Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις Μανούλες απ την Λαμία!!

Θα είμαι φοιτήτρια στην Λαμία και ψάχνω για εργασία, γι αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν χρειάζεστε κάποιον για την φύλαξη των μικρών σας, ενδιαφέρομαι..

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Georgi, ξέχασα να σου πω πως κάναμε κι εμείς τα δύο εμβόλια (για μηνιγγιτιδόκκο και ροταϊό). Με τη διαφορά ότι δεν πληρώσαμε τίποτα, τα κάλυψε το ταμείο (Δημοσίου). Εσύ δεν τα έχεις ασφαλίσει στο Δημόσιο?

Δεν έχω Δημόσιο, έχω ΤΥΔΚΥ, αν και τώρα ΤΥΔΚΥ και ΟΠΑΔ μαζί είναι νομίζω αλλά έχει κρατήσει το καθένα τις παλιές του λειτουργίες.

Σήμερα το πρωί Μαρμιτάκι ξυπνήσαμε με χιόνι, το είχε στρώσει εδώ πάνω αλλά το έλειωσε έως το μεσημέρι. Και τώρα χαζοχιονίζει πολύ αραιά!!!

Θέλω κι άλλο χιόνιιιιι!!!! :(:(:(

Μαρινάκι εγώ ίσως χρειαστώ κάποιον αλλά σε έναν χρόνο από σήμερα και αυτό εάν πάρω αμέσως το 9μηνο. Άρα δύσκολο να σου πω κάτι σίγουρα!!!!

Μαράκι μου μπράβο για την προσπάθεια, εγώ δεν κατάφερα ποτέ να τα βάλω και τα δύο μαζί.


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις Μανούλες απ την Λαμία!!

Θα είμαι φοιτήτρια στην Λαμία και ψάχνω για εργασία, γι αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν χρειάζεστε κάποιον για την φύλαξη των μικρών σας, ενδιαφέρομαι..

Σας ευχαριστώ!!

Μπορείς αν θες να βάλεις αγγελία στο http://parents.org.gr/forum/. Εκεί θα το δουν σίγουρα μαμάδες που ψάχνουν baby sitter. Γράψε και λίγα παραπάνω στοιχεία (πχ τι σπουδάζεις, πόσο χρονών είσαι, τι ώρες είσαι διαθέσιμη ή ότι άλλο εσύ νομίζεις)

Καλή αρχή και καλή φοιτητική ζωη σου εύχομαι!


[U][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttb05a9.aspx[/IMG][/URL]

[URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][/URL][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttbc73a.aspx[/IMG][/URL]
[/U]
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια , είναι όντος πολυ δύσκολο να θηλάζεις δίδυμα μωρά , τα δικά μου είναι και πολύ φαγανά ....... τρώνε τρώνε και τελειωμό δεν έχουν , άσε που την ημέρα είναι ήρεμα και το βράδυ τους πιάνει λύσσα , ελπίζω με τον καιρό να βρούμε τους ρυθμούς μας . Ευτυχώς που ο μικρός κοιμάτε στις 10 το βράδυ και ξυπνάει το πρωί στις8 , που να είχα και αυτόν να ξυπνάει το βράδυ!!!!


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κλείσαμε τους τρεις μήνες κι ησυχία δε βρήκαμε ακόμα... άντε να δούμε!

Σκέφτομαι, όμως, και σας τις ηρωίδες με τα δίδυμά σας και λέω πως δεν πρέπει να γκρινιάζω. Πάντως θα είναι σπουδαία εμπειρία γενικώς και η όλη εγκυμοσύνη και μετά...

Μαρία, εσένα μοιάζουν μεταξύ τους τα κοριτσάκια? Πίνουν το γαλατάκι σου και θα γίνουν κοπελάρες!

Georgi μας έχεις πει πως έχεις γενέθλια Ιανουάριο. Πότε αλήθεια? Μη μου πεις πως είσαι Υδροχόος...


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας , ετσι ακριβώς οπως τα λεει η marmita για το θηλασμο , εχει γάλα οταν βάζεις το μωρο συνέχεια στο στηθος , εμενα και τα δυο ειναι τερατάκια την μερα είναι σχετικά ησυχα το βραδυ , παναγια μου η χοροδια τρικάλων!!!!! , τωρα τελευταια προσπαθουμε να τελειοποιησουμε τον ταυτοχρονο θηλασμο μας διευκολυνει περισσότερο , αλλα παρολαυτα εχω να κοιμηθω σαν ανθρωπος πρίν γεννήσω, πιστευω οτι μεχρι τις40ημέρες θα μπουμε σε σχετικο προγραμμα . Πάντως ο θηλασμος των διδυμων ειναι σχετικα δυσκολος , αλλα οσο δυσκολος και αν εινια ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια , τον γιο μου τον θηλασα 11 μηνες και χαίρομαι πολυ για αυτο . Τις κορες μου δεν ξερω ποσο θα τις θηλάσω , αναλογα με τις αντοχές μου , αν και πιστευω οτι ο πρωτος καιρος είναι δύσκολος μετα τα πράγματα γίνονται πιο ευκολα.

