Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χρόνια πολλα σε όλες μας !!!!! κοριτσια γεννάμε στης 4/1/2010 τα κοριτσάκια μου είναι θηριάκια η μια 2800 και η αλλη 2700 , πολυ καλες για μωρα σε ενα σακκο. Εγω εχω βαρύνει πολυυυυυυυυυυυ, ολοι μου λενε καλη λευτερία και εγω λεω αυτο δεν εινια λευτερία είναι η απελευθέρωση του 1821!!!!! χαλάλι ομως γλυτώνουμε θερμοκιτίδες .Ετσι ο νεος χρόνος θα μας φερει πολλα δωρα φετος !!!! Οσο για την Λαμια sonar συμφωνω απόλυτα θα επρεπε να είναι πιο περιποιημένη και όμορφη

Μαράκι όντως είναι απελευθέρωση:lol::lol::lol:...

Δηλαδή μας λες ότι κουβαλάς: 2800+2700=5500!!! :shock: Ωρε μάνα μου! αυτό θα πει οικογενειακά βάρη:lol:

Με το καλό οι κοριτσάρες σου και πάντα γερά και καλότυχα να είναι! Τις περιμένουμε για ατελείωτες βόλτες και παιχνίδι (μόλις καλοκαιριάσει)


[U][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttb05a9.aspx[/IMG][/URL]

[URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][/URL][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttbc73a.aspx[/IMG][/URL]
[/U]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Μαράκι όντως είναι απελευθέρωση:lol::lol::lol:...

Δηλαδή μας λες ότι κουβαλάς: 2800+2700=5500!!! :shock: Ωρε μάνα μου! αυτό θα πει οικογενειακά βάρη:lol:

Με το καλό οι κοριτσάρες σου και πάντα γερά και καλότυχα να είναι! Τις περιμένουμε για ατελείωτες βόλτες και παιχνίδι (μόλις καλοκαιριάσει)

Με το καλό Μαράκι μου!!!!

Εγώ πραγματικά σε καταλαβαίνω ότι θα απελευθερωθείς!!!!

Σίγουρα θα υπάρχει διαφορά στο βάρος και εμένα έδειχναν μεγαλύτερα αλλά γεννήθηκαν 2.670 και 2.330..... Κουβαλούσα δηλαδή 5.000 κιλά μωρά.... (η μαμά μου με έκανε 5 κιλά, πως μπόρεσε?) στο τέλος της εγκυμοσύνης είχα ακινητοποιηθεί, χτυπούσε η μήτρα στο ισχύο και είχα μείνει παράλυτη, πονούσε το γοφό μου και δεν μπορούσα να πάω ούτε τουαλέτα, "ρέκαζα" (ούρλιαζα κοινώς) από τον πόνο και είχα πάρει ένα Π για να στηρίζομαι....

Μετά με είχε πιάσει τρομερή φαγούρα σε όλο το σώμα, φοβηθήκαμε μην πηράχτηκε το συκώτι.....

Είναι απελευθέρωση κούκλα μου!!!

Υπομονή και τέλειωσε το μαρτύριο.....

Έρχονται άλλα ξενύχτια και κούραση!!!!

Μαρμιτάκι εμένα ο μπέμπης έχει περάσει ήδη τα 5.500 και είναι ασήκωτος, έχω τρελαθεί πραγματικά...

Καταρέεεεεωωωωωω!!!!

Χρειάζομαι βοήθεια διαφορετικά θα σωριαστώ κάτω....

Πονάει όλο μου το σώμα....

Η πλάτη μου με πεθαίνει.... τα πόδια μου επίσης.....

Heeeeeeeeeeeeeelp meeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Με υγεία και αγάπη στα σπίτια μας!!!


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, κορίτσια, λαμιώτισσες και μετανάστες! Καλά λευτεριά οι έγκυούλες, καλό κουράγιο οι διδυμομάνες!

