Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ πέρασα ένα δύσκολο βράδυ χθες ψυχολογικά. Ισως η πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη μου, και η πρώτη φορά από τότε που μετακόμισα. Χθες απόγευμα έφτασα Γερμανία, και ο άντρας μου που ήταν να έρθει κι αυτός λίγο αργότερα από επαγγελματικό ταξίδι έχασε την πτήση του. Θα ερθει σήμερα, σιγά το πράγμα! Εγώ άρχισα να σκέφτομαι όμως ότι είμαι ολομόναχη σε μια ολόκληρη χώρα, οτι δεν ξέρω κανέναν και ότι κάτι να χρειαστώ δεν έχω έναν δικό μου άνθρωπο για χιλιάδες χιλιόμετρα. Με πήρε πολύ από κάτω, και χωρίς λόγο μάλλον. Αντί να χαίρομαι που ειμαστε καλά και υγιείς!

Μeldan μου για αυτό που με ρώτησες, σκοπεύω να ταξιδεύω μέχρι και τον 7ο, φυσικά αν είμαι σε θέση και αν μου το επιτρέπει ο γιατρός μου.

Ειδικά για Ιούνιο ψήνομαι πολύ να πάμε σε κανένα νησάκι για διακοπές, τελευταία ευκαιρία, μετά δεν έχει! Εκτός αν πάμε για κολύμπι σε καμιά λιμνη εδω γύρω στις τρελές ζέστες, αλλά δεν είναι το ίδιο.

Εγώ σήμερα έχω ενα σωρό δουλειές και το ψυγείο είναι και άδειο. Καμιά φακή θα κάνω μπαμ μπαμ να ξεμπερδευω!

Μου τρέχουν τα σάλια όμως κάθε φορά που διαβάζω τι θα φάτε


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα ευαγγελια μου.Το μυαλο παιζει περιεργα παιχνιδια οταν ειναι νυχτα και δεν εχεις καποιον να μοιραστεις τις σκεψεις σου.Βραδυ ηταν και περασε.Γυρισε ο αντρας σου?Μπανιο σε λιμνη δε μπορω να κανω,κατι στο βυθο,παρολο που δεν παταω,με αηδιαζει.Θαλασσα η αγαπημενη...Να πατρ διακοπουλες,μην τις χασετε.Εμεις ετοιμαζομαστε για κουνιες οποτε σας αφηνω.Τα απογευματα απο τοτε που αλλαξε η ωρα δε μπορω να μαζευτω σπιτι.Ολο εξω θελω να μαι.Ψωνισες τιποτα για τη μπουμπου?Φιλια


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ευαγγελια μου.Το μυαλο παιζει περιεργα παιχνιδια οταν ειναι νυχτα και δεν εχεις καποιον να μοιραστεις τις σκεψεις σου.Βραδυ ηταν και περασε.Γυρισε ο αντρας σου?Μπανιο σε λιμνη δε μπορω να κανω,κατι στο βυθο,παρολο που δεν παταω,με αηδιαζει.Θαλασσα η αγαπημενη...Να πατρ διακοπουλες,μην τις χασετε.Εμεις ετοιμαζομαστε για κουνιες οποτε σας αφηνω.Τα απογευματα απο τοτε που αλλαξε η ωρα δε μπορω να μαζευτω σπιτι.Ολο εξω θελω να μαι.Ψωνισες τιποτα για τη μπουμπου?Φιλια

Oντως το βράδυ δεν βοηθάει στα ψυχολογικά! Και είχε και έναν καιρο, φυσουσε και χτυπαγε η βροχή στα τζάμια.

Ο άντρας μου γυρίζει σε λιγες ώρες.

Κι εγώ δεν τρελαίνομαι καθόλου να κολυμπάω σε λίμνη, βέβαια εδώ οι λίμνες είναι προσεγμένες, έχουν παραλία που μοιάζει, ας πουμε, με αμμο θάλασσας.

Αλλα τι να λεμε τώρα, σαν τις ελληνικές θαλασσες δεν έχει πουθενά! Ακόμα και σε Μεσογειακές χωρες, Ιταλία, Ισπανία, πάλι σαν εμάς δεν είναι.

Καλα να περάσετε στις κουνιες!!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι

είχα τα γενέθλια της μικρής τη προηγούμενη εβδομάδα

και τη Κυριακή κάναμε μεγάλο πάρτυ στο σπίτι

και με έφαγαν οι ετοιμασίες και τα μαγειρέματα....

