Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Σοβαρά μιλάς;!:o Ε όχι και έτσι! Χριστός και Παναγία! Να σου λέει τέτοια πράγματα, έγκυος γυναίκα! Μη μου πεις ότι είχες τον ίδιο και στις επόμενες γέννες!

3 παιδια 3 διαφορετικοι γιατροι. ηταν της πεθερας μου (γκουχ γκουχ) αυτος τωρα ειναι πανω απο 90 ( απο οτι εμαθα ζει ) μετα απο εμενα, εκεινη τη περιοδο δηλαδη αποσυρθηκε !! τοτε ουτε υπερηχο ειχε ουτε τιποτα,ηταν με τη παλια τεχνολογια , με ακουγε με το χωνι :tongue:

πηρα τον φαρμακοποιειο μου , χαρηκε πολυ θα τα δωσει στους γιατρους του κοσμου, εχουν παραρτημα καπου στη κλαθμωνος νομιζω μου ειπε, και εχουν μεγαλη αναγκη απο φαρμακα, βρηκα και αλλα που δεν κανει να τα παρω τωρα, γεμισα μια σακουλα!!

θα τα δωσω και τα αλλα, γιατι ετσι τα ξεχναω μετα και δεν τα παιρνω και ληγουν !! βρηκα και μισο κουτι utrogestan, μαγνησιο ασβεστιο,felicin καλα τα τρια τελευταια, θα αρχισω να τα παιρνω. στα φαρμακα δεν ειμαι τυπικη ολο τα ξεχναω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:?:

Έπρεπε να ήταν πάνω από 1.000! Προσπαθώ να μην απογοητεύομαι, αλλά δεν είναι εύκολο. Βέβαια εγώ χτες περίμενα πολύ χειρότερα αποτελέσματα... το είχα πάρει απόφαση ότι δεν πάει καλά και έκανα σχέδια μελλοντικά, για να ξεχαστώ... όταν είδα ότι είχε αυξηθεί, θεώρησα ότι πάμε καλά... αλλά ο γιατρός μας προσγείωσε!:(

Είδες και η δικιά σου πόσο πήγε μετά από λίγες μέρες; έτσι πρέπει να πηγαίνει... να διπλασιάζεται.

Κουκουρουκου μου κουραγιο κ υπομονη λιγο ακομα!μην απογοητευεσαι σφου αρχικα μπορει να διπλασιαστει αντι για 2μερες σε 48-72 ωρες οποτε ειναι κριμα να το προδικασεις.λυπαμαι που το μαρτυριο συνεχιζεται της αναμονης κ καταλαβαινω ακριβως τι περνας αφου το εζησα πριν 3μηνες.σε φιλω!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

3 παιδια 3 διαφορετικοι γιατροι. ηταν της πεθερας μου (γκουχ γκουχ) αυτος τωρα ειναι πανω απο 90 ( απο οτι εμαθα ζει ) μετα απο εμενα, εκεινη τη περιοδο δηλαδη αποσυρθηκε !! τοτε ουτε υπερηχο ειχε ουτε τιποτα,ηταν με τη παλια τεχνολογια , με ακουγε με το χωνι :tongue:

πηρα τον φαρμακοποιειο μου , χαρηκε πολυ θα τα δωσει στους γιατρους του κοσμου, εχουν παραρτημα καπου στη κλαθμωνος νομιζω μου ειπε, και εχουν μεγαλη αναγκη απο φαρμακα, βρηκα και αλλα που δεν κανει να τα παρω τωρα, γεμισα μια σακουλα!!

θα τα δωσω και τα αλλα, γιατι ετσι τα ξεχναω μετα και δεν τα παιρνω και ληγουν !! βρηκα και μισο κουτι utrogestan, μαγνησιο ασβεστιο,felicin καλα τα τρια τελευταια, θα αρχισω να τα παιρνω. στα φαρμακα δεν ειμαι τυπικη ολο τα ξεχναω!!

Ααα της πεθεράς οι επιλογές! Μπράβο, τι καλή νύφη που είσαι χα χα χα!:P

Δεν το είχα σκεφτεί με τους γιατρούς του κόσμου... τώρα θυμήθηκα που τα είχε στείλει η μητέρα μου κάποια φάρμακα και μάλιστα της έστειλαν, νομίζω, κάποια ευχαριστήρια επιστολή.