Georgi μου, πόσο σε νιώθω. Αμάν αυτοί οι άντρες μας, γεννήθηκαν για να μας ταλαιπωρούν. Το κοριτσάκι σου είναι πιο ήσυχο, σίγουρα... γυναίκες, παιδί μου, με αυτοπεποίθηση και ασφαλείς, όχι μαμάκηδες. Η μικρούλα μου,όταν την έβγαζα βολτίτσα (σε καθημερινή βάση), κοιμόταν, έβλεπε γύρω γύρω, γελούσε. Ο δικός μου, και στη βόλτα ακόμα, βάζει τον σκουσμό. Ντρέπομαι τους περαστικούς που με κοιτάνε σαν να λένε "τι κάνει στο μωρό, τούτη η κακούργα?".

Κουράγιο, ελπίζω από τον τρίτο μήνα και μετά να φτιάξουν. Έτσι λένε οι φίλες μου οι φρεσκοαγορομάνες, αν δεν ισχύει, θα τις πνίξω!!! Και να φανταστείς πως του δίνω προτεραιότητα κι αφήνω τη μικρή σπίτι με τη μαμά μου (έχει έρθει από το χωριό για τις γιορτές και θα μείνει κανά δυό μήνες).

Εσείς βολτίτσες βγαίνετε? Έχετε διδυμοκάροτσο να φανταστώ... Το λιμπίζομαι κι εγώ, να τα βάζω μέσα και τα δυο και να πηγαίνουμε όλοι παρέα. Τι με συμβουλεύεις, συμφέρει? Είναι και που λυπάμαι το καρότσι που ήδη έχουμε, που είναι ολοκαίνουργιο και φοβερό κι ήταν και πανάκριβο!!

Αυτά, σου είπα τον πόνο μου κι εγώ, μη νιώθεις μόνη. :lol:


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε πάρει καρότσι ακόμη γιατί δεν βγαίνουμε καθόλου έξω...

Ξέρεις μας έχουν φοβήσει με την γρίπη, ιώσεις κλπ.... Ούτε κόσμος έρχετε σπίτι, ήρθαν κάποιοι αλλά με προσοχή.....

Αφού και οι γιαγιάδες φοράνε ρόμπα και μάσκα για να πάρουν παιδί αγκαλιά....

Βλέπεις εδώ είναι Λαμία και κάνει κρύο όσο να πεις....

Ακόμη και η παιδίατρος έρχετε σπίτι και τα βλέπει.....

Καρότσι έχω μονό της αδερφής μου αλλά θα πάρουμε διπλό, δεν το έψαξα ακόμη...


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όσο εγώ προσέχω το παιδί είχε αρρωστήσει αν θυμάσαι που τα έλεγα.

Εσείς στη Ρόδο όμως σίγουρα είστε καλύτερα....

Καλοκαίρι θα είχατε την Πρωτοχρονιά φαντάζομαι


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgi, είναι καλά τα μωράκια σου?

Μη σε ξανακούσω να λες πως εσύ αρρώστησες το παιδί... τα παιδάκια έτσι είναι, αρρωσταίνουν, δημιουργούν αντισώματα και γίνονται πιο ανθεκτικά.

Κι εμάς ο παιδίατρος στο σπίτι ήρθε και τις δυο φορές, μας είχαν τρομάξει λίγο με την νέα γρίπη. Την επόμενη φορά θα δούμε, ίσως τον πάμε στο ιατρείο. Οι φίλοι μας παρέλασαν όλοι βέβαια από το σπίτι, κι η πλάκα είναι πως (αν και φοβόμασταν εμείς για ιώσεις), οι φίλοι μας, κατά διαβολικό τρόπο, αρρώσταιναν την επόμενη κι εμείς ντούρασελ! Αφού σκεφτήκαμε μήπως έχουμε εμείς τη γρίπη και τους κολλάμε!

