Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Ωχ!παει αλλη μια κουραστικη ημερα,ελαβε τελος.Εκατσα στον καναπε μολις εβαλα τα παιδια για υπνο..........και καταρρεω!!:(:(βΑυριο χοιρινες μπουκιτσες λεμονατες στο μενου μας με ρυζακι ,εσεις?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια πως πανε οι εξετασεις σας αιματοκριτης κτλ ??εγω απο δευτερα θα κανω εξετασεις ουρων και αιματος για αυτον το μηνα ελπιζω να εμεινε τουλαχιστον σταθερος....

Εγώ πάντως λόγω αναιμίας, είχα στο 1ο τρίμηνο 34 αιματοκρίτη .. και τώρα στο 2ο που έκανα πάλι εξετάσεις, μου πήγε στο 30. Ο γιατρός βέβαια λέει πως για εμένα είναι φυσιολογικό. Ελπίζω να μήν πέσει άλλο... :?


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες και με το καλο η μπεμπουλα σου!!!

τσισακια και γω κανω ολη την ημερα απλα προσπαθω το βραδυ να μην πινω πολλα υγρα...αλλα μια φορα θα ξυπνησω σιγουρα!Μαξιλαρακι δεν χρειαζεσαι ιδικο ...οπως κοιμασαι πλαι βαλε απλα αλλο ενα κανονικο μαξιλαρι κατω απο την κοιλιτσα σου οπως σε βολευει ;) αν ποτε παρεις μαξιλαρι θηλασμου μπορεις να χρησιμοποιεις αυτο

Εγώ.... πίνω πολύ νερό και κάνει χειρότερη την κατάσταση. Τη νύχτα διψάω συνήθως αλλά κι αν δεν πιώ νερο... δεν την γλυτώνω την επίσκεψη στην τουαλέτα... :oops: χεχεχε. Θα δοκιμάσω και με ενα απλό μαξιλάρι που λές και ελπίζω να φανεί βολικό...


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λόγω αναιμίας, είχα στο 1ο τρίμηνο 34 αιματοκρίτη .. και τώρα στο 2ο που έκανα πάλι εξετάσεις, μου πήγε στο 30. Ο γιατρός βέβαια λέει πως για εμένα είναι φυσιολογικό. Ελπίζω να μήν πέσει άλλο... :?

:confused::confused: μην το ελπιζεις γιατι τωρα θα πεφτει κατακορυφα που το μωρο μεγαλωνει σε γοργους ρυθμους.σιδηρο,διατροφη,σιδηρο και παλι καλη διατροφη για να την παλεψεις,διαφορετικα ολο ζαλαδες θα εχεις σε λιγο καιρο.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!παει αλλη μια κουραστικη ημερα,ελαβε τελος.Εκατσα στον καναπε μολις εβαλα τα παιδια για υπνο..........και καταρρεω!!:(:(βΑυριο χοιρινες μπουκιτσες λεμονατες στο μενου μας με ρυζακι ,εσεις?

επιτελους αλλη μια μερα περασε!!!!:D

εμας η μικρη δε κοιμαται πριν τις 11 με 11 μιση οποτε εχω δρομο ακομα ευτυχως τετοιες ωρες παιζει με τον μπαμπα!!!παλι καλα που βοηθαει...

εμεις εχουμε κοκκινιστο μοσχαρακι με πιλαφι...

συνεχεια τρωω μοσχαρι μπας και δε πεσει κι αλλο ο αιματοκριτης αλλα οπως λες δε το κοβω....:?


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ!παει αλλη μια κουραστικη ημερα,ελαβε τελος.Εκατσα στον καναπε μολις εβαλα τα παιδια για υπνο..........και καταρρεω!!:(:(βΑυριο χοιρινες μπουκιτσες λεμονατες στο μενου μας με ρυζακι ,εσεις?

Εγώ γύρισα από την δουλειά και έΚανά μια μανιταροπιτα και θα κάνω και φασιλακια Αύριο πριν πάω στην δουλεια.αχ πολύ κούραση


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους αλλη μια μερα περασε!!!!:D

εμας η μικρη δε κοιμαται πριν τις 11 με 11 μιση οποτε εχω δρομο ακομα ευτυχως τετοιες ωρες παιζει με τον μπαμπα!!!παλι καλα που βοηθαει...