:?:

Κουκουρουκου μου κουραγιο κ υπομονη λιγο ακομα!μην απογοητευεσαι σφου αρχικα μπορει να διπλασιαστει αντι για 2μερες σε 48-72 ωρες οποτε ειναι κριμα να το προδικασεις.λυπαμαι που το μαρτυριο συνεχιζεται της αναμονης κ καταλαβαινω ακριβως τι περνας αφου το εζησα πριν 3μηνες.σε φιλω!

Με το κενό σάκο, να υποθέσω, το έζησες. Είναι και αυτό μία εξήγηση σε χαμηλές χοριακές, από ότι διάβασα στο ίντερνετ (παρόλο που έχω πει να μην ψάχνω στο ίντερνετ, τελικά υπέκυψα και το έψαχνα χτες..)

Link to comment
Share on other sites

Ααα της πεθεράς οι επιλογές! Μπράβο, τι καλή νύφη που είσαι χα χα χα!:P

Δεν το είχα σκεφτεί με τους γιατρούς του κόσμου... τώρα θυμήθηκα που τα είχε στείλει η μητέρα μου κάποια φάρμακα και μάλιστα της έστειλαν, νομίζω, κάποια ευχαριστήρια επιστολή.

Με το κενό σάκο, να υποθέσω, το έζησες. Είναι και αυτό μία εξήγηση σε χαμηλές χοριακές, από ότι διάβασα στο ίντερνετ (παρόλο που έχω πει να μην ψάχνω στο ίντερνετ, τελικά υπέκυψα και το έψαχνα χτες..)

Ναι με τον κενο σακο το εζησα αλλα ηταν πολυυυυ χαμηλα,φαντασου ξεκινησαμε με 15,87!τωρα ποτε θα πας για την επομενη χοριακη?λογικα μεσα στην επομενη εβδομαδα πρεπει να σε στειλει υπερηχο που θα ειναι πανω απο 1500 η χοριακη.σημερα πηγα κ εγω για προγεστερονη οιστραδιολη κ τωρα επεσε το 1ο κ ανεβηκε το 2ο οποτε ρυθμισαμε παλι τα ciclacur κ utrogestan.ευχομαι να περασουν γρηγορα οι μερες για τη χοριακη σου κουκουρουκου μου κ να πανε ολα καλα!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

3 παιδια 3 διαφορετικοι γιατροι. ηταν της πεθερας μου (γκουχ γκουχ) αυτος τωρα ειναι πανω απο 90 ( απο οτι εμαθα ζει ) μετα απο εμενα, εκεινη τη περιοδο δηλαδη αποσυρθηκε !! τοτε ουτε υπερηχο ειχε ουτε τιποτα,ηταν με τη παλια τεχνολογια , με ακουγε με το χωνι :tongue:

πηρα τον φαρμακοποιειο μου , χαρηκε πολυ θα τα δωσει στους γιατρους του κοσμου, εχουν παραρτημα καπου στη κλαθμωνος νομιζω μου ειπε, και εχουν μεγαλη αναγκη απο φαρμακα, βρηκα και αλλα που δεν κανει να τα παρω τωρα, γεμισα μια σακουλα!!

θα τα δωσω και τα αλλα, γιατι ετσι τα ξεχναω μετα και δεν τα παιρνω και ληγουν !! βρηκα και μισο κουτι utrogestan, μαγνησιο ασβεστιο,felicin καλα τα τρια τελευταια, θα αρχισω να τα παιρνω. στα φαρμακα δεν ειμαι τυπικη ολο τα ξεχναω!!