ο σύζυγος πρόσφατα εγχειρισμένος βοήθησε μεν αλλά όσο μπορούσε

περάσαμε πολύ ωραία και το ευχαριστηθήκαμε

χτες πήρα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού

και βγήκε θετική στο ουρεόπλασμα.....πως στο καλό το κόλλησα

υποτίθεται ότι δεν είχα ποτέ ξανά! μίλησα με το γιατρό

μου είπε ότι μόνο στο πρώτο τρίμηνο ενοχοποιείται για αποβολές

και υπογονιμότητα στους άνδρες

να πάρω αντιβίωση και να ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να τρύπησει το σάκο

αλλά εγώ διάβασα στο νετ για πρόωρη ρήξη υμένων κτλ....

αύριο πέρνω κι αποτελέσματα από αιματολογικές που μου έγραψε ο γιατρός και έχω αγωνία τι θα δείξουν κι αυτές!!!

καμιά εμπειρία από ουρεόπλασμα?

δεν έχω διαβάσει όλα τα νέα σας ακόμα όταν βρώ χρόνο θα διαβάσω και θα σχολιάσω

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι! Θα πάρεις την αντιβιωση σου και θα φύγει! Ξέρω κι αλλες περίπτωσεις που είχαν ουρεοπλασμα στη εγκυμοσύνη και ολα καλα πήγαν! Ασε που ειναι λίγο αμφιλεγόμενο το κατα ποσο το ουρεοπλασμα ενοχοποιειται για αποβολες! Μη σε νοιάζει καθόλου! Ολα καλα θα πανε!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Και εγω οταν τα κοιμιζα μεσημερι μετα τις 11 τα επαιρνε ο υπνος,μαζι και εμενα,οποτε τους εκοψα τον μεσημεριανο και κοιμομαστε απο τις 8 με τις κοτες!!!χαχαχα.μπορει να ψοφαω το μεσημερι αλλα τουλαχιστον ηρεμει το κεφαλι μου νωρις το βραδυ:cool:

Εμενα ξυπναει στις 8 για τον παιδικο και το μεσημερι κοιμαται ενα δυωρο...αν δεν κοιμηθει που το εκανα 2 φορες ειναι μεσα στην υπερενταση και κοιμαται το ιδιο αργα....βασικα κοιμαται οτι ωρα κοιμηθουμαι και εμεις....αλλιως με τιποτααααααα......ξενυχτοπουλι! :tongue:


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γύρισα από την δουλειά και έΚανά μια μανιταροπιτα και θα κάνω και φασιλακια Αύριο πριν πάω στην δουλεια.αχ πολύ κούραση

μανιταροπιτα????μιαμ μιαμ.....τρελενομαι γενιακα για πιτες!!!


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι

είχα τα γενέθλια της μικρής τη προηγούμενη εβδομάδα

και τη Κυριακή κάναμε μεγάλο πάρτυ στο σπίτι

και με έφαγαν οι ετοιμασίες και τα μαγειρέματα....

ο σύζυγος πρόσφατα εγχειρισμένος βοήθησε μεν αλλά όσο μπορούσε

περάσαμε πολύ ωραία και το ευχαριστηθήκαμε

χτες πήρα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού

και βγήκε θετική στο ουρεόπλασμα.....πως στο καλό το κόλλησα

υποτίθεται ότι δεν είχα ποτέ ξανά! μίλησα με το γιατρό

μου είπε ότι μόνο στο πρώτο τρίμηνο ενοχοποιείται για αποβολές

και υπογονιμότητα στους άνδρες

να πάρω αντιβίωση και να ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να τρύπησει το σάκο

αλλά εγώ διάβασα στο νετ για πρόωρη ρήξη υμένων κτλ....

αύριο πέρνω κι αποτελέσματα από αιματολογικές που μου έγραψε ο γιατρός και έχω αγωνία τι θα δείξουν κι αυτές!!!

καμιά εμπειρία από ουρεόπλασμα?