Κρίμα που δεν αρχίσατε τις βολτίτσες ακόμα. Να δεις που όταν ξεκινήσετε και τα μωρά θα το ευχαριστιούνται κι εσύ θα παίρνεις καθαρό αέρα και θα ξεδίνεις. Έτσι γλίτωσα εγώ, όταν είχα γεννήσει τη μικρή μου, την επιλόχειο κατάθλιψη!

Αν διαλέξεις καρότσι, δώσε καμμιά ιδέα και πες μας και καμμιά τιμή μήπως μας παρασύρεις κι εμάς...


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις διπλό καρότσι???

Δεν θα είναι άβολο???

Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα είναι σκότωμα να πάω βόλτα δύο μωρά μόνη με το διπλό καρότσι.

Άσε που είμαστε στον 2ο όροφο και πως να τα κατεβάσεις και τα δύο???

Σίγουρα θα πρέπει να πηγαίνουμε και με τον μπαμπά μας διαφορετικά βόλτα όχι....

Την Άνοιξη που θα πάμε στο χωριό θα πάμε βόλτες και το καλοκαίρι....

Δεν δουλεύεις Μαρμιτάκι ε????

Εγώ τελειώνω την αδεια λοχείας 28 Μαρτίου και σκέφτομαι να πάω για δουλειά 2-3 μήνες και μετά να πάρω 9μηνο, ώστε να κερδίσω και την κανονική μου άδεια του 2010, 25 μέρες, και να παρατείνω τον χρόνο ώστε να είμαι σπίτι και τον επόμενο χειμώνα μην χρειαστεί να τα πάω σε βρεφονηπιακό ή σε γυναίκα.....

Μεγάλο πρόβλημα να μην ξέρεις που να αφήσεις τα παιδιά για να πας για δουλειά

Αλήθεια η Μαρία τι έγινε??? Γέννησε????


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

(αν και μόνο εσένα Georgi συναντώ συνήθως..., οι υπόλοιπες πού είστε?).

Λες ότι θα είναι σκότωμα το διδυμοκάροτσο ε? Πιθανώς έχεις δίκιο, τσάμπα ενθουσιάστηκα. Θα ήθελα πάρα πολύ να μπορώ να πηγαίνω βόλτα και με τα δύο, διότι ο μπαμπάς μας είναι λάτρης του καναπέ. Καμμία σχέση με μένα που γεννήθηκα σουρτούκω, αλλιώς δερνορούγω (αν με εννοείς, έτσι με λέει η μάνα μου).

Είμαι σε άδεια λοχείας κι εγώ, λήγει στις 23 Ιανουαρίου. Εσύ ως μαμά διδύμων θα έχει διπλή άδεια, φαντάζομαι. Ή όχι? Εγώ πάλι σκέφτομαι να πάρω μετά την άδεια λοχείας, την κανονική άδεια του 2009 (25 μέρες+5 μέρες επιπλέον αν την πάρω όλη μαζί, αν φυσικά το εγκρίνει η διευθύντριά μου, γιατί δεν ξέρω αν την δικαιούμαι καν) και να ξεκινήσω μετά την άδεια ανατροφής. Αυτό σημαίνει ότι θα φτάσουμε περίπου μέχρι τον Νοέμβριο. Μετά θα ζητήσω όλη την άδεια του 2010, κι έτσι θα επιστρέψω αρχές του 2011. Ή στη χειρότερη περίπτωση, τον Δεκέμβριο.

Τι θα κάνουμε μετά, άντε πες κι εσύ? Δεν έχεις κοντά τη μαμά σου από ό,τι κατάλαβα... Πεθερικά που να εμπιστεύεσαι για τα παιδιά σου? Κι εγώ κανέναν απολύτως δεν έχω εδώ. Ξέρεις, ίσως να είναι καλύτερα έτσι, δεν έχουμε και υποχρέωση σε κανέναν και μεγαλώνουμε τα παιδιά μας όπως θέλουμε, χωρίς παρεμβολές. Μη νομίζεις, και βοήθεια να είχαμε, και συ κι εγώ, θα την πληρώναμε πολύ ακριβά κι όχι σε χρήμα. Το ταμείο είναι χειρότερο τότε. Θα βρούμε καμμιά καλή κυρία, θα την πληρώνουμε, θα της δίνουμε ακριβείς οδηγίες και θα πάμε τη δουλειά μας, όπως τόσες και τόσες. Δε θα σκάσουμε κιόλας!