Πολυ καλη κινηση αυτη κ θα τα παρουν κοπελες ετσι που πραγματικα τα εχουν αναγκη!μπραβο σου κ μας εδωσες κ πολυ καλη ιδεα για φαρμακα που περισευουν!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι με τον κενο σακο το εζησα αλλα ηταν πολυυυυ χαμηλα,φαντασου ξεκινησαμε με 15,87!τωρα ποτε θα πας για την επομενη χοριακη?λογικα μεσα στην επομενη εβδομαδα πρεπει να σε στειλει υπερηχο που θα ειναι πανω απο 1500 η χοριακη.σημερα πηγα κ εγω για προγεστερονη οιστραδιολη κ τωρα επεσε το 1ο κ ανεβηκε το 2ο οποτε ρυθμισαμε παλι τα ciclacur κ utrogestan.ευχομαι να περασουν γρηγορα οι μερες για τη χοριακη σου κουκουρουκου μου κ να πανε ολα καλα!

Καλησπέρα.

Πήγαμε πάλι σήμερα για χωριακή, η οποία ήταν 720... μία σταλιά παραπάνω δηλαδή.;) Τελικά θα ξαναπάμε την Δευτέρα για χωριακή (πάλι) και υπέρηχο. Τελικά έφτασα τις 4 χωριακές... αλλά είμαι λίγο πιο αισιόδοξη σήμερα... σκέφτομαι ότι τουλάχιστον ανεβαίνει.. κάτι είναι και αυτό!

Εσένα ήταν πολύ χαμηλά στην αρχή... μετά ανέβαινε λίγο λίγο, όπως εμένα;

Μετράς προγεστερόνη και οιστραδιόλη συχνά, από ότι κατάλαβα... ο κάθε γιατρός έχει το δικό του σύστημα τελικά.

Άντε την Δευτέρα θα κάνουμε και οι δύο υπέρηχο τελικά... καλά μας αποτελέσματα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήγαμε πάλι σήμερα για χωριακή, η οποία ήταν 720... μία σταλιά παραπάνω δηλαδή.;) Τελικά θα ξαναπάμε την Δευτέρα για χωριακή (πάλι) και υπέρηχο. Τελικά έφτασα τις 4 χωριακές... αλλά είμαι λίγο πιο αισιόδοξη σήμερα... σκέφτομαι ότι τουλάχιστον ανεβαίνει.. κάτι είναι και αυτό!

Εσένα ήταν πολύ χαμηλά στην αρχή... μετά ανέβαινε λίγο λίγο, όπως εμένα;

Μετράς προγεστερόνη και οιστραδιόλη συχνά, από ότι κατάλαβα... ο κάθε γιατρός έχει το δικό του σύστημα τελικά.

Άντε την Δευτέρα θα κάνουμε και οι δύο υπέρηχο τελικά... καλά μας αποτελέσματα!:D

Πολυ χαιρομαι που ανεβηκε κουκουρουκου!κ ως δευτερα σιγουρα θα ανεβει κ αλλο!!!ελπιζω κ η χοριακη κ ο υπερηχος να πανε σουπερ κ να τελειωσει η ταλαιπωρια!!!

Εμενα διπλασιαζοταν καθε 2-3μερες αλλα μου ειπαν απ την αρχη να μαι προετοιμασμενη διοτι οι αρχικες τιμες κ ολες οι υπολοιπες ηταν πολυ μικρες για το σταδιο εγκυμοσυνης μου.

Αχ αντε να περασουν γρηγορα οι ωρες ως τη δευτερα να μαθουμε να ησυχασουμε!!!:Dαν κ φοβαμαι λιγο γιατι σε αυτο το σημειο ηταν που τελειωσε για μας η πρπηγουμενη εγκυμοσυνη.παλι καλα που ο γιατρος μας ειπε οτι μετα την αποβολη το επομενο τριμηνο εχεις 30%περισσοτερες πιθανοτητες να πιασεις κ πηγα για τα κατεψυγμενα γιατι οντως επιασα τουλαχιστο!

Κουραγιο μας κ 2μερουλες μας εμειναν!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

abas εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα... θα πάνε όλα καλά... αλλά δυστυχώς θα σε αφήσω μόνη στο αυτό, γιατί εγώ δεν πάω καλά... η χοριακή ανέβηκε ελάχιστα, οπότε ο γιατρός λέει ότι δεν προχωράει:(... σταματάω όλα τα φάρμακα και κάνω πάλι χοριακή σε μία βδομάδα, για να δούμε πώς πέφτει και τι κάνουμε.. δεν σου κρύβω ότι στενοχωρήθηκα πάρα πολύ... ήμουν λίγο αισιόδοξη το Σάββατο. Τώρα δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ο υπέρηχος εντωμεταξύ δείχνει το ενδομήτριο όπως πρέπει, σύμφωνα με ηλικιακή εγκυμοσύνη... δεν θέλω να σε βαρύνω άλλο με τα δικά μου. Θα μπω αργότερα να δω πώς πήγε ο υπέρηχος σου.

