Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Συσπάσεις και αναρρωτική


Boys and girls

Recommended Posts

Καλησπέρα,είμαι καινούργια στην ομάδα σας.Διανυω την 18η εβδομάδα κύησης και περιμένω κοριτσάκι.Ειμαι εργαζόμενη μητέρα και έχω ένα γιο 8 ετών..Γενικα έχω συσπάσεις στην εγκυμοσύνη,παίρνω ultrogestan.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει παρει αναρρωτική λόγω συσπάσεων;Θα ήθελα να με κατατοπίσει λίγο για την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Boys and girls είπε:

Καλησπέρα,είμαι καινούργια στην ομάδα σας.Διανυω την 18η εβδομάδα κύησης και περιμένω κοριτσάκι.Ειμαι εργαζόμενη μητέρα και έχω ένα γιο 8 ετών..Γενικα έχω συσπάσεις στην εγκυμοσύνη,παίρνω ultrogestan.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει παρει αναρρωτική λόγω συσπάσεων;Θα ήθελα να με κατατοπίσει λίγο για την διαδικασία.

Καλησπερα με το καλο το μωρακι σου εχεις ξαναπαρει αδεια αναρωτικη μεσα στο 18? Αν οχι θα πας στο ικα με βιβλιαριο υγειας ταυτοτητα βιβλιαριο τραπεζης εθνικης με πρωτο ονομα το δικο σου κ iban με το χαρτι απο το γιατρο σου κ το χαρτι με τις συσπασεις κ θα σου δωσουν μια υπευθυνη δηλωση που θα συμπληρωσεις τις μερες της αδειας κ αυτη θα πρέπει να την πας στον εργοδοτη να στην υπογραψει κ θα την ξαναπας στο ικα με τα υπόλοιπα χαρτια βασικα δε θα πας εσυ η ίδια στειλε καποιον δικο σου καλυτερα.Αν θυμαμαι καλα αν εχεις ξαναπαρει αδεια πανω απο 15 μερες περνας επιτροπή η διαδικασία ειναι η ιδια απλως θα σε παρουν τηλ για να παει καποιος δικος σου να περασει την επιτροπη οτι αλλες αποριες εχεις μου λες


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Boys and girls είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου στα 9 χρόνια που δουλεύω δεν έχω παρει πότε αναρρωτική.Ωχ δεν έχω βιβλιάριο εθνικής...

Αφου δεν εχεις παρει καθολου αδεια στην πρωτη δε περνας επιτροπη αλλα δε σε πληρωνει το ικα ολο το ποσο καποια ειναι του εργοδοτη μετα ομως ειναι ολα απο το ικα ρωτησε μηπως τους κάνει απο αλλη τραπεζα αλλα νομιζω θελουν μονο εθνικη


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ο γιατρός είναι του ΕΟΠΥΥ μέχρι 15 μέρες δεν περνάς επιτροπή. Αν δεν είναι περνάς ακόμη και για 2 μέρες! Η πρώτη αναρρωτική που θα πάρεις τις πρώτες 3 μέρες δεν στις πληρώνει το ΙΚΑ αλλά ο εργοδότης. Επίσης αν δεν έχεις κλείσει χρόνο τις 15 μέρες παίρνεις και από τον εργοδότη χρήματα, αν έχεις κλείσει χρόνο σου πληρώνει αναλογία ο εργοδότης για 30 μέρες. Μετά από εκεί και πέρα πληρώνεσαι Μονο από το ΙΚΑ! Στην επιτροπή δεν κάνεις κάτι, πας δίνεις το βιβλιάριο, σου γράφουν την άδεια, φεύγεις! Τις έγκυες δεν τις εξετάζουν! Εγώ 5 λεπτά έκανα κάθε φορά και έφευγα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Boys and girls είπε:

Επιτροπή περνάς όσες μέρες και να πάρεις ;

Στις πρωτες 15 δε περνας μετα αν χρειαστεις παλι θα περασεις ποσες μερες σου εχει γραψει? Εγω επειδη επαιρνα συνεχεια αναρρωτικη μετα τις πρωτες 15 μερες ολες τις επομενες αδειες τις περασαν απο επιτροπη πρωτα δεν ειναι κατι τραγικο τα χαρτια τους δειχνεις κ σε εγκρινουν τυπικο ειναι το θεμα απλα καλο ειναι να μη πας εσυ η ιδια