δεν έχω διαβάσει όλα τα νέα σας ακόμα όταν βρώ χρόνο θα διαβάσω και θα σχολιάσω

πω πω κοριτσακι μου.....τι επαθες???ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην ειναι τιποτα!!!οτι και να ειναι παρε και μια δευτερη γνωμη απο γιατρο...εγω δεν ξερω τιποτα να σου πω παρα μονο αυτο που ειπες και εσυ για το πρωτο τριμηνο :(


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ πέρασα ένα δύσκολο βράδυ χθες ψυχολογικά. Ισως η πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη μου, και η πρώτη φορά από τότε που μετακόμισα. Χθες απόγευμα έφτασα Γερμανία, και ο άντρας μου που ήταν να έρθει κι αυτός λίγο αργότερα από επαγγελματικό ταξίδι έχασε την πτήση του. Θα ερθει σήμερα, σιγά το πράγμα! Εγώ άρχισα να σκέφτομαι όμως ότι είμαι ολομόναχη σε μια ολόκληρη χώρα, οτι δεν ξέρω κανέναν και ότι κάτι να χρειαστώ δεν έχω έναν δικό μου άνθρωπο για χιλιάδες χιλιόμετρα. Με πήρε πολύ από κάτω, και χωρίς λόγο μάλλον. Αντί να χαίρομαι που ειμαστε καλά και υγιείς!

Μeldan μου για αυτό που με ρώτησες, σκοπεύω να ταξιδεύω μέχρι και τον 7ο, φυσικά αν είμαι σε θέση και αν μου το επιτρέπει ο γιατρός μου.

Ειδικά για Ιούνιο ψήνομαι πολύ να πάμε σε κανένα νησάκι για διακοπές, τελευταία ευκαιρία, μετά δεν έχει! Εκτός αν πάμε για κολύμπι σε καμιά λιμνη εδω γύρω στις τρελές ζέστες, αλλά δεν είναι το ίδιο.

Εγώ σήμερα έχω ενα σωρό δουλειές και το ψυγείο είναι και άδειο. Καμιά φακή θα κάνω μπαμ μπαμ να ξεμπερδευω!

Μου τρέχουν τα σάλια όμως κάθε φορά που διαβάζω τι θα φάτε

εχεις δικαιο γλυκια μου....αλλα κανε υπομονη...σιγουρα βρισκεσαι εκει για κατι καλυτερο ;) σκεψου το μωρακι σου και θα σου φευγουν οι ασχημες σκεψεις!!! :D


ArFNp2.png

jGyQp2.png

Ts0Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε εμεις εδω σημερα μεσα γιατι φυσαει πολυ

Σημερα τρωμε κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζακι μιαμ μιαμ

Πρωτη φορα μου συμβαινει και αυτο σε εγκυμοσυνη,καθε βραδυ βλεπω στον υπνο μου Κοψιδια!!! πρεπει να φαω δεν γινεται!!!!!!!!!!!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω σημερα θα φαω σαρδελιτσα ψητη με σαλατουλα!

το απογευμα στις 7 εχω την β!!!ανυπομονωωωωωωωωωωωωωωω.....θα παρω και το Νεφελακι μου μαζι! :D

Αντε με το καλο!! Να μπεις να μας πεις νέα για το νινάκι, αλλά και πως αντέδρασε η μικρή σου!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ πέρασα ένα δύσκολο βράδυ χθες ψυχολογικά. Ισως η πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη μου, και η πρώτη φορά από τότε που μετακόμισα. Χθες απόγευμα έφτασα Γερμανία, και ο άντρας μου που ήταν να έρθει κι αυτός λίγο αργότερα από επαγγελματικό ταξίδι έχασε την πτήση του. Θα ερθει σήμερα, σιγά το πράγμα! Εγώ άρχισα να σκέφτομαι όμως ότι είμαι ολομόναχη σε μια ολόκληρη χώρα, οτι δεν ξέρω κανέναν και ότι κάτι να χρειαστώ δεν έχω έναν δικό μου άνθρωπο για χιλιάδες χιλιόμετρα. Με πήρε πολύ από κάτω, και χωρίς λόγο μάλλον. Αντί να χαίρομαι που ειμαστε καλά και υγιείς!

Μeldan μου για αυτό που με ρώτησες, σκοπεύω να ταξιδεύω μέχρι και τον 7ο, φυσικά αν είμαι σε θέση και αν μου το επιτρέπει ο γιατρός μου.

Ειδικά για Ιούνιο ψήνομαι πολύ να πάμε σε κανένα νησάκι για διακοπές, τελευταία ευκαιρία, μετά δεν έχει! Εκτός αν πάμε για κολύμπι σε καμιά λιμνη εδω γύρω στις τρελές ζέστες, αλλά δεν είναι το ίδιο.