Μπράβο Μαρία για την προσπάθεια! Έχεις την σκέψη όλων μας!! Άμα με το καλό σταθεροποιεί η κατάσταση και είναι ελεγχόμενα να περάσουμε με την Σόνια και την Βαγγελιώ να σας δούμε! Πολλά φιλιά!


eNortjK1UjI1NzAwULIGXDASlgKY31.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κλείσαμε τους τρεις μήνες κι ησυχία δε βρήκαμε ακόμα... άντε να δούμε!

Σκέφτομαι, όμως, και σας τις ηρωίδες με τα δίδυμά σας και λέω πως δεν πρέπει να γκρινιάζω. Πάντως θα είναι σπουδαία εμπειρία γενικώς και η όλη εγκυμοσύνη και μετά...

Μαρία, εσένα μοιάζουν μεταξύ τους τα κοριτσάκια? Πίνουν το γαλατάκι σου και θα γίνουν κοπελάρες!

Georgi μας έχεις πει πως έχεις γενέθλια Ιανουάριο. Πότε αλήθεια? Μη μου πεις πως είσαι Υδροχόος...

Είχα πεί τέτοιο πράγμα και το θυμάσαι????:D:D

Ναι Υδροχόος είμαι και έχω αύριο γενέθλια, 27/01.... Τα πόσα κλείνω???? Άστο, από τα 30 και μετά σταματάς να μετράς!!!!;):cool::cool:

Εμένα τα δικά μου χαζοηρέμησαν, κοιμούνται στάνταρ από της 21:00 και μετά και τα ξυπνάμε 00:00 περίπου, τα ταίζουμε και ξανακοιμούνται έως της 07:00-08:00 το πρωί όπου ξυπνά ο άντρας μου και τα ετοιμάζει αυτός και ξυπνάω εγώ κατά της 10:00.... πολύυυυυ καλά, αν θυμηθώ το διάστημα μέχρι να σαραντήσω.

Μαρία μου μπράβο, ήηηηηρωωωωωααααας είσαι πραγματικά. Έχεις κάποιον να σε βοηθάει?


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgi μας, καλημέρα! Και χρόνια πολλά! Πολύχρονη να είσαι, να ζήσεις σαν τα ψηλά βουνά και να σε χαίρονται τα παιδάκια σου!

Το θυμάμαι, γιατί κι εγώ γεναριάτικη, στις 29!

Υδροχόοι, τα καλύτερα παιδιά!


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Georgi μας, καλημέρα! Και χρόνια πολλά! Πολύχρονη να είσαι, να ζήσεις σαν τα ψηλά βουνά και να σε χαίρονται τα παιδάκια σου!

Το θυμάμαι, γιατί κι εγώ γεναριάτικη, στις 29!

Υδροχόοι, τα καλύτερα παιδιά!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!!

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!!

29 και εσύ σαν τον γαμπρό μου εεεε????

Υδροχόοι...... Εγώ, ο μπαμπάς μου (10-02), η κολητή μου & η ανηψιά μου (17-2), η άλλη μου ανηψιά που θα γίνει και νονά του μπέμπη (26-01), ο γαμπρός μου...... εεεεεεχουμε κι άλλους.....

Μαρτύριο για τους υπόλοιπους είμαστε μάλλον:P:p:p


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όσες έχουν γενέθλια , georgi μέχρι να σαραντίσω θα έχω τη μαμά . Όταν θα φύγει εγώ και άνδρας μου , τον μικρό τα πρωινά μπορεί να τον στέλνω στην πεθερά μου ,θα δούμε όμως , να μπουν σε ένα πρόγραμμα τα μικρά πρώτα


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλά! Σας ευχαριστώ πολύ!

Να είμαστε καλά όλες, να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.

Georgi μου, πώς τα πέρασες στα γενέθλια? Εγώ εννοείται τίποτα απολύτως, με δυο παιδιά, το ένα νεογέννητο... Ούτε μια τουρτίτσα δεν κόψαμε.

Αχ πότε θα μπορέσουμε να βγούμε ξανά έξω?


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...