εμεις εχουμε κοκκινιστο μοσχαρακι με πιλαφι...

συνεχεια τρωω μοσχαρι μπας και δε πεσει κι αλλο ο αιματοκριτης αλλα οπως λες δε το κοβω....:?

Και εγω οταν τα κοιμιζα μεσημερι μετα τις 11 τα επαιρνε ο υπνος,μαζι και εμενα,οποτε τους εκοψα τον μεσημεριανο και κοιμομαστε απο τις 8 με τις κοτες!!!χαχαχα.μπορει να ψοφαω το μεσημερι αλλα τουλαχιστον ηρεμει το κεφαλι μου νωρις το βραδυ:cool:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα από την δουλειά και έΚανά μια μανιταροπιτα και θα κάνω και φασιλακια Αύριο πριν πάω στην δουλεια.αχ πολύ κούραση

Που δουλευεις ρε κοριτσι αν επιτρεπεται?καλα ερχεσαι τετοια ωρα απο δουλεια και μαγειρευεις δυο φαγητα?? Ο συζυγος που βρισκεται??


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Που δουλευεις ρε κοριτσι αν επιτρεπεται?καλα ερχεσαι τετοια ωρα απο δουλεια και μαγειρευεις δυο φαγητα?? Ο συζυγος που βρισκεται??

Όχι τα φασολάκια θα τα κάνω αύριο .σχολίασα στις 7και έκανα μια πίτα για να έχουμε κάτι για απόψε δουλεύει και ο άντρας μου Περίεργες ώρες...δουλεύω στο πολυκατάστημα Attica,στην Αθήνα καταλαβαίνεις τι ωράρια..Εκεί δεν έχει πρωί έχει και απογευματινή βάρδια...Άστα τι να κάνουμε Αφού έχουμε δουλειά