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Στις πρωτες 15 δε περνας μετα αν χρειαστεις παλι θα περασεις ποσες μερες σου εχει γραψει? Εγω επειδη επαιρνα συνεχεια αναρρωτικη μετα τις πρωτες 15 μερες ολες τις επομενες αδειες τις περασαν απο επιτροπη πρωτα δεν ειναι κατι τραγικο τα χαρτια τους δειχνεις κ σε εγκρινουν τυπικο ειναι το θεμα απλα καλο ειναι να μη πας εσυ η ιδια

Δεν το ήξερα για τις πρώτες 15 γιατί εγώ έγραφα πάντα 30 μέρες. Απλά τον τελευταίο μήνα πριν βγω στην άδεια κύησης ήθελα 5 μέρες για να συμπληρωθούν μου είχαν πει ότι επειδή ο γιατρός μου δεν είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ θα περάσω και για τις 5 μερες. Εγώ επειδή δεν είχα κανεναν άλλο να πάει πήγαινα μόνη μου και με λυποντουσαν κιόλας και μου τα έφτιαχναν τα χαρτιά αμεσως!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν το ήξερα για τις πρώτες 15 γιατί εγώ έγραφα πάντα 30 μέρες. Απλά τον τελευταίο μήνα πριν βγω στην άδεια κύησης ήθελα 5 μέρες για να συμπληρωθούν μου είχαν πει ότι επειδή ο γιατρός μου δεν είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ θα περάσω και για τις 5 μερες. Εγώ επειδή δεν είχα κανεναν άλλο να πάει πήγαινα μόνη μου και με λυποντουσαν κιόλας και μου τα έφτιαχναν τα χαρτιά αμεσως!

Εμενα ηταν με τον εοππυ κ στην αρχη γραφαμε 15 κ μετα 30 για να μη πηγαινω συνεχεια επιτροπη  εγω δε μπορουσα ετσι κ αλλιως να παω ειχα κ την αποκοληση κ διδυμη κυηση κ τις συσπασεις αλλα γενικα δε σε ταλαιπωρουν εμενα πηγαινε η μαμα μου κ οντως σε 5 λεπτα ειχε τελειωσει κ απο ενα σημειο κ μετα που την θυμονταν ουτε χαρτια δε κοιτουσαν την ειχαν μαθει.Τα λεφτα μονο καθυστερουν λιγο βα μπουν ειδικα αν καθυστέρησεις να περασεις κ επιτροπη αλλα μπαινουν μαζεμενα τουλαχιστον


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Εμενα ηταν με τον εοππυ κ στην αρχη γραφαμε 15 κ μετα 30 για να μη πηγαινω συνεχεια επιτροπη  εγω δε μπορουσα ετσι κ αλλιως να παω ειχα κ την αποκοληση κ διδυμη κυηση κ τις συσπασεις αλλα γενικα δε σε ταλαιπωρουν εμενα πηγαινε η μαμα μου κ οντως σε 5 λεπτα ειχε τελειωσει κ απο ενα σημειο κ μετα που την θυμονταν ουτε χαρτια δε κοιτουσαν την ειχαν μαθει.Τα λεφτα μονο καθυστερουν λιγο βα μπουν ειδικα αν καθυστέρησεις να περασεις κ επιτροπη αλλα μπαινουν μαζεμενα τουλαχιστον

Εγώ είμαι σε επαρχια και μου έλεγαν ακριβώς πότε θα μπουν και έμπαιναν στην ώρα τους! Μου είχε πει η κοπέλα αν περάσεις επιτροπή μέχρι τις 13 κάθε μήνα πληρώνεσαι στα τέλη του ίδιου μήνα αν περάσεις μέχρι 24 πληρώνεσαι την πρώτη βδομάδα του επόμενου! Εγώ έπαιρνα γιατί η δουλειά μου έχει πάρα πολύ περπατημα και οδήγηση και δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω. Αλλά ναι καθόλου δεν τους ταλαιπωρούν τις εγκυουλες, ευτυχώς. Εσύ Βάσω μου τι κάνεις; Πώς είναι το κοριτσάκι σου; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/11/2018 at 10:34 ΜΜ, Boys and girls είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου στα 9 χρόνια που δουλεύω δεν έχω παρει πότε αναρρωτική.Ωχ δεν έχω βιβλιάριο εθνικής...

Για την αναρρωτική δεν θέλουν μόνο εθνική τράπεζα (αυτό ισχύει μόνο για τον ΟΑΕΔ). Μπορείς να τους πας το βιβλιάριο οποιασδήποτε τράπεζας.

θεωρώ πως λόγω συσπάσεων ναι μπορείς - πρέπει να πάρεις αναρρωτική!


 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...