τους γέρους.Εγω παίρνω 2 filicine 2 σιδηρο την ημέρα.Του ζητησα να μου δώσει και ασβεστιο γιατι δεν ειμαι τοσο fun των γαλακτοκομικων αλλα μου είπε οτι προκαλουν προωρες συσπασεις και γι αυτο δεν μου δινει.Δεν ξερω αν θα μου δώσει και αργότερα.

maraki2108 στην αρχη κι εγω είχα τρομερο προβλημα με το σιδηρο.Το είχα σταματησει αλλα απο οταν αρχισα να νιωθω καλυτερα με το στομαχι δεν με ενοχλει καθολου ακομα και νηστικη να το πάρω και να φάω μετα απο ωρες.

Ευχομαι να απαλαχτεις κι εσυ γρηγορα απο αυτες τις απαισιες αναγουλες.

tatti τον ιδιο γιατρο εχουμε τελικα.Τον εχεις χρονια ή τωρα λογω εγκυμοσυνης;Εγω ειχα παει προ εγκυμοσυνης δυο φορες για τεστ παπ και αφου τον ήξερα πήγα και οταν εμεινα εγκυος.Με προβληματιζει ομως το γεγονος οτι ενω με βλεπει καθε τρεις με τεσσερεις εβδομάδες νοιωθω οτι καθε φορα ειναι σαν να με βλέπει πρωτη φορα.Δεν με θυμάτε καθόλου,κι αυτο με φοβίζει.Το νοιώθεις κι εσυ αυτο;

Υπάρχει αλλη κοπέλα που να νιώθει οτι ο γιατρος της δεν τη θυμάτε κάθε φορα που παει για υπεριχο;

βασ32 εγω στην αρχη ήμουν πολυ ευσυγκυνητη.Τώρα νευριαζω ευκολα και δεν σηκωνω δευτερη κουβέντα ουτε στη δουλεια.Δεν έχω καθόλου υπομονη.

Καλο υπολοιπο σε ολες .Εγω φευγω για δουλεια. Φιλια

joanna30

νομίζω σε καταλαβαινω . Πρεπει να σε φοβίζει και σε προβληματιζει οταν αισθανεσαι να σε βλέπει για πρώτη φορά. Ξέρεις οι γυναικολογοι έχω καταλάβει ζούνε τρελή ζωή τελειως μπορει να κανουν α κοιμηθούν κ 2 24ωρα και η κουρσαση τους βγαινει πάνω μας. Εγώ πιστευω σε ψιλιθυμάται ισως δεν θυμ'αται τι ακριβώς ειπατε την τελευταια φορά.

Ειναι καθηγητης μηπώς αυτοι βλέπεουν εκατοντάδες γυναικες. Σε δημοσιο ή ιδιωτικο ???

Να ξερεις έχει πανατα το ιστορικο σου δεν προκειται να σε ξεχάσει τελειως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε σήμερα! Εγώ είμαι μια χαρά αλλα έχω ενα μικρό προβλημα... ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!! Δεν μπορώ άλλο στο γραφείο, έχει τόσο ωραία μέρα εξω.. για βόλτα, για καφεδάκι, για ψώνια... Πως θα περάσει η ώρα???


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! σήμερα ξύπνησα και εγώ πάρα πολυ ωραία, κοιμήθηκα σχεδόν χωρίς καθόλου διακοπές τη νύχτα, δουλίτσες στο σπίτι δεν έχω, οπότε χουζουρεύω και τεμπελιάζω. Λέω να κάνω λίγο γιόγκα που έχω κατεβάσει απο το youtube αλλά ψιλοβαριέμαι...

neraidoula ευχαριστώ για την απάντηση, εντάξει, έχω ηρεμήσει αρκετά. Βασικά από τη φύση μου δεν αγχώνομαι αλλά κυρίως ψάχνομαι! Θέλω να ξέρω απο πριν ότι ολα θα είναι οπως πρεπει (παρθένος βλέπεις! είμαι ψείρας ώρες ωρες!)