Εγώ σήμερα έχω ενα σωρό δουλειές και το ψυγείο είναι και άδειο. Καμιά φακή θα κάνω μπαμ μπαμ να ξεμπερδευω!

Μου τρέχουν τα σάλια όμως κάθε φορά που διαβάζω τι θα φάτε

Κοριτσακι λογικο να αισθανεσαι ετσι ψυχολογικα ειναι μεγαλη η αλλαγη,και μονη κιολας εγω δεν θα μπορουσα μακρυα απο τους δικους μου,βεβαια αν το απαιτουσε η δουλεια του συζυγου και εγω το ιδιο θα εκανα αλλα νεα μανουλα εισαι και μονη λογικο να ανχωνεσαι και να σε περνει απο κατω.


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα θα φαω σαρδελιτσα ψητη με σαλατουλα!

το απογευμα στις 7 εχω την β!!!ανυπομονωωωωωωωωωωωωωωω.....θα παρω και το Νεφελακι μου μαζι! :D

Καλη επιτυχια!!!!! περιμενουμε νεακια σου!!!:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι

είχα τα γενέθλια της μικρής τη προηγούμενη εβδομάδα

και τη Κυριακή κάναμε μεγάλο πάρτυ στο σπίτι

και με έφαγαν οι ετοιμασίες και τα μαγειρέματα....

ο σύζυγος πρόσφατα εγχειρισμένος βοήθησε μεν αλλά όσο μπορούσε

περάσαμε πολύ ωραία και το ευχαριστηθήκαμε

χτες πήρα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού

και βγήκε θετική στο ουρεόπλασμα.....πως στο καλό το κόλλησα

υποτίθεται ότι δεν είχα ποτέ ξανά! μίλησα με το γιατρό

μου είπε ότι μόνο στο πρώτο τρίμηνο ενοχοποιείται για αποβολές

και υπογονιμότητα στους άνδρες

να πάρω αντιβίωση και να ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να τρύπησει το σάκο

αλλά εγώ διάβασα στο νετ για πρόωρη ρήξη υμένων κτλ....

αύριο πέρνω κι αποτελέσματα από αιματολογικές που μου έγραψε ο γιατρός και έχω αγωνία τι θα δείξουν κι αυτές!!!

καμιά εμπειρία από ουρεόπλασμα?

δεν έχω διαβάσει όλα τα νέα σας ακόμα όταν βρώ χρόνο θα διαβάσω και θα σχολιάσω

Το Ουρεόπλασμα είναι ένα βακτηρίδιο (μικρόβιο) που αποτελεί μέρος της φυσιολογικής χλωρίδας των γεννητικών οργάνων, τόσον σε άντρες, όσον και σε γυναίκες. Υπολογίζεται ότι ένα 70% των σεξουαλικά ενεργών ατόμων είναι φορείς αυτού του βακτηριδίου. Σε μερικές όμως περιπτώσεις, μπορεί να καταστεί παθογόνο, προκαλώντας ενεργό μόλυνση, μέχρι ακόμα και προβλήματα υπογονιμότητας. Ένας από τους κύριους τρόπους μετάδοσης είναι και η σεξουαλική επαφή, αλλά δεν είναι και ο μοναδικός. Επειδή, όπως αναφέρετε, υπάρχει μεικτή μόλυνση από το Ουρεόπλασμα αλλά και σημαντική ανάπτυξη μυκήτων, θα πρέπει να αξιολογηθεί η κατάσταση σας από ειδικό, για να αποφασισθεί ποια ακριβώς είναι η ενδεδειγμένη θεραπεία. Να πεις και στον Συζυγο να κανει εξεταση! πρεπει και εκεινος να κανει θεραπεια αν το κολησε απο σενα! για να μην σε ξανακολλησει κιολας ενοχοποιητε για υπογονημοτητα οχι ομως και για αποβολες ολα καλα!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα θα φαω σαρδελιτσα ψητη με σαλατουλα!

το απογευμα στις 7 εχω την β!!!ανυπομονωωωωωωωωωωωωωωω.....θα παρω και το Νεφελακι μου μαζι! :D

Καλή επιτυχία! Όποτε μπορέσεις, μπες να μας πεις τα νέα σου!

Αχ βρε κορίτσια με τα φαγητά σας! Με αναστατώσατε πάλι!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...