Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

σου φαινεται φυσιολογικο οτι εφτιαξα βαλιτσα- επιτελους-

και με επιασε απο εκεινη την ωρα μια ψιλοθλιψη??:confused::confused:

δεν ξερω τι ακριβως, αναμεικτα συναισθηματα αγχους, συγκινησης, αρνησης, φοβου, χαρας..ξερω γω..

απο εκεινη την ωρα εχω νευρα..:confused:

η μπουμπου τι κανει??


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΡΩΤΟΝ ΑΡΓΗΣΕΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΒΑΛΙΤΣΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧ .ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑΝΙΩΘΕΙΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΧΕΙΣ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟ ΤΡΟΠΟ.

ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, καθε καινουριο και αγνωστο παντα δημιουργει αγχος,

αλλα μετα απο λιγο ολα παιρνουν το δρομο τους..

τη βαλιτσα, ναι την αργησα παρα πολυ,

αλλα μεχρι πριν κανα 5ημερο ενιωθα οτι η ΠΗΤ μου ειναι σε κανα 3μηνο και οτι εχω καιρο..

τωρα, αυτες τις μερες, με τα πονακια που εχω, δεξια αριστερα,

συνηδητοποιησα οτι ο καιρος πλησιαζει..


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!!!!

στο τελος της παρεουλας σας προλαβα ε???

βαλιτσα εγω εφτιαξα το πρωι πριν μπω να γεννησω! χαχαχαχαχαχα ειχα ολα τα πραγματα σε ενα ραφι στη ντουλαπα.. και μεσα σε ενα σεντονι τα του μωρου... και ειχα πεισε ολους οτι εκει ειναι...αν συμβει κατι απροοπτο και δεν προλαβω..να μου τα φερετε! μενω και διπλα στο μητερα οποτε δεν ειχα αγχος!

Ροξανα τι κανεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΥ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΑ!ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ!

ΤΖΟ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ!ΟΔΗΓΗΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ!ΒΕΒΑΙΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΗΤΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ!ΤΗΝ ΠΗΓΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΔΡΟΜΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ 3 ΦΟΡΕΣΣΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΛΑ!!!!ΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!!!!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ροξανα στο μπροστα καθησμα την βαζω...εχω απενεργοποιησει τον αεροσακο, εχω τραβηξει και τερμα πισω την θεση και την εχω διπλα μου...δεν καταλαβαινω ποια η διαφορα οταν ειναι σε αυτα τα καθησματακια να την βαλω πισω!

εγω την βαζω καιρο τωρα και παμε στα golden μας και στα avenue και στα mall!!!

Αντε να ξεκινησετε τις βολτες σας!!!! θα γουσταρεις πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!! Τι κανετε;;;;; Εγω απο χτες εχω μια ανησυχια.....πονους εντονους αλλα ακανονιστους οποτε λεω αυριο να ξεκιναω να φτιαχνω τη βαλιτσα για το νοσοκομειο..... Επισης ποναω πολυ απο κατω και στους προσαγωγους κι στη μεση και γενικα σε καθε κινηση χαχαχα νομιζω οτι διαλυομαι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!! Τι κανετε;;;;; Εγω απο χτες εχω μια ανησυχια.....πονους εντονους αλλα ακανονιστους οποτε λεω αυριο να ξεκιναω να φτιαχνω τη βαλιτσα για το νοσοκομειο..... Επισης ποναω πολυ απο κατω και στους προσαγωγους κι στη μεση και γενικα σε καθε κινηση χαχαχα νομιζω οτι διαλυομαι!!!!!!!

hello !!!

Πονοι ακανονιστοι? πηρες τον γιατρο???

καλα...απο πονους η εγκυμοσυνη! πολυ λεμεεεεε!!! κι εγω στους προσαγωγους ειχα θεμα..νομιζα οτι θα σπασει κατι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ...

ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗ ΚΑΘΕ ΣΑΣ ΜΕΡΑ...ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΛΥΠΟΥΝ ΟΣΑ ΖΕΙΤΕ!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!

Τζο δε το πηρα το γιατρο γιατι η πονοι δεν εχουν συχνοτητα οποτε μαλλον ειναι προπαρασκευαστικοι (πω τι γραφω η γυναικα χαχαχα), παντως και τη νυχτα ξυπνησα στις 3 με πονο αλλα μου περασε......τωρα τη Δευτετα εχω γιατρο να δουμε τι θα μας πει, παντως οσοι με βλεπουν λενε πως εχει αρχισει να κατεβαινει η κοιλια!

Πινακι χαρηκα που ειδα το μηνυμα σου, ελπιζω να ειστε οσο καλητερα γινεται εσυ κι ο αντρουλης σου!!!!

Ουφ θελω να γεννησω......θελω να πανε ολα καλα.....θελω να γνωρισω τον μπεμπακο μου......

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ...

ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗ ΚΑΘΕ ΣΑΣ ΜΕΡΑ...ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΛΥΠΟΥΝ ΟΣΑ ΖΕΙΤΕ!

καλημέρα κορίτσια! καλημέρα Πινάκι!!! εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε λίγο καιρό να έχεις κι εσύ πάλι παρόμοιες ιστορίες. ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...