Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Unicorns είπε:

      Καλημέρα σε όλες.Αυριο έχω χοριακη και από χθες το βραδάκι έχουν ξεκινήσει καφέ σταγονιτσες.Μιλησα με τον γιατρό μου και είπε να μην ανησυχώ.Ισως να είναι και εμφύτευσης.Συνεχιζω τα φάρμακα μου και το αποτέλεσμα θα φανεί αύριο.Απλα ήθελα να ρωτήσω έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο ;

      Όλα με το καλό αύριο!!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!! 

      5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

      Κορίτσια τι κάνετε; Βλέπω πολλές εγκυμοσύνης, άλλες φτάνουν στο τέλος τους, για τις υπόλοιπες που προσπαθούμε ακόμη δεν ξέρω τι να ευχηθώ υπομονή!! Εγώ περιμένω περίοδο να ξεκινήσω την Πέμπτη προσπαθεία, πρώτη φορά με Γκοναλ, για να δούμε.. όλοι λένε να χαλαρώσω, αλλά πώς ;;;; 

      Σε νιώθουμε όλες! Είτε είναι η 1η πρώτη φορά είτε η 1000οστη  αυτό που περνάει η γυναίκα δε μπορεί να το νιώσει κανένας. Άγχος, προσμονή, ελπίδες, απαισιοδοξία...όλα μπερδεύονται! Όλα γίνονται στο δικο μας σώμα  και κατά επέκταση στη δική μας ψυχή....ΟΜΩΣ είμαστε πολύ τυχερες που έχουμε την σωματική και ψυχική υγεία να προσπαθήσουμε για το παιδακι μας! Εγώ κάθε φορά έλεγα ότι είμαι τυχερη που μπορώ να το προσπαθήσω, που μου δίνεται η ευκαιρία να το παλέψω. Υπάρχει κόσμος που δε μπορεί ούτε αυτό για πολλούς λόγους.  Οι γιατροί  και εμεις κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε και ο Θεός αποφασίζει ποτε είναι η στιγμή. Άρα να σκεφτείς ότι είσαι τυχερή που μπορείς να το προσπαθήσεις, να κάνεις θετικές σκέψεις, να το πάρεις αισιόδοξα και θα γίνει!!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ;;; Αν δεν κάνω λάθος κάποια είχε πει ότι κάπου είχε ρωτήσει για τις ραγαδες στην κοιλιά και της είχαν πει ότι υπάρχει λύση!αν ισχύει θέλω πληροφορίες!!!!!

εγω ροξάνα μου! κανω θεραπεια με λειζερ και με την πρωτη εφαρμογη η κοιλια ειναι πολυ πολυ καλυτερη! εχω κανει τεραστια ερευνα αγορας για τα ειδη των λειζερ και σε δερματολογους και σε πλαστικους....εχω πληρωσει πανω απο 300? σε επισκέψεις ! και τελικά βρήκα άκρη σίγουρη και αποτελεσματικη!!!!!!! για πληροφορίες πες μου να σου πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παρε την κρεμα simulcium απο το φαρμακειο.

Οι κρέμες είναι απάτη!!!!! καμμια κρέμα δεν μπορεί να φτάσει σε τόσο βαθιες στιβάδες του δέρματος!!!! σιγουρα βοηθάν στην ελαστικότητα του δέρματος...αλλα αν είναι να γίνουν οι ραγαδες θα γίνουν! και αν γίνουν δεν θα γυρίσουν ποτέ πισω! το λειζερ απλα της κανει πιο αορατες..

Link to comment
Share on other sites

τζο-τζο κ ροξανα μου,

σας ευχαριστω για τη γνωμη!!

για πειτε για πειτε λοιπον!!

ειναι κατι που πρεπει να προσεξω?

ειπατε, μολις μου δωσουν την αδεια να σηκωθω, οποτε

θα το κανω σιγουρα.

εγω θελω να ρωτησω,την κανατε με απλη επισκληριδιο ετσι?

οχι με μεγαλυτερη αναισθησια?

στην καισαρικη, θα χρειαστω τη μαια μου?

ρωταω γιατι ειχα σκοπο να συνεργαστω με μια εξωτερικη μαια

και τωρα δεν ξερω αν θα μου ειναι χρησιμη στον τοκετο.

τι λετε?

λοιπόν...εγω επισκληρίδιο έκανα..αλλα μονο την δοση για την καισαρικη...μετα μου έβαζαν απλα παυσίπονα ..τα οποια σταματησα να παιρνω την 3η μερα,,,αντεχα τον πονο και ετσι τα σταματησα...

τι να προσεξεις: όσο πιο γρηγορα σηκωθείς τοσο το καλύτερο...κατα την διάρκεια της καισαρικής δεν πονας (προφανως!) αλλα νιωθεις καπως περιεργα! να εισαι προετοιμασμενη για να μη σου έρθιε αποτομο!

την μαια σου να την εχεις μαζι σου!! αρκει να ερθει....γιατι εχω ακουσει τρελλες περιπτώσεις!!!!!