Link to comment
Share on other sites

abas εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα... θα πάνε όλα καλά... αλλά δυστυχώς θα σε αφήσω μόνη στο αυτό, γιατί εγώ δεν πάω καλά... η χοριακή ανέβηκε ελάχιστα, οπότε ο γιατρός λέει ότι δεν προχωράει:(... σταματάω όλα τα φάρμακα και κάνω πάλι χοριακή σε μία βδομάδα, για να δούμε πώς πέφτει και τι κάνουμε.. δεν σου κρύβω ότι στενοχωρήθηκα πάρα πολύ... ήμουν λίγο αισιόδοξη το Σάββατο. Τώρα δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ο υπέρηχος εντωμεταξύ δείχνει το ενδομήτριο όπως πρέπει, σύμφωνα με ηλικιακή εγκυμοσύνη... δεν θέλω να σε βαρύνω άλλο με τα δικά μου. Θα μπω αργότερα να δω πώς πήγε ο υπέρηχος σου.

Λυπαμαι κουκουρουκου μου κ ευχομαι κουραγιο στη δυσκολη αυτη κατασταση ,ξερω πως τπτ που να πω δεν μετριαζει τον πονο.εισαι ομως δυνατη κ θα τα καταφερεις να περασεις απεναντι ειμαι σιγουρη.εμενα ειναι 2σακοι 2λεικιθικοι κ ημασταν τυχεροι στον 1ηδη παλλοταν η μια καρδουλα!περιμενω νεα σου κουκουρουκου μου κ αν σου πει νεοτερα ο γιατρος.σε φιλω κ στο τελος ολα θα πανε καλα για ολες μας,αφου δεν τα παραταμε.μια πεφτουμε δυο σηκωνομαστε!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι κουκουρουκου μου κ ευχομαι κουραγιο στη δυσκολη αυτη κατασταση,ξερω πως τπτ που να πω δεν μετριαζει τον πονο.εισαι ομως δυνατη κ θα τα καταφερεις να περασεις απεναντι ειμαι σιγουρη!εμενα ειναι 2σακοι 2λεικιθικοι κ ημασταν τυχεροι στον 1ηδη παλλοταν η μια καρδουλα!περιμενω νεα σου κουκουρουκου μου κ αν σου πει νεοτερα ο γιατρος.σε φιλω κ στο τελος ολα θα πανε καλα για ολες μας,αφου δεν τα παραταμε.μια πεφτουμε δυο σηκωνομαστε!

σου ειπε ο γιατρος για τη συνεχεια πχ θα μπορεσεις να παρεις χαπια αν δεν πεσει αποβολης η'κατι αλλο?


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


abas χαίρομαι πολύ που είδατε τους σάκους! Δύο τελικά, ε;:P Αχ τι ωραία! Πότε θα ξαναπάτε;

Ο γιατρός μου είπε για μία ένεση, αφού δούμε την χωριακή να πέφτει την ερχόμενη βδομάδα. Να δούμε αν είναι εξωμήτριο και κάτι τέτοια... τι να σου πω; θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τη 2η β χοριακη και επιβεβαιωθηκε η πρωτη μας εγκυμοσυνη!επομενη σταση υπερηχος την επομενη εβδομαδα ειπε ο γιατρος κ αν ολα πανε καλα η πητ που δινει το net ειναι 6/7/17.υπαρχει καμια κοπελα που μολις εμαθε τα καλα νεα να κανουμε παρεα?

Abas Καλημέρα, και καλημέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες :-)

Να κάνουμε παρέα μιας και τα μικρά μας θα γεννηθούν ίδιες μέρες!

Εμένα μου έδωσε ο γιατρός Πιθανή ημερομηνία 07/07/2017!