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλες σας, με υγεία και αγάπη. Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!!

Καλή Χρονιά Κοριτσάκι!!!!

Και εσύ επίσης μια από τα ίδια!!!

Μαρμιτάκι δεν δικαιούμαι διπλή άδεια λοχείας, απλά δικαιούμαι έναν μήνα παραπάνω λόγο δεύτερου παιδιού, δηλαδή,3+1 μήνα λοχείας, απλά είχα ΠΗΤ 28/11 και ξεκινά από τότε η λοχείας.

Από ότι κατάλαβα και εσύ Δημόσιο είσαι.

Την κανονική άδεια του 2009 δεν ξέρω αν θα στην δώσουν, παίζει, εγώ την πήρα μέσα στις αναρρωτικές γιατί με την επαπειλούμενη μου έλειπε ένας μήνας αναρρωτικής, έπρεπε να χω χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο και πήρα την κανονική μου....

Για την κανονική του 2010 σκέφτομαι ώστε να μην την χάσω γιατί αν μετά την λοχείας πάρω το 9μηνο φτάνει τέλη Δεκέμβρη 2010 και την χάνω λογικά και σκεφτόμουν ή να πάω για δουλειά 29 Μαρτίου (Μεγάλη Βδομάδα) και την επόμενη και μετά να ζητήσω την κανονική μου άδεια και μετα το 9μηνο ή αυτό που έλεγα τις προάλλες..... να πάω 4ο, 5ο, 6ο για δουλειά ώστε με την κανονική και το 9μηνο να πρέπει να επιστρέψω τον επόμενο Μαίο για δουλειά που θα είναι καλοκαίρι και θα είμαστε χωριό και θα τα προσέχει η μάνα μου, ώστε μετά γυρίζοντας Λαμία Φθινόπωρο του 2011 θα είναι 2 χρονων τα παιδιά και θα τα πάω παιδικό...

Η μαμά μου είναι στο χωριό και έρχετε όταν την χρειαστώ αλλά δεν μπορεί να αφήνει και τον μπαμπά μόνο, υγεία άσχημη κλπ καταλαβαίνεις....

Πεθερικά έχω 2 ορόφους πιο κάτω (μπρρρρ) αλλά μόλις γέννησα εγω βρήκε δουλειά η συνηφάδα και κρατάνε το δικό της παιδάκι (αυτοί το έχουν μεγαλώσει φυσικά, συνεχώς εκεί είναι), πάει προνήπια και καταλαβαίνεις ότι από βοήθεια θέλουν να δώσουν αλλά δεν μπορούν και εγώ δεν θέλω από την άλλη να την δεχτώ όποτε και όταν βολεύει αυτούς άρα καταλαβαίνεις...

Μου λέει ότι και για δουλειά να πάω θα τα κρατήσει και τα 3 μαζί (ούτε να φανταστώ τέτοιο ενδεχόμενο), 2 και είναι δύσκολο, όχι να έχουν και 3ο, το μεγαλύτερο, με ζήλια και αντίδραση να γυρίσω καμιά μέρα να βρω τα δικά μου χτυπημένα.

Επομένως θα βρω τρόπο να τα καταφέρω μόνη μου χωρίς να πρέπει να αφήσω τα παιδιά...


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν, οι ίδιες ή οι σύζυγοι!

