Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

γεια σε ολες σας!! εγω εχω πητ στις 8-10. εχουμε κανει αυχενικη κ μας ειπαν 80% κοριτσι... ΤΕΛΟΣ οι καουρες αλλα πολυ νυστααα!! χαχα ολα τελεια ειναι!! ευτυχως που οι γυναικες ξεχναμε τα ασχημα πολυ γρηγορα!!! να ειστε καλα και να το απολαυσουμε ολες μας!!!

Καλη σας μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σε ολες σας!! εγω εχω πητ στις 8-10. εχουμε κανει αυχενικη κ μας ειπαν 80% κοριτσι... ΤΕΛΟΣ οι καουρες αλλα πολυ νυστααα!! χαχα ολα τελεια ειναι!! ευτυχως που οι γυναικες ξεχναμε τα ασχημα πολυ γρηγορα!!! να ειστε καλα και να το απολαυσουμε ολες μας!!!

Καλη σας μερα

Νατάσα καλως ήρθες στην παρέα μας! Έχουμε ίδια ΠΗΤ!:D Με το καλό εύχομαι!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε????Εγω ειμαι πολυ καλα ευτυχως ολα ενταξει με την αποκοληση αλλα ειμαι στο κρεβατι και σηκωνομαι σιγα-σιγα παω μεχρι τον καναπε του σαλονιου η του κηπου...:-P:razz:Η Ιωαννα εχει γινει αγριμακι ολη μερα χοροπηδαει και σπαει οτι βρει εχουμε μεινει χωρις παιχνιδια,τα εσπασε ολα...:lol::lol:Επισης βρε κοριτσια εχω πολλες καουρες νωρις δεν ειναι ακομα?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε; Φουσκώνουν οι κοιλίτσες;;; :)

Εμείς κάναμε την αυχενική, όλα καλά δόξα το Θεό και μάλλον έχουμε... κοριτσάκι!!!

Νατάσσα, καλώς ήρθες και με το καλό!

Αγγελική, μπράβο που όλα πάνε καλά! Και ο γιόκας μου έχει ζωηρέψει πολύ, όλη μέρα τον κυνηγάμε! Γερά να 'ναι τα παιδάκια μας και τα παιδάκια όλου του κόσμου!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Σας διαβάζω σχεδόν όλο το πρώτο τρίμηνο, αλλά μολις τώρα τόλμησα κι εγώ να γράψω. Το νιώθω σαν θαύμα ότι σήμερα είμαι 13 εβδομάδων! Την Δευτέρα κάναμε έναν υπέρηχο και είχα πολύ άγχος γιατί είχαν περάσει 4 εβδομάδες από την τελευταία φορά. Ευτυχώς τα μικρούλια μου είναι καλά! Τώρα ανυπομονώ να έρθει η Μ. Δευτέρα για την αυχενική. Θα είναι μια πραγματικά Μεγάλη μέρα, αν πάνε όλα καλά!! Σας φιλώ!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Καλώς μας ήρθες polixenia! Έχεις διδυμάκια; Όλα καλά να πάνε με την αυχενική! Πού θα γεννήσεις; Εγώ στο μητέρα. Πήραμε τιμοκατάλογο προχθές και το οικονομικό τρίκλινο έχει μειωθεί 200 ευρώ σε σχέση με πέρσι που γέννησα. Σιγά τη μείωση θα μου πείτε, αλλά κάτι είναι κι αυτό...

Από συμπτώματα οι αναγούλες μου είχαν μειωθεί τις τελευταίες μέρες, χθες όμως επανήλθαν για τα καλά... Ευτυχώς μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο σιγά σιγά, που είναι και το πιο εύκολο! Καλό μεσημέρι!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, διδυμάκια είναι!! Ακόμα δεν ξέρω πού θα γεννήσω. Μου φαίνεται λίγο νωρίς ακόμα...

Από συμπτώματα έχω αναγουλίτσες, αλλά ευτυχώς κάθε 2-3 μέρες με πιάνει κια αυτό μετά τις 9 το βράδυ. Τις περισσότερες μέρες δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα... Καταλαβαίνεις τώρα τι πέρασα τις τελευταίες 4 εβδομάδες μέχρι να δω τα νινιά..! Έλεγα συνέχεια τώρα εγώ είμαι έγκυος;;;;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από κιλά πως τα πάτε κορίτσια? Το μόνο καλό που μου έκαναν οι ναυτίες, είναι ότι δεν πήρα καθόλου κιλά, ακόμη! Μόνιο κοιλίτσα έκανα μεγαλούτσικη θα έλεγα, βέβαια είναι και 2η εγκυμοσύνη και θα παίζει ρόλο φαντάζομαι!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα χασει στην αρχη 2 κιλα αλλα δεν ειχα αναγουλες, απλα και ορεξη δεν ειχα..

τωρα τα ξαναπηρα και απο ορεξη????? αφηστε!! ειχα ηδη κιλα παραπανω κ με ανχωνει φυσιολογικα (δεν σκευτομαι και διαιτα δηλ.). εσεις κοριτσια νιωθετε να εχετε πρηστει? θα παντρευτω πολιτικα τον αλλο μηνα κ πηγαμε για δαχτυλιιδι κ χρειαζομαι 1 νουμερο μεγαλυτερο!! δεν ειναι νωρις ακομα για να νιωθω πρησμενη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Σήμερα θα πάμε στη γιατρό μας για υπέρηχο και να μου γράψει πάλι εξετάσεις. Από κιλά δεν ξέρω αν εχω πάρει, σήμερα που θα ζυγιστώ θα το διαπιστώσω... Είναι και αυστηρή η γιατρός στο θέμα αυτό... Στην πρώτη εγκυμοσύνη καλά τα πήγα, 11 κιλά πήρα μόνο! Ελπίζω και αυτή τη φορά να τα πάω καλά! Πάντως έχω τρελή όρεξη! Τρώω πάρα πολύ, παρά τις αναγούλες...

Νατάσσα, ρώτα το γιατρό σου οπως είπε και το fatsaki. Μήπως πρέπει να μειώσεις το αλάτι στη διατροφή σου; Με το καλό ο γάμος σου!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

natasa κι η κουμπαρα μου θυμαμαι έιχε πρηστει πολύ απο την αρχη της εγκυμοσύνη χωρις να έχει κάτι παθολογικό Οποτε μιλα κ με τον γιατρό σου μηπως κάνεις κάποιες εξτρα εξετάσεις.

Εγω παλι πηρα τον προγεννητικό κ είμαι με αιματοκριτη 34 κ πολυ χαμηλη αιμοσφαιρινη κ ερυθρά αιμοσφ. Σιδηρο εχω 90 φυσιολογικος !

Αρχισατε συμπληρώματα κορίτσια εσεις ? Τι παιρνεται αλήθεια ? Εγω μόνο φολικο παιρνω προς το παρρον αλλά δεν τον γλιτώνω τον σίδηρο απ οτι βλέπω .κι εχω κ θέμα με το στομαχι .. Στην 1η εγκυμοσύνη ειχα σουπερ τιμες σε όλα απ οτι θυμαμαι ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Από συμπληρώματα έπαιρνα μέχρι τώρα φολικό οξύ και από αύριο μου ξεκινάει σίδηρο και ασβέστιο (και μου αλλάζει τη μάρκα από το φολικό οξύ, ? αυτό δεν το κατάλαβα). Για να δούμε πώς θα είναι. Έχω ακούσει και διάφορα για το σίδηρο, αν και δεν έχω πρόβλημα δυσκοιλιότητας.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...