Είναι το πρώτο μας νινάκι και έχω τρομερό άγχος και αγωνία!!

Είναι βάλσαμο το να μοιραζόμαστε εμπειριές και άγχη λοιπόν!

Καλώς σας βρήκα και να μας πάνε όλα καλά!!!


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

abas χαίρομαι πολύ που είδατε τους σάκους! Δύο τελικά, ε;:P Αχ τι ωραία! Πότε θα ξαναπάτε;

Ο γιατρός μου είπε για μία ένεση, αφού δούμε την χωριακή να πέφτει την ερχόμενη βδομάδα. Να δούμε αν είναι εξωμήτριο και κάτι τέτοια... τι να σου πω; θα δούμε...

Σε ευχαριστω πολυ κουκουρουκου μου!δευτερα θα παμε ξανα!για να ακουσουμε καρδια διοτι παλλονταν αλλα δεν ακουγοταν ακομη!ωραια αρα αμα δεν σου κανει αποξεση δεν θα εχεις κ ρισκα.κ εμενα cytotec χαπια μου ειχε δωσει κ επεσε το ιδιο βραδυ κ σε 28 μερες ηρθε περιοδος κ πηγαμε για τα επομενα κατεψυγμενα μας(μη χασουμε κ το 30% περισσοτερες πιθανοτητες συλληψης στο 3μηνο μετα αποβολης:)κ αυτο το τσεκαρα κ με 2 ακομα γιατρους αν ισχυει οποτε αν εχεις κατεψυγμενα σκεψου το!εχεις?


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Abas Καλημέρα, και καλημέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες :-)

Να κάνουμε παρέα μιας και τα μικρά μας θα γεννηθούν ίδιες μέρες!

Εμένα μου έδωσε ο γιατρός Πιθανή ημερομηνία 07/07/2017!

Είναι το πρώτο μας νινάκι και έχω τρομερό άγχος και αγωνία!!

Είναι βάλσαμο το να μοιραζόμαστε εμπειριές και άγχη λοιπόν!

Καλώς σας βρήκα και να μας πάνε όλα καλά!!!

Καλως ηρθες troufakinm και συγχαρητηρια!!!!!με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχουμε κ να ερθουν στην αγκαλια τα μωρακια μας!!!!κ εσενα το πρωτο σου ετσι?ασε κ απο αγχος αλλο τιποτα!εχεις συμπτωματα καθολου?ποτε θα ξαναπας να δεις το μωρακι σου?εμενα τη δευτερα μου ειπαν γιατι ειδαμε καρδουλα να παλλεται αλλα ηταν νωρις να ακουστει!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες troufakinm και συγχαρητηρια!!!!!με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχουμε κ να ερθουν στην αγκαλια τα μωρακια μας!!!!κ εσενα το πρωτο σου ετσι?ασε κ απο αγχος αλλο τιποτα!εχεις συμπτωματα καθολου?ποτε θα ξαναπας να δεις το μωρακι σου?εμενα τη δευτερα μου ειπαν γιατι ειδαμε καρδουλα να παλλεται αλλα ηταν νωρις να ακουστει!

Συγχαρητήρια και σε εσάς abas μου! Με το καλό να τα κρατάμε αγκαλιά τα μικρά μας και να είναι γερά και δυνατά!!!

Το πρώτο ναι:-P:razz:

Το πρώτο υπέρηχο το έκανα την περασμένη Πέμπτη που ήμουν 5 εβδομάδων παρά κάτι, αλλά ήταν πολύ νωρίς μόνο κάτι σαν κεφαλάκι καρφίτσας είδαμε :shock::shock::eek::-o

Έχω ξανά ραντεβού στις 16 του μήνα για να ακούσουμε -πρώτα ο θεός - καρδούλαααααα!!!!!!! Δυο μέρες μετά από εσένα δηλαδή :-D

όσο για τα συμπτώματα, μέχρι στιγμής ναυτίες έχω μόνο αλλά σε ελάχιστο βαθμό.. Αλλά δεν ξεθαρρεύω γιατί λένε πως ξεκινάνε έντονα μετά την 6η εβδομάδα :shock::shock::shock::shock::shock:

Εσύ?? :-)


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...