Georgi, ναι, στο δημόσιο είμαι. Όταν άρχισε η άδεια κύησης του μπεμπίνου, έπρεπε να διακόψω την άδεια ανατροφής της μικρής κάι μου έμειναν δύο μήνες. Θα μπορούσα να κάνω αθροιστική τους χρήση-σύμφωνα με τον δημοσιουπαλληλικό κώδικα-μετά τη λήξη της άδειας ανατροφής του δεύτερου τέκνου, αλλά προτίμησα να τους πάρει ο άντρας μου όσο είχα την άδεια λοχείας του μπέμπη. Τι να τους κάνω δυο επιπλέον μήνες όταν τα παιδιά θα είναι ήδη μεγαλούτσικα, ενώ τώρα καιγόταν ο κ.... μας?

Τώρα βέβαια ο άντρας μου γύρισε στη δουλειά, θα έχω τη μαμά μου για κανα δυό μήνες (εμάς ο μπαμπάς μας έχει "φύγει" δυστυχώς...) και μετά μόνη... σαν κι εσένα, αλλά, φοβούνται ωρέ τα παληκάρια? Και καλύτερα μόνη, μακριά από πεθερές (μπρρρ, καλά τα λες!), καημένη μου κι εσύ βρήκες να πας να μείνεις από κάτω? Όλο παρατηρήσεις κάνουν και τίποτα σωστό δεν κάνουμε εμείς κι εκείνες τι καλά που μεγάλωσαν τα παιδιά τους κι οι κόρες τους φυσικά είναι οι καλύτερες μανάδες!

Την άδεια το ξέρω πως μάλλον τη χάνω, ευελπιστώ στην καλή διάθεση των διευθυντών μου. Θα δούμε. Αλλιώς, δε βαριέσαι... είπαμε. Εμείς να είμαστε καλά και θα βρίσκουμε πάντα λύσεις.


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ευτυχώς δεν έχεί κορη αλλά έχει νύφη που τα έχουν βρεί τόσο καλά μεταξύ τους και εγώ περισσεύω (ευτυχώς)....

Από κάτω μένει η πεθερά, από πάνω η συνηφάδα και εγώ πάνω πάνω στον 2ο.... καταλαβαίνεις βλακεία που έχω κάνει..... να έρθω να μείνω εδώ.... και το κακό είναι ότι πληρώνω και το στεγαστικό για ένα σπίτι που δεν θα το νοιώσω ποτέ δικό μου....

Αισθάνομαι φυλακισμένη , εγκλωβισμένη,ούτε να βγω ούτε να μπω σπίτι δεν μπορώ χωρίς να της χτυπήσω κάρτα που πάω, που πήγα κλπ....

Αλλά όπως τα είπες....

"Φοβούνται ορέεεε τα παλικάρια?????"

Είμαι ικανή να ξεπεράσω πολλά και εδώ θα κολήσω???

Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του και εγώ το κεφάλι μου ήσυχο, έστω και κουρασμένο....;););)


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι είναι να σου λέει συνεχώς ότι η άλλη έκανε αυτό π.χ. στο παιδί της....

Ακόμη δεν είχαν σαραντίσει τα παιδάκια μου και μου έλεγε π.χ. "Θέλεις να με ακούσεις? όταν ξυπνάνε το βράδυ να τα δίνεις χαμομήλι ή πιπίλα, να καταλαβαίνουν ότι δεν έχει φαγητό και να μάθουν να κοιμούνται όλο το βράδυ χωρίς να τρώνε...."

Ερχετε η συνηφάδα μετά από λίγες μέρες (2 φορέςς ήρθε όλες κι όλες) και λέει "Εγώ το είχα κόψει το βραδινό ξύπνημα, όταν ξύπναγε της έβαζα πιπίλα και δεν την τάιζα...."

Εκεί μου λύθηκε η απορία για τις ιδέες.... πρόωρα μωρά, δίδυμα, λιποβαρή και να μην τα ταίσω βράδυ.....

Μετά το άλλο????

Της νύφης της η παιδίατρος είναι η καλύτερη..... "ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ δεν σε πρόλαβα να σου πω..... δεν έπρεπε να τους κάνει τα εμβόλια στο μπούτι, στο μπράτσο τα κάνουν τα εμβόλια, της ..... η γιατρός εκεί τα κάνει...."