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΟΓεια σας κοριτσια.Κι εμενα αργα κοιμουνται,πριν τις εντεκα αν τα καταφερω κανω παρτυ.Η μεγαλη εχει τρελη αρνηση για υπνο.Το δοκιμασα περυσι το συστημα σου νοβεμπερ να μην κοιμουνταθ μεσημερι και κατερρευσα.Ασε που σιγα σιγα ο οργανισμος της μεγαλης τουλαχιστον το συνηθισρ κι αυτο και πηγαινε παλι η ωρα δεκα και μιση.Και η μικρη ακοκουθει στα ιδια χβαρια.Νοβεμπερ τελεια η αποδραση σας το πασχα.Ειναι κουραση αλλα επειδη θα κατσετε αρκετες μερες αξιζει τον κοπο.Κι εγω για χαλια καιρι εχω ακουσει.Εμεις εδω αθηνα θα μαστε και θα κανουμε μια ημερησια εκδρομη,μαλλον στα καλαβρυτα τη δευτερα του πασχα,που τυχαινει να ναι και τα γενεθλια του αντρα μου.Ευαγγελια καλη επιστροφη και με το καλο να τους δεχθεις ολους.Δε θυμαμαι αν δε ξαναρωτησα,θα ξαναρθεις ελλαδα μεχρθ βα γεννησεις?Μιας φιλης μου της ειπε ο γιατρος οτι επιτρεπ το αεροπλανο νεχρι την 26η εβδομ.Κοριτσια αυριο θα μαι ακριβως στη μεση της εγκυμοσυνης,μαζι και το popaki αφου εχουμε ιδια πητ.Μαχη μιυ απο ποιο νησακι εισαι?Σαντορινη ειπες αν δεν κανω λαθος?Αν ναι ζηλευω τρελα...τη λατρευω.Καλο μηνα σε ολες μας.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανθη καλωσηλθες και με το καλο η μπεμπουλα σου.Δε μπαινει κι η μαρουσκα που χε αναλαβει τη λιστα μας αλλα πιστευω οτι τα κοριτσια τελικα τους φαγανε λαχανο τους γαμπρους.Ποπακι τι ωραια που περιγραφεις την αγωνια της πρωτομανουλας.Τα παντα ειναι ονειρεμενα την πρωτη φορα,τοσο πρωτογνωρα συναισθηματα.Κι εγω οπως κι η νοβεμπερ ενιωθα η μοναδικη εγκυος της γης,καθε λεπτο της μερας η σκεψη μου ηταν στην κοιλιτσα μου.Παρολο που οι επομενες εγκυμοσυνες δεν ειναι ιδιες,η αγαπη για ολα τα παιδια στο τελος γινεται ιδια.Μαλιστα πθστευω οτι τα επομενα παιδια ειναι σε καποια θεματα ευνοημενα.Βλεπω τωρα πως μεγαλωνει η μικρη μου.Απο την αρχη της ζωης της εχει παρεα την αδελφη της ενω σκεφτομαι οτι η μελινα ως τα δυο της ηταν μονη της.Οχι οτι ηταν μεγαλη απλως εγω ως μαμα τους καταλαβαινω τη διαφορα.Αυτο κοριτσια με την βραδινη τουαλετα ειναι κουραστικο και σπαστικο.Αν δε πιω καθολιυ νερο το βραδυ αντεχω και δεν παω αλλα συνηθως καθε φορα που αλλαζω πλευρι πινω και νερακι οποτε κι εγω κανω συχβες επισκεψεις.Εχει χαθει και το Μελι και μου λειπει η θετικη της ενεργεια και η κριμαι.Που ειστε καλε?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Σηκωθηκα με ωραια διαθεση λογω καιρου,πηγα τη μικρη σχολειο,πηρα καφε,κρουασαν κι ενα περιοδικο μετα απο αιωνες και χαλαρωνω.Στις δωδεκα θα παμε να την παρουμε απ το σχολειο και θα παμε κουνιες.Φαγακι εχουμε σπανακοπιτα απο χθες.Σκεφτομουν που ειστε ολες αλλα τωρα συβειδητοποιησα οτι ειναι μεγαλη μερα σημερα,πολλες εχετε β επιπεδου.Αντρ περιμενουμε μωρουδιστικα νεακια.Καλε σε δεκα μερες ακριβως εχουμε πασχα,πρεπει να ψωνισω στα βαφτιστηρια μας.Σημερα ειμαι ακριβως 20 εβδομ,ακριβως στη μεση κι οι μερεςσυνεχιζουν να περνανε σαν αστραπη.Νοβεμπερ ζηλεψα το φαγακι σου,στα υποψιν γι αυριο.Πειτε κι οι υπολοιπες το μενου σας να περνουμε ιδεες.Καλημεραααα.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι

είχα τα γενέθλια της μικρής τη προηγούμενη εβδομάδα

και τη Κυριακή κάναμε μεγάλο πάρτυ στο σπίτι

και με έφαγαν οι ετοιμασίες και τα μαγειρέματα....

ο σύζυγος πρόσφατα εγχειρισμένος βοήθησε μεν αλλά όσο μπορούσε

περάσαμε πολύ ωραία και το ευχαριστηθήκαμε

χτες πήρα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού

και βγήκε θετική στο ουρεόπλασμα.....πως στο καλό το κόλλησα

υποτίθεται ότι δεν είχα ποτέ ξανά! μίλησα με το γιατρό

μου είπε ότι μόνο στο πρώτο τρίμηνο ενοχοποιείται για αποβολές

και υπογονιμότητα στους άνδρες

να πάρω αντιβίωση και να ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να τρύπησει το σάκο

αλλά εγώ διάβασα στο νετ για πρόωρη ρήξη υμένων κτλ....

αύριο πέρνω κι αποτελέσματα από αιματολογικές που μου έγραψε ο γιατρός και έχω αγωνία τι θα δείξουν κι αυτές!!!

καμιά εμπειρία από ουρεόπλασμα?

δεν έχω διαβάσει όλα τα νέα σας ακόμα όταν βρώ χρόνο θα διαβάσω και θα σχολιάσω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...