αχ χριστούγεννα... ναι και εγώ με βλέπω να στολίζω πριν μπεί ο Δεκέμβρης. Μάλλον την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω και τις βόλτες στα μαγαζιά με τα χριστουγεννιάτικα! Δεν πειράζει που κάποιες κοπέλες έχουν άσχημη διάθεση και νεύρα. Εννοείται ότι δεν είμαστε ρομπότ. Εξάλλου τα μωράκια μας την περνάνε ζάχαρη σίγουρα εκεί που βρίσκονται!

φιλάκια σε όλες!

Επεξεργάστηκαν by touki

 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Στρούμφισε το, το τικεράκι σου Χριστίνα και μετά σε περιμένει και το δικό μου που είναι λίγο καθυστερημένο να του κάνεις τα ίδια!!! :D;)

Εγώ με το calcioral που είναι μασώμενο ασβέστιο ξέρετε τί κάνω; Το καταπίνω όπως είναι, με πολύ νερό γιατί με αηδιάζει τον τελευταίο καιρό...! :oops: Καλώς ή κακώς, προκειμένου να τα βγάλω όλα...

Νομίζω πως το φολικό οξύ, που εκτός του ότι στο πρώτο τρίμηνο προστατεύει το μωρό από κάποιες βλάβες του νευρικόυ συστήματος, γενικώς βοηθά να ανέβει η φεριτίνη, που είναι η αποθήκη σιδήρου στον οργανισμό μας. Και κατ' επέκταση ανεβάζει τον αιματοκρίτη... Ρωτήστε όσες έχετε πρόβλημα αναιμίας τον γιατρό σας...

Η μύτη μου, μού την έχει δώσει! Επιμένει να είναι συναχωμένη και βουλωμένη! Θα την στρουμφίσω...

καλημέρα στρουμφίτσα θα τα στρουμφίσω όλα σήμερα και τα τικεράκια μας που είναι τα ζώα μου αργά και την μυτούλα σου που σε ταλαιπωρεί η κακούργα:tongue::tongue::tongue:σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση ζουζούνα:-P

Link to comment
Share on other sites

βασ32 αν δεν ειχε και το ιστορικο τοτε ηταν που οντος δεν θα με ήξερε καθολου αλλα αυτη η αισθηση ειναι που με νευριαζει.Οντος υπαρχουν φορες που τον βλέπεις να σερνεται.Ειναι ομως πολυ καλός στη δουλεια του.Μου ειχε κανει εντυποση στην αρχη με την αποκολληση που τον ειχα παρει τηλεφωνο κλαιγοντας και μου μιλουσε στο τηλεφωνο μια ωρα να με καθησυχασει και ειμαι σίγουρη οτι τοτε δεν με θυμώταν σιγουρα.

Επισεις μια συμβουλη.

Εμένα η καταθλιψη μου περασε οταν σταματησαν οι αναγουλες και ξεκινησα δουλεια που απασχολουσα το μυαλο μου με αλλα πραγματα,με βοηθησαν και οι συναδελφοι και συζυτησεις με κοριτσια που έχουν ήδη παιδια και σου λένε ιστοριες για τα πρωτα βηματα τα πρωτα λογακια κτλ.

προσπαθησε να απασχολεις το μυαλο σου με ασχετα και ευχαριστα να κανεις παρεες που σε ευχαριστουν και σε κανουν να περνας καλα.Και αν δεν δουλευεις βρες κατι να κανεις να απασχολεις το μυαλο σου.Βγες εξω.


dtMvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε σήμερα! Εγώ είμαι μια χαρά αλλα έχω ενα μικρό προβλημα... ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!! Δεν μπορώ άλλο στο γραφείο, έχει τόσο ωραία μέρα εξω.. για βόλτα, για καφεδάκι, για ψώνια... Πως θα περάσει η ώρα???

με ξεσηκώνεις και μενα και γω στο γραφείο είμαι και όπως καταλαβαίνεις όρεξη για δουλειά δεν εχω τι λέτε κορίτσια πάμε για καφεδάκι και shopping therapy???:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...