Πολύ καλή παιδίατρος που βλέπει ένα παιδάκι 4 χρονών 35 κιλά και δεν τους λέει να του κάνουν δίαιτα, ούτε μια εξέταση για χολιστερίνη κλπ:lol::lol:


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgi μου, κουφάθηκα με όσα γράφεις! Λίγο θρίλερ μου ακούγεται η κατάσταση, βρίσκεσαι δηλαδή μεταξύ σκύλας και χάρυβδης! Και καλά η πεθερά, αλλά και με συνυφάδα!!Ούτε ψύλλος στον κόρφο σου. Και αφού πληρώνεις που πληρώνεις το στεγαστικό, γιατί δεν αγόραζες σπίτι αλλού, μακριά, να μη σε φτάνουν τουλάχιστον? Θα μου πεις, μετά θα άρχιζαν οι γκρίνιες, και "δεν μας θέλετε" και τέτοια...

Και κάτι που με ενοχλεί αφόρητα είναι οι συγκρίσεις, τι καλά που το κάνει αυτός (πάντοτε ο γιος, η κόρη, ο πιο κοντινός τέλος πάντων), τι λάθη που κάνεις εσύ (η νύφη συνήθως). Κι αν δεν το λένε καθαρά, το υποννοούν, κάτι ακόμα χειρότερο. Ακόμα κι η ίδια η μάνα μου με συγκρίνει με την αδερφή μου (εννοείται πως τα κάνει καλύτερα!), αλλά δε μασάω. Της λέω πως όπως εγώ δεν επεμβαίνω στην ανατροφή των ανιψιών μου, κανείς δεν θα επέμβει στην ανατροφή των δικών μου παιδιών.

Όλα τα ξέρουν πια αυτές οι πεθερές! Άκου να αφήνεις νηστικά τα παιδάκια σου, δηλαδή να μην ανταποκρίνεσαι στις ανάγκες τους! Τι μάνες είναι αυτές!

Εμένα πάλι μου την έλεγαν στη μικρή που δεν έδινα πιπίλα, αλλά τους έδωσα να καταλάβουν, με τον τρόπο μου -που δεν είναι πάντοτε κι ο πιο σωστός ομολογώ- πως για τα παιδιά μου αποφασίζω μόνον εγώ κι από τότε μη σου πω πως με σέβονται (μεγάλη κουβέντα), τουλάχιστον με ρωτούν για όλα. Και εννοείται πως όταν πηγαίνουμε ή έρχονται, ό,τι έχει σχέση με τα παιδιά δεν αφήνω να το αναλάβει κανείς άλλος (-να την ταίσω εγώ? -όχι, θα το κάνω μόνη μου! κτλ).

Μωρέ μια χαρά είμαστε στη Ρόδο, μας χωρίζει θάλασσα με όλους και έχουμε την ησυχία μας. Και καλύτερα που δεν στα κρατάει η πεθερά σου, αν είναι τέτοια, θα το ακριβοπλήρωνες σε ψυχολογική πίεση. Χώρια που όντως μπορεί να τα ξυλοκοπούσε τα μαναράκια σου το παιδάκι των 35 (!) κιλών! Θα πάρεις μια καλή κυρία και θα έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο, μέχρι να μεγαλώσουν, να τα στείλεις σε κανέναν παιδικό σταθμό. Το ίδιο θα πράξω κι εγώ!


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Φτούυυυυυυ....

Έγραφα τόση ώρα και με πέταξε έξω και δεν τα δημοσίευσε....

Βαριέμαι να τα επαναλάβω.....

΄΄Οπως τα λες θα κάνω, δεν θέλω και ούτε ήθελα ποτέ να στηρίζομαι σε κανέναν, μόνο στον εαυτό μου!!!!

Θέλω και εγώ χιόνιιιιιιιιι όχι μόνο η Βόρεια Ευρώπη.....

Άσχετο....


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...