εγω θα σου προτεινα να ζητησεις (αν υπαρχει η δυνατότητα) να εχεις το μωρο συνεχεια μαζι σου...οσο και να σε βοηθησει η μαια ..το μωρο ειναι εκεινο που θα πρεπει να μαθει να τρωει απο εσενα!!!! και σου υπογραφω

(ξερω μαιες και απο το Μητερα και απο το Ιασω...)οτι αν το δωσεις μεσα θα παρει σιγουρα ξενο γαλα...ακομα και αν τους πεις οχι αυτοι θα δωσουν..αυτες ειναι οι εντολες τους...οποτε αν το μωρό είναι έστω και λιγο "δυσκολο" στο φαγητο θα δεινοπαθησεις μεχρι να το θηλασεις.... επιπλέον αν το εχεις μαζι σου, όταν θα πας σπιτι σου θα εχετε ηδη γνωριστεί και θα σου φανει πιο ευκολο!!!!! εγω την εκανα μπανιο μονη μου χωρις να φοβαμαι απο την πρωτη μερα!!!!!!

δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα!!!! και να σημειωσω οτι οσα αναφερα ειναι καθαρα οι δικιες μου εμπειρίες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ τζο μου θα το κοιτάξω! Να υποθεσω ότι δεν επηρεάζει τον θηλασμο έτσι; Μια έχεις κάνει ΕΣΥ ως τώρα ε; Και ειδεα τόση διαφορα;μετα την συνέδρια βάζεις τιποτα κρέμες και τέτοια;


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α και να μην το ξεχάσω σχετικα με αυτό με το ξένο γάλα που λέει η τζο εγω δεν την εχα τη μικρή μαζι μου συνεχώς απλά είχα ζητήσει να μου την φέρνουν καθε φορά που πειναει και οχι μόνο τις καθορισμένες! Και όντως μου την έφερναν έβαζαν ενα χαρακτηριστικό ταμπελακι στο πλαστικό αυτό που τα έχουν μέσα! Οπότε υπάρχει και αυτή η επιλογή


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α και να μην το ξεχάσω σχετικα με αυτό με το ξένο γάλα που λέει η τζο εγω δεν την εχα τη μικρή μαζι μου συνεχώς απλά είχα ζητήσει να μου την φέρνουν καθε φορά που πειναει και οχι μόνο τις καθορισμένες! Και όντως μου την έφερναν έβαζαν ενα χαρακτηριστικό ταμπελακι στο πλαστικό αυτό που τα έχουν μέσα! Οπότε υπάρχει και αυτή η επιλογή

πόσες φορες σου το εφεραν κλαμενο ή να κλαιει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ τζο μου θα το κοιτάξω! Να υποθεσω ότι δεν επηρεάζει τον θηλασμο έτσι; Μια έχεις κάνει ΕΣΥ ως τώρα ε; Και ειδεα τόση διαφορα;μετα την συνέδρια βάζεις τιποτα κρέμες και τέτοια;

μια εχω κανει..επρεπε να εχω παει πριν ενα μηνα για την δευτερη.. αλλα μα#%!$@ηκα!

.. κοιτα,πριν την εφαρμογη κανεις μια τοπικη αναισθησια με μια κρεμα (εμλα ) εγω ρωτησα τον γιατρό αν παιρναει στο γαλα και μου ειπε οχι...

(βεβαια το ιδιο μου ειχε πει και για το δακρυγονο που ειχα "φαει" σε μια πορεια...αλλα τεσπα!!!!!! ρωτα τον παιδιατρό σου και εσυ!

Γενικα προσεχε τις κρέμες για τις ραγαδες γιατι από οτι εχω δει οι πιο πολλες λενε οτι δεν εχει εξακριβωθει αν περνανε στο γαλα...

μετα τη συνεδρια για ενα μηνα βαζεις φυσιολογικο ορο (ργω δεν εβαλα.....μην ρωτας γιατι) και την ενυδατική μου..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να δεις δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά αρκετές και να φανταστείς τις 2 ήμουν κάτω στην καφετερεια και πήραν τηλ εκεί και με ειδοποίησαν

μπορει να μην δινουν... εγω αυτο που λεω το λεω γιατι μου το ειπε μαια του μαιευτηριου που γεννησα... οποτε το λεω με σιγουρια για εκεινο... δεν ξερω..εμενα μου φαινοταν αδιανοητο το μωρο τις πρωτες μερες του εξω απο το σωμα μου να ειναι μακρια μου!αλλα και αλλες μανουλες που μου ελεγαν οτι ηθελαν να ξεκουραστουν απο την γεννα... μου φαινοταν απολυτα σεβαστο και οκ!!!!!!!! οποτε ειναι θεμα προσωπικης επιλογης!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τώρα βάζω μια κρέμα που ειχα πάρει απο το μαιευτήριο και σίγουρα δεν περνάει στο γάλα οπότε θα την τελειώσω και μετα θα το ψάξω

ναι μωρε... αν δεν εχεις τεραστιο θεμα μην αγχωνεσαι! εγω εχω πολυ μεγαλο προβλημα...ειναι ΟΛΗ η κοιλια μου ΓΕΜΑΤΗ βαθιες ραγαδες... αν δεν εκανα κατι τωρα δεν ηταν να ξαναβαλω μαγιω!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...